Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31597 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 luty 2011 - 17:53

Czy taki wniosek ma szanse być pozytywnie rozpatrzony? Czy lepiej odrazu mieć te wymagane 10.23? I czy muszę mieć grunty na własność czy 100% gruntów może być dzierżawiona?

Może być 100% gruntów dzierżawione. Tylko oczywiście trzeba spełniać wymagania postawione w rozporządzeniu.
Tj. od osób prywatnych dzierżawa na 10 lat a od JST na min.5 lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:26
  •  

#2882 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 10 luty 2011 - 17:55

a ja mam takie pytanie otóż czy mozliwa jest zmiana (korekta) biznesplanu bp mam podany zakup ciagnika uzywanego a teraz po głębszym przemysleniu zdecydowałbym sie na zakup ciągnika używanego, jak wygląda taka sytuacja?

masło maślane!!
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#2883 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 luty 2011 - 17:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jakbym był pewny ,że się nie uda to bym nie składał i nie ryzykował .
jeszcze 2 semestry zostały także jeśli sie nie uda to 2 lata zostanie czasu.;d

UHP Siedlce. Rolnictwo , spec Agrobiznes.
wschodni koniec mazowsza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2884 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 luty 2011 - 18:24

czy do wniosku o płatnosc trzeba dołaczyc wypis z rejestru gruntów bo ktos tu pisał o takim czyms,bo ja wysłałem bez tego wypisu

Dziś dostałem pismo z agencji chcą odpis jestem zły i to bardzo bo nigdzie nie było o tym napisane. Czekałem na kasę a tu pismo jutro jadę i znowu będe musiał czekać

#2885 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 luty 2011 - 18:37

Dziś dostałem pismo z agencji chcą odpis jestem zły i to bardzo bo nigdzie nie było o tym napisane. Czekałem na kasę a tu pismo jutro jadę i znowu będe musiał czekać

Też czekam na kasę i takiego odpisu nie składałem.

Zobaczymy czy przeleją czy będą zadać kolejnego papieru i będą obracać moją gotówką dalej ;x

#2886 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 10 luty 2011 - 18:52

Z tego co zauważyłem to wypisu z rejestru gruntów dołączają Ci młodzi rolnicy, którzy dostali część gospodarki, lub dzierżawią od kogoś grunty lub działka była podzielona ... wtedy sprawdzają, czy powierzchnie i klasa ziemi zgadza się ze wnioskiem. Ci co przejmują całe gospodarstwa tego dokumentu nie dostarczają. Jak się mylę to mnie poprawcie.

#2887 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 luty 2011 - 18:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dołączyłem wypis, a wniosek składałem 26 stycznia. Jak do tej pory nikt z ARiMR do mnie nie dzwonił, żadne pismo nie przyszło, więc chyba wszystko ok.

Edytowany przez Boniek, 10 luty 2011 - 19:09.

Forza JUVE!!!

#2888 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 10 luty 2011 - 19:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja złożyłem 25 stycznia, bez wypisów z rejestru gruntów i też nikt się na razie nie odzywał.

#2889 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 luty 2011 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Fakt przejmuję część gospodarstwa nie mogłem całego bo na jednej działce jest wpisana dzierżawa na wiatrak i przez to nie mogłem przejąć całego gospodarstwa a rodzice nie mogli startować na rentę strkturalną. Może czegos nie doczytałem. No cóż trzeba było 2 razy przeczytać

#2890 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja przejolem cala rodzicow i po wujku i musialem dolaczyc wypisy bo musieli sprawdzic czy te samo przejalem co sie zadleklarowalem w MR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 10 luty 2011 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja nie musialem dolaczac wypisu, przejelem cale gospodarstwo, data zlozenia wniosku o platnosc 28.01

#2892 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 10 luty 2011 - 22:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś byłem w agencji w sprawie korekt i usłyszałem, iż korekty dotyczące zakupów i inwestycji mogą być składane po złożeniu wniosku o płatność lecz przed dokonaniem zakupu. Ponadto należy złożyć z korektą pismo do dyrektora oddziału z prośbą o zaakceptowanie korekty.
Jeżeli korekty dotyczą powierzchni gruntów np. ja mam 15,70ha lecz 4,98 jest obecnie wydzierżawione a w PRG deklarowałem 10,72ha do przejęcia to chcąc zerwać dzierżawę i przejąć 15,70 musze najpierw złożyć korektę. Korekta taka może być złożona po zrobieniu zakupów gdy ich nie dotyczy ,jednak przed rozwiązaniem umowy dzierżawy. phuf...
Mam nadzieję że to komuś pomoże, mi pomogło, a tera pyfko i lulu, no może jeszcze meczyk w UT 2004.

#2893 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 11 luty 2011 - 00:46

Może być 100% gruntów dzierżawione. Tylko oczywiście trzeba spełniać wymagania postawione w rozporządzeniu.
Tj. od osób prywatnych dzierżawa na 10 lat a od JST na min.5 lat

@Riko a mógłbyś mi to jakoś uzasadnić podając przepis napisany przez ARIMR? bo własnie jestem ciekaw jak to jest z tą dzierżawą w 100%.

#2894 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 luty 2011 - 01:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja występowałem o MR na podstawie umowy dzierżawy 12 ha od Urzędu Gminy.
I nic poza tym. Żadnych budynków tylko areał.
Jutro poszukam w rozporządzeniu gdzie o tym mowa.
Ale wniosek o MR mi przeszedł pozytywnie i teraz czekam na wypłatę z wniosku o płatność

Edytowany przez nasil90, 11 luty 2011 - 09:24.
Cytowanie posta

#2895 Share krzychunited

krzychunited

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 luty 2011 - 04:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. dostałem wczoraj pozytywną decyzje w sprawie MR. może mi ktoś napisac po kolei co trzeba zrobic, czyli 1. notariusz i....krus czy Nr gosp.? prosze o odpowiedz od tych co juz złożyli wniosek o płatność. Wiem ze było juz duzo o tym pisane, ale wszystko jakoś chaotycznie

#2896 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 11 luty 2011 - 07:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pare stron wcześniej miałes to już wszystko po kolei opisane,jak nie chce ci sie szukać to masz na decyzji napisane co musisz mieć,a jak tego też nie możesz rozszyfrować to najpierw notariusz później do gminy,konto w banku później wizyta w ARIMR o nadanie nr.gosp. i siedziby stada(jeśłi masz produkcje zwierzęcą)następnie KRUS i jak już wsyztskie dokumenty będziesz miał to tylko składać wniosek.

KPK

#2897 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 luty 2011 - 10:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie i Panie :) Może mi ktoś odp. na te pytanka

1.Czy jest juz termin startu MR w roku 2011? i na jakich warunkach będzie można otrzymać ta dotacje
2.Czy w roku 2011lub 2012 bedzie program Modernizacja z która bedzie mozna powiazac dof. z mlodego rolnika??
3.Z jakich jeszcze funduszy bede mogl skorzystac w roku 2011-2012 jak zloze w tym naborze co bedzie o dof. na MR??
4. Czy w tym roku bede mogł założyć produkcje brykietu ze słomy i drewna kominkowego??I na jakiekie srodki moge liczyc zakładajac brodukcje brykietu chodzi mi o zakup brykieciarki,prasy no i może budowy hali
Czy jest wogole szansa na takie plany?? wiem ze sporo tego na raz ale mam oszczednosci i chciałem je tak ulkoowac a jeszcze gdybym otrzymał 75tys z MR i do tego jakies wsparcie 50/50% to naprawde sporo udało by sie osiągnąc prosze o ODP :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

#2898 Share psboster

psboster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 luty 2011 - 11:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie co do tego wypisu z rejestru gruntów, czy w kujawsko-pomorskim też to jest potrzebne, przy składaniu wniosku o płatność w przypadku, gdy ojciec przekazuje mi część gospodarstwa. Proszę o odpowiedz, z góry dziękuje.

Edytowany przez psboster, 11 luty 2011 - 11:41.

#2899 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 luty 2011 - 12:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rogerr33

1. nie wiadomo kiedy dokłądnie
2. prawdopodobnie nie bedzie
3, 4. "w drugim półroczu zapowiadane jest przyjmowanie wniosków na "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębniorstw", "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" i "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 11 luty 2011 - 13:42

Mam pytanie co do tego wypisu z rejestru gruntów, czy w kujawsko-pomorskim też to jest potrzebne, przy składaniu wniosku o płatność w przypadku, gdy ojciec przekazuje mi część gospodarstwa. Proszę o odpowiedz, z góry dziękuje.

a co ci szkodzi dołączyć do wniosku o płatność, za wypis z rejestru nie płacisz, i wydają od ręki, nierozumiem