Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31549 odpowiedzi na ten temat

#31181 Share leszek

leszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 20:45

ja żadnych zmian we wniosku nie robiłem a mimo to 131 dni czekałem za kasą?

teraz chce złożyć zmiane tylko nie wiem czy warto i ile to sie czeka na decyzje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:49
  •  

#31182 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 21:02

Niby mają miesiąc na zatwierdzenie zmian w bp. Ja po niecałych dwóch tygodniach miałem decyzję.

#31183 Share Lowca131

Lowca131

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 10:52

hej orientujecie się może czy kurs r03 jest wystarczający do uzyskania pomocy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#31184 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 12:43

Jak masz średnie wykształcenie to wystarcza.

C328, U-912 i R 103-54

#31185 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 15:24

Kurs R03 prowadzony jest w formie pozaszkolnej więc potrzebny do tego jest jeszcze 3-letni staż pracy w rolnictwie(ubezpieczenie jako rolnik lub domownik). Można sprawdzić to we wniosku, jest tam odpowiednie miejsce, gdzie należy wybrać wykształcenie - zakładka "działalność".

P.S. Jeśli chodzi o tą zakładke "działalność" to pomyliło mi się i jest ona we wniosku na MGR, co nie zmienia faktu, że w MR i MGR wykształcenie uznawane jest na takich samych zasadach.

Edytowany przez rafalo6200, 30 wrzesień 2016 - 18:49.

#31186 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 19:08

Mam pytanie koledzy w ty miesiącu muszę wysłać do agencji zaświadczenie z KRUS że jestem od 12mc zarejestrowany jako rolnik i czy tylko wysyłam to zaświadczenie czy tez jakieś pismo do tego ??

#31187 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 19:16

Jakieś pismo przewodnie by się przydało. 

#31188 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 19:16

mi minęło 90 dni na płatność i dzisiaj przyszło pismo że przedłużają sobie czas do 27 listopada czyli o dwa miesiące... ręce opadają na te ich tępo 

#31189 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 19:17

No i wcześniej pewnie nie dostaniesz. 

#31190 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 18:30

Byle do wiosny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31191 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to jak to jest jedni potrafia dostać w ciągu 70 dni a były tu chyba przypadki ze i 50 bylo a drugim tak ściągają ....

#31192 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 październik 2016 - 14:04

to chyba wszystko zależy od BP jak oni szybko popchną to pieniądze są szybko. Ja jak u nas jestem agencji to czasem spytam jak tam ten mój wniosek? to ktoś na urlopie albo wyszedł i ciężko o informację a chodzą jak by ich ktoś pobił albo powiązał wydaje mi się że tam brakuje takiego profesjonalizmu, jak u nich byłem ostatnio to spytałem czy dostane pieniądze bo 90 dni mi minęło a ten co tam siedzi zaczął dzwonić gdzieś tam i tak; ten nie wiem, ten nie wiem, ta co miała mój wniosek poszła na urlop... w końcu ktoś mu powiedział że mój wniosek nie jest WYTYPOWANY i pieniędzy nie będzie a ja pytam; że mi minęło 90 dni to On mi powiedział tak: jakie 90 dni? to jakiś mój wymysł nie ma 90 dni tylko TYPOWANIE ja już zgłupiałem i z pod kulonym ogonem odszedłem  a teraz przyszło to pismo  i wyraźnie tam pisze że w terminie 90 dni się nie wyrobili i dają sobie jeszcze czas do 27 listopada i o żadnym TYPOWANIU nie ma nigdzie mowy i gadaj tu człowieku z nim... Pozostaje tylko czekać..  

#31193 Share zuzaa

zuzaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 październik 2016 - 14:15

Czy w ramach Młodego Rolnika mogę zakupić owijarkę, ale taką która zostanie przerobiona z obecnej mojej starej?

Będę posiadać fakturę na nową owijarkę, umowę i owijarka będzie mieć tabliczkę jako nowa.

