Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#301 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 22:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostajesz normalne dopłaty Młodzi Rolnicy nie mają większych dopłat. Możesz ubiegać się o kredyt Młody Rolnika ale o nim masz opisane w innym temacie.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:54
  •  

#302 Share NowyRolnik

NowyRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 22:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale własnie ile wynoszą te dopłaty bo się nie orientuje

#303 Share markendmark

markendmark

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 00:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) GSX napisał ''Młodego rolnika dostajesz 50.000 zł jak masz wykształcenie co najmniej średnie rolnicze.''

To jak to jest bo niedawno koledzy napisali mi że wystarczy wykształcenie zawodowe rolnicze i dyplom kwalifikacji zawodowych, a tu kolega pisze inaczej...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 09:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kumpel dostał 50 tys.zł na rolnicze zawodowe z dyplomem, bez łaski :)

@NowyRolnik
Prosze
http://www.arimr.gov...tawki2008_a.pdf
ale tu piszemy o "ułatwianiu startu młodym rolnikom" a nie dopłatach bezpośrednich :)

Pytanie:
Czy rolnik który wziął MR, w czasie trwania programu może oddać w dzierżawe swoją działke (nie uwzględnioną do naliczania ESU i w PRG) innemu rolnikowi?

#305 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wydzierżawić owszem może, lecz musi o tym powiadomić pisemnie OR ARiMR

#306 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 11:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak jest z obowiązkiem płacenia przez 3 lata wcześniej składek KRUS jeśli będę miał wykształcenie wyższe rolnicze? Czy składki są wtedy obowiązkowe?

#307 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ubezpieczeniem społecznym w ramach KRUS zostaniesz objęty jako rolnik z mocy ustawy - gdy obejmiesz w posiadanie co najmniej 1 ha przeliczeniowy użytków rolnych, opłacanie składki 3 lata wstecz jest praktykowane tylko przez osoby nie posiadające odpowiedniego wykształcenia, ale czasami warto zakombinować (ze względu na możliwość prowadzenia działalności gospodarczej i pozostania w KRUS, właśnie po 3 latach podlegania ubezpieczeniu społecznemu w KRUS)

#308 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 05 kwiecień 2009 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie kończe LO i zamierzam przejąć gospodarstwo po Rodzicach no i oczywiście mam chrapkę na MR :P Jak to jest z tym powierzchnią gospodarstwa?? chodzi mi o to czy musi być spełniona śr,Krajowa czy wojewódzka?? jestem z łodzkiego gdzie średnia to 7,30ha.Srednia krajowa to 10.02ha wymagania obszarowe spełniał :) jaki jest koszta tego całego przepisania i co dokładnie musze jeszcze zrobić aby mieć tego MR??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#309 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 05 kwiecień 2009 - 21:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) musisz mieć wykształcenie rolnicze bo po LO raczej nie będziesz miał. załatwiania jest bardzo dużo

#310 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 05 kwiecień 2009 - 21:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) oczywiście ze po LO nie mogę sie ubiegać ale zamierzam iss na jakiś kurs rolniczy i to powinno załatwić sprawe :) krus tez myśle opłacić za 3 lata wstecz :P
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale po co opłacać KRUS 3 lata wstecz jak idziesz na kurs??? Albo po co iść na kurs jak opłacisz KRUS 3 lata wstecz???
U mnie taki sam problem się szykuje tylko za rok :P
Forza JUVE!!!

#312 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 kwiecień 2009 - 13:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile musi trwac ten kurs??
Mam tez na mysli młodego rolnika ale dopiero za 2 lata.
Jesli opłacam składke do KRUS to jest to zaliczane??
Płace jako domownik

#313 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 11 kwiecień 2009 - 14:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @mikic360 dlaczego piszesz że załatwiania jest bardzo dużo.

robisz przepis gospodarstwa, wypełnisz PRG i wniosek, składasz je w OR wraz z dokumentami(zaświadczenia z KRUS, US i coś tam jeszcze), jedziesz ewentualnie na jakieś poprawki i to koniec

samo wypełnienie PRG jest dosyć proste

@rafał180 opłać se krus wstecz ,ten kurs na kwalifikacje rolnika może potrwac nawet pół roku i w 2010 bedziesz zwarty i gotowy

#314 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 13:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nurtuje mnie pewna sprawa: Jak jest z otrzymaniem 50tys dla młodego jeżeli ktoś brał wcześniej udział w kursie ABC Przedsiębiorczości i otrzymał pieniążki z urzędu pracy w ramach dotacji na założenie własnego przedsiębiorstwa? Po tym kursie jest obowiązek prowadzenia przedsiębiorstwa jeszcze przez rok a potem można zawiesić jego działalność. Czy nie będzie potem problemu żeby dostać pieniążki "dla młodego rolnika"?

#315 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 22 kwiecień 2009 - 14:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie bedzie jeżeli spełniasz wszystkie wymagania i będziesz opłacać KRUS, a żeby opłacać KRUS nie możesz płacić więcej jak 20000 zł rocznie podatku dochodowego(z tytułu prowadzenia firmy). mam nadzieje że nie pomyliłem kwoty ale lepiej to sobie sprawdź w KRUSIE właśnie

dzisiaj dostałem DECYZJE B)

#316 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 14:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli jak opłacam 3 lata krus to po LO mogę brac młodego rolnika i nie muszę iść na studia w kierunku rolniczym?

#317 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 17:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 3 letni staż pracy przy wykształceniu średnim nierolniczym zgodnie z rozporządzeniem powoduje spełnienie warunków dotyczących wykszałcenia

nie bedzie jeżeli spełniasz wszystkie wymagania i będziesz opłacać KRUS, a żeby opłacać KRUS nie możesz płacić więcej jak 20000 zł rocznie podatku dochodowego(z tytułu prowadzenia firmy). mam nadzieje że nie pomyliłem kwoty ale lepiej to sobie sprawdź w KRUSIE właśnie

przy ciągłym prowadzeniu działalności otrzymanie premii będzie niemożliwe, można otworzyć działalność i pozostać w KRUS (przy spełnieniu odpowiednich warunków: między innymi 3 letni staż w opłacaniu składek i podatek dochodowy nieco przekraczający 3 tys zł; te 20 tys to max zysk brutto) odwrotnie zaś nie, stąd konieczne jest zamknięcie działalności i ponowne jej otwarcie po 3 latach opłacania składek (wstecz ich nie opłacimy jeśli podlegaliśmy ubezpieczeniu w ZUS)

#318 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli jeszcze raz niech ktos mi wytłumaczy
za rok mam 18 lat i w tedy moj tato moze na mnie przepisac ale jedna kwestja czy jak bede miał opłacony KRUS za 3 lata w stecz czy moge składac dokumentu o ubieganie sie o 50 tysięcy i składanie dok. na maszyny z dofinansowaniem
bo szkołe koncze w 2012 w czerwcu <technikum rolnicze>
bo z tego co sie dowiadywałem to od tego roku 2009 tszeba miec skonczone srednie rolnicze zeby dostac premie
prosze o odpowiedz B)

#319 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 21:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wydaje mi się, że mylisz premię z działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" z pomocą w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych" w tym pierwszym wykształcenie można uzupełnić w ciągu 36 miesięcy (wystarczy również 3 letni okres podlegania ubezpieczeniu w KRUS dla średniego wykształcenia) w tym drugim natomiast konieczne jest posiadanie stosownego wykształcenia lub stażu na dzień złożenia wniosku, ale modernizacją proponuję się nie przejmować (środki niestety skończą się wcześniej) w 2014 zacznie się już nowy okres programowania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 18:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no własnie o to mi chodziło kissmy bo chce odrazu w pierwszym roku dostac premie i złozyc dokumenty na new hollanda
wszedzie jest to tak zawikłane ze nie mozna do tego dojsc
1. za rok tato moze na mnie przepisac i ja mam czas 3 lat na skonczenie szkoły <technikum rolniczego> czyli tu dorazu dostaje 50 tys
2. a na modernizacje gospodarstw to musze skonczyć szkołe i w tedy z wykształceniem z nowym programem składac wnioski na maszyny
jaesli dobrze rozumie to prosze o potwierdzenie kissmy TAK\NIE B)