Polecane posty

Gość tomasek   
Gość tomasek

jesli skonczysz liceum czy technikum i niemasz wykształcenia rolniczego musisz sie kształcic na dziennych studiach (studium) o profilu nie zwiazanym z rolnictwem i w ciagu trzech lat musiosz zdobyc tez wykształcenie rolnicze i to w trybie dziennym,

zreszta idz do arimr i tam ci wszystko powiedza dokładnie. ale według mnie to ci nie przyznaja jesli niemasz eykształcenia sredniego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125

Witam wszystkich :D Od niedawna jestem na AF... mam pytanie do wszystkich (wiem ze moglo ono paść wczesniej prosze o odpowiedzi) chce przejac gospodarstwo po ojcu 26 ha z tym ze tacie brakuje ok 5 lat do renty strukturalnej. czy jezeli ojciec w zamiarze przepisalby na mnie 10 ha ( wiecej niz srednia wojewodzka mazowieckiego) no i przez te trzy lata od daty otrzymania kasy zobowiazalbym sie oplacac KRUS spelnil warunek 4 ESU a reszte arealu pozostaloby w rekach ojca to mialbym szanse na MR??? dodam tylko ze za rok koncze technikum rolnicze... <pozdro>

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

A nie myślałeś przejąć całość a ojca ubezpieczyć jako domownika? Nie wiem czy tak można ale miałby jakieś ubezpieczenie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dobrze kombinujesz, jeśli 10 ha wystarczy to lepiej nie blokować pozostałego obszaru, jeśli spełniasz już wszystkie wymagania to nie widzę problemu z premią, gorzej może być z rentą strukturalną, gdyż za 5 lat będziemy mieli już kolejny okres programowania i nie wiadomo czy to działanie będzie kontynuowane w podobnej formie oraz co najważniejsze nie znamy wymagań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to są tylko skróty myślowe, oczywiście darowiznę należy zrealizować dopiero bo uzyskaniu premii, przekazanie części gospodarstwa wcześniej, jak zauważył tomi217 tylko komplikuje sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

tomi217

to jak jestem w pierwszej klasie technikum rolniczego i za rok mam 18 lat to moze na mnie przepisac pole ???

bo pisałem nie dawno i mowili o przynajmniej srednim i w tedy tszeba sie kształcic w kierunku rolniczym

ale jak ja kształce sie w tym kierunku i nie mam sredniego bo jest to nie mozliwe to nie moge uzupełnic wykształcenie w ciagu 3 lat ?? chyba moge bo w chwili przepisu bede miał juz dwa lata za soba nauki i jeszcze zostanie mi dwa niepełne

to jedna odpowiedz

czy moze na mnie tato przepisac gdy nie mam sredniego ale w chwili przepisu bede mial dwa lata juz za sobą i bede pełnoletni ?

dzieki za odpowidz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

witam, mam problem, ponieważ 19 maja(wtorek) dostałem decyzje o przyznaniu pomocy w ramach młodego rolnika i teraz mam 180 dni czasu na załatwienie formalności(ubezpieczenie się w krus itp). W piątek słyszę w telewizji jak minister mówi, że zwiększają pule na 75 000 zł! By to szlag trafił! Mam pytanie, co mam robić? Odwołać się od decyzji, czy czekać? I czy mam jakieś szanse na 75tyś. zł? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

david

Wydaje mi sie skoro otrzymałeś decyzje o przyznaniu premii to może być już za póżno chyba żeby wycofać wniosek i złożyc go w kolejnym naborze. Spróbuj przedzwonić do ARiMR i sie wypytaj czy tak można!!!

 

Ja miałem inny problem bo wpisałem we wniosku pewna maszyne i chciałem potem zmienić na mniejsza, zadzwoniłem do ARiMR i kazano mi napisać pismo do kierownika ala sie rozmysliłem i zostało po staremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Też słyszałem o zwiększeniu puli do 75tys i jestem zawiedzony bo moje 50 ma byc w tym tygodniu na koncie, a jakbym wiedział z pewnościął bym sie wstrzymał ale teraz to juz po zawodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

@snopek4 ile czasu zajeło ci załatwienie wszystkich formalności??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mnie za rok czekają te wszystkie dokumęty tylko nie wiem czy iść na kurs rolniczy czy opłacić KRUS będe miał skończone technikum mechaniczne


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

witam..

czytalem Wasze wczesniejsze odpowiedzi i mam pytanko odnosnie "Młodego Rolnika"...

spelniam wszystkie warunki oprocz wyksztalcenia... gospodarstwo przejalem w drodze spadku.. bylem w Krusie - pytalem o mozliwosc oplacenia skladek Krus jako domownik i zostalem poinformowany, ze sie nie da bo otrzymywalem rente rodzinna i po tej informacji juz mi sie odechcialo Młodego Rolnika.. co by tu zrobic, zeby nie isc do szkoly i zeby ten wymagany 3 letni staz miec zaliczony??

 

nastepne pytanko: w przypadku jezeli juz przejalem gospodarstwo (spadek) ile czasu mam na zlozenie wniosku? 12 misiecy czy 18(jak ktos wczesniej napisal)? i jaka data decyduje o rozpoczeciu prowadzenia dzialalnosci rolniczej - data smierci spadkodawcy czy data prawomocnego orzeczenia sadu o stwierdzeniu nabycia spadku??

 

bardzo prosze o szybka pomoc jezeli ktos sie orientuje.. z góry wielkie dzieki

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wszystko zależy od tego czy się uczyłeś w momencie otrzymania spadku (jeśli byłeś ubezpieczony w KRUS jako rolnik to raczej nie, ale proszę o potwierdzenie), gdyż jeśli prowadziłeś działalność rolną nie ucząc się to raczej premia przepadła, chyba że można to jakoś obejść i zdać gospodarstwo i następnie znowu je przejąć ale tutaj pojawia się znowu ograniczenie, nie mogłeś składać wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

kissmy zle mnie chyba zrozumiales..

w krusie nie bylem wogole ubezpieczony (jestem dopiero teraz od niedawna od kiedy przejalem gospodarstwo), nie bylem ani jako rolnik ani jako domownik, wczesniej otrzymywalem z Krusu rente rodzinna - uczylem sie. i jak poszedlem do Krusu powiedziec ze chcialbym oplacic skladki wstecz jako domownik to mi babka powiedziala ze sie nie da bo otrzymywalem rente rodzinna a te sprawy sie wykluczaja tzn. jezeli otrzymywalem rente rodzinna to sie skladek nie placi.. i gdzie ju jakakolwiek sprawiedliwosc? mysle teraz jakby tu to wszystko obejsc zeby do szkoly nie isc....i nic narazie nie moge wymyslec.. a moze poczekac na 75000?? tylko tez za bardzo nie mam mozliwosci bo musze do konca maja sie zmiescic..

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2
Napisano (edytowany)

dzień zakończenia nauki/data rady pedagogicznej,widnieje na świadectwie/jest dniem rozpoczęcia prowadzenia działalości rolniczej

Edytowano przez deer
Pisanie w niewłaściwym oknie, cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

1. tak - jestem ubezpieczony w KRUS jako rolnik od grudnia 2008 - jest to jednoczesnie data uprawomocnienia sie postanowienia sadu o stwierdzeniu nabycia spadku..

2. tak - jestem studentem w trybie stacjonarnym (ale na innym kierunku niz rolniczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

tu już się sprawa komplikuje troszeczkę, ale nie jestem w stanie wskazać rozwiązania, teoretycznie jest szansa na uzyskanie wsparcia tylko nie wiem jak ARiMR zinterpretuje podleganie ubezpieczeniu w KRUS (tutaj występuje konieczność wystąpienia z zapytaniem do OR ARiMR najlepiej na piśmie i nie we własnym, na wszelki wypadek, imieniu), w ogóle bardzo dziwne, że nie miałeś problemów z ubezpieczeniem się w KRUS będąc studentem, ale to już inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Mam pytanie czy może wiecie od kiedy będzie można Dostać 75 tys na młodego rolnika a nie 50tys ?


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

kissmy z ubezpieczeniem w Krus to nie mialem problemu zadnego - nawet musialem bo mi powiedzieli ze jak nie to w przyszlosci bede musial i tak skladki placic zalegle z odstekami.. a problemu nie bedzie raczej z MR bo w poprzednim naborze skladalem wniosek i bylo ok tylko wycofalem go i teraz skladam od nowa..pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

problem jest i to istotny, bowiem już posiadasz gospodarstwo, więc będziesz musiał udowodnić, iż się uczysz a jeśli się uczysz to w jaki sposób zamierzasz jednocześnie prowadzić gospodarstwo (jest to oczywiście możliwe, ale to zagadnienie budzi wiele kontrowersji)

 

@piotr6340 kiedy premia zostanie powiększona do 75 tys nie wiadomo, pozostaje czekać na rozporządzenie w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj