Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#28801 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 13:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie czepiam się, żeby Ci dogryzc ale podajesz nie prawdziwe info kolego. I właśnie zmieniło się odnośnie maszyn. Mnie maszyny zielonkowe nie interesują czy inne bukaciarnie ale właśnie z pozycji 74 lub 75 biorę pod uwagę. Nie każdy jest nastawiony na tucz lub mleko lub samo zboze. Różnice niewielkie to fakt ale są a czasem diabeł tkwi w szczególe o czym już można było przeczytać w tym temacie. Ja rozumiem, że chciałeś pomóc ale ja takiej pomocy bym nie przyjął. Zresztą w tym topicu są czasem takie kwiatki, że nóż sie sam ostrzy i otwiera. Peace...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:01
  •  

#28802 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 14:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolega pytał o maszyny do zielonki to mu powiedziałem że w tej kwestii nic się nie zmieniło. Weź się odpimpaj bo jak Ciebie interesuje pielnik to masz jasno napisane co uległo zmianie. I powinieneś się cieszyć ze jak weźmiesz pielnik z mikro to więcej punktów dostaniesz.

Edytowany przez waldii1, 26 marzec 2016 - 14:11.

#28803 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 14:45

A czy kukurydza na kiszonkę jest zaliczana do zbóż?

Nie. Można sobie ściągnąć BP i pobawić i samemu się przekonać nie?

C328, U-912 i R 103-54

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#28804 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 15:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ty się odpimpaj od moich maszyn i punktów. Może chcesz mi powiedzieć co mam wpisać do wniosku ?? Widzę, że nie chwytasz o co idzie. To dobrze, że chciałeś pomóc, ale powiedz mi czy osoba starająca się o premie powinna zadawać pytania czy coś sie zmieniło ?? Z tego co widać dostęp do sieci ma. Odnalezienie rozporządzenia i jego zmiany szacuje na 15 minut razem z drukowaniem. Dokładnie 32 strony. Brak drukarki ?? I z tym mozna łatwo sobie poradzić. Jest leniwy to trzeba zmusić do samodzielnego działania... Albo niech dalej będzie gamoniem.
I jeszcze jedno: aż razi po oczach ten bełkot, który tu jest wypisywany. Dziwi mnie, że wszyscy leją na to ciepłym moczem. Zamiast nakierować na odpowiednie działanie to podaje się elegancko na tacy rybę. Rzygać się już nawet nie chce. Sori za spam.

#28805 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 19:36

Okres docelowy to najpóźniej 3 lata od wypłaty I raty premii. 

rokiem docelowym jest ostatni rok obowiazywania biznesplanu czyli rok 5. lata posrednie agencje nie interesuja..

Rokiem docelowym jest rok który sobie odbierzesz ale ie dalej jak 3.

Widzę tu pewne rozbieżności. W instrukcji jest napisane, że rok docelowy to rok zakończeniu biznesplanu więc skoro założymy, że pierwsza rata wpłynie w marcu 2017 roku to w biznesplanie w zakładce "Uprawy" oraz "Roczne obroty zwierząt" jako rok docelowy należy podać stan na rok 2019 (biorąc 3 lata do osiągnięcia wielkości ekonomicznej) czy 2021?  

#28806 Share krystian1980

krystian1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 20:05

Widzę tu pewne rozbieżności. W instrukcji jest napisane, że rok docelowy to rok zakończeniu biznesplanu więc skoro założymy, że pierwsza rata wpłynie w marcu 2017 roku to w biznesplanie w zakładce "Uprawy" oraz "Roczne obroty zwierząt" jako rok docelowy należy podać stan na rok 2019 (biorąc 3 lata do osiągnięcia wielkości ekonomicznej) czy 2021?  

nie wiem jak dokladnie jest w nowych naborach ale w starym bylo tak ze rokiem docelowym byl ostatni rok biznesplanu czyli rok 5. i to w tym roku trzeba bylo osiagnac te 4 esu.

#28807 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W rozporządzeniu wyraźnie jest napisane że max 3 lata od wypłaty premii czyli 2019 w naborze 2016 w naborze 2015 to rok docelowy to 2018. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać rozporządzenie.
W poprzednich latach było 5 lat a teraz nie ma tak dobrze. Bo wzrost trzeba utrzymać od 3 do 5 roku.

Edytowany przez waldii1, 26 marzec 2016 - 20:32.

