Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#2861 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 09 luty 2011 - 14:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tylko to jest bezsens zeby rezygnowac ze studiow w ktore sie juz zainwestowalo tylko po to zeby dostac premie. Ludzie rozni robia a sa tez i tacy ktorzy w anglii zmywaja naczynia a staruszkowie dalej na hadziajstwie robia. Zawsze pry kontroli mozna cos na sciemniac ze studiuje sie 2-3 dni w tygodniu a reszte w domu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:34
  •  

#2862 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 luty 2011 - 14:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a gdzie jest powiedziane ze studia zajmują nam 24godz na dobe?
i tak większość ma koło 20godzin zajęć tygodniowo, a pewnie przy tym prowadzi gospodarstwo 10-30ha - jaki problem to pogodzić?
Znam wiele osób które pracują na etacie i prowadzą gospodarstwa po 20-30ha i jakoś starcza im czasu na jedno i drugie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2863 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 09 luty 2011 - 14:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) yacenty to jest tylko gdybanie a realia sa zawsze inne, kto chce ten kombinuje:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2864 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 luty 2011 - 16:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jabym zaczal myslenie od zdefiniowania pojecia "samodzielne prowadzenie"!? Chodzi o zarzadzanie a nie prace na nim samodzielnie- zarzadzac mozna nawet za granica.

Tutaj troche na ten temat, co prawda dotyczy to gosp. domowego lecz mozna to wykorzystac pewnie i w tym kontekscie

Edytowany przez xsc, 09 luty 2011 - 16:16.

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#2865 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 luty 2011 - 17:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hej ludziska przeczytałem ten temat cały w wzdłuż i wszerz, tak że teraz to ja matrix widze, ale nie doczytałem się wypowiedzi na pytanie które pada tu kilka razy, mianowicie czy korekte do wniosku lepiej złożyć przed wnioskiem o płatność czy po? A jak ju sie obkupie to to może wtedy dopiero i zaq przyczynę podać zmianę cen maszyn? To byłby niezły argument, napiszcie jak ktoś coś wie na ten temat.

#2866 Share saram

saram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 luty 2011 - 17:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kto z was złożył wniosek o płatność bez wypisu z rejestru gruntów i dostał kase? Czy jest to konieczne? Ja złozyłem bez tego wypisu, ponieważ musiał bym na niego czekać około miesiąca.

#2867 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 09 luty 2011 - 18:46

A jabym zaczal myslenie od zdefiniowania pojecia "samodzielne prowadzenie"!? Chodzi o zarzadzanie a nie prace na nim samodzielnie- zarzadzac mozna nawet za granica.

Tutaj troche na ten temat, co prawda dotyczy to gosp. domowego lecz mozna to wykorzystac pewnie i w tym kontekscie

zgadzam się z tym w 100 % , te przepisy są chore i nie do końca sprecyzowane i tak na prawde nie wiadomo co znaczy samodzielnie prowadzić gospodarstwo. To co mam 24 h na dobe siedzieć w domu i nigdzie się nie mogę ruszyć albo nikt nie może mi w tym gospodarstwie pomagać jak musze gdzieś wyjechać?? Kolejny przykład że nasi urzędnicy nie wiele wiedzą o rolnictwie.

#2868 Share Adam21

Adam21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 luty 2011 - 19:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam wszystkich mysle ze moim postem zaspokoje niecierpliwośc niejednego Młodego rolnika co do terminu wypłaty premii, a więc tak :
07.01.2011- złozenie wniosku o płatność
25.01.2011- mała poprawka wniosku co do nr konta ( rachunek musi byc kompatybilny z tym co sie podaje w biurach powiatowych agencji)
08.02.2011- pieniadze sa juz na koncie.

#2869 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 luty 2011 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) driver 33 . ja też mam taki problem . otóż w MR mam ciągnik używany podany a w MGR podałem nowy . i Pani co mi robiła wniosek powiedziała , że jak coś bedzie pewnego z MGR , będę na liście albo po prostu bedę wiedział ,że kasy wystarczy to wtedy szybko poprawka do wniosku MR. o płatność złożyłem 2 tyg temu. z tą korektą we wniosku nie powinno być problemu w sumie w biznesplanie MR możesz wpisać i nowy kombajn za 300 tyś czy ciągnik 200KM . ja zamiast ciągnika miałem wstawić sprzęt uprawowy a ciągnik całkowicie przenieść do modernizacji. .. ale zostało tak jak było.
Pozdrawiam . ;)
wschodni koniec mazowsza.

