Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#3081 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 luty 2011 - 17:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tyle, że dzieląc nawet 200ha na 4, żadna z tych osób nie kupi porządnej maszyny, kombajnu nawet najmniejszego nie uda się kupić, ciągnik też nie za duży.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:34
  •  

#3082 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 19 luty 2011 - 18:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale ciagnik moga mieć na współużytkowanie z ojcem i kazdy kupi chociaż jedną pożądną maszyne ojcu a sobie wezmą tą kase co sie rozliczyc nie trzba i jest git, kazdy zadowolony

#3083 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 19 luty 2011 - 18:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam takie małe i być może banalne pytanie,mam małe wątpliwości po ostatniej rozmowie z pewną osobą która mi powiedziała że wniosek o płatnosc należy składać nie w oddziale regjonalnym ARIMR(w moim przypadku w Poznaniu)tylko jakimś tam innym urzędzie,moje pytanie kieruje do tych którzy już złożyli wniosek o płatność,jak to wyglądało w waszym przypadku?ponieważ ja zamierzam sie wybrać w poniedziałek złożyć wniosek i teraz troche mi ona w głowie namieszała...

KPK

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3084 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 luty 2011 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego Prezes91. Jaki to miałby być inny urząd który by przyjmowałby wnioski o płatność? Z tego co ja wiem to OR przyjmują tylko te wnioski.

#3085 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 19 luty 2011 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ta osoba po prost pie****i glupoty. Poczta mozesz wyslac i tez bedzie dobrze ja tak zrobilem bo nie oplaca sie trac 150km tylko zeby dac wniosek a na poczcie tylko 4,15 zl poleconym.

#3086 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pieter1224-właśnie nie pamiętam dokałdnie o jakim urzędzie ona mi mówiła pamiętam tylko jak wspominała że napewno nie składa w ARIMR.
wiesko-czyli mówisz że niema co sie pchać tylko ze spokojną głową wysłać pocztą?jesteś w Wielkopolski,jak tak to masz może dokładny adres ARIMR w Poznaniu,na który należy wysłać wniosek?

KPK

#3087 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moze chodzilo jej o powatowy ARiMR. Ja jesem z pomorskiego wysylalem do Gdyni a na adres z ktorego przyszla decyzja o przyznaniu premi MR

#3088 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No też racja :P dzęki :)

KPK

#3089 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Są dwa wyjścia. Poczta jak jest daleko do OR albo osobiście jak jest blisko. Ja woziłem osobiście do OR. Wolałem się upewnić czy wszystko jest ok z prowadzącym mój wniosek jak ma mi przyjść wezwanie albo ma mi ktoś dzwonić że czegoś brakuje.

#3090 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 19 luty 2011 - 22:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przy innych wnioskach robiłem tak że wniosek o płatność zawoziłem osobiście i dodatkowo miałem ze sobą kopie na której dawali pieczątkę z datą przyjęcia i podpisem osoby odbierającej. Wysyłanie pocztą odradzam nawet poleconym, bo przy takiej premii nawet jechać i 200km to jest pikuś... takie jest moje zdanie... :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3091 Share Jacooo

Jacooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 luty 2011 - 00:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Znam przypadek że z jednego gospodarstwa zrobiły się cztery, synalkowie i córunia dostali po 75tyś. 3x75=225 plus wszyscy na MGR składali, nie wiem po ile ale na pewno dużo, a wszystkim i tak rządzi stary a dzieciaki w miastach siedzą.

Co wy gadacie za głupoty przecież jednym z celów unii i i różnych dofinansowań jest to żeby powierzchnia gosp. w Polsce się powiększała a jak by było tak jak mówicie to by odwołali ten program :P . A po za tym im miejsze gosp. tym miejsze szanse na dopłatę. Poprosze o wypowiedz kogoś kto korzystał z tego programu i wie na czym to polega.

Klub Posiadaczy Kumurunów

#3092 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 20 luty 2011 - 00:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kzdy kto ma ha wiecej niz srednia krajowa badz wojewodzka(zalezy ktora wieksza) t napewno premie dostanie.

#3093 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 20 luty 2011 - 10:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja wiem jedno. po zmianie przepisów w kierunku dzierzawy powstanie dużo więcej małych gospodarstw. wiele osób którzy nie mają pojęcia o gospodarowaniu będzie się starać o premię. u mnie w okolicy są małe szanse na powiększenie gospodarstwa. no chyba że 20000 tyś za ha IV klas to mało. ciekawe jak nie będzie dopłat to ilu rolników zostanie na ziemi? wtedy ziemia będzie 2000 za ha i nie będzie na nią chętnych.

#3094 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 luty 2011 - 10:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam klopot i w zwiazku z tym pytanie do tych co dostali premie w 2010. Ja tez dostalam pozytywna decyzje na poczatku grudnia ale jeszcze nic nie zalatwialam z przepisaniem z waznych naglych przyczyn... Teraz martwie sie czy wyrobie sie w terminie 180 dni(liczac od 7 grudnia) z notariuszem, krusem itd. Opiszcie dokladnie gdzie i jak dlugo to wszystko sie zalatwia, jak dlugo na jakies zaswiadczenia, uprawomocnienia sie czeka? Bede wdzieczna

#3095 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 20 luty 2011 - 10:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Więc tak najpierw musisz udać się do notariusza, on Ci powie jakie dokumenty z sądu musisz przynieść aby można było przepisać ziemię, ciężko powiedzieć ile to będzie trwało bo to zależy od wielu rzeczy np. porządku w dokumentach związanych z gospodarstwem. W międzyczasie wyrób numer identyf. w biurze arimr, załóż konto bankowe. Kiedy będziesz miała akt notarialny ubezpieczasz się w krus, ale tu też nie jest łatwo - w moim przypadku chcieli zaświadczenie z gminy o posiadanym gospodarstwie - gmina wypisze Ci je na podstawie aktu notarialnego (przy pomyślnych wiatrach) lub na podstawie wypisu ze starostwa ( najlepiej wcześniej się upewnić i postarać aby to szybko się odbyło, najlepiej samemu zanieść akt). Jeśli masz już to zaświadczenie to składasz wniosek w krus o ubezpieczenie i czekasz na decyzję, potem składasz wniosek o płatność - najlepiej osobiście.
Dużo zależy od uprzejmości urzędników i szczęścia, cała procedura może trwać moim zdaniem od 1 miesiąca do 2.

#3096 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 20 luty 2011 - 10:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja wyrobiłem się z ze wszystkim w trzy tygodnie. notariusz 1 dzień potem wniosek w starostwie o przeliczenie ha z aktu własności. wniosek o nadanie numeru gospodarstwa w Arimr.jak ładnie się uśmiechniesz to wydadzą ci to szybko no i z tym wypisem śmigasz do krusu. jeżeli będzie mało ludzi to też szybciutko dostaniesz decyzje. jeszcze opłata za kwartał i wydadzą ci zaświadczenie że jesteś rolnikiem no i pozostaje wniosek o płatność

Edytowany przez Pieter1224, 20 luty 2011 - 10:49.

#3097 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 luty 2011 - 10:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wielkie dzieki za odpowiedz bo juz bardzo martwilam sie ze nie wyrobie sie w terminie. Zazdroszcze tym co juz sie uporali z tymi urzedami, papierami.Zycze Wam udanych inwestycji.

#3098 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Anka 81 jaki profil produkcji został przejęty przez Ciebie?

#3099 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 20 luty 2011 - 11:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam takie pytanie może którys z Was mi pomoże planujemy z ojcem przepisanie gospodarstwa i chciiałbymm skorzystać własnie z programu MR spełniam wszystkie wymagania ale od 2004 mam nadany numer gospodarstwa w Arimr jako posiadacz bydła opasowego stado zostało zlikwidowane w 2005 ale pewnie moj numer dalej tam wisi . Od trzech lat opłacam Krus jako domownik wczesniej nie byłem zarejestrowany w KRUSIE jako rolnik do 2008 Zus.Myslicie ze to może zawazyc na przyznaniu mi premii??? Poza Tym całą resztę wymogów spełniam.Dodam że do tej pory nie byłem właścicielem ani ara ziemii .Byłem posiadaczem opasów .Z góry dzieki za odp .

Edytowany przez thug, 20 luty 2011 - 11:48.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3100 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 20 luty 2011 - 12:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @thug jeśli masz już nadany numer gosp lub siedziby stada to już masz po premii na MR :unsure: