Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#30961 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 21:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co biuro to inaczej mówią ja złożyłem we wtorek wniosek o płatność i na pytanie kiedy moge sie spodziewać pieniądzy usłyszałem że niedługo, osoba zajmująca sie sprawa powodziala ze zaraz wprowadza wniosek do systemu i jak system to wszystko przetwory to będą pieniądze ile w tym prawdy sam nie wiem po żyjemy zobaczymy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:33
  •  

#30962 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 02:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mialem 84 dzien i pieniadze na koncie !

#30963 Share Mialek

Mialek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 17:14

Witam, 

u mnie również cyrk, dodatkowo miałem kontrolę jako pierwszy w woj. lubelskim... mimo że pieniędzy nie maaa, mineło 95 dni od zlozenia wniosku tydzien temu w czwartek kontrola... kazali wywieśić tą tablicę A3 na garażu.... mimo że hasu nie ma...

dzwoniłem dowiedziałem się że może wniosek pójdzie w tym tygodniu co będzie, bo kierowniczka na urlopie a pieczatke musi podbić żeby mogli wysłać... 

dodatkowo zanim dojdzie to centrala robi chyba 6 przelewów na miesiąc... więc 2 tyg może w centrali posstać w kolejce wniosek... 

Cooo to za burdel....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30964 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 19:00

Takie pytanie. Gdzie zamawialiście tablice(podeśle ktoś link?) oraz jaki jest koszt ?

#30965 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 19:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 50zł w lokalnej agencji reklamowej.

#30966 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 20:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie 40 ;) tez w lokalnej agencji zamówiona ale nie ma kiedy odebrać

#30967 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 21:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A plan nawozowy robicie teraz czy czekacie z rok?

#30968 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 07:27

To na MR też trzeba tablicę informacyjną? Już wcześniej czytałem, że nie trzeba bo przecież nie przekraczamy 50k euro

#30969 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 08:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy jeśli kupujemy maszyny to na nich także musimy nakleić tablicę informacyjną? Czy ktoś ma wzór treści tablicy co powinna zawierać?
Ja plan nawozowy robię już od tego roku.

Edytowany przez mieszko-123, 21 sierpień 2016 - 08:36.

#30970 Share mamdres

mamdres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 11:11

Witam, 

u mnie również cyrk, dodatkowo miałem kontrolę jako pierwszy w woj. lubelskim... mimo że pieniędzy nie maaa, mineło 95 dni od zlozenia wniosku tydzien temu w czwartek kontrola... kazali wywieśić tą tablicę A3 na garażu.... mimo że hasu nie ma...

dzwoniłem dowiedziałem się że może wniosek pójdzie w tym tygodniu co będzie, bo kierowniczka na urlopie a pieczatke musi podbić żeby mogli wysłać... 

dodatkowo zanim dojdzie to centrala robi chyba 6 przelewów na miesiąc... więc 2 tyg może w centrali posstać w kolejce wniosek... 

Cooo to za burdel....

napisz czego dotyczyła kontrola 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30971 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 14:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na maszyny nie trzeba chyba naklejac najlepsze jest to ze jeszcze kasy nie ma ani maszyn a juz tablica musi być ;) ja tez od tego roku plan robie

#30972 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 21:19

Na maszyny nie trzeba chyba naklejac najlepsze jest to ze jeszcze kasy nie ma ani maszyn a juz tablica musi być ;) ja tez od tego roku plan robie

Czy ten plan nawozowy robisz sam, czy ktoś ci go robi?

#30973 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 08:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Plan nawozowy musi ci zrobić firma bądź odr takie wymagania. W odr 300zl w moim rejonie

#30974 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 08:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli złoże wniosek o płatność we wrześniu, to czy mogę ten plan nawozowy przesunąć na następny rok?

#30975 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi plan będzie robiła osoba która robiła mi cały wniosek na MR

#30976 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 21:26

Ja przez wszelakie niejasności ciągle wstrzymuje się ze złożeniem wniosku. Przykład jeden z wielu: Plan nawozowy. Według informacji uzyskanych w biurze regionalnym musi być dopiero w roku docelowym czyli w czasie jak składam o płatność drugiej transzy(pewnie nie w każdym przypadku jest to spójne). Dostałem zgodę by robić go samemu za pomocą programów komputerowych typu plano czy naw sald. Przestrzeganie zaleceń to przede wszystkim pilnowanie by nie przekroczyć dawek maksymalnych z uwzględnieniem nawozów naturalnych w gospodarstwie. Myślicie że w wielu przypadkach pacany z odr-u zrobią to lepiej? Wezmą pod uwagę specyfikę Twojego pola(np. okresowe zalewy, Twój długofalowy plan nawożenia uwzględniający co Będziesz siał  i kiedy)? czy za każdaą zmiana uprawy będziesz biegał za zmiana planu nawożenia i znowu bulił? Ale czy jak przyjdzie do kontroli czy Ktoś się nie wykpi i Ty nie spełnisz warunków. Ta niepewność niekompetencja pracowników biur powiatowych niejasność przepisów powoduje że boję się sięgnąć po kasę a mam 15,1 punktów .

PS. kolejny przykład to wysokobiałkowe od kiedy?

#30977 Share Mialek

Mialek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 22:21

Witam,

Kolego Troker1979 kasę bierz bo to i tak nasze pieniądze warunki są rygorystyczne(za bardzo) ale idzie to wszystko ogarnąć Plan nawozowy robisz przez 5 lat co roku, i obojętnie gdzie raczej, miałem kontrolę 11 tego miesiaca, plan nawozowy zrobił mi jakiś kumpel mojego ojca na emeryturze co się tym zajmował całe życie i przeszło ;p 

jak by nie inaczej składaj wiosek i tak za pół roku dostaniesz pieniążki dopiero :P wysokobiałkowe raczej w roku docelowym(ręki sobie uciąć nie dam ;p) 

Kolego mamdres sprawdzali wszystko... dosłownie, chodzili po działkach, mierzyli każde pole, sprawdzali na jakiej działce co rośnie, potem w domu posiedzienie ok.6h

spisywali wszystko i robili zdjęcia każdy papier który brał udział w biznesplanie itp. parę co pamiętam podam:akt notarialny, umowa dzierżawy, plan nawozowy, papier że nie zalega w krus i placi składki, z gminy coś nie pamiętam, ta uproszona rachunkowość i kazda faktura co jest tam wpisana, jak buraki to umowa z cukrownią itd,

Każdy papierek co był potrzebny do tego młodego rolnikaa :D  

Ale panowie przyjechali dzien wczesniej i zapowiedzieli że będzie kontrola i podali co trzeba przygotować i co będą robić więc spokojnie, a jak czegoś nie ma to idzie się jeszcze dogadać przynajmniej tak to wyglądało bo wszystko miałem okey, podane ilości ha roślin różniły się o kilka,kilkanaście arów ale bez problemu

Nie wiem ale 16 września będzie rok jak złożyłem biznesplan do agencji ;D

Trochę to trwa z ich strony, szkoda że w drugą stronę tak nie ma...

Trzeba się napić...

#30978 Share mak135

mak135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 14:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam czy ktoś już dostał kasę z młodego nabór 2015 województwie podkarpackim

#30979 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 14:20

witam czy ktoś już dostał kasę z młodego nabór 2015 województwie podkarpackim
[/quote
a jak tylko że już się kończy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30980 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 21:41

u mnie 64 dzień mija i zer na koncie nie przybywa, czas chyba odwiedzić biuro agencji