Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31596 odpowiedzi na ten temat

#30661 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:39

a kiedy móglbym kupić maszyny i się z nich rozliczyć? jak dopiero dostane kasę na konto czy od czasu kiedy mam decyzje o przyznaniu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:14
  •  

#30662 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 21:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak jak już wcześniej pisałem to infolinia arimr mówi że po otrzymaniu decyzji można robić inwestycje. W moim BP po konsultacjach z innymi oddziałami powiedzieli to samo.

#30663 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 11:26

Witam Pany czy ktoś powie o co chodzi z wartością ekonomiczną gospodarstwa to jest tak że np. ile jet warte nasze gospodarstwo ? Czy jakoś inaczej a jeżeli nie będziesz miał wartości ekonomicznej powyżej 13 tyś. euro ale zadeklarujesz że np. wybudujesz stajnie i ci się powiększy wartość to będzie ok ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30664 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 11:35

znajoma ma problem, jest z pierwszego naboru nowego PROWu, dostała decyzje, niedawno złożyła wniosek o płatność i kilka dni temu zadzwonił do niej człowiek z powiatowego ARIMR, że jeżeli skończyła technikum, ma na dyplomie tytuł technika-ogrodnik, ale nie podeszła do tego egzaminu zawodowego i powiedział jej, że muszę jej odjąć 2 pkt za wykształcenie i już jej się premia nie należy, dziwne że koleś który robił jej wniosek nie wytłumaczył dobrze. bo mogła by również złożyć w ostatnim naborze, za co są pkt, koleś z powiatówki ma rację, dziwne że toi nie wyszło odrazu i dostała decyzje o premii?

Edytowany przez majkel207, 09 lipiec 2016 - 11:36.

#30665 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 12:32

majkel207, sprecyzuj pytanie bo z tego opowiadania nic nie wynika oprócz żalu do agencji i osoby robiącej wniosek.

wladko119, wielkość ekonomiczna to obrót gospodarstwa liczony wg kryteriów agencji. Możesz sobie ściągnąć biznesplan, znajdziesz tam arkusz wielkości ekonomicznej i sobie spokojnie policzysz czy łapiesz się w 13k euro.

C328, U-912 i R 103-54

#30666 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 12:40

to nie mnie dotyczy więc nie ma żalu, pytania można wywnioskować z mojego postu, czy możliwe jest dostać decyzje o przyznaniu premii i na etapie wniosku o płatność odmówić przyznania premii i zmniejszenia przyznania punktów choć nic się nie zmieniło do tamtego czasu? kwestia wykształcenia czy choć ma się na dyplomie tytuł technik-ogrodnik ale nie zdało się egzaminu zawodowego to nie ma punktów za wykształcenie? w ogóle jak wygląda kwestia pkt, bo znajoma miała na pewno ponad 15, bo coś było słychać, że zmniejszyli do 12pkt to jak jej odejmą 2 pkt to i tak powinna się w takim wypadku łapać na premię

#30667 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 09 lipiec 2016 - 13:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Egzamin musi być zdany bo inaczej nie będzie zaliczone bo bez zdania egzaminu to ma średnie bez zawodu a punktowane jest/było wykształcenie o kierunku rolniczym, tutaj temat był drążony z każdej strony.

#30668 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 15:05

To jest nielogiczne co pisze @majkel bo na przecie nie ma w ogóle dyplomu z tytułem technika jeśli sie nie zdało zawodowego :wacko:

#30669 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 15:47

Mam pytanie jeżeli mam ukończone 18 lat i jest na mnie przepisana gospodarka ale nie skończyłem jeszcze technikum mogę składać wniosek i starać się o MR ?

#30670 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 16:08

dopytam się jak wygląda tam kwestia kwalifikacji, pisze tylko to co ktoś mi powiedział

idąc dalej  jezeli koleś z agencji ma rację i jeżeli nie należy jej się premia, a przez agencje nie złożyli znowu wniosku w następnym naborze, na przyszły pewnie się nie załapie bo zbyt długo będzie posiadać gospodarstwo, to być może przez agencje może jej przepaść szansa na premię

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30671 Share kamik90

kamik90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 17:37

Mam pytanie jeżeli mam ukończone 18 lat i jest na mnie przepisana gospodarka ale nie skończyłem jeszcze technikum mogę składać wniosek i starać się o MR ?

Możesz, tylko musisz uzupełnić wykształcenie.

#30672 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 17:49

Możesz, tylko musisz uzupełnić wykształcenie.

Czyli muszę tak jakby zadeklarować że ukończę szkołę ?

#30673 Share MaciejTamiski

MaciejTamiski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 17:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wladko dokladnie tak masz na uzupelnieni wyksztalcenia 3 lata od otrzymania decyzji ze ci przyznali

#30674 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 18:17

Witam. ,Mam pytanie jestem MR z naboru 2014 w planie obsiewu na rok 2017 mam podane 4 ha rzepaku 2 pszenicy 2 owsa 5 zyta ,a w tym roku wziałem 5 ha w dzierzawe i mam takie pytanie czy zamiast u siebie zasiac 5 ha zyta zasieje 3ha a 2 ha łubinu a na tej dzierrzawi bym dał zyto, Mysle ze nie powinno byc problemu bo wielkosc w ha sie bedzie zgadzała 

#30675 Share kamik90

kamik90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 18:20

Tak, Masz chyba na to 3 lata.

#30676 Share kamik90

kamik90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 18:20

Tak, Masz chyba na to 3 lata.

#30677 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 21:53

maxi93, jeśli masz dzierżawę z datą pewną (10lat) to musisz pisać zmianę do biznesplanu o powiększoną powierzchnię upraw, jeśli zaś nie masz z datą pewną to tego nowego pola nie możesz rozpisać w biznesplanie i jeśli dalej chcesz zostawić to tak jak rozpisałeś i tak musisz zrobić zmianę.

wladko119, w naborze 2015 punktacja została na poziomie 15 punktów i to się nie zmieniło. 12p obowiązuje od 2016.

Z tym wykształceniem to w starym prow by jej wystarczył świadectwa ukończenia szkoły rolniczej, teraz bez zdanego egzaminu zawodowego nie przejdzie. Pozostaje jej się odwołać od decyzji. Szkoda tylko że ludzie nie dali sobie czasu przeczytać rozporządzenia, choćby po łepkach tych fragmentów które ich mają dotyczyć.

C328, U-912 i R 103-54

#30678 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 22:05

dzięki kolego za odpowiedź, z tego co wiem ma dyplom ale nie ma egzaminu, ona i jej rodzice się w tym nie orientują, dlatego wzięli dobrą firmę która się zajmuje wnioskami, nawet na forum się czasem przewija, jak by wiedzieli wcześniej to by złożyli w ostatnim naborze i by pewnie dostali, teraz pewnie spadną poniżej 15pkt i pozamiatane, zostali zrobieni na 100tys zł przez niekompetencje ludzi z agencji że im dali pozytywną decyzje i człowieka który im wypełniał wniosek, że nie dopilnował kwestii wykształcenia

#30679 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 07:29

maxi93, jeśli masz dzierżawę z datą pewną (10lat) to musisz pisać zmianę do biznesplanu o powiększoną powierzchnię upraw, jeśli zaś nie masz z datą pewną to tego nowego pola nie możesz rozpisać w biznesplanie i jeśli dalej chcesz zostawić to tak jak rozpisałeś i tak musisz zrobić zmianę.

wladko119, w naborze 2015 punktacja została na poziomie 15 punktów i to się nie zmieniło. 12p obowiązuje od 2016.

Z tym wykształceniem to w starym prow by jej wystarczył świadectwa ukończenia szkoły rolniczej, teraz bez zdanego egzaminu zawodowego nie przejdzie. Pozostaje jej się odwołać od decyzji. Szkoda tylko że ludzie nie dali sobie czasu przeczytać rozporządzenia, choćby po łepkach tych fragmentów które ich mają dotyczyć.

Czego tak uważasz u mnie wszyscy mówią że w trakcie nauki (technikum rolnicze) można się starać o młodego rolnika i zadeklarować że skończysz ten kierunek szkołę  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30680 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 08:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzikidaniel  dzierzawe mam na 3 lata.Ogolnie w  tamtym roku jesienia ja wziałewem i teraz wiosna pisałem juz do Agencji o zmiane planu obsiewu  

dzierzawe mam na 3 lata. I ogolnie wziałem ja na 3 lata jesienia 2015, i juz teraz wiosna pisałem do Agencji o zmiane planu obsiewu