Polecane posty

Ferdek07    75
1. tak - jestem ubezpieczony w KRUS jako rolnik od grudnia 2008 - jest to jednoczesnie data uprawomocnienia sie postanowienia sadu o stwierdzeniu nabycia spadku..

2. tak - jestem studentem w trybie stacjonarnym (ale na innym kierunku niz rolniczy)

Ważne jest jeszcze ile masz lat, jesli nie miałeś przerwy w nauce i nie przekroczysz o ile pamietam 27 czy 28 lat to masz 12 miesięcy od daty skończenia studiów na skożystanie z premi dla młodego rolnika pomimo że masz już gospodarstwo, a z tym opłaceniem skłądki krus wstecz to chyba do strukturalnej renty jest wymagane a nie do młodego rolnika, a wykształcenie to i tak chy ba będziesz musiał zrobić, jak masz inż, czy licencjat to zapisuj się na jakąś podyplomówkę rolniczą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dziwny z Ciebie człowiek gaz 1. Kissmy on ma chyba 27 lat to trochę nie w tą stronę kombinujesz ale to jego wina.

Gaz pytanie

1 ile masz lat

2 wystąpiłeś w tym roku o dopłaty bezpośrednie

3 w KRUSIE skłamałeś żeby się ubezpieczyć

4 masz nabycie praw do spadku czy będziesz robił dział spadku a jak tak to sądownie czy notarialnie

5 masz nr gospodarstwa

6 Chcesz uzupełnić wyształcenie?????????????????????? ( jak chcesz 50 taka to musisz)

7 Jeżeli masz chrapkę na łatwą kasę to wiedz że 35 tysięcy musisz wpompować w gospodarstwo a zostaje tylko 15 więc ochłapy

Najpierw 10 razy się zastanów a później zrób. Złożyłeś jeden wniosek potem wycofałeś teraz znowu ile k..... Ty masz lat 12.

Odpowiedz na pytania bo niejasna sytuacja powstała.

Pewnie będą % heh, jadę straszyć dziki bo kuku wpie... jedzą człowiek po renomowanych studiach musi za dzikimi świniami się uganiać jak nie chcesz skończyć tak jak ja gaz uciekaj z wioski. Pozdrawiam Sokol :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

Sokol nie czepiaj sie i mnie nie obrazaj!!! 27 lat mam a nie 12 jak napisales! Wycofalem wniosek bo mialem inne plany! Teraz chce zlozyc bo plany sie zmienily ale co Cie to obchodzi! Grzecznie zwrocilem sie o pomoc. Jak masz sie tak czepiac i mnie obrazac - a nie od tego jest to forum "Drogi Kolego" - to lepiej nie pisz nic. Na temat MR nie musisz mnie uczyc. Nie musisz mi pisac ze 35000 trzeba wlozyc w gospodarstwo bo wiem jakie sa wymagania i warunki. I wiem, ze te 50000 nie jest wcale taka latwa kasa. I nie oskarzaj mnie o jakies klamstwa, o ktorych piszesz bo jezeli chdozi o ubezpieczenie w Krus to musialem to zrobic bo posiadam gospodarstwo i gdybym ubezpieczyl sie nie teraz tylko w przyszlosci to i tak bym musial zaplacic skladki od czasu nabycia gospodarstwa z odsetkami. Nie wiem za abrdzo czemu zadajesz mi takie pytania typu czy doplaty..., czy numer gosp..., itd bo nie wiem jaki to ma zwiazek i jakie ma znaczenie w tej akurat sprawie ale Ci odpowiem jezeli chcesz: o doplaty wystapilem, numer gospodarstwa mam i mam prawomocne postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku w calosci. I pisalem wczesniej ze spelniam wszystkie warunki do MR oprocz wyksztalcenia rolniczego (lub 3 lata stażu), pytalem rowniez co zrobic zebym nie musial uzupelniac wyksztalcenia rolniczego (chodzi m.in. o oplacenie skladek wstecz jako domownik po to aby miec "zaliczony" staz pracy w rolnictwie) wiec nie pytaj mnie czy chce uzupelnic wyksztalcenie bo jasne jest ze nie chce tego robic bo mi sie nie chce teraz zapierdzielac do szkoly przez 2 lata a decydujac sie na MR bede musial. Dlatego pytam "co by tu zrobic zeby sie nie narobic". I to nie tak ze mam chrapke na latwa kase tzn. chrapke mam - jak każdy zreszta - ale wiem jakie warunki trzeba spelnic zeby miec ta "latwa" kase. Dlatego zastanawialem sie nad tym juz ze "100" razy a nie 10 jak napisales. A jezeli chodzi o to ile razy kto ma sie zastanowic to mysle ze Ty powinienes sie zastanowic kilka razy conajmniej zanim cos napiszesz! Pozdrawiam - qaz1 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

SOKOL akurat ma rację, więc zamiast polemizować proponuję udzielać odpowiedzi w bardziej syntetycznej formie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października w sprawie szczegółowych warunków...

paragraf 7 punkt 4, pomoc w tym przypadku nie zostanie przyznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

no przeczytalem - ktorys z kolei juz raz i mysle jednak ze pomoc powinna mi byc przyznana:

 

czerwiec 2008

- to data smierci mojego taty - spadkodawcy oraz

-to data wystapienia z wnioskiem o nadanie numeru gospodarstwa i jakos niedlugo po tym nadanie tego numeru

w grudniu 2008

- prawomocne postanowienie sadu o stwierdzeniu nabycia spadku w calosci oraz

- poczatek w KRUSIE jako rolnik

-skonczylem 26 lat oraz

-wystapilem z wnioskiem o przekazanie platnosci bezposrednich 2008 ze spadkodawcy na mnie (tzw. transfer)

-zlozylem wniosek MR

luty 2009 - wycofalem wniosek MR

maj 2009 - wniosek - platnosci bezposrednie 2009,

 

studentem jestem do nadal (jestem w trakcie pisania mgr i nie uczeszczam na zajecia bo ich juz nie ma - mieszkam na stale w gospodarstwie - to chyba rozwiazuje problem prowadzenia gospodarstwa w moim przypadku) i przerw w nauce nie mialem

 

wiecej czynnosci okreslonych w rozporzadzeniu nie robilem,

 

wiec mysle ze dniem rozpoczecia dzialalnosci rolniczej bedzie data smierci mojego taty (tak poinormowano mnie w OR ARiMR) i mysle ze nie ma przeciwskazan aby pomoc zostala mi przyznana oczywiscie jezeli do tej daty w tym roku zloze wniosek - wtedy nie minie 12 miesiecy od dnia rozpoczecia dzialalnosci rolniczej...i od kazdej innej daty wykonanej przeze mnie czynnosci (j.w.) okreslonej w rozporzadzeniu nie minie 12 miesiecy..

 

poprawcie mnie jezeli sie myle ale chyba wszystko gra

 

aha kissmy.. i nie bron tak za bardzo SOKOLa bo troche sie zachowal niegrzecznie i niekulturalnie a o to glownie mi chodzilo.

 

pzdr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w takim wypadku nie ma problemu, tylko musisz się sprężyć przed następną zmianą rozporządzenia, które już może Cie wykluczyć, możesz także zaryzykować licząc na większe wsparcie i poczekać; co do SOKOL to nie odnosiłem się do postawy, lecz do zasadności postawionych pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

Witam wszystkich!!!

 

czy moze ktos korzystajac z MR opieral sie na dzierzawach od ANR?? ja wlasnie jestemm w takiej sytuacji i robia mi pod gorke w ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja się opierałem, pod górkę można robić tylko niezgodnie z KPA, więc proponuję wystosować rzeczowe zapytanie zamiast subiektywnego komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

co jest istotne to po wydaniu decyzji o przyznaniu pomocy MR i zlozeniu wniosku o platnosc nie obowiazuje KPA!!! sytuacja jest taka ze czesc gruntow mam wlasnosciowych a czesc dzierzaw z ANR. zlozylem wniosek o platnosc i wszystko bylo ok. ale w oddziale stwierdzili ze niesa pewni czy moga byc umowy dzierzaw takie jakie stosuje ANR wiec sprawa trafila do warszawy.

teraz dostalem informacje ze przysszla odpowiedz z warszawy - negatywna no i czekam na pismo z oddzialu. jak to pani stwierdzila - umowy dzierzaw musza byc sporzadzone notarialnie. tylko ze w ANR nie slyszeli o takim zawieraniu umow a do tego w rozporzadzeniu jakos nie znalazlem mowy o notarialnym zawieraniu umow dzierzaw od ANR.

moze ktos mial taki przypadek i wie o co chodzi????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johhnnyy    0
ja się opierałem, pod górkę można robić tylko niezgodnie z KPA, więc proponuję wystosować rzeczowe zapytanie zamiast subiektywnego komentarza

 

Witam, mam pytanie odnośnie MR, otóż studiuje na kierunku rolniczym, ojciec ma wiek emerytalny, 14 hektarów na własności i 30 ha dzierżawionych od ANR na okres dłuższy niż 5 lat, ale dzierżawiłem od niego obiekt (kurnik) i bylem płatnikiem KRUS dłużej niż 12 miesięcy. Chów i hodowla drobiu, są to działy specjalne produkcji rolnej, ja nie posiadam żadnej ziemi, proszę o POMOC!!! Jan z zachodniopomorskiego 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Ja tak może trochę odbiegnę od tych pytań i napiszę tylko, że jeśli się ma tyle wątpliwości to najlepiej udać się do ODR-u i oni tam wszystko wytłumaczą i chętnie wypełnią wniosek, za całkiem niewielkie pieniądze (przynajmniej u nas...).

Ja tak zrobiłem w tym roku, wniosek wypełniłem przez ODR, była jedna korekta, wniosek rozpatrzyli pozytywnie (ARiMR we Wrocławiu) i dostałem decyzję o przyznaniu pomocy jakiś czas temu...

Ale chyba w tym roku nie będę w to wchodził, zabili mi gwoździa tą informacją o 75 patykach, choćby dlatego warto może poczekać jeszcze około roku.

Myślę, że to szybko wejdzie, bo przecież zbliżają się wybory i te lamusy z rządu muszą rzucić jakąś zanętę, zwłaszcza teraz, gdy już oficjalnie powiedzieli "a...", to powinni powiedzieć też niedługo "b..."

Bo wiem że nieoficjalnie mówiło się o zwiększeniu premii już kupę czasu temu...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

crazy29 Organy administracji publicznej wydają decyzje(jest to forma prawna kończącą postępowanie administracyjne w danej sprawie), postanowienia(forma prawna która jest używana w toku postępowania administracyjnego), ARiMR nie może wydać bez tej formy żadnego pisma które mogło by bezpośrednio dotknąć twoich praw, a jeżeli by wydała, jest ono nieważne z mocy prawa. ARiMR może działać jedynie w granicach prawa!!

Co do formy zawarcia umowy dzierżawy, w rozporządzeniu które reguluje kwestię przyznania dotacji, nie musi być zapisu który będzie regulował formę prawną zawarcia umowy dzierżawy. Jest to prawdopodobne zapisane w procedurze wewnętrznej ARiMR która tak pewnie stanowi, dlatego uzyskałeś taką odpowiedź od ARiMR. W kwestii umowy dzierżawy: wszelkie czynności prawne które za przedmiot mają nieruchomości powinny być zawierane w formie aktu notarialnego. Jest to zasada ogólna którą powinno się stosować, dlatego prawnik który przygotowywał procedurę dla ARiMR zapisał w niej taki punkt.

Oczywiście umowy dzierżawy są ważne jeżeli dokona się ją w zwykłej formie pisemnej, więc gdyby, teoretycznie doszło do rozprawy sądowej przyznano by ci pełne prawo do dzierżawy. Procedura ARiMR nakazuje pewnie taką formę umowy dzierżawy i musisz się z tym pogodzić, i dopełnić wymogów formalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
w oddziale stwierdzili ze niesa pewni czy moga byc umowy dzierzaw takie jakie stosuje ANR wiec sprawa trafila do warszawy.

teraz dostalem informacje ze przysszla odpowiedz z warszawy - negatywna no i czekam na pismo z oddzialu.

 

bardzo dziwna sprawa, wskaż proszę kiedy zostałeś powiadomiony o nieprawidłowej formie umów i jaką ARiMR podała podstawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

wszytko bedzie jasniejsze jak dostane postanowienie, to co opisalem uslyszalem w rozmowie telefonicznej i czekam na poczte. jak juz bede mial papierek w reku to bede mogl napisac dokladnie o co chodzi i na jakiej podstawie. prawdopodobnie 1 przyjdzie polecony ale akurat musze wyjechac na tydzien wiec nie bede odbieral. odbiore go 9 czerwca i wtedy napisze szczeguly. przed wyjazdem wole nie odbierac bo mam 21 dni na uzupelnienie od odebrania przesylki wiec przez wyjazd bym stracil 7 dni na dzialanie w tej sprawie. prawdopodobnie bede musial sie wybrac do dyrektora ANR i zmienic umowy dzierzawy na akty notarialne. najgorsze jest to ze arimr przeciaga to tyle czasu. liczylem ze na wiosne bedzie po sprawie i zdaze sie zalapac na modernizacje. a tu jeszcze jakies problemy sie porobily i juz po modernizacji. bedzie trzeba czekac az ruszy nastepny nabor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek845    0

