Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#29941 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 08 maj 2016 - 21:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja nie wiem czy są różne wzory decyzji bo w mojej wyraźnie jest napisane ci jest dokumentem potwierdzającym rozpoczęcie biznesplanu. Wystarczyło całą przeczytać i wiedziałem jakie dokumenty mam dostarczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:30
  •  

#29942 Share kamik90

kamik90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 08 maj 2016 - 21:22

Witam. Zalacznik dokument potwierdzajacy rozpoczecie realizacji biznesplanu to co to ma byc? z gory dziekuje za odpowiedz ;)

Może to być wniosek na dopłaty złożony, lub faktura proforma.

#29943 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 08 maj 2016 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek na dopłaty nie przejdzie w każdym biurze. Nasze akurat toleruje ale w większości chcą umowy przedwstępnej na maszynę lub umowę przedwstępną na ziemię zależy co mamy w biznesplanie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#29944 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 09 maj 2016 - 00:07

ciekawe ile będzię sie czekać na kasę w środę będzie 2 tygodnie a może ktos już dostał albo jakies nie jasnosć miał i wzywali do poprawek bo u mnie cisza 

#29945 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 09 maj 2016 - 05:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja składałem ponad tydzień temu razem ze zmianami do biznesplanu to w piątek dzwoniła do mnie osoba prowadzącą wniosek że zmiany naniesione a z wnioskiem o płatność to nie wie kiedy bo mają na to 90 dni. Więc pewnie dopiero w lipcu coś będzie się działo. W sumie Freetaxi też pisał że trzeba poczekać.

#29946 Share michalma22

michalma22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 maj 2016 - 08:39

ja dziś byłęm w agencji bo się dopatrzyli że mam niby źle opryskiwacz wpisany. decyzję już dawno dostałem a tu jeszcze takie zmiany mi każą robić. Poleciał mi jeden punkt za ochronę środowiska a jak chciałem zrezygnować z wysoko białkowych to powiedzieli mi że by musieli odnowa listę ułożyć . Normalnie kpina i tak mi odjeli punkt i trzeba będzie pewnie listę zaktualizować a w piątek jak dzwoniłem to mówili że można zmiany robić .

#29947 Share norbert456

norbert456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 09 maj 2016 - 10:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ....Fretaxi, czy jak jestem urządzającym gosp., i mam ten 1 ha w dzierzawie notarialnie, to muszę pisać dopłatę w tym roku na ten ha, czy tata może to podać..???, z góry dzięki za odp.!, gdzie tata jest właścicielem..

Edytowany przez norbert456, 09 maj 2016 - 10:18.

#29948 Share Forg

Forg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 maj 2016 - 19:43

Wydaje mi się że nie musisz wnioski będziesz pisal jak dostaniesz młodego i będziesz miał nr gospodarstwa.

#29949 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 09 maj 2016 - 20:47

Ja składałem ponad tydzień temu razem ze zmianami do biznesplanu to w piątek dzwoniła do mnie osoba prowadzącą wniosek że zmiany naniesione a z wnioskiem o płatność to nie wie kiedy bo mają na to 90 dni. Więc pewnie dopiero w lipcu coś będzie się działo. W sumie Freetaxi też pisał że trzeba poczekać.

to pogratulować myślenia pierw wniosek o platność się robi a potem zmiany do biznesplan ja chcialem robić zmiany jak skladalem wniosek to kobieta powiedziała niech pana da nam troche czasu a zmiany bedziemy robić ale nie już 

#29950 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 09 maj 2016 - 21:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Maniek tylko u mnie zmieniła się cena maszyny z ochrony środowiska, w sumie to złożyłem wniosek o płatność ale jak zobaczyła ze na umowie przedwstępnej mam kwotę niższa od 70tys to od razu kazała mi złożyć zmiany więc w czwartek po południu dowiozłem zmiany. Więc nie wiem w czym masz problem? Chcieli zmiany to im je zrobiłem i już mam z głowy. A masz może jakieś info bo w sumie złożyłeś wniosek dzień wcześniej ode mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29951 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 09 maj 2016 - 22:46

