Polecane posty

adamelo    1

a ja mam takie pytanko do was którzy już skorzystaliście z MR wcześniej czy mogę teraz kiedy już przelali kasę zmienić cel w moim biznes planie, bo mam napisane, że złoże wniosek o płatności rolnośrodowiskowe i musiałbym prowadzić rolnictwo zrównoważone zgodnie z tamtymi założeniami i wysiewać poplony. Czy mogę to zmienić i na co mógłbym to np. zmienić?

 

czy uzyskam odpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Proszę o odpowiedź:

Czy na zaświadczeniu z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik podane są hektary fizyczne/przeliczeniowe?

Bo dobrałem jeszcze dzierżawy których nie uwzględniłem we wniosku MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Proszę o odpowiedź:

Czy na zaświadczeniu z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik podane są hektary fizyczne/przeliczeniowe?

Bo dobrałem jeszcze dzierżawy których nie uwzględniłem we wniosku MR.

Raczej nie bo takie zaswiadczenie o ile dobrze pamietam dostaniesz z Urzedu Gminy jak nalicza podatek ale pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Co do opowieści co to powiedziało ARiMR czy ODR to ja już w nic nie wierze :D:D:D

 

Byłam dzisiaj i w ODR i w ARiMr,KRUS,US i nikt nic nie wie, każdy mówi inaczej, każdy ma inny spósb wypełniania wsniosku itp

 

A już najmniejsze zaufanie mam do ARiMR--co by tam nie zapytał to Ci tylko rozporządzeniem machaja a tam to ja moge wycztać tyle co i oni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

E ... To u mnie jest inaczej bo i z arimr i z odr znam te panie i nie machają mi rozporządzeniami tylko tłumaczą jak sąsiadowi :D fakt faktem każda inaczej ;)

 

Madzia papiery już gotowe masz do złożenia wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

DO TOMASH . Ja nie skladalam o platnosc ani u notariusza, mam balagan w papierach, moze dzialke bedzie trzeba dzielic geodezyjnie, a termin 180 dni mija mi za miesiac,na bank nie wyrobie sie, ale slyszalam ze moze da cos sie z tym zrobic jesli nie to skladam papiery od nowa w tym roku :(. Z jakiego wojew, powiatu jestes?

 

woj wlkp powiat nowy tomyśl

 

jak tam czytam to kazdemu spieszno do tego przelewu :P

Ja sie bede cieszył jak wogóle mi przeleją kase :)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Czy ktoś z was ubezpieczał się wstecz te 3 lata żeby mieć minimalny status domownika? Jak to wygląda formalnie, jak wygląda wywiad KRUS-u i jakie ewentualnie powikłania z tego mogą wyniknąć. Obecnie jestem studentem dziennym ale w czerwcu powinienem zakończyć edukacje, rodzice prowadzą gospodarstwo sadownicze woec wakacje i każda wolną chwile spędzałem w sadzie, więc w żaden sposób nie będe tego naciągał tylko głupote robiłem że się nie dopisałem do tego domownika i teraz nie wiem jak to odkręcić zeby grała gitara z MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek007    0

No Nareeeeeeszcie:).Wniosek Złozony ostatniego stycznia, polecenie przelewu 22 Marca,dzis po południu Kasa na kacie xD..tempo mnieli wolne no ale najwazniejsze ze jest kasa:).Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

wniosek o płatność składałem 1 marca i równo miesiąc bo 1 kwietnia kasa na kącie :lol:

 

a z jakiego woj. jesteś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Nie, nie mam ;)

na zaświadczenie z US trzeba tydzień czekać(czyli za tydzień w czwartek odbiorę)musze do wtorku w końcu wybrać działki które na mnie będa przepisane i trzeba rozpisac co będzie siane przez te 5 lat..

Ale jak już będę miała zaświadczenie z US no i KRUS to jeden,dwa dni i wniosek wypełniony ;)

 

Aa..tylko aby US nie spóxnił mi się z nadaniem NIP (bo dopiero teraz składałam wniosek o niego)--a i tak wielki problem że po co mi NIP jak nie do pracy :/

I tłumaczenie że do ARiMR, że przejmę gospodarstwo, że na Młodego Ronika a oni nie bardzo wiedzą o co chodzi :D

 

No i w ARiMR jak powiedziałam że Młody Rolnik to na mnie to też patrzyli na mnie jak na kogoś z kosmosu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Powiedzcie ile zajmują formalności ze złożeniem wniosku? Bo nie wiem czy już się za to zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Czy w KRUS chcieli od Was oświadczenie od rodziców że się u nich nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilHf    0

