Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#2701 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam :) mam takie pytanie .Rok temu ojciec mi zapisał 2ha ziemi ponieważ kupował od sąsiada i od razu na mnie zapisał.Czy w takim przypadku mam szanse starć się o Młodego rolnika i przejąc resztę gospodarstwa w tym roku , nie byłem w krusie a ojciec to pole zgłaszał na dopłaty na siebie ??? nie wiem czy to ma znaczenie czy muszą być to hektary przeliczeniowe ??? proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:46
  •  

#2702 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 01 luty 2011 - 23:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Kamis2010 Chyba już nie masz już szansy na MR bo prowadzisz działalność rolniczą.
Ja mam pytanie odnoście mocy ciągnika, czy na około 12-15 ha ziemi (miałbym samą ziemię bez zwierząt) mogę za premie kupić ciągnik o mocy około 70-80 km? Słyszałem że są jakieś przeliczniki, 4 km mocy ciągnika/ha (jeśli jest tylko produkcja polowa) lub 6 km mocy ciągnika (gdy występuje produkcja zwierzęca)

Edytowany przez Piochu, 01 luty 2011 - 23:18.

http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#2703 Share Fabian

Fabian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 luty 2011 - 23:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tu się liczą ha fizyczne, miałem taką samą sytuację. Rodzice kupili 1,1 ha (fizyczne oczywiście) od sąsiada i oddali mi darowizną, nie byłem ubezpieczony w KRUS i nie brałem dopłat. Jedynie uratowało mnie to, że uczyłem się bez przerwy w liceum i studia w systemie dziennym. Więc jeśli nie uczysz się dziennie, to masz niestety ale pozamiatane i nie kwalifikujesz się na MR. Agencja uważa za rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej dzień wejścia po raz pierwszy w posiadanie nieruchomości o powierzchni użytków rolnych co najmniej 1 ha.

Do Piochu
Z tego co wiem, to w MR nie ma jakichś tam przeliczników, ile KM na ha. Ale nawet gdyby był na ten areał dostaniesz taki ciągnik.

Edytowany przez Fabian, 01 luty 2011 - 23:26.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2704 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 luty 2011 - 07:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też pierwsze słyszę aby przy MR były takie ograniczenia, one są tylko przy MDR z tego co wiem ;) Sam mam zamiar za premie kupić ciągnik ok.80km przy ~12ha :)

#2705 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 luty 2011 - 08:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeslui uczysz sie w sytemie dziennym to masz jeszcze szanse ale jak zaocznie to niestety tu niema juz szans.. jak ja skladalem wniosek jakis chlopak wlasnie tak zrobil ze najpierw przepisal pole a pozniej skladal wniosek na MR..... ale on chyba kontyunowac musial dziennie cos bo skonczyl wlasnie liceum czy technikum

#2706 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 luty 2011 - 09:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na 12 ha można spokojnie brać ciągnik 80 KM, mój kumpel na 15 ha brał Deutz-Fahra 140KM i dostał bez żadnych problemów. Ja na 11ha dostałem kasę na agregat 4,2m, pług 5-skibowy i rozsiewacz 1200 litrów.

#2707 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 02 luty 2011 - 09:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy kupowane maszyny nie powinny być czasem maksymalnie 4-tetnie? A kupić ciągnik z np. z 2008 to 75tys mało.

#2708 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 02 luty 2011 - 09:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Maszyny możesz kupić używane,ale w dniu zakupu nie mogą one miec więcej niż 5 lat.Przy MR nie ma żadnych ograniczeń na ciągnik poprostu wybierasz sobie jaki chcesz oby nie był starszy jak 5 lat,chyba że im coś tam w ARIMR nie będzie sie podobało to moga nie przyznac ci premii,ale nigdzie nie jest jasno określone że na tyle i tyle HA taki a nie inny ciągnik,a co do MGR to też aż takie wielkie te wymagania wcale nie są kumpel kupił NH 120km na 18ha.

