Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#2921 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:43

Myśle że nie powinno tutaj być w tym przypadku większego problemu ponieważ w biznesplanie zapewne wpisał planowany termin zakończenia szkoły,ale na uzupełnienie tego wykształcenia ma 3 lata,moim zdaniem w najgorszym wypadku będzie musiał zrobić tylko korekty i wysłać do ARIMR

a te korekty to powinien zrobić już teraz czy później??
czy nie musi?
czy obowiązuje go termin 3 letni na uzupełnienie szkoły? czy musi w tym roku zdać ten egzamin?
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:41
  •  

#2922 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 12 luty 2011 - 20:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przepis gospodarstwa , tych 10.25 ha bez zabudowań tylko ziemia to koszt ok 2000zł, +/- 500zł. . zależy od wartości ziemi i kancelarii notarialnej , ale w tych granicach mniej wiecej .

Koledzy chodzili do technikum rolniczego 4 lata , nie podchodzili do matury a egzaminu na technika nie zdali. i wystarczyło świadectwo ukończenia tejże szkoły. egzamin nie jest wymagany.
Ja złożyłem o płatność 26 stycznia , dzwoniłem do pana prowadzącego sprawę to powiedział, że jak bedzie wszystko ok to koniec lutego przelew .

Wypis z rejestru gruntów dołączałem z racji zmian nr działek. jak składałem 17 sierpnia to podane były działki 45 i 46 . Po pomiarach powstały działki 45/1 i 46/1.
MR to ja się nie martwię , gorzej z MGR ;)

Jeżeli zadeklarował ,że w tym roku uzupełni wykształcenie to korekta będzie potrzebna.

Edytowany przez vicia1223, 12 luty 2011 - 20:55.

wschodni koniec mazowsza.

#2923 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 12 luty 2011 - 22:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja za zapisanie 30ha placilem 1650 zl(ojciec przechodzil na RS)

Edytowany przez wiesko, 12 luty 2011 - 22:32.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2924 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 13 luty 2011 - 00:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy to prawda, otóż pewna osoba pod wpływem alkoholu powiedziała drugiej osobie a ta druga osoba przekazała mnie, że jeżeli nie posiadam jecszce kwalifikacji zawwodowych czyli, ukończenie szkoły rolniczej czy egzaminu zawodowego to nie otrzymam pieniedzy (75tys.) aż do momentu gdy owe wykształcenie czy papier o ukonczeniu szkoły bede miał w reku. Czy to prawda, prosze o jakies klarowne i sensowne odpowiedzi :)

#2925 Share waldek1988

waldek1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 luty 2011 - 07:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Masz 3 lata na uzupełnienie wykształcenia więc trochę dziwnie by to było jakbyś dostał kase dopiero po tym uzupełnieniu. Dostaniesz od razu (po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów) i oni maja czas chyba 60 dni na wypłatę ale robią to zazwyczaj szybciej. A co do wykształcenia to wydaje mi się, że szkoła szkole nie równa i oni na to patrzą jeśli robiłeś 4 letnie technikum to o innego niż 1 roczna szkoła zaocznie, ale jak mówią koledzy lepiej mieć egzamin zdany i po problemie. Później też będą na was inaczej patrzeć jeśli macie dyplom. Takie jest moje zdanie

#2926 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 13 luty 2011 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za przepisanie ziemi, budynków i maszyn zapłaciłem 7200 zł. Moim zdaniem strasznie dużo. Przesada żeby notariusze zarabiali tyle kasy. Chociaż rodzice mi mówili że przepisanie kosztowało połowę wartości

#2927 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 13 luty 2011 - 14:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja pie****le tyle kasy za notariusza chyba go po****ło tego notariusza u nas wziął 2000zł za 11 ha

#2928 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 luty 2011 - 14:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolega za 15 ha z budynkami ( obora 25x10 , stodołą , garaż ) zapłacił 3500. ogólnie to cenią się. w moim powiecie jest jeden notariusz i gdyby było jeszcze z dwóch to jakaś konkurencja by była a tak wolność i swoboda.

#2929 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 13 luty 2011 - 14:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeśli przepisuje w zamian za RS, to płaci się stałą stawkę 600zł, bo inaczej od wartości gospodarstwa,

#2930 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 13 luty 2011 - 16:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy będę mógł złożyć wniosek na MR jeśli mam tylko 3,4 ESU? Mogę więcej mieć na siebie przepisane tylko 11 ha ze względu że resztę gruntów mamy w wieczystym użytkowaniu. Jakimi uprawami można podnieść ESU do 4?
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2931 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 13 luty 2011 - 16:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wartośc wyjściowa ESU ma chyba tu niewielkie znaczenie, ważne żebys po zmodernizowaniu gospodarstwa miał wzrost. Na górze masz kalkulator ESU, tam sobie zobacz co jest 'wartościowe' i kombinuj ;) Jak to ktoś tu pisał, siejesz zagon ziół w tunelu i już esu rośnie ;D

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 13 luty 2011 - 21:04.

#2932 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 luty 2011 - 16:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zobacz u góry strony Kalkulator ESU tam jest wypisane co ile ma punktów.

jak chcesz podnieść Esu to najlepiej bedzie jak wstawisz zwierzęta np 20 tuczników dadzą Ci ponad 2 ESU .

#2933 Share Mateusz560

Mateusz560

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 luty 2011 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie. Czy żeby ubiegać się o MR muszę mieć średnią krajową, czyli ok 14 ha? Czy to dotyczy tylko MGR?

#2934 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 13 luty 2011 - 17:25

Ja występowałem o MR na podstawie umowy dzierżawy 12 ha od Urzędu Gminy.
I nic poza tym. Żadnych budynków tylko areał.
Jutro poszukam w rozporządzeniu gdzie o tym mowa.
Ale wniosek o MR mi przeszedł pozytywnie i teraz czekam na wypłatę z wniosku o płatność

Czytałem wymagania dotyczące MR i nie widziałem żeby dzierżawcy mogli korzystać z tych środków.
Ale skoro mówisz że brałeś na podstawie dzierżawy to muszę się przejechać do ODR i dowiedzieć.
A poszukałeś może już coś o tym rozporządzeniu?

@Mateusz560 musisz mieć średnią Krajową lub średnią Wojewódzką.

Edytowany przez Eryko, 13 luty 2011 - 17:26.

#2935 Share Mateusz560

Mateusz560

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 luty 2011 - 17:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Mateusz560 musisz mieć średnią Krajową lub średnią Wojewódzką.
[/quote]

Ale jak średnią wojewódzką to wydaje mi się, że muszę później uzupełnić,tak by była średnia krajowa
(chyba do 3 lat)

#2936 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 13 luty 2011 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mateusz560 a skąd ty wziąłeś tą średnią krajową 14ha?, średnia krajowa wynosi 10,23ha

Eryko co do dzierżawienia gruntów od osób prywatnych to weszło to dopiero bodajże w październiku 2010 i dlatego jeszcze nigdzie o tym nie możesz poczytać.

#2937 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 13 luty 2011 - 19:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) też tak myślałem aby na siebie zwierzęta mieć, z tym że nie będę miał na siebie przepisanego żadnego chlewa, czy w tej sytuacji będę musiał spisywać jakąś umowę najmu z moim ojcem (właścicielem chlewa)?
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#2938 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:01

Mam jeszcze pytanie nie orientuje się ktoś ile kosztuje przepisanie gospodarstwa?

Wszystko zależy od notariusza, jak ojciec był się pytać w biurze notarialnym za przepisanie ziemi z budynkami, wartość całości ok 700tyś, sekretarka wyliczyła 4000zł a notariuszka obniżyła cenę na 3000zł.

#2939 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do tych zwierząt to podpisujesz z ojcem umowę na czas nieokreślony dzierżawy budynku inwentarskiego czyt. chlewa :lol:
N i do gminy z tą umową po pieczątkę i podpis wójta bądź osoby uprawnionej .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2940 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów