Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 luty 2011 - 13:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy jak bede na krusie to moge zalozyc w 2011 o dotaje na zalozenie mikro przedsiebiorstwa?? i otrzymac jakies dotacje?

A czy jak bede na krusie to moge zalozyc w 2011 o dotaje na zalozenie mikro przedsiebiorstwa?? i otrzymac jakies dotacje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:08
  •  

#2902 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 11 luty 2011 - 14:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "1.Czy jest już termin startu MR w roku 2011? i na jakich warunkach będzie można otrzymać ta dotacje"

Dokładnego terminu przyjmowania wniosków na MR oficjalnie nie ma jednak prezes ARiMR zapowiedział że taki nabór będzie w marcu 2011.
Warunki udzielania premii nie powinny się różnić od ostatniego naboru.

Też czekam na konkrety bo planuje się załapać na tegoroczny nabór.

#2903 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 11 luty 2011 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś dostarczyłem wypis do ARIMR Ciekaw jestem ile teraz będe czekał za kasą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2904 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 luty 2011 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witajcie. Jest to mój pierwszy post więc witam was wszystkich, wcześniej jakoś nie miałem czasu się zarejestrować, choć ten wątek śledzę od dłuższego czasu. Więc po pierwsze po wysłaniu wniosku o płatność jakoś 28 grudnia , po pewnym czasie , coś pod koniec stycznia przyszła do mnie koperta z agencji z prośbą o uzupełnienie danych formalnych we wniosku, a konkretnie chodziło im o aktualny wypis z rejestru gruntów (przepisane mam całe gospodarstwo) okazało się jak się udałem po wypis, że dopiero dzień wcześniej notariusz przesłał do geodezji kopie aktu notarialnego na którego podstawie mogli mi dopiero wydać wypis, ponoć notariusz ma miesiąc czasu na przesłanie wypisu i po nabyciu wypisu wysłałem do agencji i czekam sobie na kolejny wydzimiś agencji lub na gotówkę :) Więc ja musiałem dosłać wypis mimo że miałem całe gospodarstwo przepisane, a wcześniej na pewno nic nie było o wypisie napisane, bo kilka razy sprawdzałem.
A odnośnie działalności pozarolniczej to w krusie mi powiedzieli że mogę dopiero założyć po 3 latach opłacania składki KRUS !!

pozdrawiam jeszcze raz was wszystkich i tak jak wy czekam za gotówką ;]

#2905 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 11 luty 2011 - 20:06

A odnośnie działalności pozarolniczej to w krusie mi powiedzieli że mogę dopiero założyć po 3 latach opłacania składki KRUS !!

Tak, to się zgadza, tylko czy w programie można takie rzeczy robić. Ubezpieczam sie juz od ponad 3 lat tylko czy Młody Rolnik mi pozwoli. Jedno z oswiadczeń dotyczy nieprowadzenia działalności pozarolniczej. Wiec na dzien składania wniosku miec firmy nie mogę, ale czy tak jest przez cały czas trwania programu, czyli 5 lat ?

#2906 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 11 luty 2011 - 21:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy może odezwać się osoba, która dostała już pieniążki w programie MR na konto i z jakiego jest województwa, która NIE składała wypisu z rejestru gruntów i NIE uzupełniała tego dokumentu?

Edytowany przez zbigniewPGR, 11 luty 2011 - 21:46.

#2907 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 11 luty 2011 - 22:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam pytanko. Mój ojciec złożył wniosek na modernizacje. Czy będę mógł przejąć gospodarstwo jeszcze w tym roku i skorzystać z MR?

#2908 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 12 luty 2011 - 11:24

Czy może odezwać się osoba, która dostała już pieniążki w programie MR na konto i z jakiego jest województwa, która NIE składała wypisu z rejestru gruntów i NIE uzupełniała tego dokumentu?

Dostałem już na konto z woj. Podlaskiego, 13.01 wysłałem a 8.02 na koncie kasa.

Edytowany przez kamil19873, 12 luty 2011 - 11:25.

#2909 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 luty 2011 - 12:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wita Panowie możecie mi odp. jak to jest czy jak złoże w 2011 roku na dotacje MR to w tym samym roku moge składac na założenie mikroprzedsiebiorstwa?? bede płacił KRUS wiec jak to jest jak ktoś sie orientuje w takich dotacja prosze o kontakt GG33217360 lub odp na forum,
Chcę zalożyć brykietowanie słomy wiec pieniądze które chciałem pozyskac na brykieciarke ciagnik i moze hale mam mała a ciagnik dostałbym na młodego rolnika czy jest taka możliwość??

#2910 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 12 luty 2011 - 12:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wydaje mi sie ze pieniadze z MR mozesz tylko zainwestowac w dzialalnosc rolnicza, ja chcialem na Roznicowanie pieniadze z MR jako wklad wlasny ale to si nie uda(moglbym ale tylko 30% dotacji MR)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 12 luty 2011 - 13:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale czy moge starac sie o dotacje dla mikroprzedsiebiorstwa jak wezme mldego rolnika i bede na KRUSIE??

#2912 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 12 luty 2011 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gdy dostanę premie MR będę mógł podjąć pracę niezwiązaną z rolnictwem, będąc jednocześnie na KRUSIE?

#2913 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 12 luty 2011 - 18:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na umowe o dzielo albo zlecenie to raczej tak. Nie mozesz zarejestrowac sie jednoczesnie w ZUS-ie i KRUS-ie tak to wyglada

#2914 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 luty 2011 - 18:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mój znajomy dostał pieniądze na MR i ma problem: w tym roku kończy szkołę i tak wpisał w planie w MR i mam pytanie czy jak nie zda w tym roku egzaminu zawodowego to ma czas w ciągu 3 lat uzupełnić wukształcenie czy tylko ten rok który wpisał w planie??

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 12 luty 2011 - 18:52.

red power

#2915 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 12 luty 2011 - 18:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Myśle że nie powinno tutaj być w tym przypadku większego problemu ponieważ w biznesplanie zapewne wpisał planowany termin zakończenia szkoły,ale na uzupełnienie tego wykształcenia ma 3 lata,moim zdaniem w najgorszym wypadku będzie musiał zrobić tylko korekty i wysłać do ARIMR

KPK

#2916 Share Mateusz560

Mateusz560

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co słyszałem to wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej. Nie potrzebny jest zdany egzamin

#2917 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 12 luty 2011 - 19:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Każdy inaczej to definiuje także tak ostatecznie to tez bym nie powiedział że nie jest potrzebny egzamin,chodziaż osobiście sie pytałem babki w ODR to mówi że nawet jeśli ten egzamin nie jest potrzebny to lepiej sie psychicznie nastawić że jest niezbędny do uzyskania MR i starać sie aby zdać,także być może to tez jest pic na wode i nikt dosłownie nie chce powiedzieć że nie jest obowiązkowy egzamin :)

KPK

#2918 Share Mateusz560

Mateusz560

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest już jakaś data kiedy będzie nabór na MR? Słyszałem że w marcu czy kwietniu ale dokładniej?

#2919 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nowy nabór na MR będzie wtedy, kiedy rozliczą się i wypłacą KASĘ młodym rolnikom, którzy złożyli wnioski 16 sierpnia 2010 roku! A nie burdel będzie cały czas, sami nie wiedzą jakich dokumentów wymagać, później dosyłaj im jakieś wyimaginowane dokumenty. Najpierw niech agencja skończy jedno, a później zacznie drugie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share Mateusz560

Mateusz560

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam jeszcze pytanie nie orientuje się ktoś ile kosztuje przepisanie gospodarstwa?