Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kawa    0

Witam, wniosek o płatność składałem 1 lutego, poprawka 22 lutego a wczoraj tj 21 marca pieniądze na koncie, województwo kuj-pom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli prywatny rolnik wystawi fakturę to tak ;)

Jakoś musisz udokumentować przed komisją wydatek. Podejrzewam, że sama umowa kupna-sprzedaży z rolnikiem w której będzie zawarta cena maszyny nie wystarczy.

 

Warto pamiętać ze kupowane przez nas maszyny używane nie mogą być zakupione ze środków unijnych

 

 

To znaczy te starsze niż pięć lat maszyny nie mogą być zakupowane za MR czy wogóle za MR nie można kupywać urzywanych maszyn ?

...bo coś nie bardzo rozumiem powyższe zdanie :mellow: mógłbyś to bardziej szczegółowo wytłumaczyć ?(może jestem ciężko domyślny )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Maszyna używana którą Ty kupujesz na MR, nie może być zakupiona za środki unijne przez poprzedniego właściciela i nie może mieć więcej niż 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dokładnie to miałem na myśli ;)

 

A co do dzisiejszych niusów to padła mało ciekawa informacja ze na RS nie ma co liczyc do 2015 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Koledzy ale to wynika samo z siebie,ponieważ jak rolnik kupi maszyne za środki unijne to nie może jej sprzedać przez najbliższe 5 lat czyli jak ją sprzeda po 5 latach dopiero to za MR nie można jej kupić bo jest starsza niż 5 lat.Podejrzewam że jeśli by tak nie było to zapewne niezłe przekręty by szły:D


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Przeczytaj to całe.Na stronie 6 masz odpowiedź.

Dzięki wielkie :rolleyes: Jeszce jedno pytanie, czy jak na budynki jest nałożona hipoteka to nie koliduje to z zasadami MR? Bo wyczytałem tam coś takiego ale nie jestem pewien.

Edytowano przez miecho027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gietek    0

witam.A wiadomo do kiedy będą te premie dla młodych rolników?Bo jedni mówia że ten rok jest ostatnim rokiem a inni że w następnym roku jeszcze będzie i to nie 75 tylko 100 tys.czy to prawda?I czy mozna kupywać ziemię na MR?

Edytowano przez Gietek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

W tym roku jeszcze na pewno będą. W kolejnych latach bardzo prawdopodobne. Nikt nie wie ile premii będzie w kolejnych latach, bo to dyktuje rozporządzenie, którego zapisy nie są pewne na 100% dopóki rozporządzenie nie zostanie podpisane przez ministra. Ludzie którzy mówią, że w kolejnych latach będzie 100 tys. poprostu kłamią lub się nie znają, bo naborem na 2012 w tej chwili jeszcze sobie nikt nie zaprząta głowy. Dopiero co zostało znowelizowane rozporządzenie na 2011 rok. Może się zdaży, że dofinansowanie będzie 100 tys., ale to jest tak samo prawdopodobne jak 50 tys. i 75 tys.

Ziemię na młodego rolnika można kupowac - tylko nie od rodziny.

 

Dzięki wielkie :rolleyes: Jeszce jedno pytanie, czy jak na budynki jest nałożona hipoteka to nie koliduje to z zasadami MR? Bo wyczytałem tam coś takiego ale nie jestem pewien.

Obciążenie nieruchomości nie wyklucza remontu.

Edytowano przez dc231

Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Dla wszystkich zainteresowanych rozporządzenie już jest, pewnie zaraz ogłoszą nabór. Tym razem będzie trwał dłużej bo będą punkty (szczegóły w środku, parę stron wcześniej omawiałem) a decyzji będzie się można spodziewać gdzieś dopiero w sierpniu (tak długie terminy wyznaczono).

Ponadto dobra wiadomość dla osób, które dostały odmowę ze względu na brak środków, zgodnie z drugim rozporządzeniem Agencja będzie wydawać pozytywne decyzje pod warunkiem zgody strony (najpierw wszyscy zostaną poinformowani).

W kilku województwach w tym roku może to być już ostatni nabór, zostało już stosunkowo niewiele kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

ja dostałem gospodarstwo w spadku w trakcie nauki przed 18-tym rokiem życia więc do 12 miesięcy od zakończenia nauki mogę się starać o MR tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

co myślicie o tym rozporządzeniu co dodał kolega DLOK ????czemu dopiero teraz się o tym dowiadujemy ??nic w tv nie mówili ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Teraz jest tzw leżakowanie. Rozporządzenie musi leżeć przez miesiąc aby nabrać mocy?

 

A rozporządzenie jak rozporządzenie. Mi się nie podoba tylko zapis o bezrobociu... To kompletnie nie zależy juz od gospodarstwa czy też przyszłego rolnika :| Można sobie mniej więcej juz policzyć ile pkt się dostanie ;) No a kasa jeśli będzie jeszcze w tym roku to cud będzie :P Ale lepiej późno niż wcale ;)

 

Teraz tylko czekać na ogłoszenie naboru :)

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Teraz jest tzw leżakowanie. Rozporządzenie musi leżeć przez miesiąc aby nabrać mocy?

Nie musi leżeć. Przeczytaj na końcu, że rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja nie rozumiem punktu 15. odnośnie powierzchni gospodarstwa gdy srednia wojewódzka jest niższa od sredniej krajowej ;) mianowicie w podpunkcie 1 -> b ) bo z tego co zrozumiałem to pierwszy myślnik mówi ,że gospodarstwo nie może być mniejsze niz srednia wojewódzka i nie większa niż w kraju , a drugi myślnik mówi , że gospodarstwo musi być wieksze niz srednia krajowa ale nie wieksze niz dwukrotnosc tej sredniej .

 

Czyli to oznacza ,że teraz nie będzie wymagana średnia krajowa (jesli jest większa od sredniej wojewódzkiej) tylko srednia wojewódzka i nie bedzie obowiążku uzyskania sredniej krajowej co zaskutkuje co prawda najmniejszą liczbą punktów ???

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Ja nie rozumiem punktu 15.

To proste w tych województwach do otrzymania premii starczy średnia wojewódzka, więc w punktach musi to być uwzględnione. Natomiast w ciągu 3 lat od otrzymania kasy musisz powiększyć gospodarstwo do średniej krajowej inaczej zwracasz kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To proste w tych województwach do otrzymania premii starczy średnia wojewódzka, więc w punktach musi to być uwzględnione. Natomiast w ciągu 3 lat od otrzymania kasy musisz powiększyć gospodarstwo do średniej krajowej inaczej zwracasz kasę.

 

Właśnie takiego zapisu w tym rozporządzeniu (bynajmniej Ja ) nie zauważyłem ;)

 

 

 

Mi brakuje 1 ara do sredniej krajowej jak juz kiedys wspominałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mi też się to nie widzi. Mi do krajowej brakuje 1,21ha ale jeśli liczą się dzierżawy to nie problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No to ja w porównaniu z kolegami powyżej z tym nie będę miała problemu bo bedę miała coś ok 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Właśnie takiego zapisu w tym rozporządzeniu (bynajmniej Ja ) nie zauważyłem ;)

W tym rozporządzeniu tego nie znajdziesz, bo to jest tylko nowelizacja. Zapis o uzupełnianiu do średniej krajowej pojawił się w lipcu zeszłego roku (rozporządzenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj