Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#2781 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 04 luty 2011 - 17:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ESU chyba nie jest wymagane, do MR do modernizacji tak jest potrzebne ale do MR???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:46
  •  

#2782 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 04 luty 2011 - 18:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jest potrzebne bo chodzi o to aby zwiększy ESU np. jak przejmujesz masz 3 ESU i musisz zawiększyć co najmniej do 4 i utrzymać to przez pewien okres czasu ;)
red power

#2783 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 04 luty 2011 - 18:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli jeśli już jestem właścicielem gospodarstwa,to w tym roku powinienem zwiększyć ESU czy np.dopiero w 3 roku po przejęciu?

KPK

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2784 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 04 luty 2011 - 20:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do Krzysiekfarmer5 czy długo czekałeś na pieniądze?, i czy po złożeniu wniosku o płatność przychodzi jeszcze jakaś decyzja?

#2785 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie przychodzi żadna decyzja trzeba sprawdzać na koncie po miesiącu powinny być ;)
red power

#2786 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport,turystyka,mechanika,elektryka,służby bezpieczeństwa,rolnictwo,telekomunikacja

Napisany 04 luty 2011 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1.w jakim miesiuącu teraz będzie nabór na MR??
2.Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej?
3.Jak to jest z tym KRUSEM i zusem?Jeśli ktos robi na państwowej robocie i płąci zus a przeciez jak weznie MR to musi krus jak to jest?
4.Jak to jest jak ktos nie robi nigdzie weznie młodego rolnika i bedzie musial placic krus przez 3 lata a jakby w ciagu tych 3 lat chcial isc do panstwowej roboty i tam jest zus to co wtedy???

5.jest gdzieś lista osoó które dostały MR z 2010 roku?prosze o linka:)

#2787 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) krzysiekfarmer5 dzięki:) właśnie coś mi nie pasowało a teraz już wiem o co chodzi;] mam nadzieje że dostaną to tylko prawdziwi młodzi rolnicy a nie przekrętacze co tylko chcą dostać tą kasę i mieć gdzieś rolnictwo, mam nadzieje że takim będą się łądnie dobierać do d**y i zapamietają sobie to bo mnie przeraża to jak każdy leci na te 75kawałków

#2788 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:31

nie przychodzi żadna decyzja trzeba sprawdzać na koncie po miesiącu powinny być ;)

Ja sobie w banku założyłem "SMSowe powiadomienie o przelewach na konto", więc sprawdzać nie muszę :lol:
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#2789 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:39

1.w jakim miesiuącu teraz będzie nabór na MR??
2.Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej?
3.Jak to jest z tym KRUSEM i zusem?Jeśli ktos robi na państwowej robocie i płąci zus a przeciez jak weznie MR to musi krus jak to jest?
4.Jak to jest jak ktos nie robi nigdzie weznie młodego rolnika i bedzie musial placic krus przez 3 lata a jakby w ciagu tych 3 lat chcial isc do panstwowej roboty i tam jest zus to co wtedy???

5.jest gdzieś lista osoó które dostały MR z 2010 roku?prosze o linka:)

1.podobno w marcu, ale wiadomo jak to bywa z programami z ARiMR
2.tak wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej w zawodzie technik rolnik (przynajmniej tak było w 2010
3 i 4.nie da rady w innej pracy pracować chyba że na czarno albo na umowe zlecenie, ewentualnie można za granicą bo chyba panstwa nie wymieniają sie miedzy sobą takimi danymi, na krusie trzeba być 3 lata od momentu dostania kasy
5.nie ma takiego linka, takie dane nie są chyba jawne

Edytowany przez robercikj100, 04 luty 2011 - 21:40.

#2790 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport,turystyka,mechanika,elektryka,służby bezpieczeństwa,rolnictwo,telekomunikacja

Napisany 04 luty 2011 - 22:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) robercikj100 dzięki za odpowiedzi :)ae czy napewno nie można pracowac na państwowej robocie i miec gospodarstwo i skaldac na ózne programy?:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2791 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 luty 2011 - 09:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie można nigdzie pracować przez 3 lata chyba że tak jak napisał kolega robercikj100 będziesz pracował na czarno bez umowy. Trzeba wybierać albo gospodarzenie albo praca co kto lubi.

#2792 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 luty 2011 - 09:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) OJ JAK KOLEGU U MNIE PRACUJĄ NA PAŃSTWOWEJ ROBOCIE I MAJĄ WIELKIE GOSPODARSTWA I KORZYSTAJA Z PROW ...to juz nie wiem jak oni to robią...

#2793 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 05 luty 2011 - 09:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolega jest zatrudniony na umowę o dzieło i elegancko wszystko.
wschodni koniec mazowsza.

#2794 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 05 luty 2011 - 10:29

nie można nigdzie pracować przez 3 lata chyba że tak jak napisał kolega robercikj100 będziesz pracował na czarno bez umowy. Trzeba wybierać albo gospodarzenie albo praca co kto lubi.

ale popatrzeć na to z innej strony to troche nie wpożądku że niegdzie nie można pracować przecież z małego gosodarstwa cieżko utrzymać sie , a niektóre profile tak jak przy produkcji roślinnej nie wymagają od rolnika aby musiał być w gosodarstwie cały czas, ziemie można uprawiać także po godzinach pracy

#2795 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 luty 2011 - 10:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi tego tłumaczyć nie musisz tylko tym ciołkom co tworzą te przepisy wytłumacz

#2796 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 luty 2011 - 10:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no włąsnie kolego..u mnie śa tacy co robią na państwowej robocie w gminie po 8h a po pracy uprawiają ziemie...duzo znam takich osob..i ziemia jest na nich..i tez staraja sie o pieniądze z PROW..bo to jest tak kolego ze albo placisz krus albo zus jak poracujesz i masz gospodarstwo..

#2797 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 luty 2011 - 10:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale tu chodzi o młodego rolnika tu 3 lata nie pracujesz a potem możesz a na inne programy to pewnie można pracować

#2798 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 05 luty 2011 - 10:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Proponuję poczytać witrynę internetową ARiMR.
Można pracować jak najbardziej.
Podstawą do zetrudnienia może być umowa o dzieło, lub umowa zlecenie.
Warunek jest taki, że należy być ubezpieczonym przez najbliższe 3 lata w KRUSie.
DEZERTER

#2799 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 05 luty 2011 - 11:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy ja mam takie pytanie : od kilku lat mam pole dzierżawne od mojego wujka w wielkości 2 ha oraz pole własnościowe o powierzchni ok 0,8 ha jednakże jest to pole, którego nie uprawiam nie korzystam z dopłat unijnych nie mam umowy notarialnej tylko w gminie,nie płace składek KRUS i nie mam nadanego nr gospodarstwa. dopłaty unijne z tego pola pobiera mój ojciec jak również on je uprawia. Pole dzierżawie tylko dla tego żeby wujek mógł korzystać z emerytury KRUS . Moje pytanie jest takie czy przysługuje mi program ułatwienie startu młodym rolnikom?? bardzo proszę o odpowiedź gdyż nie znalazłem jeszcze takiego problemu,dodatkowo w agencji pytałem i mówili że nie mogę ale takie do was pytanie czy coś nie pokombinować bo nie muszę sie przyznawać do tego pola no chyba że mi w Krusie zaświadczenia nie dadzą że nie posiadam ziemi jak wy to mi radzicie ma ktoś taki problem ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2800 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 luty 2011 - 12:12

koledzy ja mam takie pytanie : od kilku lat mam pole dzierżawne od mojego wujka w wielkości 2 ha oraz pole własnościowe o powierzchni ok 0,8 ha jednakże jest to pole, którego nie uprawiam nie korzystam z dopłat unijnych nie mam umowy notarialnej tylko w gminie,nie płace składek KRUS i nie mam nadanego nr gospodarstwa. dopłaty unijne z tego pola pobiera mój ojciec jak również on je uprawia. Pole dzierżawie tylko dla tego żeby wujek mógł korzystać z emerytury KRUS . Moje pytanie jest takie czy przysługuje mi program ułatwienie startu młodym rolnikom?? bardzo proszę o odpowiedź gdyż nie znalazłem jeszcze takiego problemu,dodatkowo w agencji pytałem i mówili że nie mogę ale takie do was pytanie czy coś nie pokombinować bo nie muszę sie przyznawać do tego pola no chyba że mi w Krusie zaświadczenia nie dadzą że nie posiadam ziemi jak wy to mi radzicie ma ktoś taki problem ???

tak mi się wydaje że skoro masz te 2 ha na umowę dzierżawy przedłożoną w KRUSIE przez wuja do oni ci nie dadzą zaświadczenia o nie prowadzeniu działalności rolniczej także nie możesz skorzystać z pomocy dla młodych rolników no chyba że pozmieniają przepisy w tym naborze ale w to bardzo wątpię