KPK

#2709 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 02 luty 2011 - 13:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak mam brata który skończył studia i nie może znaleźć pracy ja i ojciec wydzierżawiłbym mu 10 ha ziemi to mógłby starć się o MR???? a są szanse w tego rocznym naborze że coś się zmieni ????

#2710 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 02 luty 2011 - 13:36

na 12 ha można spokojnie brać ciągnik 80 KM, mój kumpel na 15 ha brał Deutz-Fahra 140KM i dostał bez żadnych problemów. Ja na 11ha dostałem kasę na agregat 4,2m, pług 5-skibowy i rozsiewacz 1200 litrów.

A Twój kumpel ma przepisana samą ziemie czy jeszcze prowadzi produkcję zwierzęca na siebie? Z góry dzięki za odpowiedź.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2711 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 luty 2011 - 13:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja słyszalem o przypadku że kiedyś rodzice pewnemu gościowi kilka lat temu zapisali krowe i ta krowa figurowała pod jego nazwiskiem... przyszedł czas MR i sie okazało ze lipa, bo w chwili gdy miał w posiadaniu krowe zaczął działalność rolnicza :) i z młodego nie mogl skorzystac.. życie jak to mówią... proprostu nic nie robic nic nie zapisywac tylko czekac :)

jestem ciekaw czy mozna by było zrobić tak ze ja i kumpel bierzemy młodego rolnika i za te 2 razy 75tys kupujemy ciagnik na spółke ... słyszał ktos o podobnych rozwiązaniach ??

Edytowany przez Artur7, 02 luty 2011 - 13:52.

#2712 Share jaras25

jaras25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 luty 2011 - 14:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam takie pytanie przyznali mi premie dla młodego rolnika w wysokości 75 tyś. czekałem tylko na to żeby tata otrzymał rentę strukturalną i udało się otrzymał. tylko jest taki problem że mam słabe budynki , nie mam płyty gnojowej itp. czy jeśli wziąłem pieniądze na nowy ciągnik i muszę się rozliczyć z 52 tyś to te 23 tyś muszę wydać na zrobienie tych wymogów higieniczno- sanitarnych ale nawet one mi nie starczą a nie chcę się zadłużać. Więc czy mogę zrezygnować z tych pieniędzy bez konsekwencji, czy muszę je wziąć i zrobić te wszystkie wymagania higieniczno sanitarne chociaż nie wiem za co. Wolałbym np za te 23 kupić jakieś maszyny a nie inwestować w budynki. proszę o odpowiedź

#2713 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 luty 2011 - 14:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) oszalałeś? po co co chcesz rezygnować z 75 tyś? Skoro ci braknie to zamiast ciągnika zrób to o potrzeba. A na marginesie kto ci nakazuje to wszystko zrobic? płyta nie jest potrzebna

#2714 Share jaras25

jaras25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 luty 2011 - 14:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tylko że ja zobowiązałem się trzymać krowy mleczne więc trzeba chyba spełniać te warunki higieniczno sanitarne a ciągnik mam wpisany w biznes plan więc też muszę rozliczyć się z niego. a chodzi np o to że nie mam nawet szamba a taki zbiornik kosztuje ok 20 tyś więc dużo mi nie zostanie na resztę rzeczy które muszę spełnić

#2715 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 luty 2011 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. 31.01.2011 dostałem odmowną decyzję w sprawie MR z racji braku pieniędzy. Mój MR był powiązany z ojca RS i ojciec ją dostał a ja nie. I teraz nie wiem co robić. Czy odwoływać się? czy czekać na nabór w 2011r? czy jeszcze co innego? Proszę o odpowiedź.

#2716 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 02 luty 2011 - 15:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sobiecho - poszukaj informacji na temat czasu przekazania gospodarstwa w zamian za RS. Twój ojciec ma (chyba się nie mylę) 9 miesięcy na przekazanie gospodarstwa od daty otrzymania decyzji o RS. Tak, więc masz możliwość, (jeśli ARiMR się wyrobi z programami i na wiosnę ruszy kolejny nabór na MR) składać jeszcze raz na MR - powinniście się wyrobić w czasie. Jedynie zostaje Ci obserwować komunikaty prezesa agencji o nowym naborze na MR i mieć nadzieję, że tak jak obiecywali, to w okolicy marca, może kwietnia ogłoszą nowy nabór. Powodzenia.

