Polecane posty

tomek30    11

U mnie poszło bardzo szybko w poniedziałek poszedłem do notariusza a we wtorek miałem już przepisane.A wszystkie papiery do wniosku o płatność zebrałem w tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

ponoć w tym roku czyli 2011 ma niebyć młodego rolnika tylko za rok lub dwa

może ktoś wie czy to prawda ? jeżeli tak to dwa lata szkoły niepotrzebne

Edytowano przez darekalf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ponoć w tym roku czyli 2011 ma niebyć młodego rolnika tylko za rok lub dwa

może ktoś wie czy to prawda ? jeżeli tak to dwa lata szkoły niepotrzebne

 

 

z kąd masz takie info ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

byłem dzis w ODR i powiedzieli mi że młody rolnik będzie napewno i mają do mnie dzwonić jak sie tylko pojawi

mają leki poślizg bo miało już być wiadomo co i jak w marcu a jeszcze nic nie napisali ale rzucą jako kiełbase wyborczą po 75 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Koledzy dostał już ktoś przelew z MR, bo ja złożyłem około miesiąca temu wniosek o wypłatę i narazie cisza. Będą jeszcze jakieś świstki do podpisu czy mam pytać w banku odrazu :P??

Ja z Podlaskiego czekałem nie cały miesiąc, musisz tylko kontrolować konto w banku. Ja to powiem szczerze to już i kasę wydałem, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa    0

ja sprawdzam konto po pięć razy dziennie, aż mi się wytarły klawisze od loginu i hasła <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Też dziś byłem w ODR, pani mi powiedziała że wie tyle o tegorocznym naborze co w tv mówili-czyli że powinien być nabór jeszcze w marcu i że są te 3 kryteria. A więcej nic nie wiadomo. Brak będzie swój wywiad w ARiMR znowu uruchomić <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że ma być nabór na MR.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

Witam A mozna zlozyc wniosek na MR a potem ropiero przepisac ziemie ?? gdzie mozna sie dowiadywac o MR w ODR czy ARIMR w moim miescie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@Superman: dokładnie w takiej kolejnosci się to robi. Na początek otrzymujesz pozytywna decyzje potem reszta. Dowiadywac sie mozesz i w ODR i a Agencji jednak w ODR'ach mało wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale dowiadywac się o tym programie można i w powiatowym biurze arimr ? nie koniecznie w wojewódzkim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Moi Drodzy, mam pytanie. Czy po przepisaniu ziemi u notariusza(na MR) trzeba czekac miesiac by to sie uprawomocnilo, czy odrazu, w ciagu paru dni moge isc dalej zalatwiac do krusu itd? Martwie sie bo termin 180 dni mija mi na poczatku maja, a do notariusza wczesniej nie dam rady zalatwic jak na koniec marca. Da rade zalatwic to wszystko tzn, notariusz, krus,wniosek o platnosc w miesiac? Dzieki z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Notariusz to nie problem, ale notariusz wysyła papiery do powiatowej geodezji, następnie ta do gminy celem naliczenia podatku, i dopiero ze świstkiem z gminy możesz iść do KRUSu. U mnie trwało to 1,5 miecha a tera jeszcze ziemie prostuje, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

ja wszytstko na drugi dzien po notariuszu zalatwialem, tylko musisz wziąć z gminy zaswiadczenie o przeliczeniu hektarów fizycznych na przeliczeniowe, posiadajac numery działek to powinni Ci wydac bez problemu wydać i z tym idziesz do KRUSU i sie ubezpieczasz;) Powodzenia;)

Edytowano przez lukaszek410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Moi Drodzy, mam pytanie. Czy po przepisaniu ziemi u notariusza(na MR) trzeba czekac miesiac by to sie uprawomocnilo, czy odrazu, w ciagu paru dni moge isc dalej zalatwiac do krusu itd? Martwie sie bo termin 180 dni mija mi na poczatku maja, a do notariusza wczesniej nie dam rady zalatwic jak na koniec marca. Da rade zalatwic to wszystko tzn, notariusz, krus,wniosek o platnosc w miesiac? Dzieki z gory.

u mnie to wyglądało tak, w jednym dniu prosto od notariusza z aktem notarialnym udałem się do Gminy i na podstawie tego aktu naliczyli mi podatek i wydali od razu zaświadczenie potrzebne do ubezpieczenia się w KRUS, więc na drugi dzień pojechałem do KRUS, ubezpieczyłem się jako rolnik, ale zaświadczenie o figurowaniu jako rolnik dostałem po miesiącu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

koledzy kiedy będzie nabór na MR w tym roku?dokladnie..

 

Niestety dokładnie to chyba jeszcze nikt nie wie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemoxx90    0

witam,

pieniądze z młodego rolnika mam na koncie od stycznia czy wie ktoś czy musze płacić jakieś odsetki jeśli chce tą kwotę zwrócić??? powodem tego jest nie załapanie się na modernizacje gospodarstw rolnych a za 75000zł to raczej nie poszaleje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

a po co to zwracac masz?

 

hmmm koledzy jestem z łodzkiego i chce brac udzial w MR...ale nie wiem keidy to bedzie ...hmm jak u mnie jest srednia 7 cos..to moge meic to 7 cos...a potem po ilu latach trzeba uzupelnic do sredniej krajowej? Ile procent trzeba wydac sumy ktorej oni przyznaja?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Ale jak już masz gospodarstwo, to raczej ciężko Ci będzie skorzystać z MR. Wydać możesz wszystko, musisz udokumentować 70% kwoty, czyli obecnie 52500zł.

Edytowano przez bububear

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

takie małe pytanko jak się sprawa ma do tego jak we wniosku mam wpisane ze za premie kupie ciągnik 80 km a chce np kupić większy przykładowo 90-100 km , trzeba to zgłaszać do agencji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj