Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#27781 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 16 luty 2016 - 20:03

4,5%w skali roku.mogą mi się na tej lokacie troszkę poobijać  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:49
  •  

#27782 Share MartaKam

MartaKam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 luty 2016 - 20:30

Dotychczas wymagali kopię faktur i dokumentów księgowych wraz z oryginałem do wglądu. Jeśli chodzi o transakcje bezgotówkowe to np. wyciąg bankowy, a gotówkowe to KP, ale też faktura z odpowiednią adnotacją sprzedającego np. "zapłacono gotówką". Wychodzi na to, że to i to powinni przyjąć. 

#27783 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 luty 2016 - 07:58

Czyli jednak nawet jeśli nie mam produkcji zwierzęcej muszę się zgłosić do weterynarii  ? 

http://www.topagrar.pl/articles/prow-2014-2020/uwaga-mlodzi-rolnicy/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#27784 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 luty 2016 - 07:59

Wypadałoby. 

#27785 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 luty 2016 - 08:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. czy rolnik który przetwarza całość swoich zbóż na pasze dla bydła musi posiadać numer paszowy?

#27786 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 17 luty 2016 - 09:35

przygotowanie do sprzedaży to np. pakowanie owoców w kartony, ziemniaków, zboża  w worki itp.

a czy można pod to podpiąć zakup wagi inwentarzowej?

Mam trzodę i to tez było by przygotowanie do sprzedaży lub oczywiście można warzyć inne płody rolne

#27787 Share radeczek2727

radeczek2727

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 luty 2016 - 09:44

Panowie ile trzeba czekać na odpowiedz w sprawie zmiany struktury zasiewów? Od 2016 roku miałem siac kukurydze na kiszonkę, ale przekalkulowałem że mi się to nie opłaca bo paszy mi starcza i zamiast kukurydzy inne zboża tak jak to było rok temu. Wniosek z poprawkami wysłałem na początku grudnia i do dzisiaj żadnej odpowiedzi. 

#27788 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 luty 2016 - 13:00

witam. czy rolnik który przetwarza całość swoich zbóż na pasze dla bydła musi posiadać numer paszowy?

W tygodniku rolniczym jest napisane że obowiązek nie dotyczy jedynie tych producentów, którzy wyprodukowane przez siebie pasze zużywają wyłącznie do żywienia  zwierząt, od których produkty wykorzystują we własnym gospodarstwie  lub dostarczają wyprodukowane przez siebie pasze do innych gospodarstw, które zużyją je do żywienia takich zwierząt. Także wynika z tego że również musisz posiadać.

#27789 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 17 luty 2016 - 13:03

Panowie ile trzeba czekać na odpowiedz w sprawie zmiany struktury zasiewów? Od 2016 roku miałem siac kukurydze na kiszonkę, ale przekalkulowałem że mi się to nie opłaca bo paszy mi starcza i zamiast kukurydzy inne zboża tak jak to było rok temu. Wniosek z poprawkami wysłałem na początku grudnia i do dzisiaj żadnej odpowiedzi.

Robiłem kilka razy zmiany zarówno struktury zasiewów, planowanych inwestycji, prawie cały biznesplan oprócz powierzchni gospodarstwa :D

Zawsze wysyłałem pocztą poleconym i średnio po ok 1,5 miesiąca przychodziła odpowiedź ;) Nie masz się czym martwić  :)

Dotychczas wymagali kopię faktur i dokumentów księgowych wraz z oryginałem do wglądu. Jeśli chodzi o transakcje bezgotówkowe to np. wyciąg bankowy, a gotówkowe to KP, ale też faktura z odpowiednią adnotacją sprzedającego np. "zapłacono gotówką". Wychodzi na to, że to i to powinni przyjąć.

Mi chodzi o transakcję gotówkową. Gubię się w twojej odpowiedzi. Jeżeli mam na fakturze, że zapłacono gotówką to koniecznie jest potrzebne KP ? Czy wystarczy sama faktura z tą adnotacją ? Może ktoś jeszcze będzie chętny i w wolnej chwili pomoże ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#27790 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 luty 2016 - 13:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy może się wypowiedzieć ktoś kto.miał kontrolę i czy przyczepili się za brak tego nr paszowego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27791 Share MartaKam

MartaKam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 luty 2016 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Andrewk już Ci tłumaczę :) zarówno faktura z zapisem "zapłacono gotówką" jak i KP są traktowane jako zapłacenie gotówką. Faktura, którą posiadasz jest wystarczająca. Byłby problem jakbyś miał na fakturze zapis "gotówka", bo to oznacza metodę płatności, a nie samą zapłatę. W takiej fakturze oznacza to, że jakby w momencie stawiania tej adnotacji gotówka trafia do sprzedającego. Dlatego w Twoim przypadku ta faktura wystarcza :)

Edytowany przez MartaKam, 22 luty 2016 - 01:06.

#27792 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 17 luty 2016 - 15:05

Dzięki :D Wyczerpałaś mój limit pytań ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#27793 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 17 luty 2016 - 18:02

Witam

Dlaczego zmieniacie teraz strukturę zasiewu?

Przecież rok wyjściowy to zasiewy 2014/2015(zbiór 2015 =nieaktualne)

a rok docelowy to dopiero za min 3 lata (może cztery zależy od jakiej daty liczyć: złożenie wniosku lub otrzymanie dotacji).

Zasiewów sezonu 2015/2016 nie bierze się pod uwagę

#27794 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 luty 2016 - 18:04

Na pewno poprzednicy pytali o młodego rolnika z PROW 2007-2013 a w tym przypadku każdy rok musiał mieć odzwierciedlenie w postaci podania struktury produkcji. 

#27795 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 luty 2016 - 20:52

witam. czy rolnik który przetwarza całość swoich zbóż na pasze dla bydła musi posiadać numer paszowy?

Tak musisz

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#27796 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 18 luty 2016 - 09:57

Najważniejsze abyś wydał 70 000 PLN brutto.

Te 70 tys trzeba wydać z tego co wpłynęło na kąto czy można wydać np 68 tys a reszta kredyt, kupiłem ziemie za 188 tys .

Edytowany przez szpeniek26, 18 luty 2016 - 10:31.

#27797 Share memonic

memonic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 luty 2016 - 16:07

Ubiegając sie o młodego rolnika w poprzednim naborze mam wydzierżawione 1ha gruntów czy aby stać sie kierującym gospodarstwem i ubiegać sie o MGR wystarczy przedstawic fakture z poprzedniego miesiąca mimo iż przejme gospodarstwo na krótko przed złożeniem wniosku o MGR?

Słyszałem spekulacje że w związku z małą pulą środków na MGR może zostać uniemożliwione korzystanie z tego programu przez osoby ubiegające sie o MR w wrześniowym naborze czy istnieje wogóle taka możliwość? wiem ze nabór MR marzec 2016 może sie nie zgrać z MGR 

#27798 Share Sandra2

Sandra2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 luty 2016 - 17:36

Czy przy rozliczaniu MR trzeba razem z dokumentami złożyć list przewodni? i czy można zrobić to w oddziale regionalnym?

pozdrawiam

#27799 Share chomiuk123

chomiuk123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 luty 2016 - 18:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy moge za premnie kupić jałówki limousine gdy bede miał tylko ziemie ? Czy lepiej kupić maszyny ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27800 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 18 luty 2016 - 18:34

Koledzy zapytam jeszcze raz czy do rozliczenia wystarczy kopia potwierdzenia przelewu bo oryginał zabrała firma co mi sprzęt montowała ???