#28808 Share krystian1980

krystian1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 21:08

W rozporządzeniu wyraźnie jest napisane że max 3 lata od wypłaty premii czyli 2019 w naborze 2016 w naborze 2015 to rok docelowy to 2018. Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać rozporządzenie.
W poprzednich latach było 5 lat a teraz nie ma tak dobrze. Bo wzrost trzeba utrzymać od 3 do 5 roku.

a no wlasnie. ja wiem ze w starym naboze trzeba bylo osiagnac 4 esu w 5 roku. a lata wczesniejsze agencje nie interesowaly. widocznie teraz jest inaczej..

#28809 Share Damiancyk17

Damiancyk17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 26 marzec 2016 - 22:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak czytam wszystkie te tematy i widzę ze nie można wysłać wniosku o wypłacanie pierwszej raty pieniędzy jeśli nie będzie miało sie przepisanie ziemi na siebie a ja w biznes planie mam podane 1 ha darowizny od ojca a za pieniądze mam kupić 7 ha. Moje pytanie jest takie czy będę musiał kupić tą ziemię za swoje pieniadze i dopiero agencja wypłaci mi pierwszą ratę czy jak wyśle wniosek o pieniądze i z pieniędzy za młodego rolnika bede mógł kupić te 7 ha?

#28810 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 22:29

W momencie kiedy będziesz składał wniosek o płatność I raty premii musisz mieć tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28811 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 22:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To w agencji spytać musisz. A tak swoją drogą to tanią ziemie macie jak za 80tys czy nawet 100 kupisz 7ha. U mnie to 2 by kupił.

#28812 Share Damiancyk17

Damiancyk17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 26 marzec 2016 - 22:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi czyli te działki co miałem wpisane jako darowizna muszę w momencie składania wniosku mieć na siebie a te co mam wpisane w biznes planie moge kupię za pieniądze na młodego rolnika?
Waldii1 cała inwestycja kosztowała mnie będzie 180 tysięcy za tę 7 ha ale 100 tyś ma być właśnie przeznaczona z młodego rolnika. Cena za hektar nie jest duża ale kupuje całe gospodarstwo od faceta kawałki są różne i lepsze i gorsze dlatego taka cena.

#28813 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 16:07

Małe pytanie dotyczące struktury zasiewów. W rozporządzeniu jest napisane:

"3. Zmiany polegające na zwiększeniu lub zmniejszeniu o nie więcej niż 10 punktów procentowych skali produkcji
roślin danego gatunku mierzonej udziałem powierzchni uprawy w całości upraw lub zwierząt danego gatunku mierzonej
liczbą zwierząt w gospodarstwie nie wymagają zgody Agencji, jeżeli zostanie spełniony warunek określony w § 22 pkt 4
lit. d. W przypadku zmian dotyczących udziału powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych, roślin motylkowych drobnonasiennych
lub warzyw zmiany określa się w odniesieniu do całej grupy uprawianych roślin."

Trochę zawiły ten ustęp niby mam jakąś swoją teorie na ten temat ale nie wiem czy zgodną z prawdą, może jest ktoś wstanie na podstawie przykładu to wyjaśnić i dla upraw polowych i zwierząt?

Edytowany przez danield28, 27 marzec 2016 - 16:08.

#28814 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 16:19

Dzisiaj nie pora i czas liczyć bo kalkulator może się pomylić :) Odnośnie starego naboru z PROW 2007-2013 o zmianach w strukturze produkcji tutaj http://www.arimr.gov..._poprawiony.pdf

#28815 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 11:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to panowie jak mam wpisany lubin zolty , to moge go posiac w ostatnim roku czy co roku musze go siac ?

#28816 Share ufojola

ufojola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 15:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam mój ojciec prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni około 8 ha jest to dosyć małe gospodarstwo ale mam pytanie bo ojciec chciałby przepisać na mnie pole za 1 rok to czy mógł bym skorzystać z dotacji na młodego rolnika i jakie są tego warunki!!! dodam do tego ze nie jestem po żadnej szkole rolniczej

#28817 Share PawelXrolnik

PawelXrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 19:27

Z tego co wiem musisz mieć przynajmniej 10ha

#28818 Share ufojola

ufojola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ok się dokupi

#28819 Share szerszen123

szerszen123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 marzec 2016 - 21:22

Gdy układałem biznesplan to łubin uwzględniłem w każdym roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28820 Share Zygmunt1991

Zygmunt1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 06:25

Ja też jak układałem biznesplan to co roku uwzględniałem wysokobiałkowe.