Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31559 odpowiedzi na ten temat

#28761 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 20:20

Znajdź numer do BP i dzwoń. Poproś o kierownika i spytaj kiedy dostaniesz decyzję. O wynikach tej rozmowy poinformuj nas na forum bo zapowiada się ciekawie:-)

nie dzwonie do nich bo wiem co mi powiedzą tyle co ja wiem ja wole gdzieś kto ma władze nad BP i BR 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:54
  •  

#28762 Share Macias

Macias

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 20:24

witam czy kos może mi powiedzieć jak długo łatwi się papiery na MR

ile czasu to zajmuje 

#28763 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 20:28

A możesz bardziej rozwinąć pytanie? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#28764 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 20:35

To pozostaje Ci tylko czekać. Niczego nie przeskoczymy niestety. Jesteś w komfortowej sytuacji. O ile masz tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie to po otrzymaniu decyzji składasz wniosek o płatność I raty premii. 

no niestety wiem ile czasu to wszystko mi zajeło bo nieraz dzierżawca za granicą i co zrobisz nic musisz czekać dlatego nie czekałem tylko się załatwialo puki zima była to i czas był 

#28765 Share Macias

Macias

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 20:47

Jeszce nic nie załatwiałem ze spraw związanych z  MR nie mam numeru gospodarstwa nie  jestem zarejestrowany w Krusie

zastanawiam się ile mi to zajmie od a do zet

#28766 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 20:51

numer gospodarstwa to 2 dni i masz krus do wniosku o platność nie jest wymagany ale jak masz dużo dzierżaw i pola do przepisania to może ci to troche zając bo do 1 maja u notajuszy tłoki 

#28767 Share jarek5036

jarek5036

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 20:51

Witam. Ile obecnie płacicie za sporządzenie wniosku na MR?

#28768 Share koroniarz

koroniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 21:25

panowie mam pytanie jestem juz po inwestyci z MR i mam problem z jedna działką z dzierżawy  musze ja zastapic inną tylko ta we wniosku miała 1,34 ha a mam 1,04 czy będzie problem z agencją?

#28769 Share Zygmunt1991

Zygmunt1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 07:20

To jeżeli ja jestem prowadzącym to jak przyjdzie decyzja to zaraz na drugi dzień mogę składać podanie o I ratę? Czy jeszcze będę musiał coś załatwić ?

#28770 Share michowro3

michowro3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 07:49

Witam, wiecie moze dlaczego w naborze na młodego rolnika w 2016 roku nie sa punktowane maszyny do zielonki? i czy było tak w poprzednich latach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28771 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 08:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Załącznik się mie zmienił wiec w 2015 bylo tak samo.

#28772 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 09:49

Witam

W jakim sposób najlepiej przepisać na mnie 1 ha ziemi skoro za rok po wydaniu decyzji i tak przejmę gospodarstwo od taty za służebność? Mam możliwość dzierżawy 3 ha ziemi ale właściciel chce dalej składać wniosek o płatność bezpośrednią na tą ziemie czy tak można na MR aby mi się liczyła do mojej powierzchni? Jakie będę miał konsekwencje gdy np. po 5 latach właściciel zerwie umowę dzierżawy po stwierdzi, że chce ją sprzedać a ja nie będę miał pieniędzy na kupno? Z góry dziękuje

#28773 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na wszystkie działki w biznesplanie musisz składać wniosek na doplaty. Jak stracisz tą dzierżawę to albo inna działka albo uprawy które spełnią wysokość SO. A najlepiej tą dzierżawę stracić po okresie 5 lat od wypłaty pierwszej raty wtedy nic Ci nie grozi. A na hektar możesz napisać umowę z ojcem. Na przepisanie masz 9 miesięcy od decyzji nie rok.

Edytowany przez waldii1, 25 marzec 2016 - 10:08.

#28774 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:24

Na wszystkie działki w biznesplanie musisz składać wniosek na doplaty. Jak stracisz tą dzierżawę to albo inna działka albo uprawy które spełnią wysokość SO. A najlepiej tą dzierżawę stracić po okresie 5 lat od wypłaty pierwszej raty wtedy nic Ci nie grozi. A na hektar możesz napisać umowę z ojcem. Na przepisanie masz 9 miesięcy od decyzji nie rok.

To starszy facet więc nie jestem w stanie mu wytłumaczyć, że dopłaty muszę brać na siebie więc najwyżej nie będę mógł uwzględnić tej dzierżawy w MR. To jak teraz np. zrobię z tatą umowę dzierżawy krótkoterminową poświadczoną w UG a później przejmuje za służebność całą gospodarkę to w biznesplanie w tytule prawnym pisać, że to dzierżawa czy jak do innych działek, że własność?

#28775 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 marzec 2016 - 10:24

Witam

W jakim sposób najlepiej przepisać na mnie 1 ha ziemi skoro za rok po wydaniu decyzji i tak przejmę gospodarstwo od taty za służebność? Mam możliwość dzierżawy 3 ha ziemi ale właściciel chce dalej składać wniosek o płatność bezpośrednią na tą ziemie czy tak można na MR aby mi się liczyła do mojej powierzchni? Jakie będę miał konsekwencje gdy np. po 5 latach właściciel zerwie umowę dzierżawy po stwierdzi, że chce ją sprzedać a ja nie będę miał pieniędzy na kupno? Z góry dziękuje

Przede wszystkim to zastanówcie się czy jest sens przepisywać 1 ha a później znowu latać i przepisywać resztę. Może lepiej od razu przepisać całość- przecież tak też spokojnie można w MR. Mówiąc o służebności rozumiem że mówisz o dożywociu- ono nie ma znaczenia dla agencji, aby był tytuł prawny do ziemi i z głowy.

#28776 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Umowa min 10 lat dzierżawy. Piszesz dzierżawę a że później będzie własność to nie ma znaczenia. Zawsze możesz wszystko przejąć przed złożeniem wniosku a ojca ubezpieczyć jako domownika.

#28777 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:47

Przede wszystkim to zastanówcie się czy jest sens przepisywać 1 ha a później znowu latać i przepisywać resztę. Może lepiej od razu przepisać całość- przecież tak też spokojnie można w MR. Mówiąc o służebności rozumiem że mówisz o dożywociu- ono nie ma znaczenia dla agencji, aby był tytuł prawny do ziemi i z głowy.

Umowa min 10 lat dzierżawy. Piszesz dzierżawę a że później będzie własność to nie ma znaczenia. Zawsze możesz wszystko przejąć przed złożeniem wniosku a ojca ubezpieczyć jako domownika.

Tak przejmuje gospodarstwo na umowę dożywocia. Tata za rok może przejść na emeryturę, a mama już może. Ja w chwili obecnej pracuje, a za rok chciałem zrezygnować z pracy i objąć gospodarstwo dlatego pytanie jak najlepiej zrobić abym mógł złożyć teraz wniosek a za rok przejąc gospodarstwo i przejść na KRUS.

#28778 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:48

Złap sobie teraz minimum 1 ha na umowę dzierżawy. Po decyzji a przed złożeniem wniosku o płatność przejmiesz sobie resztę. 

#28779 Share Proal

Proal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:54

Złap sobie teraz minimum 1 ha na umowę dzierżawy. Po decyzji a przed złożeniem wniosku o płatność przejmiesz sobie resztę. 

Jedyną dzierżawę jaką mam to z tym starszym facetem, który chce brać dopłaty nadal więc muszę nabyć tytuł prawny na min 1 ha z gospodarki taty, więc pytanie czy odnośnie tej dzierżawy krótkoterminowej co pisałem post prędzej można zrobić i czy mogę to w biznesplanie traktować od razu jako własność jak resztę ziemi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28780 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 12:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale umowy krótkoterminowe nie są tolerowane przez agenje tylko długoterminowa z datą pewną.