Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#30721 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 09:19

dokładnie do MR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:09
  •  

#30722 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 10:38

To wystarczy zrobić tabelki jak w rozporządzeniu. A jak nie to gdzieś w temacie wcześniej ktoś podawał link do takiego programu do prowadzenia uproszczonej rachunkowości. Musisz przeglądać wstecz tematu i znajdziesz.

C328, U-912 i R 103-54

#30723 Share PiotrMajewski

PiotrMajewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 16:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pytanie.do freetaxi. jak to z.tymi zmianami biznesplanu. chciał bym zmienić wartości w plonie głównym i dodać jedną działkę, którą dostane w.dzierżawę długoterminowa. jak to teraz trzeba pisać podanie do kierownika regionalnego? nabór 2015

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30724 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 16:29

Tak zrób zmianę z podaniem. 

#30725 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale do biura powiatowego do kierownika.

#30726 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 19:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam pany i gratulacje wkońcu się doczekaliscie...

Mam do Was 2 pytania i czekam na fachową odpowiedź.

Czy jak dostanę pieniądze tzn te 80 tyś i mam czas na wydanie ich 3 lata czy mógł bym zrobić coś takiego ,że wziął bym belarke na raty A te 50 tyś na coś innego by poszlo i czy sie czepna ,że wziąłem ja na raty ??

A i niedawno złożyłem wniosek ok 2tyg I tak pirazy drzwi kiedy możne przyjść przelew ?

#30727 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 20:27

Temat wielokrotnie wałkowany: agencje nie interesuje jakie pieniądze przeznaczysz na inwestycje do puki masz faktury na zakup i możesz nimi potwierdzić sfinalizowanie inwestycji. Jednak raczej nie na raty a na kredyt by zapłacić całą sumą za inwestycję.

Co do czasu oczekiwania to 76 dni czekał waldii1. A jak to będzie później to się okaże. U mnie minęło 71 dni i jeszcze nie ma przelewu więc wnioski sam możesz wyciągnąć.

C328, U-912 i R 103-54

#30728 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co widać to agencji wcale się nie śpieszy z robieniem przelewu i swoje trzeba odczekać. Już niedługo trzeba będzie siać nawozy a do mojego zestawu brakuje kabli przyłączeniowych od nawigacji do komputera rozsiewacza. Ale mam nadzieję że i z tym zdążę.

#30729 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 14 lipiec 2016 - 22:17

Co uprawialiście w ostatnim roku aby zwiekszyc ESU. Pytanie kieruje do takich którzy musieli troche kombinować. Ja planuje posiać około 0,30 ha łubinu ozdobnego albo słłonecznika. Co o tym sadzicie? Freetaxi co o tym myślisz? Znalazłem na olx ludzi którzy produkuja nasiona roslin ozdobnyh wiec z kupnem nie było by problemu.

#30730 Share piomal1991

piomal1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (hodowla trzody chlewnej; Turystyka; Sport

Napisany 14 lipiec 2016 - 23:15

Ja tak kombinowałem tyle że w poprzednim naborze :P 10 arów kwiatków w uprawie polowej miało coś 2,5 tysiąca euro :D hektar tego i nie musisz sie martwić ale jest jedno Ale musisz mieć jakąś umowę że ktoś ci te kwiaty odbiera :D Sposób na to- siejesz aksamitki i niby że nie ma chętnych na zakup tego towaru :P  Być może by się udało to zrobić ;)

ps. Forumowicze doradźcie czy kupić przyczepę za 22 tysiące ( nie mam żadnej na stanie) czy lepiej siewnik może nie Pottingera czy Amazonkę ale cos naszego :P + do tego jakieś pługi ? Mam 20 ha :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30731 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 23:32

Niech znajoma napisze skargę na prowadzącego jej sprawę i na typa z powiatu do kierowników biur czy do przełożonych tych osób i najpierw niech te pisma zobaczą skarzone osoby i zobaczy ich reakcję. Może podziała to wtedy same będą chciały jakoś to rozwiązać. Jak będzie opór to niech zniesie je na biurka przełożonych i niech dołoży pytanie: Czy chcecie tu telewizję ??
Odwołania nie wiem czy pomogą bo wyższa instancji może podtrzymać decyzję. Z tego co piszesz wynika, że Twojej koleżance premia się już nie należy, przez ludzki błąd urzędnika ale już niestety nie.

Przeczytałem wcześniejsze posty i wynika, że firma od wypełniania wniosku też ma swoje za uszami w tym zamieszaniu. Napisz co to za firma i czy poczuwa się do winy.

firma jest najwięcej winna bo gdyby dostała punkty, za przejęcie całego gospodarstwa problemu by nie było, narazie nie będę pisał kto to, zobaczymy jak się sprawa rozwinie, narazie mocno działają, żeby jej pomóc, szkoda mi jej, nigdy nie korzystali z żadnej dotacji, a teraz jak złożyli i im się należy to być może z powodu czyjś błędów nie dostaną

#30732 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:26

Ja tak kombinowałem tyle że w poprzednim naborze :P 10 arów kwiatków w uprawie polowej miało coś 2,5 tysiąca euro :D hektar tego i nie musisz sie martwić ale jest jedno Ale musisz mieć jakąś umowę że ktoś ci te kwiaty odbiera :D Sposób na to- siejesz aksamitki i niby że nie ma chętnych na zakup tego towaru :P  Być może by się udało to zrobić ;)

ps. Forumowicze doradźcie czy kupić przyczepę za 22 tysiące ( nie mam żadnej na stanie) czy lepiej siewnik może nie Pottingera czy Amazonkę ale cos naszego :P + do tego jakieś pługi ? Mam 20 ha :/

Z sąsiadem podpisze że ode mnie odbiera kwiatki i już heh. A miałes kontrole wtedy jak miałes te kwiatki posiane? miałes jakąś umowe podpisaną? Co mówili jak zobaczyli te kwiatki?

Edytowany przez andrzej1988, 15 lipiec 2016 - 09:29.

#30733 Share wladek19992

wladek19992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 11:22

witam do was pytanie związane z inwestycja za MR z naboru w 2014 roku mam mozliwosc kupna małego gospodarsta mianowicie 1 ha ziemi budynek mieszkalny w lichym stanie ale jest za to duza wartosc budynkow gospodarskich duza obora murowana w dobrym stanie stodoła murowana i chicałbym zapytac czy jest mozliwac wliczyc w to młody rolnik czy jest za mało ziemi i nie ma sensu pisac do agencji z prośba o zmiane ? 

#30734 Share piomal1991

piomal1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (hodowla trzody chlewnej; Turystyka; Sport

Napisany 15 lipiec 2016 - 12:13

Z sąsiadem podpisze że ode mnie odbiera kwiatki i już heh. A miałes kontrole wtedy jak miałes te kwiatki posiane? miałes jakąś umowe podpisaną? Co mówili jak zobaczyli te kwiatki?

Wiesz co u mnie sprawa była tego typu że nie dostałem w końcu tej płatności w poprzednim naborze ale z racji ze nie minęło 12 miesięcy od przejęcia przez mnie gospodarstwa to sie na ten załapałem :) Mój kolega ze studiów wpadł na pomysł że zamiast kwiatków pietruszkę sieje 10 czy 20 a i spokój ;) Bez umów bez problemów niby że na rynku sprzedaje. A z tymi kwiatkami to możliwe że się będą czepiać czy to nie podchodzi pod działy specjalne produkcji :/ Musisz sie dowiedzieć w BP tam Ci wyłuszczą sprawę ;) 

#30735 Share arek1996072705

arek1996072705

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 17:07

Jest kasa :D

#30736 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 18:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kiedy złożony wniosek i kiedy trafił do centrali?

#30737 Share arek1996072705

arek1996072705

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 18:24

Dziś 75 dzień od dnia złożenia :D  

a jutro witamy nowy ciągnik :D 

#30738 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 21:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To powiedz nam jaki ciągnik, jaki model?
Ja także z premi planuje kupić ciągnik, ale mam mętlik w głowie jaką markę wybrać i jaki model.

#30739 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 15 lipiec 2016 - 22:06

witam do was pytanie związane z inwestycja za MR z naboru w 2014 roku mam mozliwosc kupna małego gospodarsta mianowicie 1 ha ziemi budynek mieszkalny w lichym stanie ale jest za to duza wartosc budynkow gospodarskich duza obora murowana w dobrym stanie stodoła murowana i chicałbym zapytac czy jest mozliwac wliczyc w to młody rolnik czy jest za mało ziemi i nie ma sensu pisac do agencji z prośba o zmiane ?

Pisz o zmiane,przejdzie Ci.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30740 Share arek1996072705

arek1996072705

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 07:40