Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#2721 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 02 luty 2011 - 16:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam takie pytanie, czy jak się podało w bisnes planie rodzaj uprayy np. pszenica, groch, kukurydza to zamiast kukurydzy można posiać jęczmień ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:33
  •  

#2722 Share Krzychu18

Krzychu18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 luty 2011 - 17:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy w 2011 roku będzie nowy nabór na młodego rolnika???

#2723 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 02 luty 2011 - 17:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) D "jaras" jeżeli masz budynki słabe i mało maszyn to po co ci nowy lub do 5 lat traktor. wiadomo że taki traktor pochłonie całą kasę jeśli zainwestujesz w modernizację to wystarczy abyś nazbierał faktur na 52k i po kłopocie, a tak będziesz miał traktor i nic poza tym, chyba że chcesz po 5 latach na tym zarobić sprzedając go. A tak odnośnie higieny itp to nawet jeżeli odmówisz MR a twój ojciec weźmie RS to i tak 5 lat musisz być na gospodarstwie także prędzej czy później będziesz musiał spełnić wymogi wzajemnej zgodności, chyba lepiej wcześniej to zrobić za MR niż później za własne ciężko zapracowane pieniądze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2724 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 luty 2011 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) krzychu18 przeczytaj 5 stron forum .
wschodni koniec mazowsza.

#2725 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 02 luty 2011 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak mam brata który skończył studia i nie może znaleźć pracy ja i ojciec wydzierżawiłbym mu 10 ha ziemi to mógłby starć się o MR???? a są szanse w tego rocznym naborze że coś się zmieni ????

#2726 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 02 luty 2011 - 18:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A gdzie pisze że sprzęt nie starszy jak 5 lat? Bo jakoś w tych dokumentach na stronie arimr nie moge znależc.

#2727 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 luty 2011 - 19:10

tylko że ja zobowiązałem się trzymać krowy mleczne więc trzeba chyba spełniać te warunki higieniczno sanitarne a ciągnik mam wpisany w biznes plan więc też muszę rozliczyć się z niego. a chodzi np o to że nie mam nawet szamba a taki zbiornik kosztuje ok 20 tyś więc dużo mi nie zostanie na resztę rzeczy które muszę spełnić

Możesz bez problemu zmienić to co napisałeś w biznesplanie i zrobic modernizację zamiast zakupu ciągnika. A jeśli chodzi o szamba to nie wiem jak u ciebie ale u nas 8,5 tys litrów betonowe są do kupienia po 2,5 tyś zł chyba że potrzebujesz jakiegoś wielkiego

Edytowany przez lukaczmarek, 02 luty 2011 - 19:12.

#2728 Share roser1982

roser1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 luty 2011 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanko. Dostałem dzisiaj pismo o możliwości zapoznania się z aktami sprawy, czy to jest równoznaczne z odmową przyznania premii czy nadal nic nie wiadomo. Mam pytanie do tych co dostali dzisiaj odmowę jakiej była ona treści

#2729 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 02 luty 2011 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy ktoś orientuje się czy trzeba coś składać do agencji żeby wnioski o dołaty przychodziły na mnie a nie na mojego ojca, czy oni to automatycznie sami zarobią i formularz na dołaty 2011 przyjdzie już na moje dane

#2730 Share MatiZetMen7245

MatiZetMen7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 02 luty 2011 - 21:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Panowie jeśli posiadam już swój ciągnik rolniczy a ziemi jeszcze nie bo ojciec jeszcze mi nie przepisał to mogę starać się o MR bez problemu???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2731 Share PIOTR44449

PIOTR44449

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 luty 2011 - 21:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jestem w podobnej sytuacji co kolega SOBIECHO. Na początku stycznia napisałem odwołanie do Warszawy.Wczoraj dostałem odpowiedz no i niestety ARIMR w Warszawie podtrzymuje decyzje OR ARIMR.

#2732 Share Riddick

Riddick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 luty 2011 - 21:38

Jestem w podobnej sytuacji co kolega SOBIECHO. Na początku stycznia napisałem odwołanie do Warszawy.Wczoraj dostałem odpowiedz no i niestety ARIMR w Warszawie podtrzymuje decyzje OR ARIMR.

PIOTR44449 co napisano Tobie w tym uzasadnieniu odwołania???bo ja tez wyslalem odwolanie ale na Agecje nie licze ze zmieni decyzje bardziej na sad administracyjny...bede walczyl do konca...

#2733 Share roser1982

roser1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 luty 2011 - 21:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostał może ktoś z was pozytywną decyzję w sprawie przyznania premii po 1 stycznia 2011

#2734 Share PIOTR44449

PIOTR44449

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 luty 2011 - 21:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Głównie to że podtrzymują decyzje wydaną w grudniu 2010. I że w dniu w którym mój wniosek był kompletny został wykorzystany limit środków przyznanych na województwo.

#2735 Share roser1982

roser1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tylko że ja jeszcze nie dostałem żadnej decyzji tylko odroczenie sprawy do dnia 29 stycznia a 28 stycznia dostałem pismo o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i decyzję wydadzą po tygodniu

#2736 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak dostałeś te akty sprawy tzn , ze kasy koniec. na wiosnę kolejny nabór.
a poza tym to dzierżawa od ojca chyba nie jest mozliwa ? czzy sie myle?
wschodni koniec mazowsza.

#2737 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) może przekazać a dzierzawa nie wchodzi w rachube chyba ze z agencja dzierżawa

#2738 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czlowieku chcesz sie odwolywac to cie wyj...ebia na ostatni koniec i wcale nic nie dostaniesz nic zero tyle z tego zachodu bedzie czekaj do nastepnego naboru szybciej zejdzie niz ciagać sie po brudzie, ja czekam tydzien na kase jestem z lubelskiego bedzie to bedzie nie to czekam dalej ludzi nie zgarniesz na dzien ze czym wiecej tym lepiej ilu tu na forum jest a ilu nie wie o tym ze jest takie forum i ludzie nawijaja o tym jedyne wyjscie ci co wiedza o tym forum i nie dostali sary zebrac sie na jeden dzien ile by ich nie bylo i wbic do prezesa i robic rebelie ze wszystkie plany sie Pier...dola. tyle mego zdania na ten temat ;[
▬▬►

#2739 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Paul190 - Dzięki ;)
Riddick - nie chce mi się bawić w to wszystko i odwoływać się, łazić po sądach bo jak napisał Skoko nic z tego nie będzie. Tylko kase wyłożę ze swojej kieszeni. Trzeba czekać cierpliwie na nabór w 2011r i tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2740 Share Riddick

Riddick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 luty 2011 - 11:16

Paul190 - Dzięki ;)
Riddick - nie chce mi się bawić w to wszystko i odwoływać się, łazić po sądach bo jak napisał Skoko nic z tego nie będzie. Tylko kase wyłożę ze swojej kieszeni. Trzeba czekać cierpliwie na nabór w 2011r i tyle.

Wam sie moze i nie chce bo macie inna sytuacje...ja juz mam na siebie ziemie przepisana 11.04.2010 musialem ja przejac z przyczyn losowych... i dodatkowo zlozony wniosek na Modernizacje i nie wierze zeAencja oglosi nabor w marcu a poniej to juzbedzie u mnie po jablkah bo bede posiadal ziemie dluzej niz rok i nie spelniam warunkow.Juz tyle kasy wlozylem ze walcze dalej, jesli bedzie trzeba bede pisal i do Sawickiego ja musze walczyc awy mozecie cierpliwie czekac na nowy nabor...