Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#30341 Share michalma22

michalma22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 11:21

ciekawe który mądry chce iść na skargr do TV PiS :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:47
  •  

#30342 Share krysiu

krysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 11:43

Krysiu należałoby aby tata wycofał wniosek działkę z wniosku o dopłatę i żebyś złożył Ty.

Co sie staniew momencie jesli nie wycofie ojciec doplat na te dzialke? Przykladowo jesli nie dostane pozytywnej decyzji i wystapie o doplate to mnie czasem nie dyskwalifikuje ponownie zlozyc wniosek ?
Wybacz moje slaba wiedze w tym temacie.

Ponadto jestem zatrudniony umowa na zas okreslony, i jestem w ZUS. Pani z ODR mowila ze moge pracowac poki nie dostane decyzji, wtedy mam dopiero sie zwolnic, przejsc dk KRUS-u i zalafwic nr gosp i pozostale.

Jeslj nie wycofie ojca wniosku na te dzialke to moge nie otrzymac pozytywnej decyzji ?

#30343 Share mateuszz85

mateuszz85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 11:58

witam złożyłem wniosek o płatność MR w zeszłym tygodniu, odpowiedziano mi że nie będą się teraz zajmować moim wnioskiem bo mają wnioski obszarowe porobić, chciałem się dowiedzieć czy mogę sprzedawać trzodę na siebie na nowy numer producenta , czy te sztuki które posiada ojciec na siebie to ja je mogę sprzedać czy tylko te co będą urodzone pod moim numerem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30344 Share Bura89

Bura89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 12:26

witam, ja wniosek o płatnośc w ARiMR składałem 30.05 i jak sie zapytałem kiedy moge liczyć na "grosz" to mi Pani odpowiedziała ze nie wiadomo kiedy bo jeszcze nie maja żadnych wytycznych. paranoja. 

#30345 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 13:13

chciałem się dowiedzieć czy mogę sprzedawać trzodę na siebie na nowy numer producenta , czy te sztuki które posiada ojciec na siebie to ja je mogę sprzedać czy tylko te co będą urodzone pod moim numerem.

Jeśli masz je przepisane na siebie to możesz, jeśli ojciec je ma to musisz je przenieść w ARiMR na siebie i wtedy możesz, no chyba że ojciec je sprzeda, wtedy nie ma problemu (o ile nie są wpisane w BP).

C328, U-912 i R 103-54

#30346 Share szabelka

szabelka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 13:19

witam ja mam jutro kontrole w gospodarstwie ponoć zwierzęcom masakra kasy niema ajuż kontrolujom

#30347 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 14:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Daj znać jak po kontroli.Na co zwracali uwagę i jak przebiegła.

#30348 Share damian315

damian315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 14:47

Też mnie to ciekawi jak to jest jak złoże dopłaty na tą działkę co mam dzierżawę i nie zakwalifikuję się w tym naborze to czy to automatycznie mnie dyskwalifikuje z późniejszych naborów?

#30349 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 15:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ta kontrola to w związku z wypłatą premii czy poprostu mają zlecenie na kontrole?

#30350 Share arek1996072705

arek1996072705

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 17:38

Ja też miałem kontrole ale to tylko byków co do dopłat i nic więcej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30351 Share adam993

adam993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A zapowiadajom sie czy znienacka ta kontrol

#30352 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba zawsze się zapowiadają.

#30353 Share arek1996072705

arek1996072705

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 18:02

Zapowiedziana i się pytali czy mi pasuje ten termin to byli tylko z powiatowej agencji nic więcej 

#30354 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 21:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak tam koledzy macie jakieś gorące newsy odnośnie wypłat? Topagrar Polska ma się zająć tematem jak im idzie wypłata premii.

