Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#27361 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:33

Dziś rozmawiałem z kobietą z Agencji w sprawie dostarczenia oferty na maszynę (powiat kraśnicki). Trwają prace legislacyjne w sprawie kierujących oraz obniżenia progu do 12 punktów. Z tymi punktami to informacja jest raczej pewna, dostali oficjalny komunikat z centrali że takie zmiany będą. Więc lista się prawdopodobnie opóźni, ale do połowy marca się wyrobią ;)

Już niedługo następne nabory... ;)
http://www.arimr.gov...armonogram.html

z tymi punktami to chodzi o nabór 2015 czy o przyszły ?
już kiedyś pytałem ale nie było żadnej odpowiedzi czy te oferty to muszą być od dilerow czy można chociażby wydrukować z olx ?
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:38
  •  

#27362 Share sumek666

sumek666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Motocykle ;)

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba od dilerów. Ale dokładnie jak ma oferta wyglądać skoro w biznesplan ie piszemy ze np opryskiwacz zawieszony 800l z belka 15. No i na pewno amazone od Unii będzie się różni cena i to znacznie. Wiec to tez chore.

Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale... LWG!

#27363 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:47

Ja brałem wycenę sprzętu od dilerów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#27364 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:55

Zmiany rozporządzenia będą dotyczyć naboru z 2015 roku i przyszłych.

#27365 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Myślałem że arimr szybciej się z tym upora, teraz wprowadzą zmiany dadzą możliwość zmiany wniosku i znów będą liczyć punkty więc pewnie jeszcze z miesiąc im zejdzie albo i dłużej. 15 marca wydadzą decyzje i gdzieś koło lipca będą pieniądze chyba że będą wymagać niestworzonych rzeczy. Bo od rolnika wymagają wszystkiego i to szybko najlepiej na wczoraj.

Edytowany przez waldii1, 29 styczeń 2016 - 22:14.

#27366 Share oradek

oradek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:16

Zmiany rozporządzenia mają dotyczyć osób kierujących gosp., tych co mieli ziemię już  wcześniej na siebie a nie korzystali z niej nie bylI osobami kierującymi nią...

Freetaxi Może wiesz coś więcej na ten temat?? Niestety akurat ja jestem tą osobą, która oczekuje z niecierpliwością na rozporządzenie, ze względu na wcześniejszą współwłasność, spadek w postaci ziemi... 

Edytowany przez oradek, 29 styczeń 2016 - 22:18.

#27367 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:18

Tak. Zmiany będą dotyczyć kierujących i kwestii zmniejszenia punktów. A u Ciebie z czym jest problem?

Edytowany przez freetaxi, 29 styczeń 2016 - 22:18.

#27368 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:31

Jeżeli obniżą na te 12 punktów to rozumiem że ten pułap będzie dotyczył  nas wszystkich a nie tylko tych nowo dopuszczonych? I te wszystkie zobowiązania związane z koniecznością zwrotu całości lub części premii będą się liczyć od 12 pkt? Choć specjalnie nie wierzę w zmianę kryteriów tego naboru. Ja układałem swoje punkty by mieć ponad 15 i pod to wziąłem zobowiązania. Przy innych kryteriach inaczej bym planował(inne zobowiązania, może inne zakupu).

#27369 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:33

Tak. Zmiany będą dotyczyć wszystkich beneficjentów. 

#27370 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi myślisz że będzie można zrezygnować z części zobowiązań bez problemu? Czy trzeba będzie pisać podania do kierownika i czekać na decyzje w tej sprawie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27371 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 30 styczeń 2016 - 07:51

jeśli zobowiązania z których będziesz rezygnował nie obniżą ci punktacji nadmiernie (żebyś premię jednak otrzymał) to śmiało można rezygnować, jednak ze wzrostu wartości ekonomicznej nie zrezygnujesz bo polecą pieniążki ;)

#27372 Share DumDum

DumDum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 10:48

Młodzi Rolnicy! Załatwiając sprawy przejęcia gospodarstwa złóżcie też wnioski o nadanie numeru do Sanepidu - w przypadku jeśli planujecie sprzedawać produkty pochodzenia roślinnego, oraz do Weterynarii jeśli przejmujecie również zwierzęta. Przepisy regulujące te sprawy pochodzą z 2006r. i były dotychczas słabo respektowane, ale braki w budżecie państwowym mogą wymóc na tych instytucjach nagłą ściągalność w postaci mandatów, a te są na prawdę nie małe i w przypadku sanepidu wynosić mogą nawet 5000zł. i nie mniej niż 1000zł!!!!. O ile w weterynarii większość prowadzących produkcję zwierzęcą jest zarejestrowana /Akcja z Grudnia 2006 i rejestracja podmiotów produkujących paszę na własne potrzeby/, to z sanepidem wiem jest dużo gorzej - chodzi o sprzedaż zbóż, owoców, warzyw, ziół, grzybów. A co do listy to chyba faktycznie przyjdzie czekać jeszcze tygodniami...

Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

#27373 Share Olobudy

Olobudy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 11:36

ja starajac sie o młodego rolnika przepisałem gospodarstwo na siebie po ukazaniu sie listy która potwierdział o przyznanie pomocy, tak doradziła mi moja znajoma która mnie prowadziała mnie w tym wszystkim. Warunek był taki ze nie mozna posiadac gospodarstwa dłużej niz rok czyli jak bym sie nie załapał w pierwszej turze to przyjmujac ze nastepny nabór byłby za 2 lata to juz nie mogłbym juz startowac. Narazie nie wiadomo jakie sa warunki w tym naborze na młodego rolnika. radziłbym wstrzymac sie do ujawnienia listy i potwierdzenia załapania sie. pozdrawiam :)

#27374 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 12:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Warunki i zasady są już znane dawno kolego. Co najwyżej zmiany, o których była mowa będą na korzyść beneficjenta.

#27375 Share MichaBieniek

MichaBieniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 13:50

@Olobudy wstrzymać mogą się osoby które wiedzą , że są na granicy lub otrzymali wcześniej powiadomienie z agencji o odliczeniu wielu punktów. Jednak osoby chcące korzystać z MGR powinny zacząć już działać z przepisywaniem gospodarstw i sporządzaniem biznes planów pod ten program.. szczególnie osoby myślące o budowach ( o ile już nie jest za późno aby uzyskać wszystkie potrzebne dokumenty i projekty). Takie jest moje zdanie, sam składałem MR z 16 punktami i chyba warto ryzykować bo nie wiadomo czy marcowy nabór na MGR nie będzie pierwszym i ostatnim.  

#27376 Share picia20

picia20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 14:59

Z całym szacunkiem dla wszystkich co składali wniosek na nabór 2015 i mają poniżej 15 pkt. ponieważ wydaje się mi trochę chore aby temu naborowi również obniżać pkt do 12. Mój znajomy chciał w tamtym naborze składać wniosek (ponieważ od 11 miesiecy miał już na siebie gospodartstwo) i wszyscy w arimr mówili jednoznacznie  że wszystko opiera się na rozp, i jest tam jasne napisane aby móc się starać o MR należy mieć minimum te 15 pkt. Znajomy miałby 12-13 a wiec w agencji mu odradzili składanie wniosku bo i tak nie będzie pozytywnie rozpatrzony. A tu nagle taka zmiana ma być jakim prawem i dlaczego właśnie 12 może lepiej byłoby np 10? I w tym naborze udziału nie będzie mógł brać udziału a w tamtym jak się okaże niebawem to gdyby złożył to by dostał.  I kto za to teraz bierze odpowiedzialność?

#27377 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 15:11

Przecież nigdzie nie jest napisane nie można składać wniosku. Może to zrobić każdy a jeśli nie spełnia warunków to po prostu dostaje decyzję odmowną o przyznaniu pomocy.  W ARiMR powiedzieli to co mieli powiedzieć bo każdy trzymał się aktualnych zapisów. 

#27378 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 30 styczeń 2016 - 18:44

Warunki i zasady są już znane dawno kolego. Co najwyżej zmiany, o których była mowa będą na korzyść beneficjenta.

Czyli warunki naboru marcowego będą takie same jak z naboru 2015 (ostatniego)?

Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

#27379 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 18:45

Będzie kilka istotnych zmian na korzyść beneficjenta. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27380 Share irgen

irgen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.Rolnik szuka żony ;)

Napisany 30 styczeń 2016 - 20:00

Szkoda tylko że nie zmniejszą wielkości ekonomicznej gospodarstwa (SO), która nie może być mniejsza niż 13 tysięcy euro na starcie. Małe gospodarstwa mogą mieć problem z jego osiągnięciem w tym moje.