Wyjdzie mi to cenowo taniej, a owijarka zostanie zautomatyzowana.

Pytanie tylko co na to kontrola? Czy jest taka opcja, czy muszę koniecznie zakupić nową fabrycznie owijarkę?

#31194 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 październik 2016 - 08:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sama sobie odpowiedz czy opłaca Ci się kombinować. Albo będzie dobrze albo będzie źle. Nie jestem w tematach zielonkarskich zorientowany, dla mnie nie warto. Kup nowe i śpij spokojnie, stare popraw, podrasuj i opchnij.

#31195 Share norbert456

norbert456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 październik 2016 - 09:50

..Witam, zastanawiam się co jest z tymi wnioskami, z 2016r ..?? ..jak długo jeszcze mogą to rozpatrywać?, ..zastanawiam się tez czy jak mam 1 ha dzierżawę od taty, na którą złożyłem wniosek o dopłatę, czy nie muszę już być czasem zarejestrowany w Krusie, czy dopiero w trakcie przejmowania całości gosp. po otrzymaniu decyzji..??

#31196 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 październik 2016 - 10:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Odpowiedzi na Twoje pytania są w rozporządzeniu. Nie przeczytałeś ?? Podpowiem tylko, że to §19.

#31197 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 październik 2016 - 14:06

to chyba wszystko zależy od BP jak oni szybko popchną to pieniądze są szybko. Ja jak u nas jestem agencji to czasem spytam jak tam ten mój wniosek? to ktoś na urlopie albo wyszedł i ciężko o informację a chodzą jak by ich ktoś pobił albo powiązał wydaje mi się że tam brakuje takiego profesjonalizmu, jak u nich byłem ostatnio to spytałem czy dostane pieniądze bo 90 dni mi minęło a ten co tam siedzi zaczął dzwonić gdzieś tam i tak; ten nie wiem, ten nie wiem, ta co miała mój wniosek poszła na urlop... w końcu ktoś mu powiedział że mój wniosek nie jest WYTYPOWANY i pieniędzy nie będzie a ja pytam; że mi minęło 90 dni to On mi powiedział tak: jakie 90 dni? to jakiś mój wymysł nie ma 90 dni tylko TYPOWANIE ja już zgłupiałem i z pod kulonym ogonem odszedłem a teraz przyszło to pismo i wyraźnie tam pisze że w terminie 90 dni się nie wyrobili i dają sobie jeszcze czas do 27 listopada i o żadnym TYPOWANIU nie ma nigdzie mowy i gadaj tu człowieku z nim... Pozostaje tylko czekać..

U mnie też jest ta spiewka z typowaniem podobno we wrześniu mialo byc i dalej nie ma ale w bp mi jasno powdzieli jak nie będzie do 60 dnia po złożeniu wniosku o płatność to oni wtedy robią juz zlecenie przelewu wcześniej nie mogą bo ich system nie puszcza chyba ze by było typowanie 60 dni mi mija 16 października to zaraz bede dzwonił czy zrobili juz zlecenie. Od zlecenia ile jeszcze czasu trzeba czekać na pieniądze ? Po zleceniu chyba juz nic nie moga sie czepiać tylko trzeba czekać na kase ;)

#31198 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 październik 2016 - 19:34

mi też mówili jak składałem wniosek o płatność że praktycznie to 90 dni trzeba czekać za pieniędzmi a tu 90 dni minęło i wniosek nadal z powiatu nie wyszedł. A kiedyś chyba dadzą trzeba czekać nie ma wyjścia 

#31199 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 03 październik 2016 - 11:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli mam wpisany rok docelowy 2018 a wniosek o płatność złożę w pazdzierniku(wypłata początkiem 2017) to do kiedy muszę wydać premię?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31200 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 październik 2016 - 14:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A nie w ciągu 3 lat od dnia wypłaty pomocy ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .