Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#30201 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 27 maj 2016 - 20:58

no i już wiem dlaczego niema kasy jeszcze po rozmowie w 4 oczy ze znajomym okazuje się ze system nie działa jeszczę  lista robocza jest ale niema oficjalnej do wypłat dopięro dojdzię jak system ruszy bo w niektórych biurach to nawet nie moga wprowadzić do systemu wniosku o płatnosć 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:52
  •  

#30202 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 27 maj 2016 - 23:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To kiedy Maniek może ruszyć wypłata? Podał Ci może znajomy jakaś przybliżoną datę? Teraz jakaś nowa firma ma budować system informatyczny. Pewnie wszystko byłoby już zrobione gdyby pozostałe firmy nie zaskarżyły przetargu.

#30203 Share Ninja

Ninja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 maj 2016 - 10:39

Witam czy sam kurs kwalifikacyjny R03 wystarczy do uzupelnienia wyksztalcenia czy trzeba nastepnie skonczyc R16 ?

R3 Ci wystarczy a jak zrobisz R16 to będziesz miał dodatkowe punkty

Jak wygląda sytuacja z oczekiwaniem na wyrażenie zgody na przejecie zobowiązań z MGR ? Pismo wysłałem poczatkiem maja i cisza ile to może potrwać ? Miał ktoś taką sytuacje ?

ja miałem, tak jak freetaxi mówi dzwoniłem i sie przypominałem ale ostatecznie nie przejąłem zobowiązań tylko wysłałem wniosek o zmiane terminu naliczania zobowiązań (i się udało złożyłem teraz wniosek na MR :D)

u mnie chodziło o to że tato brał MGR na 2 tury, w 2010 roku podpisał umowę ale okres zobowiązań liczony był od 2 tury i ja zołożyłem wniosek żeby liczyli okres zobowiązań od podpisania umowy

bo po tym gdy tato podpisał umowe w 2010 zmieniły sie przepisy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30204 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 maj 2016 - 20:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie raczej zmiana terminu naliczania nie przejdzie bo tata ostatnia umowę podpisał w lutym 2012 roku a wypłata ostatniej refundacji byla jesienią 2012. Dzwoniłem początkiem tygodnia połączyli mnie z kierownikiem który tym sie zajmuje powiedział ze może to potrwać maks 2 miesiące bo oni to konsultuja z prawnikiem i wtedy jak będzie wszystko wysla pismo z zaproszeniem na podpisanie zobowiązań

#30205 Share mamdres

mamdres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 maj 2016 - 11:23

witam, składałem wniosek na MR w tym naborze i mam pytanie czy można jeszcze zmienić wniosek co do ilości punktów w górę ?

#30206 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 maj 2016 - 11:31

Już za późno. 

#30207 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 maj 2016 - 09:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam czy ktoś się orientuje jak długo jeszcze trzeba czekać na wypłatę pierwszej raty? Ostatnio Maniek pisał że system nie działa, ale nie napisał kiedy zacznie działać. Ja dziś dzwoniłem do BP ale nie ma osoby od mojego wniosku ani Pani kierownik i nic się nie dowiedziałem.

#30208 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 30 maj 2016 - 11:30

Ustawowo 90 dni od złożenia wniosku i tego raczej trzeba się trzymać.

C328, U-912 i R 103-54

#30209 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 maj 2016 - 12:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale mi bardziej chodzi o jakąś tajną datę gdy nastąpi dzień wypłaty. Co jest w rozporządzeniu to wiem.

#30210 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 maj 2016 - 13:37

Wszystko zależy od tego kiedy Twój wniosek jest zatwierdzony i poszedł do płatności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30211 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 maj 2016 - 14:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mój wniosek złożony 28 kwietnia już 14 dni jest w centrali. Ale podobno centrala nic z tym nie robi. A z tego co wiem centrala zatwierdza płatność a później kierownik BP zleca wypłatę i ten wniosek wędruje z BP do centrali później znów do BP i z powrotem do centrali, ta biurokracja mnie przeraża. A do jutra mam ofertę na nawigację a od 1 czerwca 1kzł w górę bo euro drogie.

