Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#30301 Share krysiu

krysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 08:31

Witam.

Złożyłem wniosek na MR w tym roku, dostałem od Ojca 2,1 ha ziemi w dzierżawie pisemnej na 2 lata. Dzierżawa nie jest "potwierdzona" notarialnie. Zostanie przekazane całe gospodarstwo wraz z budynkami i hodowlą. Całe wyprodukowane zboże w gosp jest przekazywane do skarmiania. Wniosek MR robiła mi Pani z ODR, tak samo jak i pomagała przy wypełnieniu wniosku o dopłaty. Pytałem się jej czy w tym roku mam złożyć wniosek o dopłaty za tę dzierżawioną działkę, odpowiedziała mi że nie. Ojciec złożył wniosek już o dopłaty. Czytając poprzednie posty dojrzałem informację że muszę w tym roku złożyć wniosek o dopłaty na siebie na daną działkę. Co mam zrobić w tym przypadku? 

Proszę o pomoc. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:18
  •  

#30302 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 12:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja wniosek o płatność składam jutro.Zobaczymy czy nie będą robić problemów?

#30303 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 13:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie czy robić zmianę gdy ubyło mi 1 ha lasu? nabór 2014. z góry dziękuję

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30304 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:MUFC

Napisany 06 czerwiec 2016 - 16:51

MR nabór 2015, odpadło mi 3,47ha pola, muszę zrobić wymianę gruntów, czy liczba 3,47ha ma być dokładnie czy może być więcej? Robił ktoś wymianę? W ARiMR mówią, że identyczna wielkość, ale nierealne zebrać akurat co do 1 ara :)

#30305 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 19:07

Krysiu należałoby aby tata wycofał wniosek działkę z wniosku o dopłatę i żebyś złożył Ty. Krzychu95 policz ile możesz zejść z areałem tak abyś nie wypadł za listę. I pamiętaj o wielkości ekonomicznej 13 000 euro. 

#30306 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:MUFC

Napisany 06 czerwiec 2016 - 20:20

Punkty są ok, wielkość eko. też, problemem jest identyczna liczba ha przy zamianie gruntów, bo chcąc mieć taką samą powierzchnię muszę dzielić działkę na dwie części( 2 miesiące zejdzie). Mogę odrzucić te 3,47ha nie zastępując ich?

#30307 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 20:28

Tak jak napisałem. Jeśli nie zjedziesz z pkt i wielkością ekonomiczną to możesz ująć te 3,47 ha. Oczywiście trzeba brać pod uwagę także ewentualnie pkt za przekazanie gospodarstwa w całości. Jeśli wszystko jest OK to nie widzę przeciwwskazań. 

#30308 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 21:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie czy potwierdzenie przelewu z innym adresem niż we wniosku przejdzie? Przeprowadziłem się i zapomniałem zmienić dane w banku a zrobiłem przelew zaliczki na rozsiewacz.

Aktualizacja list jest, nie wiem czy ktoś z kolegów dprawdzał.
Po zmianie biznesplanu spadłem w rankingu o 90 miejsc, jeszcze 30 i byłbym poza lista:-)
Może w końcu coś się ruszy z wypłatami.

Edytowany przez waldii1, 06 czerwiec 2016 - 21:45.

#30309 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 21:51

Ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie czy potwierdzenie przelewu z innym adresem niż we wniosku przejdzie? Przeprowadziłem się i zapomniałem zmienić dane w banku a zrobiłem przelew zaliczki na rozsiewacz.

Aktualizacja list jest, nie wiem czy ktoś z kolegów dprawdzał.
Po zmianie biznesplanu spadłem w rankingu o 90 miejsc, jeszcze 30 i byłbym poza lista:-)
Może w końcu coś się ruszy z wypłatami.

a kit z ich aktualizcjami ja chce kase reszte mam w 4 literach 

#30310 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 22:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też chce. Ale na tym cały urok się kończy. Nic nowego się nie dowiedziałeś? Bo dziś miałeś wiedzieć coś więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30311 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 22:21

dziś brak czasu niestety ale bede musiał wreszcię złożyć wniosek o dopłaty to ich tam dorwę chyba ze szybciej cos wpłynie 

#30312 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 22:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To musisz się zebrać w sobie i w końcu wybrać się i złożyć wniosek bo czas masz do końca tygodnia a kolejki co raz większe w BP.

#30313 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 23:06

jak konica tygodnia jak do 15

Edytowany przez maniek20, 06 czerwiec 2016 - 23:07.

#30314 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 06:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po niedzieli to tylko kurwiki w oczach będziesz miał jak będziesz chciał złożyć wniosek i jeszcze się czegoś dowiedzieć. Dlatego napisałem do końca tygodnia bo to tak bezpieczniej i spokojniej:-)

#30315 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 09:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dzisiaj byłem w BP i dowiedziałem się tyle ze maja wszystko wprowadzone do systemu tylko nie mają polecenia z góry żeby mogli zacząć wypłacić.

#30316 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 09:49

MR 2016. Zlozylem teraz w doplatach dzialke (1ha), ktorej nie uwzglednilem w biznesplanie i od razu dzwoni do mnie klientka, dlaczego. Dzialka jest obrabiana, że tak powiem, na dziko od grubych lat. Właściciel nie zyje, dzieci porozjeżdżane po swiecie. Pisaliscie tu wczesniej, ze w takim przypadku mozna skladac wniosek o doplaty. Jak mam to teraz wytłumaczyć tej kobiecie z biura? Czy po prostu musze tę działkę uwzględnić w biznesplanie, mimo braku jakiekokolwiek dokumentu na nią?

#30317 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 10:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Napisz oświadczenie że masz umowę krótkoterminową dlatego jej nie ma w biznesplanie. Powinno przejść.

#30318 Share plusz

plusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 10:07

witam ja byłem wczoraj w bp cos doniesc wniosek o płatnosc złozyłem 26 kwietnia pan mi powiedział ze zakonczyłe rejstracje w systemie o wypłate i wczoraj było typowanie <losowanie > wnisków o płatnosc do kontroli na miejscu miał mi dzis zadzwonic czy czasem mnie nie wytypowano i powiedział ze moze kasa za 2 3 tyg a jak to u was wyglada ?

#30319 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 10:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U nas cisza i nic się nie dzieje. Niczego nie można się dowiedzieć. Wszyscy umywają ręce że już wszystko załatwione a kasy jak nie było, tak nie ma.
Każde BP tłumaczy nam coś innego i nigdy nie dowiemy się o co tak naprawdę chodzi.

Edytowany przez waldii1, 07 czerwiec 2016 - 10:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30320 Share michalma22

michalma22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 12:00

ja właśnie wróciłem z agencji bo byłem donieść przedwstępną umowę o maszyny. Dowiedziałem się że mogą już wypłacać i moje zlecenie poszło już do Warszawy. O kontrole też pytałem i powiedzieli mi że jednak z tego zrezygnowali i narazie nie będzie kontroli. Pozostało nic tylko czekać na kasiore :D