Witam, dostałem młodego rolnika na hodowlę krów mlecznych, ale nie udała mi się kupić wcześniej upatrzonego siedliska we wsi. Czy będę mógł mieć swoje krowy w oborze moich rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mam jeszcze jedno pytanie posiadam świadectwo uzyskania tytułu zawodowego w zawodzie rolnik. Uzyskałem jakieś 3 lata temu w ODR za 700zł. Trwało to bodajże miesiąc. Czy to mi się liczy do MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie, nie mam ;)

na zaświadczenie z US trzeba tydzień czekać(czyli za tydzień w czwartek odbiorę)musze do wtorku w końcu wybrać działki które na mnie będa przepisane i trzeba rozpisac co będzie siane przez te 5 lat..

Ale jak już będę miała zaświadczenie z US no i KRUS to jeden,dwa dni i wniosek wypełniony ;)

 

Aa..tylko aby US nie spóxnił mi się z nadaniem NIP (bo dopiero teraz składałam wniosek o niego)--a i tak wielki problem że po co mi NIP jak nie do pracy :/

I tłumaczenie że do ARiMR, że przejmę gospodarstwo, że na Młodego Ronika a oni nie bardzo wiedzą o co chodzi :D

 

No i w ARiMR jak powiedziałam że Młody Rolnik to na mnie to też patrzyli na mnie jak na kogoś z kosmosu :D

 

 

Ech ta nasza polska biurokracja ;)

 

To mówisz ,że te skurkowańce z US tak hamują prace nad wnioskiem ... ;)

 

Heh to w koncu po raz pierwszy przyda mi sie mój NIP :D

 

Przy planowaniu zasiewów też radzą Ci ,żeby w pierwsym roku wszystkimi sposobami zaniżać ESU ? Bo mi babka z ODR kazała siać mięszanki zeby ESU w pierwszym roku było małe , i powiedziała ,że nie ma żadnego progu wielkości ESU i trzeba robić tak ,żeby później łatwo było podnieść tę wartość ...

 

A znowu na forum słyszałem ,że robiący wnioski młodym rolnikom nie raz kazali podciągnąć ESU bo jest za małe ... :o

 

 

 

 

I pytanie do ogółu :

powierzchnia gospodarstwa to całość czyli powierzchnia pod budynkami+las+grunty orne czy tylko grunty ornre ? Bo doszły mnie słuchy ,że minimalna powierzchnia gospodarstwa (10.23) to muszą być tylko te grunty które deklaruje się np. w dopłatach obszarowych bez zabudowań , lasu , ogródka ;) czy może źle coś zrozumiałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Ech ta nasza polska biurokracja ;)

 

To mówisz ,że te skurkowańce z US tak hamują prace nad wnioskiem ... ;)

 

Heh to w koncu po raz pierwszy przyda mi sie mój NIP :D

 

Przy planowaniu zasiewów też radzą Ci ,żeby w pierwsym roku wszystkimi sposobami zaniżać ESU ? Bo mi babka z ODR kazała siać mięszanki zeby ESU w pierwszym roku było małe , i powiedziała ,że nie ma żadnego progu wielkości ESU i trzeba robić tak ,żeby później łatwo było podnieść tę wartość ...

 

A znowu na forum słyszałem ,że robiący wnioski młodym rolnikom nie raz kazali podciągnąć ESU bo jest za małe ... :o

 

 

 

 

I pytanie do ogółu :

powierzchnia gospodarstwa to całość czyli powierzchnia pod budynkami+las+grunty orne czy tylko grunty ornre ? Bo doszły mnie słuchy ,że minimalna powierzchnia gospodarstwa (10.23) to muszą być tylko te grunty które deklaruje się np. w dopłatach obszarowych bez zabudowań , lasu , ogródka ;) czy może źle coś zrozumiałem ?

