Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31568 odpowiedzi na ten temat

#27901 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 luty 2016 - 05:24

To masz sprawę z głowy. Za dużo piszecie w tych biznesplanach. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:54
  •  

#27902 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 luty 2016 - 06:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tworzą za dużo żeby pięknie wyglądało a rzeczywistość na ziemię sprowadza

#27903 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 25 luty 2016 - 09:43

Witam Panowie,

Mam pytanie odnośnie starego naboru. Księgowość uproszczoną należy zacząć prowadzić najpóźniej do dnia rozpoczęcia realizacji biznesplanu.  Wyczytałem, że za moment rozpoczęcia realizacji, uważa się wejście w posiadanie ziemi[...]. Stąd moje pytanie, czy dotyczy to wejścia w posiadanie ziemi w ogóle, czy nabycie tej określonej mianem inwestycji. Dodam, że celem inwestycji jest jedynie zakup ziemi. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#27904 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 25 luty 2016 - 12:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bardzo dobre pytanie:Który moment jest uznawany za rozpoczęcie realizacji biznesplanu?

#27905 Share anna1313

anna1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 luty 2016 - 12:37

Kolega mówił mi wczoraj że już dostał decyzje na młodego rolnika czy to możliwe jak nie ma listy?

#27906 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 25 luty 2016 - 12:39

przyłączam się do pytania, ale to chyba nie możliwe.

#27907 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 25 luty 2016 - 13:04

Nie chcę krakać ale podejrzewam że około 16 marca pojawi się rozporządzenie wydłużające czas na wydanie decyzji do 240 dni od zakończenia naboru i odraczające do II kwartału rozpoczęcie kolejnego naboru. Takie jest moje zdanie.

#27908 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 25 luty 2016 - 13:42

Mam pytanie ,jestem mlody rolnik z naboru 2014.W roku 2015 składłem wnisosek na płatności bezposrednie  po raz pierwszy i na jednej działce mam zdeklarowane 8 ha i tyle w pegu miałem, a teraz przysłano mi nowy wniosek i w pedu mam teraz podane 7,79 wyłaczono mi 0.15 a sadu . Byłem w agencji powiedzieli mi ze widocznie bylo przedtem zawyzane. Jak to teraz uzupelnic ? Moze byc dzierzawa ?

#27909 Share michalma22

michalma22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 luty 2016 - 14:05

a potem będzie wydłużenie do 360 dni i tak dalej . W głowie się nie mieści żeby 3000 wniosków w pół roku nie rozpatrzyli

#27910 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 25 luty 2016 - 16:43

http://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/beda-zmiany-w-mlodym-rolniku/

opadają ręce i spodnie....

Edytowany przez kamil18fmr, 25 luty 2016 - 16:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27911 Share Zygmunt1991

Zygmunt1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 25 luty 2016 - 16:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zgodnie z ogłoszonym w styczniu br. harmonogramem naboru wniosków z PROW już w marcu powinien ruszyć nabór wniosków na premie dla młodych rolników. W programie planowane są zmiany.

Jak poinformowała na rzecznik ARiMR  Agnieszka Szymańska, Agencja oczekuje na zakończenie procesu legislacyjnego związanego ze zmianą rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz  młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2015 r, poz. 982). Nowe przepisy mają m.in.  umożliwić przyznanie wsparcia osobom, które, przed dniem złożenia wniosku o przyznanie premii dla młodych rolników, złożyły na przykład wniosek o płatności bezpośrednie. Dłuższy ma być ponadto okres, w którym można rozpocząć urządzanie gospodarstwa przed dniem złożenia wniosku.

To dobre informacje dla kandydatów do premii – takie zmiany umożliwią skorzystanie z pomocy szerszej grupie rolników.

Prawdopodobnie zmiany te obejmą także rolników, którzy złożyli wnioski w ubiegłorocznym naborze – z przekazanej nam informacji wynika bowiem, że dopiero po zmianie rozporządzenia zostanie przygotowana i podana do wiadomości lista określająca kolejność przyznawania pomocy dla młodych rolników w odniesieniu do wniosków złożonych w roku 2015.

Info z top agrar.pl

#27912 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 luty 2016 - 17:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jesli mam w biznesplanie wpisany kurs ochrony roślin i integrowanej produkcji i mam możliwość zrobienia teraz tych kursów to mogę je zrobić ? Nabór 2015

#27913 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 25 luty 2016 - 18:02

Ale nadal cisza o obniżce punktów, co dla mnie jest sprawą życia i śmierci. 

#27914 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 25 luty 2016 - 18:11

Kolega mówił mi wczoraj że już dostał decyzje na młodego rolnika czy to możliwe jak nie ma listy?

Jesteś pewny że to jest decyzja, a nie jakieś inne pismo ?

#27915 Share anna1313

anna1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 luty 2016 - 19:30

Jesteś pewny że to jest decyzja, a nie jakieś inne pismo ?

Twierdzi że decyjzę ale nie widziłam papierka więc nie mogę stwierdzić.

#27916 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:00

@freetaxi jeśli będę składał wniosek o wypłatę I raty pieniążków to muszę mieć już całe gospodarstwo zadeklarowane w biznesplanie na siebie czy ten hektar, który miałem przy składaniu wniosku o premię wystarczy? Bo jeśli decyzja wyjdzie na 15 marca to jeszcze zdążę kupić coś do uprawy na wiosnę( zakładając, że dostanę fakturę na dłuższy termin płatności(60dni?). Myślę dobrze? Czyli decyzja 15 marca i od razu wniosek o wypłatę premii-> zakup maszyny 15-16 kwietnia-> maksymalna wypłata kasy 16 czerwca i wtedy płacę za maszynę... Ze strony agencji nie będą robić problemów jeśli wszystkie inne zakładane czynniki uda mi się spełnić? 

#27917 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:38

spokojnie jestem dobrej myśli że jak doplaty są tak jak powiedzieli w BP to myśle ze jak powiedzieli że sie wyrobią do 16 marca z MR to może też tak być jak sie dobrze pamięta to pis ustawe robi jeden dzień a w nocy jest glosowanie i na drugi dzień gotowe 

#27918 Share Fendt515

Fendt515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:39

Z tego co tu piszą to w dniu składania wniosku o pieniadze musisz już mieć wszystko z gruntami uregulowane, czyli te min.70%własności już musisz mieć.

#27919 Share kamil1985

kamil1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:46

Banda nierobów! Jak można tak się ociągać ze wszystkim jak tylu rolników czeka na nowe rozporządzenia! Ale co ich to obchodzi i tak nikt za to nie odpowie, masakra. niech by się rolnik nie wywiązał z jakiegoś terminu to od razu kara! Cwaniaki mają w rękach nasze dopłaty i tylko straszyć potrafią! Druga rzecz: Unia dała pieniądze na PROW 2014-2020 a ta banda nierobów jeszcze starego PROWu nie zamknęła! Unia dała środki na Młodego Rolnika, na Modernizacje GR itd a oni co zrobili? Nawymyślali setki warunków i wymogów, punktów itd aby utrudnić rolnikom dostęp do dofinansowań. To jest czyste ,,kopanie swojego", to jest zachowanie kary godne! Już tzw ,,pies ogrodnika" jest łaskawszy chyba. Szok, że aż z gumofilców wywala człowieka!!! Sprzedawanie kraju i doprowadzanie do ruiny szczególnie polskiego rolnictwa postępuje!

Banda nierobów! Jak można tak się ociągać ze wszystkim jak tylu rolników czeka na nowe rozporządzenia! Ale co ich to obchodzi i tak nikt za to nie odpowie, masakra. niech by się rolnik nie wywiązał z jakiegoś terminu to od razu kara! Cwaniaki mają w rękach nasze dopłaty i tylko straszyć potrafią! Druga rzecz: Unia dała pieniądze na PROW 2014-2020 a ta banda nierobów jeszcze starego PROWu nie zamknęła! Unia dała środki na Młodego Rolnika, na Modernizacje GR itd a oni co zrobili? Nawymyślali setki warunków i wymogów, punktów itd aby utrudnić rolnikom dostęp do dofinansowań. To jest czyste ,,kopanie swojego", to jest zachowanie kary godne! Już tzw ,,pies ogrodnika" jest łaskawszy chyba. Szok, że aż z gumofilców wywala człowieka!!! Sprzedawanie kraju i doprowadzanie do ruiny szczególnie polskiego rolnictwa postępuje!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27920 Share 21damiano21

21damiano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.Zastanawiam się czy jest sens startować na MR...posiadamy gospodarstwo o powierzchni 11ha, miałbym możliwość dzierżawy ok 6 ha Woj lubelskie. Szkoły nie mam rolniczej.Proszę o rady.Gdzie mogę pójść aby dowiedzieć się dużo więcej na ten temat?Z góry dziękuję