Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#29841 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 kwiecień 2016 - 10:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ostatnie dwa dni to zazwyczaj szaleństwo na składanie wniosków także zastanawiał bym się nad 2500 ;)

Tak swoją drogą jestem z naboru 2015, decyzja jest (szczerze nie czytałem jej nawet, sezon prac polowych i w domu gościem jestem), mam już ziemię na siebie, krówki przejęte i wszystkie formalności, numery w agencji, umowa z mleczarnią i cała reszta czyli wszystko do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa. Co konkretnie składać z wnioskiem o wypłatę pierwszej raty? Jakiś wzór pisma jest dostępny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:55
  •  

#29842 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 12:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile trzeba miec ziemi wlasnej plus dzierzawy zeby dostac kase na mlodego rolnika? Jak to wyglada z dofinansowaniem, ile pieniazkow mozna otrzymac?

#29843 Share Waldikar09

Waldikar09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 12:54

Witam, mam takie pytanie. Czy jak składałem w tym naborze wniosek na MR i mając ten 1ha dzierżawy to mogę składać wniosek o płatności na pozostały obszar też co jeszcze jest własnością ojca?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#29844 Share paweladam

paweladam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 13:07

Witam, wczoraj złożyłem wniosek na MR, czy mogę starać się o dopłaty w tym roku?

Czy po złożeniu wniosku o dopłaty będę miał możliwość korekty złożonego wniosku/biznesplanu MR?

#29845 Share Waldikar09

Waldikar09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 13:39

Witam, wczoraj złożyłem wniosek na MR, czy mogę starać się o dopłaty w tym roku?

Czy po złożeniu wniosku o dopłaty będę miał możliwość korekty złożonego wniosku/biznesplanu MR?

Dołączam się do tego pytania ;)

#29846 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 14:31

jak wygląda z wymianą działek, można przejąć inne działki byle areał się zgadzał? i co jeżeli się dostało punkt za przejęcie gospodarstwa po rodzicach ale sie nie będzie przejmować?

#29847 Share JanKropka

JanKropka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 14:49

WIE KTOS gdzie w biznesplanie jest rubryka na produkcję wysokobiałkową? nie mogę tego znaleźć a brakuje 2 pktów?? please.. :-)

#29848 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 15:12

No jak to jak i gdzie? Wpisujesz w uprawach jakieś WB i masz pkt, pamiętaj, że powyżej 1 ha

#29849 Share JanKropka

JanKropka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 15:28

dzięki, to wiem ale co z okrese WYJSCOWYM - tego chyba nie sprawdzają.. nie ma w biznesplanie i wniosku

#29850 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 16:30

Jak złożyłeś wniosek na MR to możesz złożyć wniosek o dopłaty jak i możesz bydło na siebie zarejestrować.

C328, U-912 i R 103-54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29851 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, czy w waszych biurach powiatowych system działał normalnie? Bo w moim dziś składałem wniosek o 1 ratę i nawet nie mogła mi wydrukować potwierdzenia.

#29852 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 19:27

Dzisiaj nie działało bo też chciałem złożyć i pani poinformowała że dziś nie da rady (tak samo nie działało drukowanie paszportów).

C328, U-912 i R 103-54

#29853 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 19:34

Witam, czy w waszych biurach powiatowych system działał normalnie? Bo w moim dziś składałem wniosek o 1 ratę i nawet nie mogła mi wydrukować potwierdzenia.

Ja dziś byłem złożyć przemieszczenie to też system nie działał i musze jechać jeszcze raz.

a propo MR, jeżeli mój tato jest VATowcem, brał z prow 2007-2013 maszyny, a teraz ja przepisuje na Siebie gospodarstwo i również będe na Vacie, to będzie trzeba oddać jakiś podatek czy coś takiego? bo gdzieś tak właśnie słyszałem...

#29854 Share fryciol

fryciol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 21:11

WIE KTOS gdzie w biznesplanie jest rubryka na produkcję wysokobiałkową? nie mogę tego znaleźć a brakuje 2 pktów?? please.. :-)

musisz w strukturze zasiewów w roku docelowym wpisać minimum 1 ha upraw wysokobiałkowych i wtedy automatycznie Ci to zaznaczy w zestawieniu

#29855 Share Ninja

Ninja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 08:45

Ja dziś byłem złożyć przemieszczenie to też system nie działał i musze jechać jeszcze raz.

a propo MR, jeżeli mój tato jest VATowcem, brał z prow 2007-2013 maszyny, a teraz ja przepisuje na Siebie gospodarstwo i również będe na Vacie, to będzie trzeba oddać jakiś podatek czy coś takiego? bo gdzieś tak właśnie słyszałem...

ja mam taką samą sytuacje z tym Vatem :)
zależy co i kiedy twój tato kupował i odliczał z tego vat - chodzi o środki trwałe czyli maszyny na przykład
z tego co wiem jeśli kupował coś 5 lat temu to może przekazać ci to aktem notarialnym bez żadnego podatku a jak mniej niż 5 lat to trzeba coś płacić tak mi księgowy mówił
ale da się to obejść bo jak wejdziesz na Vat to ojciec ci moze sprzedać i zapłacić Vat a ty odzyskasz

#29856 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 18:55

Masakra z tym podaniem o pierwszą ratę kasy, dziś mnie babka wróciła bo nie miałem zaświadczenia z krusu o pełnym ubezpieczeniu jako rolnik bo dziś jestem jeszcze jako domownik. Nie chciałem się już z nią kłócić bo to bez sensu, lepiej zmienić ten krus i dać sobie z nimi spokój

#29857 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 19:56

Masakra z tym podaniem o pierwszą ratę kasy, dziś mnie babka wróciła bo nie miałem zaświadczenia z krusu o pełnym ubezpieczeniu jako rolnik bo dziś jestem jeszcze jako domownik. Nie chciałem się już z nią kłócić bo to bez sensu, lepiej zmienić ten krus i dać sobie z nimi spokój

to trzeba było się jej spytać gdzie ma taki załącznik 

#29858 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 09:18

ja mam taką samą sytuacje z tym Vatem :)
zależy co i kiedy twój tato kupował i odliczał z tego vat - chodzi o środki trwałe czyli maszyny na przykład
z tego co wiem jeśli kupował coś 5 lat temu to może przekazać ci to aktem notarialnym bez żadnego podatku a jak mniej niż 5 lat to trzeba coś płacić tak mi księgowy mówił
ale da się to obejść bo jak wejdziesz na Vat to ojciec ci moze sprzedać i zapłacić Vat a ty odzyskasz

Też tak mi księgowy mówił że będzie duży podatek, ale maszyny (ciągnik+tur, beczka, prasa) brał w 2010r. więc 5 lat mineło, ale w 2013r była zakładana kostka, w tamtym roku kupiliśmy rozsiewacz do nawozu i żmijki do zboża. czy z takich rzeczy będzie trzeba oddać pełen VAT czy jeżeli tato by dał mi to w darowiżnie to by nic nie trzeba było płacić?

#29859 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 09:37

to trzeba było się jej spytać gdzie ma taki załącznik

Słyszałem że wypłata premii ma być bardzo szybko wiec może Pani bała się przyjmować wniosek żeby później nie było że nam brakuje kilku dni do 12 miesięcy ubezpieczenia od otrzymania premii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29860 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 12:30

Też tak mi księgowy mówił że będzie duży podatek, ale maszyny (ciągnik+tur, beczka, prasa) brał w 2010r. więc 5 lat mineło, ale w 2013r była zakładana kostka, w tamtym roku kupiliśmy rozsiewacz do nawozu i żmijki do zboża. czy z takich rzeczy będzie trzeba oddać pełen VAT czy jeżeli tato by dał mi to w darowiżnie to by nic nie trzeba było płacić?

http://ksiegowosc.in...utki-w-VAT.html
Poczytajcie