Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#30501 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 14:42

Gospodarstwo zostało mi przepisane 8 września czyli 8 dni przed końcem naboru a kosztów nie poniosłem żadnych (tylko kilkanaście złoty w skarbówce za zaświadczenie) bo sam opracowałem wniosek. a i jeszcze jedno nie zdecydowałem jeszcze definitywnie że rezygnuje. Mam czas do lutego. Czekam jak rozwinie się sytuacja na rynku mleka i podejmę decyzję. Choć czarno to widzę. Jak cena jeszcze spadnie to nie mam zamiaru dokładać do interesu i zmienię profil gospodarstwa na bardziej opłacany dla mnie. Pozdrawiam zdecydowanych

a i jeszcze jedno od momentu złożenia wniosku do wydania decyzji cena mleka poleciała u mnie o 20 groszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:00
  •  

#30502 Share Marcin1912

Marcin1912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 15:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego dla kogoś kto nie dostał dobrze prosperujacego na duża skale gospodarstwa 100 tyś to bardzo dużo . Ja dzięki temu moge doinwestować produkcje w porządne srodki i nawozy plus kupić jakiś sprzęt a to bardzo dużo bo zamiast 4-5 ton zborza moge osiągnąć 8-9 a pieniadz robi pieniądz . Wiec jak chciałeś się pochwalić gospodarstwem to jestem pełen podziwu i życze ci opłacalności w produkcji i pozdrawiam :)

#30503 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 15:18

Kolego dla kogoś kto nie dostał dobrze prosperujacego na duża skale gospodarstwa 100 tyś to bardzo dużo . Ja dzięki temu moge doinwestować produkcje w porządne srodki i nawozy plus kupić jakiś sprzęt a to bardzo dużo bo zamiast 4-5 ton zborza moge osiągnąć 8-9 a pieniadz robi pieniądz . Wiec jak chciałeś się pochwalić gospodarstwem to jestem pełen podziwu i życze ci opłacalności w produkcji i pozdrawiam :)

dobrze gada polać mu 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30504 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 21:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Coś mi się wydaje że sporo osób zrezygnuje z premii. Ale jakim kosztem, większość zobowiązań i tak musimy spełnić. A taki plan nawozowy to dla własnej wiedzy o stanie działek się przyda bo może się okazać że zwiększając dawkę fosforu i potasu lub wapnując osiągniemy plon wyższy o kilka ładnych procent a to są dla nas dodatkowe pieniądze i wyjdziemy z tego na plus.

#30505 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 22:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie w tym problem że gospodarstwo jest w opłakanym stanie. Brakuje sprzętu i nowoczesnych budunków. Ziemia jest zubożała. 100 tys to kropla w morzu potrzeb. Wzięcie tych pieniędzy pociąga za sobą jeszcze droższe inwestycje a boję się że jak nie spełnie zobowiązań przyjdzie jeszcze oddać dotacje. A kontrolerzy mogą się do wszystkiego przyczepić np. dobrostan, wzajemna zgodność, gospodarka nawozami naturalnymi. Stąd moje obawy. Niczym innym nie osiągne wzrostu esu jak zrezygnuje z krów a i agencja zawsze stoi na strarzy zmian.

#30506 Share szabelka

szabelka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 22:16

panowie dzisiaj dzwoniłem do BP i już 1,5 miesiąca weryfikujom mój wniosek o płatność a nie wysyłajom go do warszawy panowie czy to normalne? w tych biurach to tylko bąki zbijajom masakra

#30507 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 22:21

kolego czy tu czy tu i tak maj jeden czas a kiedy ci wyślą dalej

#30508 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 czerwiec 2016 - 14:52

panowie dzisiaj dzwoniłem do BP i już 1,5 miesiąca weryfikujom mój wniosek o płatność a nie wysyłajom go do warszawy panowie czy to normalne? w tych biurach to tylko bąki zbijajom masakra

Bo młody rolnik to ma być w owych czasach inteligentnym, wykształconym młodym człowiekiem. Patrząc na to jak piszesz stwierdzili że z tym wykształceniem to jakiś przekręt i zastanawiają się co z tobą zrobić (też miałbym wątpliwości).

#30509 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 21:00

Składam ankiete monitorująca upływa 5 lat od wypłaty premi w 2011- delikatnie struktura roslinna mi się rózni od tej z biznesplanu, przez co delikatnie inne ESU niz w biznesplanie ale wiadomo wiecej niz w pierwszym roku i pytanie :

czy mam złożyc z ankieta monitorująca oraz  poprawioną tabelke z biznesplanu z poprawioną struktura i wyliczeniem ndwyzek bezposrednichj jak i strone z wniosku z zmieninym esu w 5 roku czy czekac az agencje przysle wezwanie abym to złozył a moze po 5 latach juz nic nie przyslą?

Edytowany przez Poznaniak, 22 czerwiec 2016 - 21:02.

#30510 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 21:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A co Ci się zmieniło?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30511 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi myślałem że odpoczywasz na teneryfie:-) że Cię tu wcale nie widać. Może masz jakieś info z arimr kiedy w końcu zaczną wypłaty?

#30512 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 21:28

freetaxi -- struktura roslina posiałem np 2ha jeczmienia jarego zamiast 0,5ha albo 8ha kuku zamiast 9ha przy powierzchni 55ha i duzej produkcji trzody esu zmieni sie minimalnie  moze o 1punkt  przy zakładanych 75ESU,  juz kilkakrotnie wczesniej zmieniałem te tabele z biznesplanu z struktura i wniosku z wyliczeniem nowego  esu o na ich wezwania, bo im sie niezgadzało z wnioskami z dopłat itp...

#30513 Share basti0999

basti0999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 22:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak sprawdzić status wniosku MR?

#30514 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 22:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To zależy czy wniosku o płatność jeśli tak to wykonując połączenie na numer BP agencji i prosząc z osobą prowadzącą, która z reguły twierdzi że wszystko już zrobili i od centrali zależy kiedy wypłacą, a tam z kolei nie można się dodzwonić i tkwimy w martwym punkcie.

#30515 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 22:35

coś się będzię działo już nie długo  spokojnie teraz czas na % a potem sie podenerwuję ich trochę 

#30516 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 22:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie obiecuj Maniek przecież sam dobrze wiesz że w naszym kraju są tylko dwie rzeczy pewne śmierć i podatki. Ja to nawet paznokci nie dał bym obciąć za agencję. Młodych mają daleko w głębokim poważaniu.

#30517 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 22:50

ale  ja nic nie obiecuję ale jedno wiem ze i tak wypłacą i 10 dni przed końcem tak jak dla krowiarzy i trzody i jeszcze się chwalą że im czasu nie brakło 

#30518 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 22:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dla mnie to jest dziwne że w takiej instytucji pracuje tyle wyuczonych mądrych ludzi a brakuje osoby kompetentnej do odebrania telefonu i udzielenia informacji, która mogłaby być zawarta w jednym konstruktywnym zdaniu, każdy by wiedział kiedy otrzyma środki i mógłby coś zaplanować. A jeszcze lepiej było by gdyby stworzyli aplikację w której wpisując nr sprawy i np pesel w celu autoryzacji moglibyśmy sami sprawdzić na jakim etapie jest wniosek, terminy, zobowiązania, itp.

#30519 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 23:11

haha nie w tym życiu takie cuda 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30520 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 23:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostaniesz kasę do 90 dni od złożenia wniosku o płatność :-)