Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#3221 Share grzelak1988

grzelak1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 luty 2011 - 18:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli wniosek o przyznanie pomocy można zmieniać mimo tego że jest złożony wniosek o płatność, dokładniej wniosek był już poprawiany, tylko rodzice zostawili sobie działkę o pow 0.48ha która w tym wniosku była ujęta jako by miała być moja własnością, lecz tak nie jest... i maszyny bo głównie na to brałem też bym chciał pozmieniać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:35
  •  

#3222 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) o ile sie odbrze orientuje to mozesz te zmiany spokojnie wprowadzic po otrzymaniu pieniedzy
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#3223 Share Mateusz560

Mateusz560

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostałem dzisiaj tygodnik rolniczy i cytuje słowa naszego ministra:
..."Nowy nabór umożliwi skorzystanie z tych funduszy tym, którzy nie zmieścili się w limicie na 2010r., a których rodzice otrzymali pozytywną decyzje o przyznaniu renty strukturalnej. Nabór będzie realizowany w taki sam sposób, jak w działaniu dotyczącym modernizacji i potrwa 60 dni- zaznaczył minister"

Czy to znaczy, że ja nie mam szans, bo chciałem dopiero teraz z MR skorzystać, dodam, że ojciec chce mi przepisać pół gospodarstwa, więc nie pójdzie na żadną rentę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3224 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja czytałem ze nowy nabor na MR ma byc w polowie marca
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#3225 Share Mateusz560

Mateusz560

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tam pisało też, że ma się rozpocząć w połowie marca a resztę przepisałem wyżej. To było do tego.

#3226 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 24 luty 2011 - 20:27

Dostałem dzisiaj tygodnik rolniczy i cytuje słowa naszego ministra:
..."Nowy nabór umożliwi skorzystanie z tych funduszy tym, którzy nie zmieścili się w limicie na 2010r., a których rodzice otrzymali pozytywną decyzje o przyznaniu renty strukturalnej. Nabór będzie realizowany w taki sam sposób, jak w działaniu dotyczącym modernizacji i potrwa 60 dni- zaznaczył minister"

Czy to znaczy, że ja nie mam szans, bo chciałem dopiero teraz z MR skorzystać, dodam, że ojciec chce mi przepisać pół gospodarstwa, więc nie pójdzie na żadną rentę?

Ja tez dzisiaj dostałem tygodnik rolniczy :lol: i cztałem o MR pierwszeństwo mają Ci z tamtego naboru 2010r a potem z 2011r ale to różnie bywa w praktyce :D a co do terminu nabor to po połowie marca czyli jeszcze nie wiadomo dokładnie (tak powidział minister Sawicki)

#3227 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:32

Będziesz mógł skorzystać ty a także ci "którzy nie zmieścili się w limicie na 2010r., a których rodzice otrzymali pozytywną decyzje o przyznaniu renty strukturalnej". Minister wyróżnił tą grupę ponieważ jest wiele osób w takiej sytuacji, które nie wiedzą co mają robić i jest to odpowiedź na często zadawane pytanie na tym forum.

#3228 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam . dziś miałem drobną poprawkę do wniosku o płatność MR . Ile czasu czekaliście na przelew od uzupełnień i poprawek we wniosku ?

W wawie na dzień dzisiejszy rozpatrują wnioski o płatność złożone 27-28 styczeń.
wschodni koniec mazowsza.

#3229 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:56

W wawie na dzień dzisiejszy rozpatrują wnioski o płatność złożone 27-28 styczeń.

a wiesz moze ile się czeka od rozpatrzenia wniosku do przelania pieniędzy na konto??
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#3230 Share frafra30

frafra30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To może być prswda że rozpatrują z 28 ja dzwoniłem wczoraj i koleś który weryfikował mój wniosek był na urlopie i dopiero wczoraj go zatwierdzili a składałem 21 stycznia a czeka sie ok 2 tygodnie od wystawienia nakazu płatności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3231 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 25 luty 2011 - 08:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) vicia1223 mógłbyś zdradzić na czym polegała twoja poprawka, ???? jakaś pierdółka???? czy coś poważnego??????

#3232 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak składałem wniosek w sierpniu podałem pow działek do przejęcia 10.61ha. W grudniu robiłem podział działek i wyszło mi 10.70 . Do poprawki miałem taką dużą tabelę tzw oswiadczenie o pow działek to jest bodajże 6 strona w pierwszej częsci wniosku . No i wyjaśnienie tej sprawy na piśmie ,żę w wyniku podziału pow. uległa zmianie.

Pytałem kiedy mogę się spodziewać przelewu ? Facet powiedział ,że max miesiąc ale średnio po poprawce kasą wpływa po tygodniu -dwóch .
wschodni koniec mazowsza.

#3233 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli ten 27-28 styczeń to jest data złożenia wniosku przezemnie do agencji czy data złożenia wniosku od agencji do wawy?

#3234 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 25 luty 2011 - 10:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Od dnia 17 sierpnia 2010 r. o pomoc dla młodych rolników mogą ubiegać się osoby, które:

1. dopiero planują przejęcie gospodarstwa.

To znaczy że mogę złożyć wniosek MR, po pozytywnym przejściu otrzymać pieniądze a gospodarstwo przejąć dopiero za rok czy dwa?

#3235 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 25 luty 2011 - 11:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie nie nie ;)
po złożeniu pierwszego wniosku jesli otrzymasz pozytywną decyzję to masz (chyba pół roku) na przepisanie na siebie gospodarstwa , dopiero z aktem własnosci i innymi dokumentami składasz wniosek o płatność , rozpatrują go i dostajesz pieniążki :)
Czyli najpierw przepisanie później kasa .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3236 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 25 luty 2011 - 11:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A może ktoś wie jak długo czeka się na kasę po złożeniu wniosku o płatnosc w War-Maz?? ;)

#3237 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 25 luty 2011 - 11:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja piernicze bo mnie krew zaleje... dzwoniłem do agencji i sie dowiedziałem że koło wtorku przyjdzie do mnie pismo bo cos tam mam do poprawienia. wcześnie sie za to wzieli. wniosek składałem 24 stycznia i dopiero po ponad miesiącu obudzili sie z poprawkami. poprostu mnie rozwalili

#3238 Share mariuszg311

mariuszg311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 luty 2011 - 12:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Dostałem na młodego rolnika 75tyś a chce kupić ciągnik za 150tyś ile procentowy kredyt mogę wziąść na te drugie 75tyś?

#3239 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 25 luty 2011 - 12:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w KRUSIE ubezpieczają tylko na podstawie nakazu płatniczego z gminy? Nakaz bedzie dopiero gdy przyjdą poprawione wypisy z rejestru gruntów z starostwa z ojca na mnie a to potrwa od 1mc- do 2mc natomiast na podstawie innych zaswiadczen krus nie chce mnie ubezpieczyc, też tyle czekaliscie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3240 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 25 luty 2011 - 13:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zaraz zaraz przecież w gminie wystarczy że pokażesz im akt notarialny i te wszystkie działki które przejełeś są przecież opisane w akcie i na jego podstawie powinna ci takie zaświadczenie z gminy wydać bynajmniej w moim przypadku tak było,chyba że nie przejmowałeś całego gospodarstwa tylko jakies tam pojedyncze działki to w takim raźie niewiem jak oni to w gminie rozumują,wiem tylko że patrzą aby jak najbardziej szaremu człowiekowi utrudnić życie ;[

KPK