Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#3161 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy może przechodził już ktoś procedurę zakupu używanej maszyny? Jak ona wygląda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:15
  •  

#3162 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:19

musisz okazać się fakturą w agencji, wyciągiem z banku, rachunkiem...masz napisane w tych papierach co przyszły razem z wnioskiem o płatność...pewnie nawet nie czytałeś...

wniosek o płatność musiałem z neta ściągnąć bo nic mi nie przysyłali
26 stycznia go składałem i do tej pory ani widu ani słychu
wyciąg z banku??czyli co za maszyny trzeba przelewem płacić??
a korektę można złożyć po otrzymaniu kasy na konto??
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#3163 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy mam kilka pytań związanych z MR. Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam. A mianowicie, osoba w wieku 22 lat, prowadzi działalność gospodarczą jest Vat-em, płaci ZUS i wypełnia PIT. Powiedzmy w kwietniu kończy działalność. Następnie zamierza zostać młodym rolnikiem. I tu proszę o waszą pomoc, aby ktoś mi powiedział od czego miał by zacząć, gdzie się zgłosić i czy w ogóle jest możliwość przeprowadzenia przedsięwzięcia na wzór mojej wizji która prezentuje wszystko to, tak:
Kupuje notarialnie 10 ha ziemi rolnej od pierwszego lepszego sprzedawcy, zgłasza się do KRUS przedstawia im całą zaistniałą sytuację. Oni nakazują wypełniać tomy papierków po czym zalecają czekać nie określenie długo na wszelkiego rodzaju pisma doręczone pocztą. Następnym etapem było by zgłoszenie się do ARiMR w celu złożenia wniosku o przyznanie dotacji przypadających na Młodego Rolnika (oczywiście wszystko zgodnie z wszelkimi terminami i datą naboru wniosku).
Ta osoba nie ma możliwości uzyskania gruntów rolnych od swoich rodziców którzy prowadzą gospodarstwo. Tzn rodzice nie mają możliwości przepisać całej powierzchni gospodarstwa istnieje możliwość przepisania minimalnej wymaganej + zakup na własną rękę tych powiedzmy 10ha. Ale najbardziej bym chciał usłyszeć że nie muszą nic przepisywać. I jeszcze jedna sprawa to czy jest możliwość nie kończenia działalności gospodarczej, wejściem w posiadanie gruntów rolnych, płacenie ZUS i ubieganie się o dotacje MR. No i kolejne pytanie, czy cała dotacja to może być np. 40% kwoty zakupu maszyny rolniczej takiej jak nowy ciągnik rolniczy?
EDIT Zapomniałem napisać o kwalifikacjach: ukończone technikum ekonomiczne. I tu też pytanie, jeśli szkoła średnia o profilu innym niż rolniczy i jego pochodne będzie nie wystarczająca to czy podjęcie nauki na jakichkolwiek studiach zaocznych rozwiąże problem, czy dopiero sprosta mu odpowiedni(rolniczy) kierunek na uczelni?

Edytowany przez damianzbr, 22 luty 2011 - 18:58.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3164 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 luty 2011 - 18:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem dziś do warszawy , aktualnie wnioski są rozpatrywane z 26 stycznia , tego dnia ja składałem ale mój się dziś nie załapał. Gościu powiedział ,że w tym tygodniu na pewno ktoś się odezwie. także na początku marca kasiora.

Niech ktoś napisze jak sprawa wygląda z używanym ciągnikiem do 5 lat . Ja zamierzam kupić tak za 110-120 tyś ok 100KM .

Edytowany przez mati2311, 22 luty 2011 - 18:45.

#3165 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 luty 2011 - 19:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Może ktoś z was oglądał dzisiaj agrobiznes? Było coś ciekawego?

#3166 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 luty 2011 - 19:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja oglądałem , jak dla mnie nuda ;) było o chowie klatkowym kur , o białych jajach , o MŁODYM ROLNIKU cisza :unsure:

To ja się podłączę do pytania kolegi ... : czy jest taka opcja by przejąć np. 2 ha ziemi , złożyc wniosek dostac MR i za kasę z MR dokupic resztę do sredniej krajowej ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#3167 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 luty 2011 - 19:43

wniosek o płatność musiałem z neta ściągnąć bo nic mi nie przysyłali
26 stycznia go składałem i do tej pory ani widu ani słychu
wyciąg z banku??czyli co za maszyny trzeba przelewem płacić??
a korektę można złożyć po otrzymaniu kasy na konto??

jeżlei ci chodzi o korekte np.zmiany maszyn jakie chcesz kupić to zrób po otrzymaniu kasy bo inaczej ci się przedłuży termin przelania kasy na konto, przy czym musisz wtedy napisać prośbe o zmianę w biznesplanie.

#3168 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 22 luty 2011 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) odnośnie młodego rolnika nie było nic mowy :)

#3169 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki za informacje odnośnie agrobiznesu. mati2311 dzwoniłeś do wawy i powiedział ci koleś że obsługują wnioski z 26 stycznia. Dziwna sprawa bo ja złożyłem wniosek ze znajomymi 25 stycznia. Mój wniosek czyli polecenie wypłaty poszło do wawy 9 lutego kolegi 17 lutego a następny dzisiaj. Ciekawe od czego zależy kolejność obsługi. Czy 26 to dzien złożenia wniosku czy dzień wysłania do wawy polecenia wypłaaaaaty?