#2870 Share Adam21

Adam21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 luty 2011 - 19:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie otóż czy mozliwa jest zmiana (korekta) biznesplanu bp mam podany zakup ciagnika uzywanego a teraz po głębszym przemysleniu zdecydowałbym sie na zakup ciągnika używanego, jak wygląda taka sytuacja?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2871 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 09 luty 2011 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no to jest duży problem, ciągnik "uzywany" od "używanego" się bardzo różni ;) może to nie przejść ;)
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#2872 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 09 luty 2011 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a żeby strać się o premie dla młodego rolnika trzeba mieć skończone studia czy trzeba mieć tylko zaliczone ileś tam godzin o tematyce rolniczej,np produkcja roślinna ,bo jak bym dostał premię a później nie ukończył studiów a te godziny miałbym zaliczone to by było wszystko ok czy nie za bardzo,bo właśnie tak słyszałem

#2873 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 luty 2011 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja w MR i MGR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia a można było krus 3 lata wstecz opłacić. teraz muszę zapier.. jeszcze rok żeby tego inżyniera skończyć , ale przynajmniej motywacja jest do nauki ;)
Myślę, że nie jeden z tego forum jakby nie składał wniosków to by machnął ręką na wykształcenie.

#2874 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 09 luty 2011 - 21:01

a ja mam takie pytanie otóż czy mozliwa jest zmiana (korekta) biznesplanu bp mam podany zakup ciagnika uzywanego a teraz po głębszym przemysleniu zdecydowałbym sie na zakup ciągnika używanego, jak wygląda taka sytuacja?

To raczej nie przejdzie :)

#2875 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 luty 2011 - 22:17

no to jest duży problem, ciągnik "uzywany" od "używanego" się bardzo różni ;) może to nie przejść ;)

Nop ja np w PRG wpisałem w jednym miejscu "bezpieczeństwa pracy" a niżej "bezpieczeństwa produkcji" i korekte musiałem robić, choć sens ten sam ale inaczej się pisze...

PS. co ty masz na tym awatarze bo z 10 min się gapie i nie mogę się domyślić?

Ja w MR i MGR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia a można było krus 3 lata wstecz opłacić. teraz muszę zapier.. jeszcze rok żeby tego inżyniera skończyć , ale przynajmniej motywacja jest do nauki ;)
Myślę, że nie jeden z tego forum jakby nie składał wniosków to by machnął ręką na wykształcenie.

Skąd jesteś? Bo w Płocku jest fajna dwulatka zaoczna, ja kończyłem, nauczyciele stawiają nie na teorie ale na twoje doświadczenia i nowinki. A w Łęczycy jeszcze niedawno była jednoroczna zaoczna kończyła się technikiem, ponoć też fajna sprawa.

Jutro jadę do ARIMR,bo moja żona ziemie wydzierżawiła 2 lata temu żeby do MR nie przeszkadzała i tera chce tą dzierżawę zerwać to będę miał 15,7ha i też mi esu końcowe skoczy, to o wszystkie korekty zapytam.

Edytowany przez Driver33, 09 luty 2011 - 22:25.

#2876 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 10 luty 2011 - 10:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak jest z zakładaniem własnej działalności w trakcie realizacji programu?
Czy jest możliwe otworzyć przy gospodarstwie rolnym małą jednoosobową firmę zajmującą się pozarolniczymi rzeczami będąc ciągle w KRUS?

#2877 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 10 luty 2011 - 11:46

Ja w MR i MGR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia a można było krus 3 lata wstecz opłacić. teraz muszę zapier.. jeszcze rok żeby tego inżyniera skończyć , ale przynajmniej motywacja jest do nauki ;)

a jak Ci się kolego nie uda tego inżyniera obronić to co wtedy?

#2878 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 luty 2011 - 12:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musi się udać.;p aby 3 w indeksie:)

#2879 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 luty 2011 - 17:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak mu się nie uda obronić to wtedy będzie płacz :]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2880 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 10 luty 2011 - 17:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musi się udać.;p aby 3 w indeksie:)

kolego a gdzie na studia chodzisz ?????