#2717 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 luty 2011 - 15:36

jeslui uczysz sie w sytemie dziennym to masz jeszcze szanse ale jak zaocznie to niestety tu niema juz szans.. jak ja skladalem wniosek jakis chlopak wlasnie tak zrobil ze najpierw przepisal pole a pozniej skladal wniosek na MR..... ale on chyba kontyunowac musial dziennie cos bo skonczyl wlasnie liceum czy technikum

Ja miałbym taki problem ale zara po przejęciu ziemi puściłem ją w dzierżawe podpisaną za zgodność podpisów i jako że ziemia była w dzierżawie przez ponad rok ja nie byłem rolnikiem a jedynie posiadaczem, czy jakoś tak.

Więc czy mogę zrezygnować z tych pieniędzy bez konsekwencji, czy muszę je wziąć i zrobić te wszystkie wymagania higieniczno sanitarne chociaż nie wiem za co.

Z tego co się orientuje to płyty ani zbiornika mieć nie musisz. Nie znam twojej sytuacji dokładnie ale najpierw zanim podejmiesz decyzje o rezygnacji z kasy poczytaj przepisy, wiele osób nie mam płyt ani zbiorników które spełniłyby wymogi. A na dostosowanie masz 3 lata i może będzie to można przeciągnąć to też się dowiedz.

tylko że ja zobowiązałem się trzymać krowy mleczne więc trzeba chyba spełniać te warunki higieniczno sanitarne a ciągnik mam wpisany w biznes plan więc też muszę rozliczyć się z niego. a chodzi np o to że nie mam nawet szamba a taki zbiornik kosztuje ok 20 tyś więc dużo mi nie zostanie na resztę rzeczy które muszę spełnić

PRG można zmieniać podobno, ja sam musze wnieść poprawki bo mi przetrząsarka przestała się podobać i będę brał inną, a zbiorniki to cię taniej wyjdą ja mam coś takiego tylko z innej firmy mojejhttp://www.iagro.pl/zbiorniki-betonowe-na-gnojowice,at-47130.html
Za 18 tyś to zbiorniki na 25m3 postawiłem i płyte .

#2718 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 luty 2011 - 15:47

A Twój kumpel ma przepisana samą ziemie czy jeszcze prowadzi produkcję zwierzęca na siebie? Z góry dzięki za odpowiedź.

Ma ziemie, produkcji zwierzęcej nie ma ale doradca mu napisał we wniosku żeby podnieć ESU że zasieje 1ha pietruszki

Edytowany przez jaguar235, 02 luty 2011 - 15:47.

#2719 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 luty 2011 - 16:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) szambo jest w tym roku obowiazkiem zgodnie cross-compliance......

tez musze zbiornik zrobic, bo płyte ma juz kilkanascie lat.....

i dostalem tel o potrzebie poprawek dompłatnośći... musze jechac poprawic

Edytowany przez PetrCech22, 02 luty 2011 - 16:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2720 Share Riddick

Riddick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 luty 2011 - 16:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do kolegi SOBIECHO
Witam. Widzie ze masz podobny problem co ja tyle ze ja chcialem polaczyc MR i modernizacje a tu decyzja odmowna w MR. Jasie odwoluje...na prezesa nie licze zbytnio bardziej na sad administracyjny...Tobie tez radze pisac odwolania i walczyc to moze jak bedzie nas wiecej przesunal kase z innych prograow i akurat wylaca... A ten nowy nabor to raczej watpie Agencja teraz tyle nie wyplacila szykuja sie na nowy nabor troche to zartem pachnie...stracilem juz tyle kasy to trzeba walczyc...