Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#2761 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 luty 2011 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zobacz sobie w kalkulatorze ESU co zasiać żeby mieć z 1 ha 4 esu :):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:53
  •  

#2762 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 03 luty 2011 - 20:36

Witam. Dzisiaj dostałem list z ARiMR w sprawie zapoznania się z aktami sprawy odnośnie Młodego Rolnika. Czy aby się dowiedzieć jaką decyzje mi wystawili muszę jechać do ARiMR w moim przypadku do Poznania czy mogę gdzieś telefonicznie się o tym dowiedzieć, oraz kolejne pytanko jak długo się czeka aż przyjdzie decyzja na tak lub nie? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Możesz sie dowiedziec telefonicznie,a na decyzje sie czeka w granicach 7 dni,zresztom na tym piśmie powinieneś mieć napisane kiedy jest planowane wydanie decyzji.

KPK

#2763 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 luty 2011 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, czy może ktoś wie czy można przejąć najpierw inną ziemie niż się zadeklarowało we wniosku, bo pozostało mi niewiele czasu na przejęcie ziemi od starszego a on jeszcze nie dostał decyzji na RS. pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2764 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport,turystyka,mechanika,elektryka,służby bezpieczeństwa,rolnictwo,telekomunikacja

Napisany 03 luty 2011 - 21:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no wiem wiem lukaskurp ...pytałem tylko bo coś mi się o uszy obiło o tym esu..

do lukaskurp!! z z tym wykształceniem orlniczym to wystarczy mieć świadectwo ukończenia szkoły rolniczej?czy treba zdawać ten egzamin zawodowy?bo ja chodze do agrobiznesu 2 letniego..

#2765 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 03 luty 2011 - 22:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na to pytanie ci nie odpowiem bo aktualnie nie wiem, ale jak chodzisz do szkoły to zapytaj jak to jest, chodzisz do zawodówki czy do technikum? Jak kończysz maturą to to jest dokument stwierdzający ukończenie szkoły, a egzamin zawodowy to taki dodatek zaświadczający o poznaniu podstaw danego zawodu którym kończący liceum nie mogą się pochwalić. Na zdrowy rozum powinno podobnie być w zawodówce tyle że zamiast matury komplet pozytywów na świadectwie, tak jak w "8-smej" klasie, ale po prostu zapytaj w szkole. Albo dzwoń do regionalnego ARiMR, i jak się dodzwonisz do wsparcia inwestycyjnego to z kierownikiem najlepiej rozmawiaj bo pracownik nie zawsze ci pomoże. A tak poza tematem co czemu wszyscy się tak martwią tym egzaminem, jak tam zdawalność jest 100%-owa?

#2766 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport,turystyka,mechanika,elektryka,służby bezpieczeństwa,rolnictwo,telekomunikacja

Napisany 03 luty 2011 - 22:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja chodze na studium dwóletnie...egzamin to kosmos jest...pełno rachunowości matematyki i wyliczeń...dużo osob tego nie zdaje...a kolega juz MR wziął?

#2767 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 03 luty 2011 - 23:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @lukaskurp powiem ci, że ja się bardziej cieszyłem ze zdanego egzaminu zawodowego niż z matury, mimo iż byłem rocznikiem gdzie wchodziła matma, więc sobie wyobraź, a leniem nie byłem. Miałem 79%.
Martwią się martwią, bo zdawalność egzaminu zawodowego nie jest 100%centowa , kto ci takich rzeczy naopowiadał? W mojej klasie zdało na 22 osoby tylko 8, a każdy się uczył nie byle jak, bo jak się za pierwszym razem nie zaliczy to później będzie kłopot.

Co do tematu wniosek o płatność złożyłem 14.01 a poprawki jak przyszły niedługo zresztą to poprawiłem 28, czyli muszę czekać od nowa tak?, ok miesiąc jak ktoś wcześniej pisał.

Edytowany przez Junkers, 03 luty 2011 - 23:06.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#2768 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 03 luty 2011 - 23:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skoro tak to nie na miejscu była ta moja uwaga bo sam ogólniak skończyłem, po prostu miałem paru kolegów w technikach i znam to z ich relacji, aczkolwiek oni kształcili się w różnych zawodach.
Odnośnie premii to wniosek o płatność złożyłem i mam nadzieje że przejdzie bez poprawek. A z tym studium to raczej musisz pytać władz uczelni na która uczęszczasz jak to jest.