#3170 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:11

Dzwoniłem dziś do warszawy , aktualnie wnioski są rozpatrywane z 26 stycznia , tego dnia ja składałem ale mój się dziś nie załapał. Gościu powiedział ,że w tym tygodniu na pewno ktoś się odezwie. także na początku marca kasiora.

no i taka informacja to mi się podoba bo też 26 stycznia składałem wniosek
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3171 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam pytanie. W biznesplanie mam wpisane ze w terminie do 2 lat mam zakupic ciagnik za MR (taki najtanszy za wymagana kwote 52500-60000).Czy wypali taki interes jesli zechce najpierw te 75 tys zainwestowac w zupelnie co innego, a za 2 lata kupic ten ciagnik , troche uzbieram, troche kredyt, albo wezme ciagnik na raty. Mozna tak? Czy wystarczy do agencji sama faktura Vat za ciagnik czy musi byc tez przelewem z konta? Przejdzie to? Ruszcie madrymi glowami.

#3172 Share caseik1

caseik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam takie pytanie : Mój siąsiad nie ma dostępu bardzo do neta więc mnie poprosiuł..
Sąsiada ojciec brał prawie 5 lat temu maszyny na dofinasowanie a teraz jego syn chce sie starac opremie młodego rolnika <ma ruszyc program w marcu tego roku>jak sądzicie może to coś przeszkadzać że nie mineło jeszcze 5 całych lat po modernizacj przez jego ojca???proszę o odpowiedzi może się komuś taka sytuacja zdarzyła???

#3173 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) anka81 Mój sąsiad MR brał wcześniej i zrobił tak. Termin realizacji wpisał 3 rok. Kasę z MR wydał na zakup warchlaka a póżniej kupił ziemię deklarowaną w biznesplanie za kredyt MR. Spłata 15 lat.

#3174 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:48

Witam. Mam pytanie. W biznesplanie mam wpisane ze w terminie do 2 lat mam zakupic ciagnik za MR (taki najtanszy za wymagana kwote 52500-60000).Czy wypali taki interes jesli zechce najpierw te 75 tys zainwestowac w zupelnie co innego, a za 2 lata kupic ten ciagnik , troche uzbieram, troche kredyt, albo wezme ciagnik na raty. Mozna tak? Czy wystarczy do agencji sama faktura Vat za ciagnik czy musi byc tez przelewem z konta? Przejdzie to? Ruszcie madrymi glowami.

mi sie wydaje ze jeśli kupisz za inne pieniądze ale to udokumentujesz to nie ma problemu.

#3175 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nastawilam sie na warzywnictwo, to mi podwyzszylo ESU. Bydlo i trzoda sa zapisane na kogo innego z rodziny,ale nie na rodzicow. Nie chcialam bydla i trzody do MR bo nie ma do tego ZADNYCH warunkow, a zeby spelnic wymogi co do obory itd to by mi zabraklo tych 75000. A czemu pytasz?

#3176 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Warzywka. Dużo roboty. Ja mam zboże, rzepak, ogórek, marchew, pietruszkę no i dynie. Trochę tego jest. Może coś w tym roku zostanie na plusie kasiorki

#3177 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pieter1224 jesteś z mazowieckiego ?? ja składałem osobiście 26.01.
gościu jeszcze mówił , że wnioski wysyła do kolejnej osoby i dziś np 7 wysłał.

Info Wam się podoba bo ktoś musiał zadzwonić i 2zł stracić.;p

caseik1 .Ojciec tego przyszłego MR nie może przekazać całości gospodarstwa tylko część . Ja składałem podanie u kierowniczki BWI z prośba o przekazanie gruntów od mamy , która również korzystała z MGR w 2007 roku , tylko jej gospodarstwo po przekazani mi ziemi musi być dalej żywotne (4ESU) w zależnośći od kwoty zwrotu z tej MGR . MY mieliśmy ok 30 tys to wystarczyło 6 ESU i 9 ha , reszta poszła mi .

Także powodzenie tej akcji przepisania i premi MR zależy od pow gospodarstwa kwoty zwrotu , ESU .

I jeśli brał te maszyny prawie 5 lat temu to np radziłbym wstrzymać się z przekazaniem do następnego roku i obejdzie się bez jakichkolwiek podań itd . czyste konto będzie miał i jeden i drugi.

#3178 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 luty 2011 - 21:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A kryteria przyznawania maja się zmienić? ciekawę czy wejdzie możliwość dzierżawy od osób prywatnych bo już kilka razy się do tego przymierzano.

#3179 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam tylko marchew i pietruszke. Duzo ha masz marchwii i pietruszki? z mazowieckiego jestes?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3180 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Caseik1 może składać na MR .Tylko przed przepisaniem gospodarstwa musi ojcu minąć okres 5 lat od momentu korzystania ze środków unijnych.