Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#29201 Share Pawel29

Pawel29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 07:04

To ja mam chyba jakieś inne rozporządzenie bo u mnie jest napisane 0.5 pkt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:10
  •  

#29202 Share adam993

adam993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 08:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwonilem do agencji i powiedzieli mi ze. Dzisiaj lista moze to ktos potwierdzic

#29203 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 09:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dzielnie czytam to ze strony agencji co jest w dokumentach aplikacyjnych. A Ty może masz ze starego naboru 2014.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#29204 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 09:57

W 2014 był inny nabór na całkiem innych zasadach i tam nie dawano punktów za plan nawozowy.

Z rozporządzenia:

– zobowiązanie do przygotowywania planu nawozowego, o którym mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 marca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. poz. 415 i 765), oraz stosowania tego planu – przyznaje się 2 punkty,

a z nowelizacji:

w ust. 2: – w pkt 5 w lit. a tiret drugie otrzymuje brzmienie: „– zobowiązanie do przygotowywania planu nawozowego, o którym mowa w załączniku nr 2 do rozporzą- dzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 marca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Działanie rolno-środowiskowo- -klimatyczne” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. poz. 415 i 765 oraz z 2016 r. poz. 326), oraz stosowania tego planu, w szczególności prowadzenia wykazu działań agrotechnicznych zawierającego prace wykonywane na poszczególnych działkach rolnych w zakresie nawożenia, z podaniem nazwy i ilości zastosowanego nawozu pod poszczególne uprawy – przyznaje się 2 punkty,”,

Nie wiem skąd wam się wzięło 0,5pkt.

C328, U-912 i R 103-54

#29205 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 10:58

A czy ten plan nawozowy mogę przygotowywać sam np. za pomocą programów komputerowych (plano RS , Nawsald z iung puławy) czy muszę co roku dawać zarabiać ODRom a nie sądzę by go lepiej zrobili. W moim regionie to już naprawdę prawdziwy pacanpracuje. Nawet wniosku na dopłaty nie potrafi bez błędu wypełnić. I od kiedy ten plan trzeba mieć? Od sezonu 2016/2017 ? Czy może co najmniej od okresu docelowego(tak pisze w pytaniach i odpowiedziach na stronie ARIMIR)?

#29206 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 11:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja także plan nawozowy jestem w stanie sam opracować, ale wydaje mi się że musi go podpisać upoważniona do tego osoba z ODR.Ja szykuje się na wykonanie planu nawozowego juz tej wiosny - czekam na wyniki próbek gleby.

#29207 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 11:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzwonilem do centrali i powiedział mi gosciu , ukladaja liste rankingowa wiec niebawem lista :)

#29208 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 12:24

Ja jestem w tej samej sytuacji też czekam na wyniki gleby. Robiłem tylko ph, fosfor, potas, magnez czyli to co potrzebne do opracowania planu. W rozporządzeniu dotyczącym pakietu rolnictwo zrównoważone pisze coś jeszcze o próchnicy(węgiel organiczny) i zawartości azotu ale mi się wydaje że nas to nie dotyczy:

"2. Dwukrotna chemiczna analiza gleby (pH, P, K, Mg i węgiel organiczny) – wykonana na gruntach ornych w pierwszym
(lub poprzedzającym) i w piątym (lub poprzedzającym) roku realizacji pakietu.
3. Coroczne opracowanie dla gruntów ornych i przestrzeganie planu nawozowego, opartego na bilansie azotu oraz chemicznej
analizie gleby, określającego dawki N, P, K, Mg i potrzeby wapnowania, przy czym dopuszczalne jest stosowanie
dawek nawozów niższych niż określone w planie nawozowym"

Nigdzie w rozporządzeniu dotyczącym młodego rolnika nie znalazłem że ten plan musi przygotowywać doradca rolno środowiskowy a znalazłem w necie coś takiego : "

Kto wykonuje plan nawożenia?

Plan nawożenia może opracować każdy kto posiada odpowiednie kwalifikacje (rolnik, doradca rolny, specjalista okręgowej stacji chemiczno-rolniczej) przy pomocy komputerowych programów doradztwa nawozowego np.: Plano RS, Naw Sald z uwzględnieniem wszystkich czynników jakie należy uwzględnić przy obliczaniu dawek nawozowych i sporządzaniu planu nawożenia."

Czy trzeba badać obornik i gnojówkę ze swojego gospodarstwa?Czy uśrednia się zawartość NPK?

Czy ilość nawozów naturalnych  oblicza się ze stanu średniorocznego zwierząt(będzie trudno bo w arkuszu na młodego rolnika zwierzęta do jednego roku się nie rozdziela a jest przecież różnica międzi cielakiem 2 miesięcznym a 10 miesięcznym)?

Trzeba jeszcze uwzględnić bilans azotu w związku z tym te 170 N w czystym składniku dotyczy wszystkich nawozów łącznie czy tylko naturalnych? Czy na trwałych użytkach zielonych obowiązuje limit 120 N tak jak w programach rolno - środowiskowych? Czy azot w czystym składniku przelicza się na azot działający? Czy trzymamy się tego 170 N z przeliczenia czystego składnika z nawozów?

Czekam na komentarze i wskazówki

Z góry dzięki za zainteresowanie

Koszt w odr takiego planu to 400 rocznie więc razy 5 to 2000. Konieczność opłacania Krus i brak praktycznie możliwości dorobienia poza rolnictwem. W moim przypadku uwiązanie się na 5 lat z krowami bo po rezygnacji z krów praktycznie nie ma możliwości utrzymania ESU(dziwny przelicznik 1 krowa to więcej jak 4 byki czy 5 jałówek  wysokocielnych). Do tego niepewna sytuacja sektora mleczarskiego. Nie jest tak różowo jak myślałem z tą dotacją ale głupio by było chyba zrezygnować bo i to mi chodzi po głowie.

Edytowany przez Troker1979, 11 kwiecień 2016 - 12:25.

#29209 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 11 kwiecień 2016 - 13:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w jakim banku konto najkozystniej i najlepiej zalozyc? w sytuacji mlodego rolnika. ktoś cos doradzi?

#29210 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 13:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Najkorzystniej to skarpeta:-) a tak poważnie to mam w bgz i z tego co widzę sporo firm z branży w mojej okolicy ma w bgz. To nie reklama to moje osobiste odczucia i doświadczenia:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29211 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 14:20

no dobra ale jeszcze listy niema ma na stronie chyba  że sie jeszcze pojawi dziś 

#29212 Share matus2609

matus2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 15:02

Czy np biorąc pług obrotowy a całe życie robiło się zagonowym, czy można otrzymać za to punkt w zakresie innowacyjności?(np. za nowoczesne technologie produkcji) w końcu to coś nowego w moim gospodarstwie, czy raczej za bardzo to przekombinowane? Tak trochę kombinuję i szukam tych punktów. Z góry dzięki za odp.

#29213 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 15:25

aktualizacja jest ale listy nadal brak 

#29214 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 16:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jutro bedzie albo w srode ..

#29215 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 17:23

Bardziej w środę. 

#29216 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 17:37

Zadeklarowane strączkowe muszę w tym sezonie już wysiewać i zgłaszać do dopłat czy dopiero w następnym?

#29217 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 17:39

Nie mogę się wczytać w rozporządzenie. Wysłałem zapytanie do Centrali. Jak odpowiedzą to wrzucę pismo na forum. 

#29218 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 17:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi a podpowiesz z tym moim gps gdzie go wpisać tak jak pytałem wcześniej stronę?

#29219 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 17:49

Przypomnij co i jak. Praktycznie dwa dni w samochodzie spędziłem. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29220 Share pusiek123

pusiek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 18:00

Wybaczcie jak nie w tym temacie piszę ale początkuje i jeszcze się tutaj nie odnalazłam. 

Mam małe pytanie: Mój ojciec ma zamiar przepisać mi ziemię dokładnie 4,5 ha, bo chce się starać w tym naborzę o Młodego rolnika. Składać wniosku o premię nie mogę prędzej niż po 24.04 bo dopiero po tej dacie będę mieć 3-letni staż na punkty za kwalifikację. I teraz się zastanawiam kto ma złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie ja czy ojciec, bo wątpię, że zdążą mi wydać decyzję o wpisie do ewidencji producentów z numerem identyfikacyjnym, żebym się wyrobiła ze złożeniem wniosku do 16.05? Ktoś coś poradzi?

Edytowany przez pusiek123, 11 kwiecień 2016 - 18:03.