Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#29241 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:18

Czy np biorąc pług obrotowy a całe życie robiło się zagonowym, czy można otrzymaćarrow-10x10.png za to punkt w zakresie innowacyjności?(np. za nowoczesne technologie produkcji) w końcu to coś nowego w moim gospodarstwie, czy raczej za bardzo to przekombinowane? Tak trochę kombinuję i szukam tych punktów. Z góry dzięki za odp.

Czytając Twojego posta leżałem na podłodze ze śmiechu! A teraz na poważnie :D
Jestem zdania że punkty za innowacje w dziedzinie nowe technologie powinien być przyznany. Dlaczego? A już mówię pierwsze pugi były konne później zagonowe a jeszcze później wymyślili obrotowe itd. Twoje gospodarstwo nie jest nowoczesne (różnica w technologi 50lat) ponieważ nie ma pługu nowej technologi.... Nie ukrywam będziesz miał co dyskutować w BP żeby to zaakceptowali (wiem po sobie). W jednym gospodarstwie jest to od Xlat a w twoim będzie to nowość.

Do pługu obrotowego możesz zaliczyć innowacyjność w dziedzinie organizacji produkcji. Wpisując likwidacje przejazdów jałowych (brak konieczności robienia zagonów na polu), oszczędność oleju napędowego i czasu.

A teraz leć szybko do sklepu po duży czteropak piwa dla mnie!! Bo dużo pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:17
  •  

#29242 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:20

A już nie pamiętam :)

#29243 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Dzierzawie ziemie od osoby ktora sama jest rolnikiem i takze ma wlasne dzierzawy ...na tym polu ktore od niego dzierzawie sa budynki wraz z domem i w bunynkach trzyma on tam swoje byki czy nie sprawi mu to zadnych problemow w zlozeniu wnioskow o doplaty na te wlasnie byki ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#29244 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:30

Nie będzie problemów.

#29245 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wysłałem im maila mam nadzieję że szybko odpowiedzą bo jakoś mi się nie widzi czekać 3 lub więcej miesięcy. Teraz dodatkowo spadną mi punktu mam nadzieje że nie poniżej 15. Bo to by była swego rodzaju tragedia.

#29246 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:34

To pieniądze, kiedy będą :)?

Po wniosku o płatność :)

#29247 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:34

Nie wiesz ile masz punktów przez tyle czasu?

#29248 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzieki freetaxi za jak ZAWSZE szybko odpowiedz. Mam pytanie czy ktos z Was kto ma dzierzawy dostal mapki na wlasne nazwisko bo u mnie dzierzawcy dostali mapki z wnioskami a to ja bede skladal wniosek o doplaty i nie wiem czy to normalna sprawa ?

#29249 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mniej więcej wiem ile mam punktów tylko się zastanawiam czy po ostatnim liczeniu człowieki z arimr coś inaczej nie policzyli. Ale nawet ze zmianą powinienem mieć więcej jak 16.

#29250 Share mfilipek1

mfilipek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 22:03

ja to z tego nic nie rozumiem czekamy wszyscy na odp z mr a tu juz biora kolejny nabór niech najpierw ogarna jedno a potem kolejne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29251 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 22:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak oni chcą się wykazać jacy są szybcy i wspaniali. Jeszcze będą przypadki ze osoby z mr 2016 szybciej dostana kasę jak te z mr2015.

Po zmianie powinienem mieć 16.38 punków. Chyba że coś się w trakcie zmieniło w mojej punktacji.

#29252 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 22:08

Po wniosku o płatność :)

tylko pytanie ile od wniosku 

#29253 Share matus2609

matus2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 22:20

Czytając Twojego posta leżałem na podłodze ze śmiechu! A teraz na poważnie :D
Jestem zdania że punkty za innowacje w dziedzinie nowe technologie powinien być przyznany. Dlaczego? A już mówię pierwsze pugi były konne później zagonowe a jeszcze później wymyślili obrotowe itd. Twoje gospodarstwo nie jest nowoczesne (różnica w technologi 50lat) ponieważ nie ma pługu nowej technologi.... Nie ukrywam będziesz miał co dyskutować w BP żeby to zaakceptowali (wiem po sobie). W jednym gospodarstwie jest to od Xlat a w twoim będzie to nowość.

Do pługu obrotowego możesz zaliczyć innowacyjność w dziedzinie organizacji produkcji. Wpisując likwidacje przejazdów jałowych (brak konieczności robienia zagonów na polu), oszczędność oleju napędowego i czasu.

A teraz leć szybko do sklepu po duży czteropak piwa dla mnie!! Bo dużo pomogłem.

Miło mi że Cię rozbawiłem, pewnie nie zrozumiałeś kontekstu wypowiedzi, ale to było tylko takie rozmyślanie, jak tu ugryźć dodatkowy punkt, ogólnie od 20 lat na gospodarce mam pługi obracane, także żadna innowacja, ogólnie to kombinuję gdzie dostać dodatkowe punkty bez zbytniego składania jakiś wyśrubowanych zobowiązań (plan nawozowy, etc) bo przyznam że jestem na granicy 13pkt a jak wiadomo agencja potrafi różnie interpretować różne inwestycje, i niestety z punktacją jak wiadomo można spaść. Trochę wk*****ają  mnie te wymogi bo to iż mam 12,5 ha i 22 lochy i chów w cyklu zamkniętym to dostanę mniej punktów niż ktoś kto ma 20ha i żadnych zwierząt, ale nie mam tu pretensji do innych rolników tylko do ustawodawców, bo ja na moich ziemiach i w najbliższej okolicy (6klasa) to mogę sobie zasiać żyto ewentualnie owies, także hektary mi niepotrzebne a takich co mi fajny jęczmień w dobrej cenie na podwórko przywiozą zbytnio nie brakuje.

#29254 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 07:50

Panowie jeśli w Inwestycji uwzględnię maszyny w zakresie ochrony środowiska i klimatu a doszła by maszyna nie wyszczególniona w zakresie ochrony środowiska i klimatu czy wtedy punktacje uzyskam mniejsza?

#29255 Share ewenement

ewenement

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 07:55

Panowie mam jeszcze jedno pytanko, jestem ze starego MR i mam ugadany ciągnik nh 86KM a we wniosku jak mnie pamięc nie myli mam zetora 85KM(dokładnie bede wiedzial w srode bo typek co mi prowadzil mlodego wraca) a więc czy tak czy siak pisać do agencji pismo czy jmi przyznadzą takowy ciagnik? jak tak to ile to trwa i jest jakis wzór? z góry dzieki. Pozdrawiam

POnawiam poytanko.Jestem ze starego MR i mam ugadany ciągnik nh 86KM a we wniosku jak mnie pamięc nie myli mam zetora 85KM(dokładnie bede wiedzial w srode bo typek co mi prowadzil mlodego wraca) a więc czy tak czy siak pisać do agencji pismo czy jmi przyznadzą takowy ciagnik? jak tak to ile to trwa i jest jakis wzór? z góry dzieki. Pozdrawiam

#29256 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 08:57

Ja poważnie zastanawiam się nad wycofaniem wniosku z września i złożeniem w tym naborze. Sam robiłem biznesplan a teraz po tych kilku miesiącach jestem mądrzejszy i inaczej osiągnąłbym wymagane punkty. Ponoć zmieniły się wymagania. O 12 punktach wiem. Zastanawiam się tylko czy mogę składać w tym naborze jak po złożeniu wniosku we wrześniu 2015 przepisałem na siebie bydło?

#29257 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 10:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiadomo coś więcej o listach? Posiada ktoś świeże informacje z dzisiaj?

#29258 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 12 kwiecień 2016 - 10:14

@freetaxi wspominał coś że list można się spodziewać raczej jutro 

#29259 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 10:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czekamy. Na stronie ARIMR napisano, że lista powinna pojawić się do połowy kwietnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29260 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja nie pytam o rzeczy oczywiste tylko o takie bardziej tajne i poufne. Otrzymane po znajomości od ludzi z arimr.