Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#29141 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:21

Płatność I raty premii dostaniesz do 3 miesięcy od złożenia wniosku o płatność. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 08:12
  •  

#29142 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:26

Płatność I raty premii dostaniesz do 3 miesięcy od złożenia wniosku o płatność. 

nie no ja myśle że szybciej to zrobią  jak do 3 miesięcy 

#29143 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:28

Wierz mi kolego, że z doświadczenia wiem, że może Ci się zejść troszkę dłużej. Z reguły kwiatki wychodzą przy płatności :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#29144 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:30

bo chyba sprawdzenie działek i zrobienie zlecenia przelewu tyle chyba nie trwa może bedę 1 który złoży o płatność niech tylko decyzja przyjdzie a na drugi dzień albo w ten sam będą mieli wniosek na biurku 

#29145 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:32

Nawet nie wiesz jakie cuda wianki mogą wyjść na płatności :) Były przypadki gdzie ludzie dostawali decyzje o przyznaniu pomocy a po wniosku o płatność z różnych przyczyn wychodziły cyrki. Nawet odmowy :) 

#29146 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:34

mój wniosek był juz chyba x razy sprawdzany za duzo poprawek było i jak cos tam teraz jeszcze znajdą to pogratulować

#29147 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:35

W 2014 roku w starym PROW nikt bardzo nie wnikał we wniosek o przyznanie pomocy. Jajca wychodziły na płatności. Z tego co piszą co niektórzy to w jednym BP jest tak a w innym jeszcze inaczej. Jak przepisy się ujednolicą to różnie może być. 

Edytowany przez freetaxi, 09 kwiecień 2016 - 20:38.

#29148 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:37

moje cyrki są lepsze nawet OR nie wie jak system to zrobił że na starcie miałem wiencej pola jak na docelowym i nic sie  nie podświetla na czerwono a wręcz odwrotnie  nawet dobrze wzrost policzyło mimo ze 10 arów pola mi ucieło 

#29149 Share marcin6011

marcin6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne, hodowla bydła mięsnego.

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:44

Witam, mam takie pytanie, che kupić kilka cielaków mięsnych od pewnego hodowcy, on złozył wniosek 8 kwietnia o dopłaty na cielaki, teraz mozwi abym poczekał miesiac aby je mogł sprzedać i wtedy ja na te same cielaki złoze wniosek i tez dostane dopłate za hodowanie bydła, obym złozył to do 15 maja, ma ktos wiedzę na ten temat ??

#29150 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi nie wydaje mi się aby ujednolicili prawo tzn. jego interpretacje. Każdy oddział BP sam interpretuje przepisy chociaż jakby mieli szczegółowe objaśnienia to byłoby wszystkim łatwiej, prościej i przyjemniej. A dodatkowo ten nabór różni się od poprzednich bo wnioski na starcie są szczegółowo sprawdzane i kontrole przy sprawdzaniu więc wielkich kwiatków nie powinno być. Chyba że zrobią jakieś nadplanowe wymagania wpisane w decyzji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29151 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:21

Przekonamy się za kilka dni. W każdym razie faktycznie parę rzeczy różni się. 

#29152 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ze strony arimir: Czy plan nawozowy, który zadeklaruję we wniosku o przyznanie pomocy musi być wykonany przez jeden rok, kilka lat czy cały okres trwania 5-cio letniego zobowiązania? Jak często należy przeprowadzać badania gleby?

Młody rolnik, który zadeklarował przygotowanie i stosowanie planu nawozowego, musi posiadać i stosować plan nawozowy co najmniej od okresu docelowego realizacji biznesplanu do upływu 5 lat od wypłaty pierwszej raty pomocy. Zalecane jest, aby plan nawozowy był opracowany i  stosowany od pierwszego sezonu wegetacyjnego objętego realizacją biznesplanu. Kopia planu nawozowego oraz kopia wyników chemicznej analizy gleby musi stanowić załącznik do wniosku o płatność drugiej raty pomocy. Plan nawozowy powinien być sporządzony przez doradcę. Aby udokumentować stosowanie planu nawozowego beneficjent powinien prowadzić wykaz działań agrotechnicznych (prace wykonywane na poszczególnych działkach rolnych), w zakresie nawożenia podając nazwę oraz ilość zastosowanego nawozu pod poszczególne uprawy. Odwołanie w przepisie § 16 ust. 2 pkt 5 lit. a tiret drugie rozporządzenia do planu nawozowego, o którym mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia dot. "Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego" objętego PROW na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2015 r. poz. 415 z późn. zm. ) należy traktować, jako wymóg corocznego opracowania dla gruntów ornych (a więc nie sadowniczych) i stosowania planu nawozowego, opartego na bilansie azotu oraz chemicznej analizie gleby, określającego dawki N, P, K, Mg i potrzeby wapnowania. Wyniki chemicznej analizy gleby najczęściej ważne są 4 lata.

Czyli co od daty okresu docelowego? Dwa ostatnie lata 5 letniego okresu zobowiązań? Na TUZach ten plan nie jest potrzebny? Ale chyba nie da się TUZów pominąć bo gdzieś trzeba rozdysponować nawozy naturalne.

#29153 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nieważne jak, może być w worku w bilonie aby wypłacili jak najszybciej:-)

#29154 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:29

a naj lepiej do 2 tygodni zeby były na koncie 

#29155 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:33

Z doświadczenia zapomnij :) Przez tyle lat miałem tylko jednego klienta, który dostał płatność w ciągu 10 dni od złożenia wniosku o płatność. Dobrze się wstrzelił.

#29156 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:35

hehe 10 dni a 14 to różnica jednak 

#29157 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:36

Pożyjesz, zobaczysz :)

#29158 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:36

Tak w ogóle to korci mnie wycofanie wniosku z września 2015 i złożenie na nowo w tym naborze ale chyba już nie mogę. Gospodarstwo mam od września 2015, dopłat nie brałem ale po złożeniu wniosku w 2015 przepisałem bydło na siebie. To chyba mnie dyskwalifikuje? Na dzień dzisiejszy całkiem inaczej skomponowałbym te 12 -15 punktów. Tak naprawdę to wina pracowników w moim regionalnym biurze. Miałem pomysł na szkolenia, postęp, innowacyjność za nieduże pieniądze ale kompetentni pracownicy arimir ocenili, że za to nie będzie punktów a jednak się należą. Moja głupota trza było pisać co się da.

#29159 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:40

Regionalne biuro nie rozpatrywało wniosku. Raczej chodziło Ci o Biuro Powiatowe. Co Ci zakwestionowali?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29160 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 21:50

Kurde czy ja piszę nie na temat? Kolejny wpis bez żadnego komentarza i odzewu

sorki

np. chciałem kupić kompa z programem ROLNIKON który można podciągnąć pod innowację, postęp, ekologię itd...

Chciałem dodać 4 szkolenia a w końcu nie dodałem żadnego(bo to i tak muszę a to to raczej nie...). A później okazało się, że można zmienić szkolenia( czyli mogłem wpisać byle co a później zmienić na takie za które będą punkty)