Liczy sie cała powierzchnia gruntów jakie przejmujesz,nie tylko grunty orne ale również łąki,sady itp.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Dawno nie zaglądałem na ten temat bo już jakiś czas temu dostalem kase na MR i wszystko wydawało mi sie jasne. Teraz jednak borykam się z problemem zmiany biznesplanu. Zupełnie nie rozumiem jak mogło do tego dojść ale popełniony został kategoryczny błąd podczas ustalania tabeli poszczególnych zasiewów do roku 2017. Teraz ustaliłem nowa tabelę i jutro wysyłam do agencji z prośbą o zatwierdzenie zmian. Tym błedem było idiotyczne ułożenie tabeli, sądziłem że mam wszystko zapięte na ostatni guzik a jak przyszło do wiosennych zasiewów to ja nos w papiery zeby zobaczyc co gdzie siać, okazało się ze powinienem mieć w 2010 roku zasiane 8ha rzepaku i 2,5 pszenicy zimowej, co było niemożliwością ponieważ na zime zasialiśmy ostatni raz żyto i gorczycę jako poplon z programu rolnośrodowiskowego mojego ojca. Poza tym tabela zakładała w 2010 roku zasiewy kukurydzy na danej działce przy czym na tej samej działce zasiew rzepaku jeszcze jesienią co oczywiście jest nie realne, i co rok takie głupoty były wpisane. Nie wiem jak mogliśmy to przeoczyć, poza mną przeoczyła to kobitka z ODR i oczywiście ARiMR podczas rozpatrywania wniosku. Jestem ciekaw czy propozycja mojej nowej tabeli zostanie zaakceptowana, co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

a pokazałbyś jak wygląda ta tabela ??? bo ja tez nie wiem właśnie jak ma ona wyglądać ???

A DRUGIE PYTANIE CO MOŻNA JUŻ ZAŁATWIAĆ I WYPEŁNIAĆ ŻEBY 26 KWIETNIA ZŁOŻYĆ WNIOSEK ?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Liczy sie cała powierzchnia gruntów jakie przejmujesz,nie tylko grunty orne ale również łąki,sady itp.

 

 

Dzięki widocznie źle zrozumiałem ;)

 

@kamis2010 - bez wypisu z rejestru gruntów niczego nie zrobisz , powinienes wyciągnąć go już dawno .

Na stronie arimr przy przepisach o MR jest do pobrania plik z wnioskiem i wymaganymi zaświadczeniami , Madzia pisała kilka postów wyżej ,że długo się czeka na zaświadczenie z US więc im wczesniej zaczniesz tym lepiej . Ja zamierzam od poniedziałku ostro ruszyć z wypełnianiem wniosku i robieniem biznesplanu to też dziś na spokojnie liczę powierzchnie działek i planję strukturę zasiewów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Dawno nie zaglądałem na ten temat bo już jakiś czas temu dostalem kase na MR i wszystko wydawało mi sie jasne. Teraz jednak borykam się z problemem zmiany biznesplanu. Zupełnie nie rozumiem jak mogło do tego dojść ale popełniony został kategoryczny błąd podczas ustalania tabeli poszczególnych zasiewów do roku 2017. Teraz ustaliłem nowa tabelę i jutro wysyłam do agencji z prośbą o zatwierdzenie zmian. Tym błedem było idiotyczne ułożenie tabeli, sądziłem że mam wszystko zapięte na ostatni guzik a jak przyszło do wiosennych zasiewów to ja nos w papiery zeby zobaczyc co gdzie siać, okazało się ze powinienem mieć w 2010 roku zasiane 8ha rzepaku i 2,5 pszenicy zimowej, co było niemożliwością ponieważ na zime zasialiśmy ostatni raz żyto i gorczycę jako poplon z programu rolnośrodowiskowego mojego ojca. Poza tym tabela zakładała w 2010 roku zasiewy kukurydzy na danej działce przy czym na tej samej działce zasiew rzepaku jeszcze jesienią co oczywiście jest nie realne, i co rok takie głupoty były wpisane. Nie wiem jak mogliśmy to przeoczyć, poza mną przeoczyła to kobitka z ODR i oczywiście ARiMR podczas rozpatrywania wniosku. Jestem ciekaw czy propozycja mojej nowej tabeli zostanie zaakceptowana, co o tym sądzicie?

Przecież w biznesplanie nie trzeba podawać co będzie na konkretnej działce. :) Napisz co Ci odpowiedzą na zmianę, bo ja też nie przewidziałem wszystkiego i za rok chcę więcej qq zasiać.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Boniek, no dobra, ale jak miałem zaplanowane zasiać 8ha kukurydzy w 2012 roku a w 2013 zebrać 7ha pszenicy zimowej to by mi ziemi zabrakło na to wszystko,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Spoko wszystko jasne. To pisałeś cały biznesplan czy tylko wybrane strony?


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj