Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#29581 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2016 - 08:48

co do maszyn to trzeba napisać konkretny model czy ogolnie np siewnik 3 m z redlicami talerzowymi?

we wniosku musisz wpisać jakieś tam parametry a później będą chcieli od ciebie ofert tej maszyny za ta kwotę co wpisałeś . mogą jeszcze chcieć ofert konkurencyjnych
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:41
  •  

#29582 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2016 - 09:01

panowie, jest lista więc decyzja to już czysta formalność ;) My niczym agencję nie pogonimy, tylko czekać. 

#29583 Share sumek666

sumek666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Motocykle ;)

Napisany 20 kwiecień 2016 - 09:10

we wniosku musisz wpisać jakieś tam parametry a później będą chcieli od ciebie ofert tej maszyny za ta kwotę co wpisałeś . mogą jeszcze chcieć ofert konkurencyjnych

Mi moja babka mówiła ze musi mieć konkretna ofertę żeby spisać producenta model i parametry. Juz jej to dostarczyłem ale musze ja poinformować jak ma zrobić ;) przecież za 2 lata mogą już nie produkować tego co teraz chce i mam na to ofertę.

Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale... LWG!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#29584 Share matus2609

matus2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 10:40

Pytałem na forum kiedyś o zwrot vatu za zakupiony sprzęt na młodego rolnika i powiedziano mi że można normalnie rozliczyć fakturę i otrzymać zwrot a tymczasem dzwoniąc dziś do agencji otrzymałem odpowiedź że z faktur branych na młodego rolnika nie otrzymam zwrotu podatku vat. Czyli jak to jest naprawdę? Może ktoś z rolników vatowców rozwieje moje wątpliwości.

#29585 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 20 kwiecień 2016 - 11:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Instytucja typu ARiMR oraz US nie są ze sobą powiązane. Rozliczasz fakturę i agencja właściwie nawet o tym nie wie więc jak mogą zabronić?

#29586 Share mamdres

mamdres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 11:37

nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie to pytam jeszcze raz, czy zwierzęta które mam na siebie od kilku miesięcy przeszkodzą mi w uzyskaniu premi na MR?

#29587 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 11:53

Przeczytaj sobie w rozporządzeniu, uwierz, że tam wszystko odnośnie urządzającego i kierującego gospodarstwem jest napisane :) 

#29588 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 12:47

Miałem właśnie telefon od prowadzącej mój wniosek że jutro albo pojutrze wyśle mi decyzję oraz odpowiedziała mi na wcześniejsze pytanie , że mogę po otrzymaniu decyzji przystąpić do realizacji biznesplanu przed otrzymaniem kasy. W moim przypadku jest to zakup nowego traktora. Wpłacam część środków a po otrzymaniu kasy z Młodego te pozostałe 80 tys.

#29589 Share plusz

plusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 13:17

dzwoniłem do bp z zapytaniem o decyzje  od jutro wysyłają a na wypłacenie mają 180 dni

#29590 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 14:09

dzwoniłem do bp z zapytaniem o decyzje  od jutro wysyłają a na wypłacenie mają 180 dni

180 dni, ale od dnia złożenia wniosku o płatność I raty :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29591 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 14:16

180? CHYBA 90?

Ciśnienie mi podskoczyło ale miałem racje: "Wypłata pierwszej raty pomocy następuje w terminie 90 dni od dnia złożenia wniosku o płatność wraz

z dokumentami, o których mowa w § 20 ust. 3. Pomoc
jest wypłacana na rachunek bankowy beneficjenta wsk
azany we
wniosku o płatność

#29592 Share Zygmunt1991

Zygmunt1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 14:21

180 dni to młody ma na przepisanie i złożenie o wypłatę pierwszej raty a później agencja ma 90 dni na wypłatę od dnia złożenia wniosku o kasę 

Edytowany przez Zygmunt1991, 20 kwiecień 2016 - 14:24.

#29593 Share Ninja

Ninja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 15:26

poruszę jeszcze temat Vatu jak to jest?

za 80 tys chce kupić jałówki z przeznaczeniem na mleko, moj tato jest na vacie, kupował maszyny na modernizacje 2007-2013 i ma krowy mleczne
teraz chce rozdzielić gospodarstwo tak aby przekazał mi siedlisko wraz z budynkami z oborą, krowami i 20 hektarami ziemi a na niego zostaną maszyny i inne 15 hektarów ziemi

i teraz czy ja moge mieć gospodarstwo bez żadnej maszyny?
i w jaki sposób on może mi przepisać krowy będąc na vacie tak żeby nic nie płacić żadnego podatku vat?

#29594 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 17:24

moja pomyłka, przepraszam. Pokręciły mi się te 2 pojęcia. 

#29595 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 17:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chłopaki i dziewczyny na przejecie gospodarstwa jest 9 miesięcy czyli około 270dni. Czytajcie ze zrozumieniem rozporządzenie.

#29596 Share Zenek714

Zenek714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Siłownia

Napisany 20 kwiecień 2016 - 17:45

Mi gościu mówił, że decyzja o przyznanie ma przyjść do max 9 msc od daty złożenie wniosku i potem następne 9 msc od daty otrzymania decyzji trzeba przejąć gospodarstwo, przejść na krus itp

#29597 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trzeba zmienić informatora albo samemu nauczyć się czytać.
Nabór 2015 decyzja max 240dni od zakończenia naboru.
Nabór 2016 decyzja max 180dni od zakończenia naboru.

W obu przypadkach złożenie wniosku o płatność pierwszej raty 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji.

#29598 Share Maniaa

Maniaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:41

Jak tam stoicie z punktami na nowy nabór? Jakie doświadczenia osób, które wypełniają? Bo nie wiem czy warto dobijać szkoleniami. Chcę jak najszybciej zrealizować BP i obawiam się, że tych szkoleń nie będą zbyt często robić....

#29599 Share mamdres

mamdres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 19:21

Przeczytaj sobie w rozporządzeniu, uwierz, że tam wszystko odnośnie urządzającego i kierującego gospodarstwem jest napisane :)

wiem, że jest napisane, ale nie jestem pewien dlatego pytam i niech wypowie się osoba co jest obeznana w temacie, chodzi o to czy mogę mieć na siebie zwierzęta w dniu składania wniosku( mam je kilka miesięcy)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29600 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 19:59

jak przejmuję gospodarstwo i dalej będę na vat to co ma niby zwracać?

W momencie gdy przejdziesz na Vat po ojcu i tym samym on zaprzestanie być płatnikiem Vat ( zmiana podmiotu Vat) będzie musiał zwrócić część Vatu jaki odzyskał po zakupie środków trwałych które zakupił ostatnio a dokładnie do 5 lat. Zależy jak dawno były kupione... 2,3 czy 4,5 roku temu. Jeżeli nie minęło 5 lat od ich zakupu będzie musiał oddać odpowiednio procentowo jakąś część tego Vatu. Tak mi powiedziano bo trochę też się za tym kręcę a  nie stać mnie na to aby gdzieś popełnić błąd a potem becylować nie potrzebnie. Kolego ja Cię nie straszę, dziele się tylko moimi wiadomościami które nabyłem w terenie. Po to jest to forum aby sobie pomagać, doradzać i przestrzegać aby nikt nas nie wydymał dodatkowo. Ale wiadomo każdy przypadek jest inny i trzeba go sprawdzać wg siebie i swojego przypadku. Nie mniej jednak uważam że lepiej 10 razy coś sprawdzić jak raz się dotkliwie pomylić.

Pozdrawiam

Pytałem na forum kiedyś o zwrot vatu za zakupiony sprzęt na młodego rolnika i powiedziano mi że można normalnie rozliczyć fakturę i otrzymać zwrot a tymczasem dzwoniąc dziś do agencji otrzymałem odpowiedź że z faktur branych na młodego rolnika nie otrzymam zwrotu podatku vat. Czyli jak to jest naprawdę? Może ktoś z rolników vatowców rozwieje moje wątpliwości.

Brednie kolego, Młodego rolnika rozliczasz na podstawie faktury za zakup danego sprzętu. Robią ksero tej faktury podbijają za zgodność z oryginałem i oddają Ci fakturę  a Ty sobie pomykasz z nią do US aby odzyskać 23% Vat-u. Do młodego rolnika liczy się kwota brutto a nie netto jak do MGR. To dodatkowy plus.

poruszę jeszcze temat Vatu jak to jest?

za 80 tys chce kupić jałówki z przeznaczeniem na mleko, moj tato jest na vacie, kupował maszyny na modernizacje 2007-2013 i ma krowy mleczne
teraz chce rozdzielić gospodarstwo tak aby przekazał mi siedlisko wraz z budynkami z oborą, krowami i 20 hektarami ziemi a na niego zostaną maszyny i inne 15 hektarów ziemi

i teraz czy ja moge mieć gospodarstwo bez żadnej maszyny?
i w jaki sposób on może mi przepisać krowy będąc na vacie tak żeby nic nie płacić żadnego podatku vat?

Człowieku jakie jałówki?! Co Wy robicie? Przez takich napaleńców cena mleka spada na łeb! Najgorsze co mogli zrobić to zlikwidować KWOTOWANIE MLEKA. Była stabilność i cena a teraz co? Przez takich jak Ty właśnie ceny padły!

A kupcie sobie i po 200 jałówek a za pół roku będziecie sprzedawać mleko po 50 groszy i zapierda*lać 24h/dobę. 

Ot myślenie!