Edytowany przez waldii1, 30 maj 2016 - 21:03.

#30212 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 30 maj 2016 - 21:34

no to koniec do proci napisałem do tvp i kobieta ma się tym zająć co oni odwalają jeszcze chciała zebym wypowiedział się przed kamerami ale stwierdziłem nie będe sie na bijal na X kontroli potem

bo to niejest wina Bp tylko centrali bo unich nie działa system albo ma niedziałać celowo bo lista robocza jest tylko niema oficjalnej do wypłaty i jestem faktycznie pierszy na powiat do wypłaty 

#30213 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 maj 2016 - 22:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To dzięki Tobie Maniek może coś drgnie do przodu. Tylko że pewnie tvp też trochę czasu to zajmie. A może system działa tylko trzeba mówić że nie działa żeby kasa troche popracowała na inne wydatki. Też jestem pierwszy na liście powiatu. A gdzie konkretnie napisałeś? Podaj jakiś adres to jak ja się dopisze z petycją to może szybciej to będzie:-)

#30214 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 30 maj 2016 - 22:33

tvp szybciej sie tym zajmnie jak ci sie zdaję oni kochają takie głupoty adres do nich wysle jak chcesz na priv lub tu moge wstawić jak ktoś chce być sławny na cały kraj i się wypowiedziec przed kamerami 

rolna@tvp.pl

#30215 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 31 maj 2016 - 04:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak znam życie to Centrala i tak się zasłoni 90 dniowym terminem.

#30216 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 31 maj 2016 - 06:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie po co od razu do telewizji.Ustawa mówi 90 dni. Jeśli nie wypłacą w tym terminie to dopiero mamy argumenty do reklamacji. Pozostaje nam czekać.Tego nie przeskoczymy.

#30217 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 31 maj 2016 - 08:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W poprzednim naborze wypłacali po 2 tygodniach to w tym po miesiącu mogli by już wypłacać. Niech ruszą 4litery jak głowami nie mogą.

#30218 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 31 maj 2016 - 08:22

panowie składałem wniosek na mr we wrześniu 2015 otrzymałem decyzję ale nie przejąłem jeszcze gospodarstwa ale czy w tej chwili mogę już kupić opryskiwacz wpisany w bp za gotówkę i rozliczyć go jako zakup z premii po przejęciu gospodarstwa?

#30219 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 31 maj 2016 - 09:08

W poprzednim naborze wypłacali po 2 tygodniach to w tym po miesiącu mogli by już wypłacać. Niech ruszą 4litery jak głowami nie mogą.

Poprzedni nabór szedł starym trybem. Jak chcesz porównywać to z pierwszym naborem ze starego PROWu.

Nie wiem co się tak gorączkujecie. Mają ustawowo 90 dni i puki co nie można wnioskować po niczym że tego terminu nie dochowają. A że się nie palą nie jest niczym dziwnym bo chcą dopłaty wypłacić za 2015 rok.

Ogólnie widać że ten nowy PROW jest masakrycznie przygotowany (tzn. kompletnie nieprzygotowany) a my to odczuwamy.

Też czekam na kasę, ale zaraz na początku nastawiłem się na 90 dni oczekiwania. Jak ktoś myśli że po 2 tygodniach będzie kasa to nie zna żadnych realiów związanych z nowościami i ich wdrażaniem.

C328, U-912 i R 103-54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30220 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 31 maj 2016 - 09:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko że ludzie z arimr sami mówili że po złożeniu wniosków o wypłatę bardzo szybko będą wypłacać premie bo beneficjenci długo musieli czekać na wydanie decyzji, sam to słyszałem w tv. Więc jak nie mieli zamiaru tego robić niech by nie obiecywali.