Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#29101 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 17:28

Mam już mniej wiecej wypełniony wniosek rodzice przekażą mi część bydła i teraz pytanie od kiedy liczy sie okres wyjsciowy  ?

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:26
  •  

#29102 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 17:52

pawełwłosty a czy masz dzierżawę co najmniej 1 ha (że niby już rozpoczynasz prowadzenie gospodarstwa) tak pytam z ciekawości  ???

#29103 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 19:00

Ja bede miał przepisane od razu wszystką ziemie swoją problem jest tylko taki ze rodzice nazostawiali sporo bydła i ja już nie mam możliwości zwiekszenia i musieliśmy sie podzielić .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#29104 Share NocnyLowca

NocnyLowca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 20:26

Witam wszystkich. Freetaxi mam pytania do ciebie czy kurs R3 i technikum nierolnicze dają jakieś punkty w obecnym naborze? Oraz czy 1ha potrzebny do urządzania gospodarstwa może to być dzierżawa zawarta w urzędzie gminy, ponieważ osoba która pisze mi wniosek poinformował mnie że musi to być akt notarialny. Z góry dziękuję za odpowiedz.

#29105 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 21:02

Czytając rozporządzenie można uniknąć błahe z pozoru pytania. Nie wiedza prawa szkodzi!!! Jest kilka stron dotyczących kar za co trzeba pieniadze oddawac z premi MR.

Temat wykształcenia jest w załączniku nr 1 w rozporzadzeniu z dnia 13 lipca 2015r dot premii MR.

W dniu składania wniosku o przyznanie pomocy potrzebny jest 1 ha ziemi, w dniu składania wniosku o pierwsza rate premii (80tyś zł) wymagane jest minimalna średnia wojewódzka lub krajowa w przypadku gdy wojewódzka jest wieksza niz krajowa.

#29106 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 21:06

Pisałem wcześniej, że spadłem poniżej 15 pkt bo uwalili mi 3pkt za przejęcie w całości, gdyż jedna z działek leśnych jest na współwłasności. ...

Ja też mam taki przypadek. Las jest we współwłasności z 2 sąsiadami, każdy ma po 1/3. Jeśli ojciec przekazuje mi całość gospodarstwa - grunty orne, grunty zabudowane i swoją część lasu to czemu miałbym nie otrzymać 3pkt skoro ojciec "pozbywa się wszystkiego", a to, że las jest dzielony to wg mnie nic nie oznacza bo i tak przejmuje wszystko co należało do ojca.

#29107 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 21:13

Przejmujesz ale dalej jesteś współwłascielem

#29108 Share rafalo6200

rafalo6200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 21:14

Bo to takie głupie przepisy i ich interpretacja. Przejmuje w całości gospodarstwo i po zawodach, ja tam otrzymałem 3 pkt i nikt o nic nie pytał na chwile obecną.

W naborze 2016 tak jak pisał wcześniej freetaxi nie ma już żadnej mowy o lasach. A tu cytat: "Przez przejmowanie gospodarstwa w całości rozumie się przejęcie wszystkich użytków rolnych (tj. gruntów ornych, sadów, łąk trwałych, pastwisk trwałych, gruntów rolnych zabudowanych, gruntów pod stawami i gruntów pod rowami) wchodzących w skład gospodarstwa".

Edytowany przez rafalo6200, 08 kwiecień 2016 - 21:18.

#29109 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy a czy któryś z Was słyszał o tym że BP miały dziś wysłać listy do OR? A OR w poniedziałek do centrali. Pytam ponieważ dziś jeden z przedstawicieli firm z maszynami tak mi powiedział podczas rozmowy. Ktoś może zna jakieś szczegóły?

A jeszcze podobno od tej chwili wnioskami 2015 zajmują się OR, ale w to akurat nie wierzę bo decyzję wydaje kierownik BP a nie OR.

Edytowany przez waldii1, 08 kwiecień 2016 - 21:23.

