Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#30361 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 23:19

Nie każdy młody rolnik to osoba wydelegowana przez tatusia do wzięcia kasy. Niektórzy mają zobowiązania związane z prowadzeniem działalności rolniczej i kasa jest potrzebna. Wymagają umów przedwstępnych a na takich czas realizacji jest miesiąc góra dwa i żeby nie stracić dogadanego sprzętu trzeba zapłacić z własnej kieszenie bo łaskawa agencja ma wyje..ne na petentów. A kolega pewnie sam jest cielakiem i wszystkich mierzy swoją miarą. Ale nie warto polemizować z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wykończy doświadczeniem.

Maniek dowiedziałeś się może czegoś?

i tu popieram w 100 % jutro jadę po mapki to może czegoś się dowiem 

ale bez idiotów tu nikt nikogo nie zna żeby oceniać ale takim sposobem rozwala sie polske i jej gospodarkę 

Dlaczego dziwicie się że będą kontrolować? Ja złożyłem w zeszłym roku mój pierwszy wniosek o dopłaty, za 3 miesiące kontrola IRZ i weterynaryjna i jakoś nie płakałem nad tym i nie rzucałem wulgaryzmami z tego powodu, raczej śmiechem reagowałem że kasy nie dało a już sprawdzają. Chcesz 100 000? To dostaniesz, ale na ich warunkach, jak się nie widzi to nie bierz. Krótka piłka i jak ktoś tego wcześniej nie wiedział to nie wiem, że jest głupi to pewnie za mało powiedziane.

Co dzień sprawdzam temat by się czegoś dowiedzieć licząc że może jakiś przeciek wyszedł z agencji bądź jakiś konkret wypłynął. Ale nie, na razie jest bicie piany, wyzywanie od k.. bo ktoś sobie w główce obmyślił plan i musi wszystko być wedle niego. O tuż nie. Puki terminy są jakie są i agencja ich nie przekracza to nie widzę sensu brandzlowania się nad tym.

Tak więc dajcie sobie siana i zajmijcie się robotą bo od czekania na wielką kasę odp...dala co niektórym.

kolego irz niema co u mnie robić bo mam tylko kurki  i kaczki wpisane jeszcze musze 6 gąsek dopisac zeby sie nie zdziwili że są jak by chcieli liczyć  kolego nie oceniaj jak nie wiesz czy ktoś nie  robi cały dzień a tu przychodzi teraz 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:59
  •  

#30362 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 07:33

Nie każdy młody rolnik to osoba wydelegowana przez tatusia do wzięcia kasy. Niektórzy mają zobowiązania związane z prowadzeniem działalności rolniczej i kasa jest potrzebna. Wymagają umów przedwstępnych a na takich czas realizacji jest miesiąc góra dwa i żeby nie stracić dogadanego sprzętu trzeba zapłacić z własnej kieszenie bo łaskawa agencja ma wyje..ne na petentów. A kolega pewnie sam jest cielakiem i wszystkich mierzy swoją miarą. Ale nie warto polemizować z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wykończy doświadczeniem.

Nie mierz kolego wszystkich swoją miarą - idealnie to pasuje do Ciebie. Cielaki to możesz mieć w oborze.

Myślisz że tylko wy czekacie na kasę? Ja liczyłem że na wiosnę ruszę z remontami, mamy czerwiec a kasy nie widać. Ale nie płaczę i czekam spokojnie jednocześnie ciągnąc swój grajdół. Robi się to co idzie.

Teraz mądrale powiedzcie mi jak wy to sobie wyobrażaliście, mają 90 dni na wypłatę a wy braliście umowy na krótszy czas? I masz czelność ludzi od cielaków wyzywać? Jak złożyłem wniosek na płatność to dopiero się dogadywałem z terminem na 90 dni. Jak ktoś nie chciał przystać na taki warunek to szedłem dalej bo za dużo kosztuje jak agencja się spóźni a akurat trafi się pustka w budżecie.

