Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#29861 Share Ninja

Ninja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 13:05

@xzibit0000

z tego co wiem to by musiał płacić mimo tego że to darowizna ponieważ nie minęło jeszcze 5 lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 00:13
  •  

#29862 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 30 kwiecień 2016 - 13:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Krótko mówiąc nowy właściciel jeśli będzie na VAT to niejako przejmuje zobowiązania poprzednika i nie ma mowy o zwracaniu podatku do US (jeśli całe gospodarstwo lub ziemia plus maszyny i ewentualnie zwierzęta). Jeśli nabywca (obdarowany) byłby na ryczałcie to wtedy trzeba brać pod uwagę korektę podatku i odpowiednio pomniejszoną (po korekcie) sumę od pełnej stawki podatku zwrócić do US.
Tak napisałem bo zaraz pewnie padałyby pytania i że ktoś czegoś nie rozumie a w rzyczywistości nie chce się poczytać ;)

#29863 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 30 kwiecień 2016 - 19:31

Mam pytanie odnośnie takiej sprawy mam dzierżawę ziemi 3,5 ha ustną chcę złożyć wniosek o dopłatę na siebie lub żonę nie mam jeszcze nr gospodarstwa i tu cały problem bo będę chciał się ubiegać o MR tyle że za rok czy nawet dwa a z tego co się orientuję to nie mogę do tego czasu zaistnieć w agencji ani krus czy jak żona zrobi na siebie nr gospodarstwa to czy to wpłynie na moją przyszłość co do MR? proszę o konkrety bo już nie wiele czasu na tę sprawę zostalo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#29864 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 30 kwiecień 2016 - 19:46

Niech teść albo rodzice twoi złożą i po problemie. 

#29865 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 19:58

Mam pytanie odnośnie takiej sprawy mam dzierżawę ziemi 3,5 ha ustną chcę złożyć wniosek o dopłatę na siebie lub żonę nie mam jeszcze nr gospodarstwa i tu cały problem bo będę chciał się ubiegać o MR tyle że za rok czy nawet dwa a z tego co się orientuję to nie mogę do tego czasu zaistnieć w agencji ani krus czy jak żona zrobi na siebie nr gospodarstwa to czy to wpłynie na moją przyszłość co do MR? proszę o konkrety bo już nie wiele czasu na tę sprawę zostalo

Za dwa lata to wątpię  aby na jakiekolwiek programy pomocowe jeszcze były pieniążki.

#29866 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 21:19

Słyszałem że wypłata premii ma być bardzo szybko wiec może Pani bała się przyjmować wniosek żeby później nie było że nam brakuje kilku dni do 12 miesięcy ubezpieczenia od otrzymania premii.

ja się oto nie boję bo ubezpieczenie będę miał juz od grudnia bo wtedy nabyłem pierwszy ha i niestety prawdo podobnie zapłacę 2 skladki za jednym razem 

#29867 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 22:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pewnie jeszcze cześć składki z grudnia. Ja musiałem za wrzesień i jeden dzień sierpnia zapłacić.

#29868 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 01 maj 2016 - 01:21

Pewnie jeszcze cześć składki z grudnia. Ja musiałem za wrzesień i jeden dzień sierpnia zapłacić.

oni to co do dnia wyliczą ale za grudzień to będzię tylko 8 dni 

#29869 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 01 maj 2016 - 06:12

No tak tylko rodzicom nie na rękę bo przekroczy 10ha i zaczną się schodki z wypełnianiem wniosków

#29870 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 01 maj 2016 - 09:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ... lub ze strukturą zasiewow. Rok czy dwa rodzice nie mogą wsiac czegoś na to całe "zazielenienie" czy jak to tam obowiązuje od 10 ha ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29871 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 01 maj 2016 - 09:28

Chcesz 100 k wyrwać to nie marudź tylko wstawiaj na rodziców. 

#29872 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 maj 2016 - 12:04

Mam pytanko jestem po szkole średniej (LO) teraz jako bezrobotny. Czy moge sie ubezpieczyc w KRUS jako domownik i np za 2-3 lata skorzystac z młodego rolnika czy jak sie ubezpiecze teraz w Krus to potem nie bede mogł skorzystac z MR ??Ziemi zadnej na siebie nie mam

#29873 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 01 maj 2016 - 12:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanko z poprzedniego naboru. Chcem sie rozliczyc z Ciagnika tylko czy do faktury potrzebne jest jeszcze potwierdzenie przelewu ? Robilem przelew przez internet i mam potwierdzenie na koncie w internecie i mailu a wiec jak mam go przedlozyc ? Wystarczy wydrukowac czy w banku powinni mi wydac jakies potwierdzenie ?

#29874 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 01 maj 2016 - 12:34

Mam pytanko jestem po szkole średniej (LO) teraz jako bezrobotny. Czy moge sie ubezpieczyc w KRUS jako domownik i np za 2-3 lata skorzystac z młodego rolnika czy jak sie ubezpiecze teraz w Krus to potem nie bede mogł skorzystac z MR ??Ziemi zadnej na siebie nie mam

Możesz, a po 4 latach ubezpieczenia jako domownik będziesz traktowany jak wykwalifikowany rolnik i jeśli po tym okresie byś składał wniosek to otrzymasz punkty wykształcenie.

C328, U-912 i R 103-54

#29875 Share Chudy1217

Chudy1217

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 01 maj 2016 - 15:15

Witam mam pytanie odnośnie krusu, jak to jest z tym zaświadczeniem z krusu 60 dni po upływie wypłaty. Czy oddał ktos to zaswiadczenie po terminie? i czy miał jakieś sankcje?

#29876 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 maj 2016 - 18:14

Tak. Kolego. Jak nie złożysz zaświadczenia to dostaniesz sankcję. 

#29877 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 01 maj 2016 - 18:51

Krótko mówiąc nowy właściciel jeśli będzie na VAT to niejako przejmuje zobowiązania poprzednika i nie ma mowy o zwracaniu podatku do US (jeśli całe gospodarstwo lub ziemia plus maszyny i ewentualnie zwierzęta). Jeśli nabywca (obdarowany) byłby na ryczałcie to wtedy trzeba brać pod uwagę korektę podatku i odpowiednio pomniejszoną (po korekcie) sumę od pełnej stawki podatku zwrócić do US.
Tak napisałem bo zaraz pewnie padałyby pytania i że ktoś czegoś nie rozumie a w rzyczywistości nie chce się poczytać ;)

Czyli w tej sytuacji przechodzę na vat i przejmuje wszystko cale gospodarstwo z maszynami od ojca i nie odprowadzam żadnego podatku vat a czy muszę informować o tym US bo słyszałem gdzieś ze wtedy trzeba pisać takie pismo o zgodę na przejęcie zobowiązań vat

#29878 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 maj 2016 - 18:58

Z tego co się orientuję to musisz przejąć wszystko. Ale do końca ręki sobie urwać nie dam. Proponuję zasięgnąć info na miejscu w US.

#29879 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 01 maj 2016 - 19:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi a ktoś z Twoich klientów złożył już wniosek o płatność? Orientujesz się może czy przed wypłatą premii będzie jeszcze jakaś kontrol?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29880 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 maj 2016 - 19:10

Teraz będę po majówce robił wnioski o płatność. Nie wszyscy mają jeszcze decyzję.