#29110 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 21:22

jak rodzice w 25 kwietnia mają notariusza ze sprzedają 2 ha ziemi, a 26 kwietnia będziemy zrobiony akt że przejmuje całe gospodarstwo już bez tych 2 ha to otrzymam 3 punkty za przekazanie w całości? Bo niby jak złoże wniosek 27 kwietnia to będę miał przepisane całe gospodarstwo które było we własności rodziców dobrze rozumiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29111 Share mamdres

mamdres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 21:41

Witam wszystkich. Freetaxi mam pytania do ciebie czy kurs R3 i technikum nierolnicze dają jakieś punkty w obecnym naborze? Oraz czy 1ha potrzebny do urządzania gospodarstwa może to być dzierżawa zawarta w urzędzie gminy, ponieważ osoba która pisze mi wniosek poinformował mnie że musi to być akt notarialny. Z góry dziękuję za odpowiedz.

kurs R3 daje 3 lub 4 pkt a jeśli chodzi o dzierżawę to musi być podpisana przez notariusza, wiem bo pytałem wójta i powiedział że nie ma do tego uprawnień więc zapłaciłem u notariusza chyba 50 zł za dwie kopie

#29112 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 22:25

To każ się wójtowi dokształcić, bo dzierżawa przyklepana pieczęcią urzędu gminy ma dla agencji taką samą moc jak u notariusza.

C328, U-912 i R 103-54

#29113 Share micro1

micro1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 22:37

nie musi być notariusz. Wymagana jest forma aktu notarialnego ALBO daty pewnej - data pewna, czyli urzędowo potwierdzona. Wójt jak najbardziej ma takie uprawienia.  Jak twój wójt mówi inaczej, to znaczy, że jest albo głupi albo tak leniwy, że mu się nawet sprawdzić nie chce

Witam.Poda ktos link do kalkulatora wartosci ekonomicznej gospodarstwa ?

https://kalkulator-so.pl

1.Do osób,którym agencja poucinała punkty:
do czego się się przeczepiają? 

2.Jak można złapać punkt albo dwa za innowacyjność? Podacie jakieś przykłady

3. Jakie jest prawdopodobieństwo, że Młody Rolnik będzie w podobnej formule jeszcze w tym i w następnym roku? Czemu w 2016 tak syzbko zrobili nabór, skoro był w drugiej połowie 2015 roku?

#29114 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 05:58

Jak już wójci takie bzdury mówią to źle się dzieje :)

#29115 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 06:59

3. Jakie jest prawdopodobieństwo, że Młody Rolnik będzie w podobnej formule jeszcze w tym i w następnym roku? Czemu w 2016 tak syzbko zrobili nabór, skoro był w drugiej połowie 2015 roku?

Wynika to z rozporządzenia. Wystarczy przeczytać.

C328, U-912 i R 103-54

#29116 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 08:06

Waldii1 od jakiegoś tygodnia piszemy, że we wtorek-środa będą listy :)

#29117 Share micro1

micro1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 08:09

Wynika to z rozporządzenia. Wystarczy przeczytać.

Gdzie  jest napisane w rozporządzeniu, o częstotliwości naborów? Gdzie jest wskazane, że w kolejnym naborze warunki będą identyczne albo inne? Gdzie jest wskazane, dlaczego tak wcześnie  w tym roku jest MR?

To, że Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest na lata 2014-2020, to oczywiste, ale interesuje mnie, czy wiadomo kiedy może pojawić się kolejna edycja: Czy jeszcze na jesieni tego roku, czy może na początku 2017 a może dopiero we wrześniu 2017 

Rodzice chcą rozpisać gospodarstwo już teraz, ale nie mam jeszcze punktów za wykształcenie, więc rozważam poczekanie do kolejnego naboru. Jednak jeśli nabór będzie dopiero pod koniec 2017 roku, to mogę już się do niego nie kwalifikować.

#29118 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 08:10

Rozporządzenie reguluje termin naboru do końca II kwartału roku kalendarzowego. Jest wyraźnie to ujęte. Wystarczy dobrze się wczytać. 

#29119 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 08:16

pawelwlosty ale musisz mieć co najmniej 1 ha dzierżawy (nie własność) jako ze rozpoczynasz właśnie jakby to nazwać (przygodę z rolnictwem)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29120 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 08:34

Nie wprowadzaj ludzi w błąd..

Edytowany przez JD1052, 09 kwiecień 2016 - 08:44.