Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#30941 Share andrzej333

andrzej333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 16:18

który dzień od złożenia wniosku? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:28
  •  

#30942 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 20:52

Panowie, podpowie ktoś na jakim etapie jest nabór MR 2016? Kiedy lista? Dzięki z góry. 

#30943 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 sierpień 2016 - 21:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bylem dzisiaj w arimr chcialem zlozyc wniosek o wyplate pierwszej raty 2015 po pierwsze oni nic tam nie wiedza dzwonia do ludzi którzy wiedza niewiele wiecej niz oni i domyslaja sie . Wkoncu nie zlozylem tego wniosku bo niby musze czekac aż ojciec zbierze plony . Poszlem do odr do doradcy i mowi ze nie ma zadnego problemu (w odr byl roowniez zastepca kierownika biura powiatowego i mowil ze totalna bzdura i mozna skladac) jak to wkoncu jest takiego burdelu to jeszcze nie widzialem

Edytowany przez robi57362, 17 sierpień 2016 - 21:06.

jesli pomoglem kliknij fajne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30944 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 21:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ziomek, nie chcę siać propagandy ale słyszałem, że do końca tego miesiąca coś się ruszy. Ile w tym prawdy - pojęcia nie mam. Pożyjemy, zobaczymy.

#30945 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 08:34

Poprawki naboru 2016 już były więc pewnie lista za miesiąc może dwa.

Andree94444

#30946 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 18 sierpień 2016 - 08:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Robi57362
Pewnie, że bzdura... Nie pytaj ich tylko składaj papiery, niektórzy już dostali pieniądze i to po kilkumiesięcznym oczekiwaniu a ty się zastanawiasz?
Ty to zapewne powinieneś zaczynać realizować biznesplan a jak to robić jak nie masz ziemi prócz zapewne jakiejś podstawy (wnioskuję po "ojciec zebrał plony").
W końcu przetrzymają cie i minie max termin od wydania decyzji (chyba 9 miesięcy?) na złożenie wniosku o wypłatę. Wtedy dopiero zostaniesz w czarnej d...e bez premii i bez kolejnej szansy starania się o nią.

#30947 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 10:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ziemie mam przepisana tak jak wszystko inne umuwilem sie z doradca ze na poczatku wrzesnia zloze bo bedzie juz po dozynkach a jak czepia sie burakow czy ziemniakow to napisze jakąś umowe ze ojciec zrzeka sie tego .dzieki kolego za wsparcie zycze powodzenia

#30948 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 18:44

Ale nie rozumiem czego mają się czepiać. Ja akt notarialny mam z końca kwietnia i po ubezpieczeniu się w KRUS (czyli jakieś 2 tygodnie po spisaniu aktu :() zawiozłem wniosek o płatność 1 raty i tyle. 

#30949 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 18 sierpień 2016 - 19:40

Dziś mnie 95 dnień. Zadzwoniłem do mojego biura powiatowego spytać czemu nie mam kasy na koncie. Pani stwierdziła ,że były tak zapracowane nowym naborem MR , że nie zdążyły mojego wniosku nawet ruszyć :( Pocieszyła mnie , że do końca sierpnia będzie gotowy . Krew mnie zalała jak to usłyszałem ! W przyszłym tygodniu jadę do biura porozmawiać z panią kierownik ,ciekaw jestem co powie .

#30950 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 20:22

Ale nie rozumiem czego mają się czepiać. Ja akt notarialny mam z końca kwietnia i po ubezpieczeniu się w KRUS (czyli jakieś 2 tygodnie po spisaniu aktu :() zawiozłem wniosek o płatność 1 raty i tyle.

Ja mam akt z czerwca i odrazu ubezpueczylem sie w krus jako wlasciciel . Pani w arimr 2 godziny sie dowiadywala a na koncu powiedziala ze ojciec musi zebrac plony bo nie przyjmia wniosku pokazala nawet jakis papier w ktorym bylo to napisane . Co inne biuro to inaczej juz pisalem ze sami nic nie wiedza i chca sie dowiedziec od osob ktore niewiele wiecej wiedza od nich tak samo jak z wysokobialkowymi jednym mowia ze musza siac co roku a innym ze tylko w roku docelowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30951 Share szabelka

szabelka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 21:09

Dziś mnie 95 dnień. Zadzwoniłem do mojego biura powiatowego spytać czemu nie mam kasy na koncie. Pani stwierdziła ,że były tak zapracowane nowym naborem MR , że nie zdążyły mojego wniosku nawet ruszyć :( Pocieszyła mnie , że do końca sierpnia będzie gotowy . Krew mnie zalała jak to usłyszałem ! W przyszłym tygodniu jadę do biura porozmawiać z panią kierownik ,ciekaw jestem co powie .

kolego do jakiego biura oddawałeś wniosek? bo u mnie śpiewka ta sama. Dzisiaj mija 90 dzień. Jak dzwonie do BP to najpierw jedna pani poszła na urlop potem druga pani poszła na urlop a na końcu powiedzieli że przyślom mi pismo o przedłużeniu terminu bo sie niewyrobili

#30952 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 22:35

Ja mam akt z czerwca i odrazu ubezpueczylem sie w krus jako wlasciciel . Pani w arimr 2 godziny sie dowiadywala a na koncu powiedziala ze ojciec musi zebrac plony bo nie przyjmia wniosku pokazala nawet jakis papier w ktorym bylo to napisane . Co inne biuro to inaczej juz pisalem ze sami nic nie wiedza i chca sie dowiedziec od osob ktore niewiele wiecej wiedza od nich tak samo jak z wysokobialkowymi jednym mowia ze musza siac co roku a innym ze tylko w roku docelowym

Powiem Ci tak. U mnie pani twierdziła że mam źle spisany akt notarialny :blink: . Po godzinnej dyskusji jednak zmieniła zdanie :D .

Zrobisz jak uważasz, ale ja na Twoim miejscu zawiózł bym ten wniosek i jeżeli dalej będzie twierdziła że nie przyjmie wniosku z tego powodu, to poprosiłbym o pismo z odmową przyjęcia wniosku o płatność. Oczywiście z podpisem tej pani.

#30953 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 06:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poczekam jeszcze do wrzesnia 2 tygodnie mnie nie zbawi a pozniej bede inaczej z nimi rozmawial

#30954 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 09:10

Nie ma czegoś takiego, że urzędnik odmawia przyjęcia wniosku. Składasz i koniec. 

#30955 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 10:58

No jasne, średnio na BP jest 10-11 wniosków(co prawda w niektórych jest 30, a w innych 5) i są zapracowani...warto dodać, że te olbrzymie ilości wniosków są dzielone na co najmniej 4-5 pracowników.

#30956 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 19 sierpień 2016 - 19:04

Nakaz przelewu wysłali 2 dni temu... Pozostaje czekać. Pani stwierdziła, że musieli czekać aż minie 60 dni od złożenia wniosku o płatność bo coś tam im w systemie blokuje, że wcześniej nie mogą bla bla bla, o co w tym chodzi? I takie pytanko chce dać zmianę i czy na 17ha przejdzie mi agregat uprawowy 3,7m oczywiście odpowiednio to argumentując?

#30957 Share mak135

mak135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 20:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie witam serdecznie jestem już po 80 dniach i składaliscie. jakieś dokument o wypłatę pierwszej raty?? I czy już trzeba spełniać warunki biznesplanu czy dopiero po tym zacząć jak kasa wpłynie i gdzie mogę zadzwonić by udzieli mi odp na to i mogę prosić o numer

#30958 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 19 sierpień 2016 - 21:07

kolego do jakiego biura oddawałeś wniosek? bo u mnie śpiewka ta sama. Dzisiaj mija 90 dzień. Jak dzwonie do BP to najpierw jedna pani poszła na urlop potem druga pani poszła na urlop a na końcu powiedzieli że przyślom mi pismo o przedłużeniu terminu bo sie niewyrobili

Biuro Świdnica , mieli 5 wniosków . Dzisiaj przyszło pismo o niezałatwieniu sprawy w terminie . Cyrk na kołach z tym naborem sami dzwonią jak brakuje jakiegoś świstka albo , żeby poprawkę złożyć to jeszcze w ten sam dzień kazali przyjeżdżać .

#30959 Share szabelka

szabelka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 21:15

mi też przyszło takie pismo ponoć z powodów technicznych czyli urlopów masakra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30960 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 21:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hah a śmiali się z nas że robiliśmy ruch im a teraz dalej mają w 4 literach