Pytanie do mleczarzy. Nie boicie się brać kasy z młodego przy tej koniunkturze na mleko i niepewnych rokowaniach na przyszłość? Ja chyba spasuje. Raczej nie utrzymam się na rynku mleka z moimi 20 krowami. Już teraz dokładam do interesu a po rezygnacji z krów niczym innym nie nabije wzrostu esu(jedna stara krowa co mleka już nie daje ma większą wartość niż np 4 jałówki wysokocielne lub 3 opasy) . Do tego kontrolerzy z agencji pojawiający się nie w porę w gospodarstwie i zaglądający tam gdzie nie trzeba. Do tego wiele pytań na które nie otrzymałem odpowiedzi a później okaże się że czegoś nie dopełniłem. Plus zobowiązania dość kosztowne związane z osiągnięciem potrzebnych punktów. Te 100 tys tak dostać za darmo to niby duże ale jednocześnie szału nie ma. Jakoś specjalnie nie poprawi mi funkcjonowanie gospodarstwa a przysporzy sporo nerwów.

#29952 Share Zygmunt1991

Zygmunt1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 10 maj 2016 - 06:15

Szczerze mówiąc mam ten sam dylemat co Ty. Zastanawiam się czy warto brać na siebie takie zobowiązania w tych niepewnych czasach. Ja na razie wstrzymuję się z wnioskiem o I ratę i czekam do późnej jesieni wtedy podejmę decyzję co dalej. 

#29953 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 10 maj 2016 - 06:39

Wydaje mi się że nie musisz wnioski będziesz pisal jak dostaniesz młodego i będziesz miał nr gospodarstwa.

A przypadkiem nie weszła zmiana w rozporządzeniu o kierującym (czy prowadzącym czy jak to się zwie)? :) przecież to na jedno wychodzi, tyle, że zmieni się nazwa z urządzającego na kierującego gospodarstwem a poza tym to żadnych konsekwencji nie ma.

Co do przyszłości mleczarstwa... Ja też nie mam zabójczo dużego stada (podobna ilość), w chwili obecnej przy obecnej co tu wiele mówić nie zachwycającej cenie mleka dalej będę to ciągnął i na razie da się odłożyć, wchodzę w każdy program unijny, na razie MR i OSN, chcę uporządkować papiery z tych dwóch i ruszyć z modernizacją- aby tylko z rozsądkiem i da się wyżyć oraz powoli rozwijać. Jak ktoś liczy na kokosy to niestety w tej chwili pozostaje zrezygnować z rolnictwa w sensie globalnym tj z wszystkich kierunków. Są czasy lepsze i gorsze, koniunktura co kilka lat zmienia się, rolnictwo nie jest dla niecierpliwych.

#29954 Share miosio

miosio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 maj 2016 - 07:05

musisz ty pisac nie ojciec 

#29955 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 10 maj 2016 - 07:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kwestią poruszona przez @troker1979 i cos w tym napewno jest. Jednak @daremw w bardzo przystępny sposób rozwinął ten problem..i zgadzam sie2 z nim w każdym zdaniu.wóz albo przewóz:)

#29956 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 10 maj 2016 - 07:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) młody 2014 inwestycja za 170 tys wystarczy ze rozliczę sie z 70 tys a reszta może być kredyt ?

#29957 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 10 maj 2016 - 08:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Abyś 70 tyś. rozliczył reszta może być kredyt.

A jak dobrze pamiętam to przed 15 marca każdy krzyczał gdzie lista co robią i wogole a teraz zastanawiają się czy nie zrezygnować. Trzeba uparcie dążyć do celu, kombinować i robić wszystko aby wyjść na swoje. Czasem jest gorzej ale musi kiedyś być lepiej.

#29958 Share Ninja

Ninja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 maj 2016 - 09:25

Abyś 70 tyś. rozliczył reszta może być kredyt.

A jak dobrze pamiętam to przed 15 marca każdy krzyczał gdzie lista co robią i wogole a teraz zastanawiają się czy nie zrezygnować. Trzeba uparcie dążyć do celu, kombinować i robić wszystko aby wyjść na swoje. Czasem jest gorzej ale musi kiedyś być lepiej.

trzeba iść po swoje :)

#29959 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 10 maj 2016 - 11:28

obecnie czekam na decyzję o MR, i mam mały dylemat, muszę złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie ponieważ posiadam już pole, czy we wniosku mogę wpisać również działki dzierżawione które były podane również w biznesplanie MR przed podpisaniem umowy dzierżawy? Umowę dzierżawy z pewnych względów będę mógł podpisać końcem maja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29960 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 maj 2016 - 14:18

Witam. Moje pytanie. Czy mogę podjąć pracę na umowę o działalność korzystając z premii dla młodego rolnika?