Mam takie pytanie złorzyłem wniosek o 50 tys. ale tam trzeba było zadeklarowac co sie z tego kupi i wpisałem beczkowóz a teraz bym chciał wziąśc belarke czy tak mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

oczywiście, że można tylko musisz wystąpić z zapytaniem do ARiMR, pamiętaj aby dostatecznie umotywować zmianę celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

odebralem dzis pismo z agencji- jest to wezwanie do uzupelnienia brakow formalnych we wnioosku. i co tu napisano: " w obecnym stanie prawnym brak jest mozliwosci uznania przez ARiMR umow dzierzawy zawieranych przez rolnikow z ANR oraz jednostkami samorzadu terytorialnego, w innej formie niz aktu notarialnego, za spelniajace wymogi przepisu $16 ust.3 pkt 1 rozporzadzenia Ministra rolnictwa i rozwoju wsi..." itd. " z zwiazku z powyzszym prosze o przedstawienie umow dzierzawy z ANR - w formie aktu notarialnego" tak to by konkretnie wygladalo. wszystko kapuje ale co na to mi powie ANR jak bede chcial zrobic notarialnie te umowy????? bede jutro smigad do oddzialu ANR i ciekaw jestem co oni na to powiedza

 

a moze by wystarczylo potwierdzic umowy dizrzawy ktore mam przez notariusza? tak czy siak to chore!!! i teraz oczywiscie notariuszowi trzeba dac zarobic. niedlugo z 50 tys zostanie 40 jak tak dalej bedzie trzeba notariuszy futrowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie można zmieniać niczego ,co się zadeklarowało we wniosku, chyba że odpowiedni organ wyda pozwolenie, jeśli wpisałeś beczkę a kupisz belarkę to nie dostaniesz kasy lub Ci ją odbiorą, jeśli napisałeś że kupisz nowy sprzęt a nabędziesz używany a za zaoszczędzone pieniądze wydasz na coś innego to też Ci całość zabiorą, nic nie można zmieniać samemu bez zgody organu zatwierdzającego wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Mam do was pytanie odnośnie Młodego rolnika . Mam 17 lat (92r grudzień) , w czerwcu 08 zmarł mi tata , ucze się w liceum ogólnokształcącym i jakie mam szanse na Młodego rolnika i jeśli moge coś zrobić aby pomóc sobie w zdobyćiu tej premii to prosze dajcie mi znać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

masz szanse.. jestem w podobnej sytuacji.. przeczytaj dokladnie wszystko na temat MR ze strony Arimr (glownie rozporzadzenie - tam jest wszusyko dokladnie napisane) potem zadzwon do odzdzialu regionalnego arimr i tez dokladnie dopytaj bo mi za rozpoczecie prowadzenia dzialalnosci rolniczej powiedzieli ze beda uznawac dzien nabycia spadku czyli data smierci taty (chociaz w rozporzadzeniu nie ma mowy o tym i jakby cos to mozna b ybylo sie odwolywac) i od tej daty nie moze minac 12 miesiecy..ja dla swietego spokoju zlozylem wniosek wczesniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek845    0
nie można zmieniać niczego ,co się zadeklarowało we wniosku, chyba że odpowiedni organ wyda pozwolenie, jeśli wpisałeś beczkę a kupisz belarkę to nie dostaniesz kasy lub Ci ją odbiorą, jeśli napisałeś że kupisz nowy sprzęt a nabędziesz używany a za zaoszczędzone pieniądze wydasz na coś innego to też Ci całość zabiorą, nic nie można zmieniać samemu bez zgody organu zatwierdzającego wnioski

SŁUCHAJCIE ale trzeba 75%tej ceny wydac w gospodarstwo jesli zadeklarowałem beczkowóz 8000 litry a kupie 7000 to bede musiał oddac kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

a jak to jest z ubezpieczaniem się w krusie jako domownik to po 3 latach jestem rolnikiem ?? czy moge być w krusie jak otrzymuje rente z zusu ?? dzięki za wszelkie info :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

"a moze by wystarczylo potwierdzic umowy dizrzawy ktore mam przez notariusza? tak czy siak to chore!!! i teraz oczywiscie notariuszowi trzeba dac zarobic. niedlugo z 50 tys zostanie 40 jak tak dalej bedzie trzeba notariuszy futrowac."

 

W wezwanie masz napisane, w "formie aktu notarialnego" a nie z podpisem notarialnie poświadczonym! a to różnica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytaj tam gdzie składałeś wniosek czy tak można, jeśli w projekcie jest 8000 a kupisz 7000 to będzie niezgodność i może być problem

mam na studiach przedmiot o nazwie PROJEKTY i wykładowca wiele razy nas ostrzegał żeby nic samemu nigdy nie zmieniać, za przykłady podawał rolników którym nakazano zwrócić pieniądze które dostali, bo np: zamiast nowego ciągnika kupili używany a za zaoszczędzoną kasę kupili też coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj