Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czacza696    0

Panowie, proszę o szybkie odpowiedzi. dostałem młodego rolnika tj. 75 tysia. i nie załapałem sie na modernizacje. a w MR wpisałem zetora 120km a za 75 tys. nie kupie. A babka w armir powiedziała mi ze nie moge łaczyc inwestycji z MR z kredytem na młodego tj. 2,1 %, a nie 9,5 % zwykły ??? czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Złóż korekte do wniosku i zamiast tego zetka wpisz ze trzy maszyny cy cuś, może przyczepe, a jak chcesz go koniecznie to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

LowRider mam ten sam problem (mazowieckie). Zostalo mi miesiac czasu , do terminu 180 dni ,a mam nic nie zalatwiane, ani nr gosp, ani notariusz ani zaswiadczenia z gminy, ani krus, zupelnie nic. Balagan w papierach dzialkach itd. Martwie sie czy zdaze przed tym terminem. Podpowiedzcie ile czasu zalatwialiscie, jak dlugo czekaliscie na zaswiadczenia i gdzie itd.

CZY W WYJATKOWYCH SYTUACJACH ZGODZA SIE PRZEDLUZYC TERMIN 180 DNI CZY MUSZE OD NOWA SKLADAC PAPIERY NA MR? dzieki z gory

Edytowano przez anka81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

pytałem o to samo kilka stron wcześniej . Ktoś odpowiedział mi w ten sposób , że komisja może się przyczepić jeśli sprawdza przed rokiem docelowym wartość ESU która będzie niższa niż w roku bazowym .

Podejżewam że przepisy w tej kwestii nie są zprecyzowane ;)

Może być tak jak mówisz. Jak dzwoniłem do arimr w Toruniu to koleś powiedział mi żeby ESU było wyższe w roku docelowym a we wcześniejszych niby że nie musi, zwrócił uwage tylko aby powierzchnia danych upraw nie odbiegała więcej niż 30 % od deklarowanej. Ale jeden mówi tak drugi może inaczej i bądź tu mądry zależy na kogo się trafi w razie komisji, ja jakby co wykręcam numer do tej osoby co mi udzielała informacji i niech się między sobą kłócą. To jest chore, że człowiek jest uzależniony i musi się pytac kogoś o zgode żeby coś zmienić we własnym gospodarstwie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Panowie, proszę o szybkie odpowiedzi. dostałem młodego rolnika tj. 75 tysia. i nie załapałem sie na modernizacje. a w MR wpisałem zetora 120km a za 75 tys. nie kupie. A babka w armir powiedziała mi ze nie moge łaczyc inwestycji z MR z kredytem na młodego tj. 2,1 %, a nie 9,5 % zwykły ??? czy to prawda???

 

programy typu MGR czy MR nie można łączyć z kredytem preferencyjnym, to jest tak jakbyś ponownie dostał premie od premii...

 

chcąc kupić sprzęt możesz wziąć kredyt preferencyjny wiem bo sam miałem taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

...Kolego czacza696 trochu to niepoprawnie rozegrałeś albo osoba która Ci sporządzała biznesplan nie poinformowała Cie, że składając wniosek na MGR powinieneś mieć uwzględnione maszyny zawarte w MR czyli dajmy na to maszyny za minimalną kwotę w młodym rolniku zaś droższe maszyny na wniosek MGR w razie gdyby ustani program nie wypalił nie będziesz musiał kombinować z kredytem i zaciskać pasa w sumie trochu mnie dziwi, że masz wpisanego zetora jednak podstawowym narzędziem warsztatu rolnika oprócz gleby to ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, proszę o szybkie odpowiedzi. dostałem młodego rolnika tj. 75 tysia. i nie załapałem sie na modernizacje. a w MR wpisałem zetora 120km a za 75 tys. nie kupie. A babka w armir powiedziała mi ze nie moge łaczyc inwestycji z MR z kredytem na młodego tj. 2,1 %, a nie 9,5 % zwykły ??? czy to prawda???

Można łączyć jak najbardziej MR z kredytem preferencyjnym. Nie wiem czy wczesniej tak bylo można ale teraz napewno, jesli ktos ma wątpliwośći to sprawdzcie sobie na stronie ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czy można łączyć z kredytem.

można łączyć z kredytem ja tak wziołem więc można kredyt młody rolnik jest na 2 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ja też tak planuje kupić maszyne która kosztuje więcej niż 75tys. i będe łaczył premie z kredytem preferencyjnym :rolleyes:

 

ja pytałem sie w agencji i w banku i powiedzieli żę niema żadnego problemu łaczenia premi młodego rolnika z kredytem preferencyjnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

No ja też tak chce zrobić bo planuje zakup ciągnika, a jak wiadomo za 75 nawet używanego do 5 lat się nie kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.wniosek o płatność na młodego rolnika złożyłam 18 lutego.czy dostał już może ktoś kase?jestem z województwa mazowieckiego.jaki okres jest na wypłate pieniędzy.?

Edytowano przez karolina1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja z 28 stycznia i tez nic nie slychac. Jedna poprawka po NIP pomylilem. A w ogole wczoraj sie dowiedzialem ze za pozytywnie rozpatrzony wniosek MR mam zaplacic 600 PLN do ODR bo okazalo sie ze Pani robila to przez ODR a nie w ramach prywatnej pracy po godinach. No szlag czlowieka moze trafic. Gdybym to wiedzal to bym sam zrobil wniosek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ja miałem jedną poprawkę. Polecenie przelewu wydane 7 marca czyli w poniedziałek mijają 3 tygodnie, a konto puste...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja z 28 stycznia i tez nic nie slychac. Jedna poprawka po NIP pomylilem. A w ogole wczoraj sie dowiedzialem ze za pozytywnie rozpatrzony wniosek MR mam zaplacic 600 PLN do ODR bo okazalo sie ze Pani robila to przez ODR a nie w ramach prywatnej pracy po godinach. No szlag czlowieka moze trafic. Gdybym to wiedzal to bym sam zrobil wniosek...

 

jak to ??? Czyli każą Ci płacić za rozpatrzenie wniosku jeszcze oprócz płacenia za biznesplan ? Porąbało ich !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Składałem wniosek na MR w 2010 roku wraz z RS. Ojciec dostał RS, a ja MR nie dostałem ponieważ zabrakło pieniędzy. Czytałem ostatnie wiadomości na temat MR na stronie ARiMR i teraz mam takie pytanie:

-Czy jak potwierdzę dalsze zainteresowanie MR to czy będą rozpatrywać mój wniosek z 2010 roku czy będę musiał składać nowy 2011?

-Jak nie będę musiał składać ( w moim przypadku ) nowego wniosku, a chce zrobić korektę biznesplanu to czy zrobić tą korektę po otrzymaniu pozytywnej decyzji czy jednak złożyć nowy wniosek na MR 2011 i wtedy wprowadzić tą korektę?

Z góry Dziękuję i Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ja miałem jedną poprawkę. Polecenie przelewu wydane 7 marca czyli w poniedziałek mijają 3 tygodnie, a konto puste...

teraz powstają pytania czy 3 tyg robocze ? :) czyli 21 dni roboczych.

poza tym jak ci wyślą np 28 marca według terminu to przelew może iść dzień lub dwa.

I co my biedne chłopki możemy im zrobić, jeśli nie przyślą nam w terminie ? no co im zrobicie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Może ktos wie ile czsu beda teraz przyjmowac wnioski na MR ???????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

teraz powstają pytania czy 3 tyg robocze ? :) czyli 21 dni roboczych.

poza tym jak ci wyślą np 28 marca według terminu to przelew może iść dzień lub dwa.

I co my biedne chłopki możemy im zrobić, jeśli nie przyślą nam w terminie ? no co im zrobicie :(

W Polsce to ta cała ARiMR podobnie jak wiele innych urzędów mają rolnika za nic ;[ Pozostaje tylko życzyć przyszłym Młodym Rolnikom żeby im wszystko szybciej, sprawniej i bezproblemowo poszło :)

Edytowano przez Boniek

Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

wniosek o płatnośc 26 styczeń , poprawka 23 luty , 22 marzec kasa na koncie . mazowieckie , powiat łosicki . Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

1.koledzy czy czy mozna wydzierżawic odpowiednią ilość pola przez notariusza na młodego rolnika i to bedzie brane pod uwage?2.Czy jak wydzierzawie np.dana ilosc pola by tylko sie zalapac na srednia wojewodztwa to potem przez ile bede musial to dzierzawic?3.czy swiadectwo ukonczenia szkoly agrozbiznesu studium wystarczy?4.czyli nie trzeba miec pola na własnosc wystarczy dzierzawa notarialna?bo tak cos pisaliscie wczesniej.. neich ktos sie wypowie na ten temat solidnie prosze:)

 

5.Jesli ktos od młodego pomaga w gospodarstwie, rodzice sa w krusie a ja tez niby jakos podlegam pod krus ale nie oplacam...wiec ten staz jakos sie bedzie liczyl?nie będe musial oplacac 3 lata krusu pozniej i mam juz zalatwiona sprawe krusu i wystarczy tylko wyksztalcenie tzn swiadectwo ukonczenia studium agrobiznesu?a jesli mam tez wyksztalcenie wyższe ale w innym kierunku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Witam. Mam takie pytanko. Przy uzupełnieniu wykształcenia , należy naapisać jakis wnisoek lub cos w tym stylu o przyjęcie dokumnetów, czy tylko zanosicie dokument ,mówicie numer sprawy i na tym koniec?? Jeśli ktoś sie z tym spotkał , to prosiłbym o wypowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj