Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#31241 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 04 październik 2016 - 22:19

Jeśli chodzi o opracowanie planu nawozowego to czy możemy go opracować sami czy musi to wykonać doradca z odr z uprawnieniami?

Ja się pytałem o to swojej prowadzącej w BP. Zadzwoniła do Biura Regionalnego i ustaliła że mogę to robić sam ja potrafię. Są do tego proste w obsłudze programy komputerowe typu PLANO czy NAWSALD. Ponoć plan nawozowy potrzebny jest dopiero w roku docelowym. Ale przez te wszystkie "chyba" "ponoć" i brak konkretnych odpowiedzi na 100% jeszcze zwlekam ze złożeniem wniosku o płatność a może całkiem zrezygnuję z tej kasy(mam 15 punktów więc jak nie zrealizuję któregokolwiek z zadań oddaje 100% dotacji).

Skoro okresem wyjściowym jest cały rok 2015 to można wnioskować że już od stycznia 2016 roku możemy zwiększać stado o te 10 % wielkości ekonomicznej, a nawet i więcej.
Co ty na to Toker1979?

Ja tak zrobiłem. Poza tym zrobiłem taki "mały wałek". Pięć jałówek wysoko cielnych  , które ocieliły mi się jeszcze w roku docelowym(do 31.12.2015) zarejestrowałem jako krowy po Nowym Roku( zarejestrowałem na nie cielaki), czyli sporo zaniżyłem ESU wyjściowe i w zasadzie wzrost mam w ten sposób załatwiony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:10
  •  

#31242 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 04 październik 2016 - 23:24

Ktoś moze wie, ile wniosków w ostatnim naborze Młodego Rolnika było złożonych w woj Łódzkim? Bo wiem ze było w necie, ale nie mogę znaleźć.

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#31243 Share MarekLLU

MarekLLU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 październik 2016 - 07:27

Witam. Czy deklaracja we wniosku (MR 2015) odnośnie przygotowania planu nawozowego wiąże się z wejsciem w rolnictwo zrównoważone ? Ma ktoś pewną inf na ten temat ? :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#31244 Share LukaszAdam

LukaszAdam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 październik 2016 - 10:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Teraz po opublikowaniu list . Czekamy na jakieś decyzje czy trzeba jechać do agencji złożyć wniosek o płatność .

#31245 Share pablo15

pablo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 październik 2016 - 11:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czesc jestem z naboru 2015 i mialem w biznesplanie zadeklarowany zakup materiału siewnego i punkty z tego dzialania, decyzja była w maju i czy muszę zakupić już te nasiona teraz na jesieni? Pozdrawiam

#31246 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:54

Teraz po opublikowaniu list . Czekamy na jakieś decyzje czy trzeba jechać do agencji złożyć wniosek o płatność .

Z tego co wiem czekamy...

Andree94444

#31247 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 05 październik 2016 - 13:07

Ja się pytałem o to swojej prowadzącej w BP. Zadzwoniła do Biura Regionalnego i ustaliła że mogę to robić sam ja potrafię. Są do tego proste w obsłudze programy komputerowe typu PLANO czy NAWSALD. Ponoć plan nawozowy potrzebny jest dopiero w roku docelowym. Ale przez te wszystkie "chyba" "ponoć" i brak konkretnych odpowiedzi na 100% jeszcze zwlekam ze złożeniem wniosku o płatność a może całkiem zrezygnuję z tej kasy(mam 15 punktów więc jak nie zrealizuję któregokolwiek z zadań oddaje 100% dotacji).

Ja tak zrobiłem. Poza tym zrobiłem taki "mały wałek". Pięć jałówek wysoko cielnych  , które ocieliły mi się jeszcze w roku docelowym(do 31.12.2015) zarejestrowałem jako krowy po Nowym Roku( zarejestrowałem na nie cielaki), czyli sporo zaniżyłem ESU wyjściowe i w zasadzie wzrost mam w ten sposób załatwiony.

Gadasz głupoty. 

Krowy jak ci się ocieliły to był okres wyjściowy czyli rok 2015 zarejestrowałeś je po nowym roku i są jako krowy i rzeczywiście masz na rok 2016 wzrost tej wartość ale wzrost masz dopiero osiągnąć w roku docelowym czyli w 2018 i go utrzymać do końca programu więc jak ci zaraz te 5 krów zdechnie to nie masz żadnego wzrostu.

#31248 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 październik 2016 - 14:19

koledzy chciałem zasiegnąc waszej rady

czy jest mozliwosc teraz zmiany maszyny w biznesplanie tzn mial byc rozsiewacz a chciałem glebogryzarke?

#31249 Share Michal673

Michal673

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 październik 2016 - 15:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz kolego zmienić tylko sprawdź czy nie spadniesz z punktami. Mógłby ktoś wstawić zdjęcie gotowej tablicy informacyjnej.

#31250 Share michatek

michatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, filmy sensacyjne

Napisany 05 październik 2016 - 15:53

mija mi rok od wypłaty premii to zaświadczenie z Krus mogę wysłać listem do Agencji i tylko dopisać na kopercie numer sprawy,

czy coś trzeba jeszcze jakieś pismo wstępne/??

to jak z tym jest?? czy osobiście trzeba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31251 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 05 październik 2016 - 20:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wstawię fotkę tablicy na weekendzie bo obecnie jestem na studiach ;)

#31252 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 październik 2016 - 21:19

gotowa tablica jest tutaj , chyba że się mylę

http://www.minrol.go...acji-i-logotypy

katalog Załączniki do księgi wizualizacji znaku PROW 2014-2020 , plik po wypakowaniu -. Tablica premie MR.doc

#31253 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 06 październik 2016 - 09:24

Gadasz głupoty. 

Krowy jak ci się ocieliły to był okres wyjściowy czyli rok 2015 zarejestrowałeś je po nowym roku i są jako krowy i rzeczywiście masz na rok 2016 wzrost tej wartość ale wzrost masz dopiero osiągnąć w roku docelowym czyli w 2018 i go utrzymać do końca programu więc jak ci zaraz te 5 krów zdechnie to nie masz żadnego wzrostu.

Czytaj ze zrozumieniem!

Nie ważne ile mam teraz sztuk, ile mi zdechnie , ile się urodzi, ile sprzedam czy kupię. Fakt jest faktem że jak zaniżyłem w ten sposób ESU początkowe to mam łatwiej osiągnąć przynajmniej te 10% wzrostu ESU w roku docelowym. Miałem 20 krów faktycznie a zgłosiłem 15, więc na dzień dzisiejszy muszę utrzymać tylko ten stan a tak bym musiał zwiększyć stado o jeszcze kilka sztuk, na które de facto nie miałbym już miejsca.

#31254 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 październik 2016 - 14:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Było chyba rozporządzenie pozwalające przejąć zobowiązania mgr 2007-2013? Ma ktoś do niego dostęp?

#31255 Share Kamil12445

Kamil12445

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 październik 2016 - 15:16

Jak to jest w końcu z tą tablica informacyjną? Byłem u agencji i pytałem się gościa który zajmował się moim wnioskiem i stwierdził że tablica informacyjna nie obowiązuje bo inewstycja nie przekracza 50 tys euro

#31256 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 październik 2016 - 18:58

Jak to jest w końcu z tą tablica informacyjną? Byłem u agencji i pytałem się gościa który zajmował się moim wnioskiem i stwierdził że tablica informacyjna nie obowiązuje bo inewstycja nie przekracza 50 tys euro

zapytaj się tego gościa w takim razie po co została umieszczona gotowa już tablica młody rolnik na stronie agencji

znalazłem na portalu aukcyjnym  tablice za 61zł z wysyłką

ktoś wcześniej pisał że miał już kontrolę i tablica potrzebna jest

#31257 Share GrzegorzJach

GrzegorzJach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 październik 2016 - 19:06

witam . czy mozna kupic uzywany ciagnik z programu MR?

#31258 Share MrMateusz95

MrMateusz95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 październik 2016 - 19:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś dostałem decyzje z naboru 2016, województwo podlaskie :)

#31259 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 październik 2016 - 20:16

Mega mega szybko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31260 Share LukaszAdam

LukaszAdam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 październik 2016 - 22:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie nie możesz kupić używanego ciągnika.