Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#30281 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 13:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie w bp za rozpoczęcie realizowania biznesplany oczekują kopi potwierdzenia złożenia wniosku o dopłaty. Dobrze ze się w tym roku wyrobiłem i złożyłem na siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 00:55
  •  

#30282 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 13:36

Bardzo ważna kwestia dla tych, którzy składali wniosek na młodego. Pamiętajcie o złożeniu wniosku na dopłaty na ten minimalny hektar, który mieliście przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy. 

#30283 Share Michal673

Michal673

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 15:10

Właśnie Panowie jak to jest z wnioskiem o dopłaty. Nie zostało przepisane na mnie jeszcze gospodarstwo, jedyne co aktualnie dzierżawie 1ha od ojca, nie złożyłem jeszcze wniosku o wypłatę pierwszej raty i czy wniosek o dopłaty na całą powierzchnię gospodarstwa składać już na siebie czy ojca ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30284 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 15:32

No właśnie kolego o tym pisałem. Trzeba złożyć wniosek na siebie. 

#30285 Share erni

erni

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 15:40

dotyczy to również naboru z tego roku? bo złożyłem wniosek MR2016  z umową dzierżawy i prowadząca wniosek w arimr powiedziała że w kwestii składania(kto) o dopłaty jest 'dowolność'

#30286 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 15:53

Także. Masz przecież tytuł prawny w postaci umowy dzierżawy. Strasznie ostatnio każą brać to pod uwagę więc proponuję złożyć dla siebie. 

#30287 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 21:15

To powiedz co w tym systemie jest w wersji roboczej. Bo jak dla mnie to system albo działa albo nie. Skończyłem informatykę to troche rozumie.

Ja zmiany robiłem i decyzji nie dostałem. Krus jest wymagany po roku nie teraz.

no dobra ja skoniczyłłem rolnika ale tez cos tam stego wiem z informatyki jestem po % to moge pisac troche no 

a system dziela tak jak działa na dopłatach że troche jest reszta w produkcji jeszczę

#30288 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 21:41

Z systemem to jaja są odkąd pamiętam więc trzeba brać poprawkę :)

#30289 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 21:46

robia tak system jak dopłaty wypłacali że zazielenianie musza liczyc ręcznie bo system gupoty im podaje 

#30290 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 22:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dla mnie to jest chore, przecież każdy równo i sprawiedliwie dostaje 80k wiec po co jakieś naliczenia, obliczenia. Jest ktoś na liście wypłaty to robią przelew i z czapki. A nie system musi naliczyć bo oni nie wiedzą jak wygląda 80 tysięcy. Czy tam pracują ludzie bez mózgów? Dzieci neo jak kogoś nie ma na nk czy facebooku to nie istnieje. Może ten system na tym jest oparty i jak nie masz konta na fb czy nk to nie wiedzą czy przypadkiem nie jesteś tworem wirtualnym.

A dopłaty tak liczą że kilku moich znajomych dostało już 3 przelewy i jeszcze brakuje po kilka tys do kwoty z decyzji, jak oni to robią? To tak jakbyśmy na MR dostali po 75tys bo resztę dostaniemy albo i nie w zależności od tego jak system naliczy.

Edytowany przez waldii1, 04 czerwiec 2016 - 22:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30291 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 11:24

Dla mnie to jest chore, przecież każdy równo i sprawiedliwie dostaje 80k wiec po co jakieś naliczenia, obliczenia. Jest ktoś na liście wypłaty to robią przelew i z czapki. A nie system musi naliczyć bo oni nie wiedzą jak wygląda 80 tysięcy. Czy tam pracują ludzie bez mózgów? Dzieci neo jak kogoś nie ma na nk czy facebooku to nie istnieje. Może ten system na tym jest oparty i jak nie masz konta na fb czy nk to nie wiedzą czy przypadkiem nie jesteś tworem wirtualnym.

A dopłaty tak liczą że kilku moich znajomych dostało już 3 przelewy i jeszcze brakuje po kilka tys do kwoty z decyzji, jak oni to robią? To tak jakbyśmy na MR dostali po 75tys bo resztę dostaniemy albo i nie w zależności od tego jak system naliczy.

kolego ja mówię że sytem dziala tak ja w doplatach to znaczy ze nie działa moduł wypłaty jeszczę a nie że musza naliczać ręcznie to dopłaty konicza liczyć 

#30292 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 11:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja rozumie i nie pisałem że ręcznie liczą. Tylko mnie zastanawia co system ma naliczać jak wszyscy dostają 80tys.

#30293 Share 8540

8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 16:25

Mam pytanie we wniosku MR2016 podałem 0,5ha ugoru a została posiana kukurydza czy trzeba to zgłosić i zrobić zmianę całego biznesplanu

#30294 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 17:59

Ja rozumie i nie pisałem że ręcznie liczą. Tylko mnie zastanawia co system ma naliczać jak wszyscy dostają 80tys.

akurat tu mi chodzilo ze maja system a dopłaty ręcznie musza też liczyć bo żle im system wylicza a tu poprostu nie działa ostatni moduł systemu który odpowiada za realizację zleceni ale dlaczego tak jest niewiem moze poprostu ktos specjalnie w centrali to blokuje zeby odwlekac wypłasty a jak sie im zechce to z dnia na dzień to naprawią 

#30295 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 19:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak dla mnie to celowe opóźnianie wypłaty. Pieniądze pracują na 500+ a teraz jeszcze chcą wprowadzić mieszkanie+ więc na to wszystko trzeba nazbierać. W następnym tygodniu mija połowa czasu od złożenia wniosku, zobaczymy co będzie dalej.

Edytowany przez waldii1, 05 czerwiec 2016 - 20:34.

#30296 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 21:47

dziś albo jutro  40 dni już im minęło 

#30297 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 22:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jakby to się dało jakoś przyśpieszyć. Ale nie zostało nic innego jak czekać. Może do centrali trzeba zadzwonić, bo może uważają że jak nikt nie dzwoni to nie zależy na szybkiej wypłacie.
A co Maniek z tą TV? Bo jakoś cicho.

#30298 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 22:46

dzwoń jak masz czas jak oni pracują a co z tv niewiem kobita odpisal tylko że się zajmnię tematem napisz tez tam to moze cos się ruszy jak będzie więcej ludzi ja się tylko zastanwaim ile ludzi poskładało już o wypłatę bo na podkarpacię 2 osoby dopiero z 60

#30299 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 22:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do TV napisałem. Ale bez odezwu. Jutro nie będę miał jak zadzwonić bo cały dzień mam umówione belowanie siana. W moim BP 2 osoby złożyły wnioski. Ale kolega to z 2 tygodnie temu. Pewnie nie za dużo osób złożyło wnioski. Może ze 100 by się nazbierało w całym kraju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30300 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 22:58

to i tak dużo jak BP jest 2 jak umnie jest 2 na całe województwo to albo słabo napisales że ci nie odpisali albo nie wiem bo ja już sie nie bawię tylko jade z grubej i piszę coś żeby ich ruszyło dokładnie florczak miała się tym zająć