Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#27141 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 22:10

haha BR i sprawdzać oni tylko zrobią liste jedna z wszystkich BP i wyślą do góry 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:01
  •  

#27142 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 22:25

Słuchajcie ludzie ja w biznesplanie wpisałem belarke metal fach z562 siatka i centralne smarowanie i bd ona kosztowac 54tys brutto, a 2 maszyne pług kverneland ab100 i ten pług ma kosztowac 29 tys brutto dodatkowe wyposazenie to scinacze i ja sie pytam czy za duze ceny tych maszyn? bo ja koledzy wyzej pisali to tylko 70 tys daja , to mi nie starczy wiec mam zmienic maszyny ?

wpisz mniej a potem jak dostaniesz decyzję złóż korektę i daj więcej

#27143 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 22:40

to znaczy ze bd musiał jeszcze raz jechac do delera i po nowe oferty

- 16 u mnie ;]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#27144 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 22:41

to jest k... kpina z 18,48 pkt spadłem na 15,48 i ciekawe ile jeszcze obetną.

Kto zliczał punkty? W BP?

kocur666, dają pierw 80 tysięcy, potem po wykonaniu biznesplanu pozostałe 20 tysięcy, 70 tysięcy musisz udokumentować.

C328, U-912 i R 103-54

#27145 Share BIZONURSUS

BIZONURSUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 22:48

witam wszystkich jestem torche nie w temacie mam zamiar składać papiery na młodego rolnika  100 co bdz w marcu ale zastanawiam sie nad jednym czy młodego rolnika można połaczyć z modernizacją bo przecież jak bym przykładowo wzioł te 100tyś to dobrego ciognika nie kupie musze dać przynajmniej 150tyś dlatego pytam was bo nwm czy jak zapiszę  w młodym rolniku że kwote przeznaczam na zakup ciagnika to w modernizacji mugłbym tagże złozyć na zakup tego jednego ciagnika plus dołaczył bym zakup przyczepy bo jakbym połaczył młodego rolnika z modernizacjoł to wziołbym 200tyś i za wszystko by mi sie zwruciło a tak jak wezme młodego rolnika to wezme tylko 100tyś i dobrego ciognika nie kupie w tej cenie a jakbym chciał dodatkowo złozyć na modernizacje to musiałbym się zadłuzyć i pułowe spłacać a tak miałbym wszystko spłacone i bez żadnych opłat z mojego portfela.Dodatkowo chciałbym się zapytac czy wiecie na jakich zasadach będzie teraz młody rolnik proszę o odpowiedz pozdrawiam

#27146 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 22:50

Kto zliczał punkty? W BP?

Tak

#27147 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 22:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gelorolnik A na czym straciłeś te 3 punkty wiesz może?
Czytając ustawę &16 ust.6 i 7 pisze wyraźnie że różnice wieku liczy się między osobą przekazującą największą cześć gosp. A młodym rolnikiem. Nie ma wzmianki o tym ze punkty nie przysługują jeśli nie ma przekazanego całego gosp. jedynie ze punkty przysługują jeżeli nabywamy gosp. Na własności. Wiec moim zdaniem nie policzą nam punktów jeżeli będziemy mieli wpisane ze to będzie dzierżawa.

Edytowany przez waldii1, 21 styczeń 2016 - 23:17.

#27148 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 23:56

Decyzję wydaje kierownik BP.

#27149 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 08:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam prośbę. Beede bardzo wdzieczny za pomoc. Chodzi o plan obsiewu co do roku jego realizacji we wniosku mam podane plan obsiewu na lata 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 .Wniosek skladałem w maju 2014 i a decyzje o przyznaniu po przesunieciu dostałem w kwietniu 2015. I teraz ja myslalem ze plan obsiewu na rok 2014 obejmuje rok 2014/2015 i teraz jesienia obsialem według planu na 2015 a czy nie powinnem na 2016 ? I kolejne pytanie liczac esy poczatkowe były brane pod uwage zasiewu 2014/2015 a czy nie powinny brac pod uwage to co miał zasiane tata w roku 2013/2014 ja objalem gospodarstwo w kwietniu 2015. Prosze o pomoc i bardzo dziękuję

#27150 Share piotrek255

piotrek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 08:58

Witam, niektórzy piszą, że ich punktacja uległa zmianie więc mam pytanie czy punktacja zmieniła się w toku rozpatrywania wniosku, czy jest inna niż wyliczyła wam osoba sporządzająca wniosek? Pytam, bo miałem już raz wezwanie i wtedy po rozpatrzeniu miałem ponad 16 pkt. a teraz nikt nie prosił mnie o żadne oferty. To już nie wiem czy obniżyli punktację i wniosek się nie będzie rozpatrywany czy w moim BP nie potrzebne są oferty, ktoś może się wypowiedzieć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27151 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 22 styczeń 2016 - 09:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie powiedzieli żeby dostarczyć oferty chociaż na bardziej kosztowne inwestycje. Co do punktów to wcześniej wspominałem że osoba sprawdzająca wnioski powiedziała że i tak jakieś punkty polecą (mi to akurat raczej różnicy nie robi przy ponad 21p.) lecz nie określając przy tym co jak i dlaczego czyli zapewne puste gadanie

#27152 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 10:31

Rok bazowy 2014 obejmuje zasiewy 2013/2014 czy 2014/2015? Prosze o pomoc.

#27153 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 10:33

Podajesz uprawy w plonie głównym kolego. 

#27154 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 10:37

Nie rozumiem ? 

Czyli liczy sie rok w ktorym zbieram plony ? do planu obsiewu ?

Czyli liczy sie rok w ktorym zbieram plony ? do planu obsiewu ?

#27155 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 11:10

co do pkt za roznice wieku to u mnie na poczatku mialy byc ale ze nie przekazuja tescie calego gosp to w pozniejszym toku sprawy wyszlo ze juz wtedy pkt nie moga byc naliczone a na poczatku niby byly. mi kobitka z odr robila to naliczala szkolenia plan nawozowy, wysokobialkowe bo i tak lucerna jest uprawiana itd i ewentualnie juz po decyzji jakas zmiana moze byc zrobiona na pewnego ile pkt bedzie.

#27156 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 11:23

ja byłem dziś w BP i tam zarzekają się że nawet jeśli gospodarstwo nie jest przekazywane w całości to punkty za różnice się liczą. Paranoja.

#27157 Share Judd147

Judd147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 12:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W rozporządzeniu jest zapis że otrzymujemy 2 punkty powyżej 25 lat nawet jeśli gospodarstwo nie jest przekazywane w całości

#27158 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 12:08

6) różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa a młodym rolnikiem:

a) powyżej 15 do 25 lat – przyznaje się 1 punkt,

B) powyżej 25 lat – przyznaje się 2 punkty; 

Faktycznie nie ma. Tylko agencja interpretuje to na swój sposób, jedynie mówią że punkty dostaniesz tylko wtedy gdy przejmiesz całe gospodarstwo a drudzy że czy część czy całość to i tak się dostanie.

#27159 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 12:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale dalej w rozporządzeniu jest napisane ze tylko wtedy jeśli grunty przejmujemy na własność. Wiec od agencji zależy czy uzna nam ze daną działkę dostaniemy na własność czy uzna ze to będzie dzierżawa. Chyba że ktoś miał już akt notarialny to sprawa jest jasna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27160 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2016 - 13:08

witam wszystkich jestem torche nie w temacie mam zamiar składać papiery na młodego rolnika  100 co bdz w marcu ale zastanawiam sie nad jednym czy młodego rolnika można połaczyć z modernizacją bo przecież jak bym przykładowo wzioł te 100tyś to dobrego ciognika nie kupie musze dać przynajmniej 150tyś dlatego pytam was bo nwm czy jak zapiszę  w młodym rolniku że kwote przeznaczam na zakup ciagnika to w modernizacji mugłbym tagże złozyć na zakup tego jednego ciagnika plus dołaczył bym zakup przyczepy bo jakbym połaczył młodego rolnika z modernizacjoł to wziołbym 200tyś i za wszystko by mi sie zwruciło a tak jak wezme młodego rolnika to wezme tylko 100tyś i dobrego ciognika nie kupie w tej cenie a jakbym chciał dodatkowo złozyć na modernizacje to musiałbym się zadłuzyć i pułowe spłacać a tak miałbym wszystko spłacone i bez żadnych opłat z mojego portfela.Dodatkowo chciałbym się zapytac czy wiecie na jakich zasadach będzie teraz młody rolnik proszę o odpowiedz pozdrawiam

Obowiązkowo złóż wniosek na młodego rolnika i pierwszą inwestycją niech będzie zakup porządnego słownika ortograficznego!

Ja mam lekko ponad 19pkt i co najlepsze BP naliczyło mi więcej niż doradca.

Edytowany przez marasp, 22 styczeń 2016 - 13:10.