Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#27921 Share michalma22

michalma22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:49

spokojnie jestem dobrej myśli że jak doplaty są tak jak powiedzieli w BP to myśle ze jak powiedzieli że sie wyrobią do 16 marca z MR to może też tak być jak sie dobrze pamięta to pis ustawe robi jeden dzień a w nocy jest glosowanie i na drugi dzień gotowe 

mówili też że w marcu będzie nabór ma MR i MGR a nie zanosi się na to. Jutro podobno ma być jakaś konferencja w ministerstwie to może się czegoś dowiemy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:12
  •  

#27922 Share Shedin

Shedin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 luty 2016 - 22:01

Na jaki termin będzie ustalona w tym naborze wartość ekonomiczna gospodarstwa do MR? Czy uregulowanie statusu działek  które były złożone do dopłat wcześniej a nie były do tej pory objęte umową dzierżawy ma sens?

#27923 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 luty 2016 - 09:56

Czy takie konferencje są puszczane na żywo na stronie ministerstwa? Bo powątpiewam, by jakaś telewizja informacyjna puściła ją na żywo...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#27924 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 26 luty 2016 - 10:01

Tutaj może być ale trzeba mocno podkręcić głośniki https://www.periscop...1/1DXxyzXwQPkKM

#27925 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 26 luty 2016 - 10:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chcialbym Szanownym Kolega przypomniec o koniecznosci dostarczenia oswiadczen o spelnianiu norm. Mi zostal miesiac do konca tej szopki i nie doczytalem o tym wymogu. Naszczescie obejdzie sie bez sankcji wystarczy ze razem z ankieta dostarcze te 2 druki. Jedynie co mnie zdziwilo to, to iz wypelniajac ankiete nie biore pod uwage zasiewow z tego roku tylko z 2015 (a w instrukcji napisane ze stan stada z 31 grudnia a zasiewy z obecnego roku). Szkoda tylko iz obecni mlodzi rolnicy maja wiecej utrudnien. Najgorsze w tym wszystkim jest chyba to, iz osoba z krotszym stazem jak 5 lat nie moze przystepowac do przetargow o ziemie. Z jednej strony dostaje sie kase na rozwoj a ziemii nie mozna wziasc w dzierzawe.

#27926 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 luty 2016 - 19:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Post przeniesiony do PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych http://www.agrofoto....20#entry1745378

Edytowany przez panmino, 26 luty 2016 - 21:10.

#27927 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 26 luty 2016 - 20:24

no i dobrze mi powiedział kierownik BP ze umowa na co najmniej 7 lat musi być 

#27928 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 luty 2016 - 22:28

Jeśli chodzi o dzisiejszą konferencję, to jedyne co nas dotyczy to:

Aktualnie w resorcie rolnictwa trwają prace nad 14 projektami ustaw, 1 projektem założeń do ustawy, 5 projektami rozporządzeń Rady Ministrów i 50 projektami rozporządzeń ministra rolnictwa - wyliczał.

Jedno z nich to to interesujące nas - szkoda, że bez szczegółów.

#27929 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 26 luty 2016 - 22:39

dalej wiemy tyle ile minute przed konferencją 

#27930 Share Piotrod

Piotrod

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 luty 2016 - 23:17

Cześć wszystkim jestem nowy na forum, szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ale nie mogłem znaleźć wiec mam nadzieję że mi pomożecie.. 
Mianowicie mam zamiar startować na MR, na co dzień uczę się w liceum a weekendowo robię  kurs R.03., W maju mam maturę i jak wszystko dobrze pójdzie mam zamiar pójść na studia i tu zaczynają się moje pytania: 
Mianowicie czy po otrzymaniu dotacji MR mogę normalnie studiować w trybie dziennym , co z praktykami które będą do odbycia na studiach czy nie koliduje to jakoś z zasadami MR, no i czy mogę podjąć prace dodatkową będąc na studiach bądź jakąś normalną prace będąc Mr ? 
Za wszelkie odpowiedzi wielkie dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27931 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 luty 2016 - 09:30

Cześć wszystkim jestem nowy na forum, szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ale nie mogłem znaleźć wiec mam nadzieję że mi pomożecie.. 
Mianowicie mam zamiar startować na MR, na co dzień uczę się w liceum a weekendowo robię  kurs R.03., W maju mam maturę i jak wszystko dobrze pójdzie mam zamiar pójść na studia i tu zaczynają się moje pytania: 
Mianowicie czy po otrzymaniu dotacji MR mogę normalnie studiować w trybie dziennym , co z praktykami które będą do odbycia na studiach czy nie koliduje to jakoś z zasadami MR, no i czy mogę podjąć prace dodatkową będąc na studiach bądź jakąś normalną prace będąc Mr ? 

Człowieku jaki Młody Rolnik? Masz Ty  chociaż jakieś pojęcie o gospodarowaniu w tych trudnych czasach? O wymogach, normach itd? Pewnie jedynie masz chrapke na 100 tyś zł.... He he żeby to Cię chłopcze nie zgubiło.... 

#27932 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 27 luty 2016 - 10:52

Studia dziennie nie kolidują w żadnym wypadku. Znam bardzo dużo osób i spora część nie studiuje kierunki zupełnie nie związane z rolnictwem i nie wiąże z nim przyszłości. Ale zakładam, że Ty chcesz studiować rolnictwo bądź zootechnikę. Praktyka tak samo nie koliduje. Co do pracy to wygląda to tak: rok musisz być w krusie i to ważne, aby najlepiej nie pracować. Możesz teoretycznie na umowę o dzieło bądź na do połowy najniższego wykształcenia ale radziłbym rok się wstrzymać. Potem możesz nawet na zusie. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki potrzeba nam wykształconych rolników.

#27933 Share Piotrod

Piotrod

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 luty 2016 - 14:14

Człowieku jaki Młody Rolnik? Masz Ty  chociaż jakieś pojęcie o gospodarowaniu w tych trudnych czasach? O wymogach, normach itd? Pewnie jedynie masz chrapke na 100 tyś zł.... He he żeby to Cię chłopcze nie zgubiło.... 

Nie wiem po co ten hejt, chcę się zorientować dokładnie z zasadami MR a ty człowieku zarzucasz od razu że chodzi tylko mi o pieniądze, wiedź że są jeszcze ambitni ludzie na tym świecie i praca na roli nie jest dla nich niczym strasznym i mają doświadczenie w tym  co robią i są tym zainteresowani..  

Studia dziennie nie kolidują w żadnym wypadku. Znam bardzo dużo osób i spora część nie studiuje kierunki zupełnie nie związane z rolnictwem i nie wiąże z nim przyszłości. Ale zakładam, że Ty chcesz studiować rolnictwo bądź zootechnikę. Praktyka tak samo nie koliduje. Co do pracy to wygląda to tak: rok musisz być w krusie i to ważne, aby najlepiej nie pracować. Możesz teoretycznie na umowę o dzieło bądź na do połowy najniższego wykształcenia ale radziłbym rok się wstrzymać. Potem możesz nawet na zusie. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki potrzeba nam wykształconych rolników.

Dzięki za odpowiedź trochę mi to rozjaśniło moją sytuacje. 

#27934 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 27 luty 2016 - 17:37

Witam

Chcę kupić używaną prasę i moje pytanie, czy wystarczy do rozliczenie umowa kupna sprzedaży, czy potrzebna jest faktura. dodam, że kupuję ją od rolnika, który jest na Vacie, jednak prasy nie musi sprzedawać na FV. PROW 2007-2014 ostatni nabór

#27935 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:43

Ponoć jest taka możliwość. Proponuję napisać pismo z zapytaniem do centrali. W razie problemu z rozliczeniem będziesz miał podkładkę na piśmie. 

#27936 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:42

Tylko sęk w tym, że ja muszę ją w poniedziałek odebrać i nie wiem co robić. 

#27937 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) <p>Zr&oacute;b wycenę u rzecoznawcy i niech zaznaczy, że nie finansowana z UE. Mogą tego chcieć. I nie będzie problem&oacute;w co do stanu.</p>

#27938 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:11

Ja bym jednak wolał mieć to na piśmie.

#27939 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. otrzymalem premie MR z sierpniowych przesunięć. zakupiłem już większość maszyn za został mi tylko gruber. I niestety brakuje mi trochę kasy na niego. czy była by możliwość kupna grubera na raty? czy agencja uzna taki zakup?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27940 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:33

Jasne. Nikt nie wnika za "które" pieniądze dokonasz zakupu.