Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#28101 Share Paliwoda

Paliwoda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam ważny duży problem mlodego rolnika dostałem ,ale podiabliłem sobie bo miałem produkcję roślinną a kupiłem kilka byczków i zaraz je chyba sprzedam muszę zmieniać biznesplan bo strasznie mi esu spadnie. Więcej nie będę się bawił w zwierzaczki proszę o odpowiedź. Pisałem telefonem jakby co.

Edytowany przez Paliwoda, 06 marzec 2016 - 14:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:55
  •  

#28102 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 19:30

witajcie

mam zadeklarowane , ze bede musiał posiać łubin żółty na punkty wiecie o co chodzi a mianowicie mam pytanie jak bedzie decyzja w maju , to czy musze posiac ten łubin czy na 2 rok dopiero jak to jest , szkoda mi tego kawałka na łubin dobra klasa ziemi mam chec na wiosne posiac kukurydze smile.png

Ponawiam pytanie do zaaawansowanych używotników

#28103 Share ursusek1614

ursusek1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 09:59

witajcie

mam zadeklarowane , ze bede musiał posiać łubin żółty na punkty wiecie o co chodzi a mianowicie mam pytanie jak bedzie decyzja w maju , to czy musze posiac ten łubin czy na 2 rok dopiero jak to jest , szkoda mi tego kawałka na łubin dobra klasa ziemi mam chec na wiosne posiac kukurydze smile.png

Ponawiam pytanie do zaaawansowanych używotników

ja też mam posiać łubin żółty ale to masz w swoim biznesplanie kiedy masz posiać i to chyba będzie okres docelowy ujęty w twoim biznesplanie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#28104 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 marzec 2016 - 10:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tego co mi wiedomo ten lubin trzeba siać co roku przez pięć lat . też interesuje mnie czy będę musiał już w tym roku czy dopiero od kolejnego ?
jesli pomoglem kliknij fajne

#28105 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 21:05

panowie ciężko o profesjonalna odpowiedz ;[

#28106 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 08:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.Proszę o pomoc. Musze zrobić zmiany bo plan obsiewu w tym roku przekroczy mi 30%. Czy jest jakiś gotowy wniosek do zmian? I ile czasu mam na złożenie?.

#28107 Share koroniarz

koroniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 08:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jakie dokumenty sa potrzebne do rozliczena MR ze starego naboru?

#28108 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 13:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ankita monitorujaca i 2 zaswiadczenia o spelnianiu norm zwiazanych z ochrona srodowiska itd. Jedne zaswiadczenie ze spelniles te normy 3 lata od wyplacenia pomocy drugie zaswiadczenie ze spelniasz te normy przed uplynieciem 5 lat od wyplacenia pomocy. Pamietaj abys wyslal to nim minie piec lat od momentu wplacenia kasy. Za brak kazdej z tych rzeczy daja kare po 3 procent. Druki do pobrania ze strony ARiMR.

#28109 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 16:13

Orientuje się ktoś czy muszę się pytać agencji jeżeli chcę przejąć ziemię przed ogłoszeniem listy(otrzymaniem decyzji nabór 2015)? Chodzi o to czy muszę mieć jakiś kwit, żeby nie było później problemów.

#28110 Share Paliwoda

Paliwoda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 18:39

Witam mam ważny duży problem mlodego rolnika dostałem ,ale podiabliłem sobie bo miałem produkcję roślinną a kupiłem kilka byczków i zaraz je chyba sprzedam muszę zmieniać biznesplan bo strasznie mi esu spadnie. Więcej nie będę się bawił w zwierzaczki proszę o odpowiedź. Pisałem telefonem jakby co.czy agencja będzie robic jakieś problemy za spadek

Edytowany przez Paliwoda, 07 marzec 2016 - 07:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28111 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 06 marzec 2016 - 20:43

Orientuje się ktoś czy muszę się pytać agencji jeżeli chcę przejąć ziemię przed ogłoszeniem listy(otrzymaniem decyzji nabór 2015)? Chodzi o to czy muszę mieć jakiś kwit, żeby nie było później problemów.

Przecież całą ziemię można było przepisać przed złożeniem wniosku (było tylko minimum a nie maksimum), więc jaki problem jeśli teraz przejmiesz?

#28112 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:11

Można było przejąć,  tylko jako urządzanie gospodarstwa, a koledze chyba chodzi o to czy może zostać kierującym przed dostaniem decyzji. Z tego co czytałem w rozporządzeniu wynika, że można (przynajmniej ja to tak zrozumiałem). Jednak też wolałbym mieć to na papierze, bo rozmawiając z doradcami i w ARiMR nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.

#28113 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 22:24

freetaxi a czy jeżeli jest taka sytuacja to ile otrzymam pkt? 

Moj ojciec ma 18 ha ja bym przejął 12 na własność a reszte bym wydzierzawił 

dalej wydzierżawił bym od wuja ktory ma 10 ha 

czy zalicza sie do tego jako ze przejmuje 2 gospodarstwa czy nie ile pkt za to bym uzyskał?

#28114 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 23:26

Przynajmniej jedno gospodarstwo musi być przejęte w całości na własność. W Twoim przypadku punktów nie będzie. 

#28115 Share kiko80

kiko80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 11:02

koledzy mam pytanie. Wedlug biznesplanu mam oddac 100 tucznika rocznie a po przejeciu gospodarstwa zrobilismy przemieszczenie stada  30 szt z rodzicow na mnie przekazanie to jak sprzedam te tuczniki to  mam do oddania w roku jeszcze 70 czy nadal 100 bo sa z numerem rodzicow.pozdrawiam

#28116 Share Dino2411

Dino2411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 12:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.

Wybaczcie jeśli już padło to pytanie, aczkolwiek szukałem a nie znalazłem.

W sytuacji gdy otrzymałem dotacje na start jako młody rolnik w roku 2014, a od tego roku mam nową umowę dzierżawy (notarialną) czy muszę to w jakiś sposób zgłosić do Agencji albo napisać jakieś pismo do biznes?

Pozdrawiam

#28117 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 14:44

Przyłączam się do poprzednich pytań. Mam zadeklarowane wysokobiałkowe(lucerna) oraz plan nawozowy. Od kiedy muszę siać lucernę i od kiedy mieć i stosować plan nawozowy. Prawdopodobnie dotacja nie będzie wcześniej jak czerwiec, lipiec tego roku. Wszelkie zobowiązania(terminy) są od daty otrzymania pierwszej transzy pomocy, więc czy mogę lucernę posiać dopiero na jesień? Czy ziemię mogę zbadać po żniwach a działki z użytkami zielonymi na jesień po zakończeniu sezonu wypasowego przed nawożeniem. Teraz mam już rozsiane nawozy więc badania gleby będą nieadekwatne. Czy plan nawozowy musi być przez kogoś zaakceptowany? Czy wystarczy według zasobności gleby dopasować nawożenie pod daną roślinę i nie przekraczać bilansu azotu, prowadząc oczywiście ewidencję zabiegów?

#28118 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Listy nadal brak. Pozostał im tydzień.Ciekawe jak się to skończy.

#28119 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 15:54

Kolega wedle projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie będzie wydłużony termin na wydanie decyzji do 240 dni. Teoretycznie może to wydłużyć także pojawienie się listy. 

Edytowany przez freetaxi, 07 marzec 2016 - 15:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28120 Share mrozon07

mrozon07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 17:06

Projekt rozporządzenia jest ostateczny czy jeszcze mogą go zmienić? Można być kierującym gospodarstwem od 2 miesięcy i składać na MR?