Kolego maniek20, w jakim miejscu oceniłem kogokolwiek? Pisałem o tym że nie ma nic za darmo, że jak się coś chce od agencji to trzeba liczyć się z tym że będą kontrolować, będą robić pod górkę, ale takie są ich reguły i jak nie pasują to się do nich nie idzie. IRZ wpisałem bo akurat ja miałem, równie dobrze mogli przyjść na pola i mierzyć działki bądź sprawdzać uprawy (co też w późniejszym terminie zrobią). Przeczytaj sobie w rozporządzeniu co musisz mieć i licz się z tym że to sprawdzą wcześniej czy później. Zresztą kontrole już chodziły po składaniu wniosków na MR i jakoś nikt nad tym nie piał. Więcej dystansu i mniej emocji.

C328, U-912 i R 103-54

#30363 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 10:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To baranek shaun wyzwał wszystkich od cielaków, pisząc że każdy młody rolnik jak przyjdzie do agencji to cielak ze nie wie co i jak.
Ja też czekam na kasę a firma z która miałem umowę do października zmieniła ją do końca czerwca i albo się zgadzam albo zaliczka przepada. Jak byś miał stracić 5tys to co byś wybrał?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30364 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 10:51

Skoro była umowa do października to na jakiej podstawie sami sobie zmienili do czerwca? Skoro zmieniają warunki to oni powinni tracić a nie na odwrót. Co to za firma?

C328, U-912 i R 103-54

#30365 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To nie takie proste do wytłumaczenia. W dodatku kupno rozsiewacza w październiku to strzał w kolano w dodatku że nie mam czym po żniwach posiać nawozów.

#30366 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 11:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tymi cielakami to powtorzylem tylko słowa pracownika Agencji. Oczywiście zgadzam się z nimi, ponieważ wiele przypadków (między innymi na tym forum) to potwierdza.

Postrasz firmę UOKiK lub coś bo chcą Cie w konia zrobić. No i co jest napisane w pierwszej wersji umowy.
No i skąd ta firma jest jeszcze podaj.

Edytowany przez Shaun, 09 czerwiec 2016 - 12:04.

#30367 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie rozumiecie że zmienili mi daty bo produkcja stoi i dopiero w październiku bylby ten rozsiewacz. A w październiku kupować to już lepiej w marcu. Tylko ze po żniwach też trzeba rozsiać nawóz.
Firma robi to tylko po to żeby krajowy dystrybutor nie zarzucił że sprzęt nie był zamówiony w odpowiednim czasie. Jeszcze może wyjść że z niemiec i tak przyjedzie w lipcu więc będzie jak znalazł. A jak nie to jest linia kredytowa i sobie poradzę.

Edytowany przez waldii1, 09 czerwiec 2016 - 13:40.

#30368 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 09 czerwiec 2016 - 15:25

Panowie mam problem, być może była ta kwestia już gdzieś tu poruszana mianowicie potrzebuje wersji podatkowej księgi przychodów i rozchodów dla rolnika w excelu najlepiej. W internecie są wzory ale w wordzie. Czy taką księgę można prowadzić normalnie w zeszycie czy jak? Mógłby ktoś to wyjaśnić?

#30369 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 16:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To zrób sobie w Excelu jak nie chcesz w Wordzie

#30370 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sie cieszcie jak rodzice wam na początek jakiś grosz dorzuca na gosp bo premią to nie wszystko. Ja dopiero półtora miesiąca gosp od tesciow i niestety przy krówkach kąska leci jak głupia a gdzie reszta. Ja mam zapowiedziana kontrole z weterynarii tylko kilka dokumentów musiałem dozbierac i mam dzwonić jak będzie mi pasowało. I ciągle czekam na decyzje odnośnie poprawek do mr. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30371 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To kiedy zmiany składałeś że na decyzję czekasz? Ja decyzji nie dostałem ale w punktacji spadłem o prawie 100 miejsc. A przez telefon się dowiedziałem że zmiany zaakceptowane ale decyzji na to nie dostane bo takiego obowiązku nie mają.

#30372 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 21:40

Może to głupie pytanie, ale podesłałby ktoś link do zaktualizowanej listy?

#30373 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 07:19

22 bodajże maja i kazał czeka na list z akceptacją. pierwsza decyzje dostałem tak jak wszyscy

#30374 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 07:36

Może to głupie pytanie, ale podesłałby ktoś link do zaktualizowanej listy?

Lista jest tam gdzie wcześniej była, czyli arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/premie-dla-mlodych-rolnikow-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy-w-naborze-przeprowadzonym-w-2015-roku.html

#30375 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 09:43

To baranek shaun wyzwał wszystkich od cielaków, pisząc że każdy młody rolnik jak przyjdzie do agencji to cielak ze nie wie co i jak.
Ja też czekam na kasę a firma z która miałem umowę do października zmieniła ją do końca czerwca i albo się zgadzam albo zaliczka przepada. Jak byś miał stracić 5tys to co byś wybrał?

Kolego trzeba było w tytule wpisać zadatek a nie zaliczka wtedy firma jakby nie wywiazała sie z umowy musiała zwrócic by dwukrotność zaliczki.

#30376 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 10:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To co masz w umowie wpisane jest ważne a nie na przelewie. W tytule możesz wpisać oplata za kałasznikowa a i tak osobę powiążą z umową i zamówieniem. Kałacha niestety nie dostaniesz:-)

#30377 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 05:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Złożyłem zmiany do biznesplanu MR2015, obciąłem 1,51 pkt, a na nowej liście jestem o 12 miejsc wyżej w stosunku do pierwszej listy. Dla mnie to zaskoczenie. Czyżby wszyscy składali zmiany i pospadali z punktami?
W końcu doczekałem się i dostałem pismo z Agencji, że wyrażają zgodę na zmiany w biznesplanie.
Od złożenia wniosku ze zmianami do otrzymania zgody upłynęło 42 dni. Także nie zachowali terminu 30 dni na odpowiedź, ale najważniejsze, że wyrazili zgodę na wszystko.
We wtorek złożyłem wniosek o płatność i przyjęli bez problemu. Trochę mieli wątpliwości co do zaświadczenia z Krusu,ale i je przyjęli. W razie problemów będziemy wyjaśniać w trakcie. Teraz tylko czekać na przelew i rozglądać się za nowym ciągnikiem.
Mam pytanie do wszystkich którzy zobowiązali się do przygotowania planu nawozowego. Czy możemy go sami napisać, czy musi to robić tylko i wyłącznie doradca, który ma na to papiery?

Edytowany przez mieszko-123, 12 czerwiec 2016 - 05:40.

#30378 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 09:24

Panowie skorzystałem z młodego rolnika rok temu (przesunięcie zielonej listy) i mam pytanie odnośnie egzaminu zawodowego.Czy jest on potrzebny?Zdałęm faktury oraz dyplom ukończenia Technika Rolnika i więcej o nic nie prosili.Jak to z tym jest?

#30379 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 10:39

Złożyłem zmiany do biznesplanu MR2015, obciąłem 1,51 pkt, a na nowej liście jestem o 12 miejsc wyżej w stosunku do pierwszej listy. Dla mnie to zaskoczenie. Czyżby wszyscy składali zmiany i pospadali z punktami?
W końcu doczekałem się i dostałem pismo z Agencji, że wyrażają zgodę na zmiany w biznesplanie.
Od złożenia wniosku ze zmianami do otrzymania zgody upłynęło 42 dni. Także nie zachowali terminu 30 dni na odpowiedź, ale najważniejsze, że wyrazili zgodę na wszystko.
We wtorek złożyłem wniosek o płatność i przyjęli bez problemu. Trochę mieli wątpliwości co do zaświadczenia z Krusu,ale i je przyjęli. W razie problemów będziemy wyjaśniać w trakcie. Teraz tylko czekać na przelew i rozglądać się za nowym ciągnikiem.
Mam pytanie do wszystkich którzy zobowiązali się do przygotowania planu nawozowego. Czy możemy go sami napisać, czy musi to robić tylko i wyłącznie doradca, który ma na to papiery?

Plan nawozowy ma odpowiadać pakietowi rolni środowiskowo klimatycznemu a tam jest napisane że musi być wykonany przez kompetentną osobę z uprawnieniami i mysi się pod tym podpisać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30380 Share paweladam

paweladam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 19:34

Witam,

czy mogę złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie w tym sezonie jeśli w sierpniu planuję złożyć korektę wniosku MR ze względu na zmianę działki? Czy dopłaty mogą spowodować jakieś problemu w młodym rolniku?