#30355 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 21:54

ja im k$$%#w dam kontro niema mnie będe za 2 tygodnię i dowidzenia jak wy to i ja tez potrafię 

dopuki niema kasy niema zobowiązani prosta gra tem@3$@# niemaja co robić tylko kr$%6w kontrolują niech przyjadą to moje 6 gąsek  zobaczą co znaczy ich teren 

Zapowiedziana i się pytali czy mi pasuje ten termin to byli tylko z powiatowej agencji nic więcej 

a potem powiedza k3$54 pi#$$%3e że protokołu niema i jeszcze czekaj na kase

#30356 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie bądźcie zdziwieni, że ARiMR was olewa - "młody rolnik" to najbardziej niepożądana, nielubiana i znienawidzona partia petentów. Wasze wpisy i ta sraczka za kasą to potwierdza, ale jeszcze gorsza sieczka jest, gdy takie ciele zjawi się osobiście w biurze... To któren idzie do TiVi się poskarzyc ??

#30357 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 22:10

Nie bądźcie zdziwieni, że ARiMR was olewa - "młody rolnik" to najbardziej niepożądana, nielubiana i znienawidzona partia petentów. Wasze wpisy i ta sraczka za kasą to potwierdza, ale jeszcze gorsza sieczka jest, gdy takie ciele zjawi się osobiście w biurze... To któren idzie do TiVi się poskarzyc ??

kolego bez obrazy ale zaras może poleci wiązanka nie miła 

#30358 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 22:34

Dlaczego dziwicie się że będą kontrolować? Ja złożyłem w zeszłym roku mój pierwszy wniosek o dopłaty, za 3 miesiące kontrola IRZ i weterynaryjna i jakoś nie płakałem nad tym i nie rzucałem wulgaryzmami z tego powodu, raczej śmiechem reagowałem że kasy nie dało a już sprawdzają. Chcesz 100 000? To dostaniesz, ale na ich warunkach, jak się nie widzi to nie bierz. Krótka piłka i jak ktoś tego wcześniej nie wiedział to nie wiem, że jest głupi to pewnie za mało powiedziane.

Co dzień sprawdzam temat by się czegoś dowiedzieć licząc że może jakiś przeciek wyszedł z agencji bądź jakiś konkret wypłynął. Ale nie, na razie jest bicie piany, wyzywanie od k.. bo ktoś sobie w główce obmyślił plan i musi wszystko być wedle niego. O tuż nie. Puki terminy są jakie są i agencja ich nie przekracza to nie widzę sensu brandzlowania się nad tym.

Tak więc dajcie sobie siana i zajmijcie się robotą bo od czekania na wielką kasę odp...dala co niektórym.

C328, U-912 i R 103-54

#30359 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 22:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie każdy młody rolnik to osoba wydelegowana przez tatusia do wzięcia kasy. Niektórzy mają zobowiązania związane z prowadzeniem działalności rolniczej i kasa jest potrzebna. Wymagają umów przedwstępnych a na takich czas realizacji jest miesiąc góra dwa i żeby nie stracić dogadanego sprzętu trzeba zapłacić z własnej kieszenie bo łaskawa agencja ma wyje..ne na petentów. A kolega pewnie sam jest cielakiem i wszystkich mierzy swoją miarą. Ale nie warto polemizować z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później wykończy doświadczeniem.

Maniek dowiedziałeś się może czegoś?

Edytowany przez waldii1, 08 czerwiec 2016 - 22:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30360 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 22:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego maniek20 i inni: Agencja ma przewidziany prawem czas na swoje działania i można im naskoczyć. I telewizja nie pomoże. Pogodzcie się z tym a nie wylewacie swoje gorzkie żale, że jeszcze nie macie hajsu na koncie. Jest 90 dni chyba ustawowo i z tym się nie dyskutuje. Kasa będzie - cierpliwości. Trzeba to tylko zrozumieć.

Waldi,
grzeczniej proszę, a poziomu idiotów to szukaj na swoim podwórku.

Edytowany przez Shaun, 08 czerwiec 2016 - 23:02.