#2769 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 luty 2011 - 23:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolega junkers ma racje:)

#2770 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 04 luty 2011 - 07:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) widicznie można od rodziny skoro wniosek przyznali :rolleyes: a żeby zmienic maszyny na inne z biznesplanu to trzeba jakieś pismo do agencji wysyłać???

na młodego trzeba mieć średnią krajową 10.15 ha i ESU min.4 z tendencją wzrostową w ciągu 5 lat. a nie 1 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2771 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 04 luty 2011 - 07:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u mnie ze zdawalnością to było tak,jak byłem w 3 TR , to z całej klasie 4 zdała tylko 1 osoba, to mnie przeraziło, ale o dziwo ja zaliczyłem zdobyłem 97%, a zdawalność w mojej klasie wyniosła 36%, a 100% zdawalności to ja słyszałem ale w zawodówce

#2772 Share TomcioPaluszek

TomcioPaluszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:14

na młodego trzeba mieć średnią krajową 10.15 ha

teraz już 10.23 ha. 10.15 było w 2009 roku. to po pierwsze.
po drugie nie jest wymagane żeby była to średnia krajowa. Wystarczy, żeby była to średnia dla województwa: "powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie będzie nie mniejsza niż średnia powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym W WOJEWÓDZTWIE, W KTÓRYM POŁOŻONE JEST GOSPODARSTWO, oraz nie większa niż 300 ha" (Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Dz.U. z 2007 nr 200 poz. 1443, paragraf 2.1, pkt. 1)

Edytowany przez TomcioPaluszek, 04 luty 2011 - 10:20.

#2773 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 luty 2011 - 10:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam pytanie, jak to jest ze zmianą struktury zasiewów, która została opisana w tabeli 2.2 biznesplanu. Rozumiem że ważny jest rok docelowy bo na jego podstawie jest obliczane ESU, ale ja już w 2011 chciałbym zmienić 1 hektar i obsiać czymś innym. W tym celu muszę pisać korektę i wysyłać ją do agencji? Czy ktoś robił taką zmianę?

#2774 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 04 luty 2011 - 12:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. mam takie pytanko odnośnie czekania za pieniędzmi za młodego rolnika. ile trzeba czekać za kasą od złożenia wniosku o płatność w woj.wielkopolskim???

#2775 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 04 luty 2011 - 12:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy jeśli posiadałbym 6ha dzierżawy na 10lat i budynek inwentarski w użyczeniu to mogę starać się o MR? Oczywiście zobowiązałbym się w ciągu 3 lat powiększyć areał do co najmniej tych wymaganych 10.23.

Czy taki wniosek ma szanse być pozytywnie rozpatrzony? Czy lepiej odrazu mieć te wymagane 10.23? I czy muszę mieć grunty na własność czy 100% gruntów może być dzierżawiona?

#2776 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 04 luty 2011 - 13:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zmiany w zasiewach do 30% ogólnej powierzchni zasiewów nie muszą być zgłaszane http://www.arimr.gov.../r-17102007.pdf paragraf 21, punkt 4

#2777 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 04 luty 2011 - 14:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie nie straszcie aż tak bardzo tym egzaminem,rzeczywiście w zależności od szkoły i kierunku jest ten egzamin trudniejszy lub łatwiejszy,ja chodze do Technikum Mechanizacji Rolnictwa i w naszej szkole 90%uczniów to rolnicy także zdawalność egzaminu zawodowego w ostatnich 4 latach wacha sie w granicach 95% a te 5% to zazwyczaj są,,ci z miasta,,co nie mają aż tak wielkiego pojęcia o rolnictwie,nie uczą sie i co skutkuje niezdanym egzaminem.Wystarczy miec troche oleju w głowie,chodziaż minimalne pojęcie o rolnictwie i wcale nie trzeba sie wiele uczyć żeby zdać ten egzamin bynajmniej u mnie w szkole,jak czytałem kiedyś te zadania z egzaminu praktycznego to dla rolników wydają sie one banalne,a dla,,miastowych,,kosmos :)

KPK

#2778 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 luty 2011 - 16:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) poprawka złozona o płatnosć... teraz czekac na kase :D w ciagu tygodnia Pani od wniosku powiedziala ze złozy o płatnosc bo idzie na tydzien urlopu teraz:)

#2779 Share kawa

kawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 luty 2011 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy jeżeli złoży się już wszystkie dokumenty z wnioskiem o płatność to przychodzi jeszcze jakiś pismo potwierdzające z AMiRM czy czeka się już tylko na pieniądze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2780 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 04 luty 2011 - 17:21