Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#27021 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:07

U Ciebie w tym Wysokim to masakra jakaś. Nie da się nic argumentować. Trzymają się twardo zasad doboru maszyn :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:24
  •  

#27022 Share D-e-x-t-e-r

D-e-x-t-e-r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:26

Ja również dziś bylem w agencji w sprawie Młodego Rolnika 2015, rozmawiałem z kierownikiem i powiedział mi ze w środę jadą na szkolenie w sprawie sprawdzania wniosków bo jeszcze jest wiele wątpliwości, i że generalnie do końca stycznia muszą sprawdzić, wyniki będą w lutym i to raczej pod koniec miesiąca...

#27023 Share bieniek145

bieniek145

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 5 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:35

Na stronie Farmera pojawiła się informacja o 2 naborze z prow2014-2020 MR który odbędzie się pod koniec Marca. I tu chciałbym się dowiedzieć, czy rokiem bazowym nowego naboru będzie rok 2016 i zasiewy z niego? Bo chciałem składać na pierwszy nabór lecz miałem niską wartość ekonomiczną gospodarstwa, zabrakło 200ojro. Już jesienią ułożyłem sobie płodozmian tak, aby wyszło te 13 tys. Przejdzie to czy nie? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#27024 Share miszkiel

miszkiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:36

Witam,

Muszę przekonać pisemnie Panie z ARiMR co do zasadności kupna brony talerzowej o szerokości 4,5 m. Pani powiedziała mi, że według wytycznych taka szerokość przysługuje na co najmniej 90 Ha.

Może napisać o ewentualnych usługach; chęci posiadania brony ciąganej z uwagi na dużą masę; powiększenie gospodarstwa w najbliższej przyszłości; stosunek spalanego paliwa do powierzchni;

Ma ktoś jakiś pomysł ?:)

#27025 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:44

Bieniek145 rokiem bazowym będzie 2016. W biznesplanie podasz uprawy w plonie głównym. 

#27026 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A u mnie cisza od 4 października jak składałem zmiany do wniosku co do ceny maszyny i szkoleń. A mam wpisany rozsiewacz nawozów o pojemności 1200l+800l nadstawy z siewem granicznym i wydatkiem w zależności od prędkości jazdy. Wtedy też chcieli ofertę na ten rozsiewacz. A jak by u mnie pilnowali doboru maszyn to mógłbym kupić 1 tarczowy o jakiejś śmiesznej pojemności. Mam nadzieje ze się nie przyczepią bo wtedy bym nie przekroczył 15pkt.

Edytowany przez waldii1, 18 styczeń 2016 - 21:56.

#27027 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:05

Z tego co tu piszecie wynika że jeszcze nie wszystkie wnioski zostały rozpatrzone, a niby do 15 stycznia już mieli wysyłać wyżej gotowe listy rankingowe. Lista miała być niby koniec stycznia ale w takiej sytuacji wydaje się to mało prawdopodobne... 

#27028 Share ija-ija-jooo

ija-ija-jooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:05

Witam, spotkaliście się z sytuacją utrzymywania przez ojca części zwierząt w budynkach przejętych przez MR 2007-20013. Coś mówili na  kontrolach? Ojciec może utrzymywać zwierzęta jeśli posiada własny nr siedziby stada ???

#27029 Share D-e-x-t-e-r

D-e-x-t-e-r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:08

Z tego co tu piszecie wynika że jeszcze nie wszystkie wnioski zostały rozpatrzone, a niby do 15 stycznia już mieli wysyłać wyżej gotowe listy rankingowe. Lista miała być niby koniec stycznia ale w takiej sytuacji wydaje się to mało prawdopodobne... 

No nie, Dziś byłem w Agencji i ODR i wszyscy zgodnie twierdzili że do końca stycznia muszą sprawdzić...

#27030 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) orientuje się ktoś jak długo mogę być na zwolnieniu lekarskim jako młody rolnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27031 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zapomniałem dodać jak byłem w listopadzie w agencji to spotkałem panią która prowadzi mój wniosek i mówiła że jest rozpatrzony i wszywko jest dobrze i że mam 16.47pkt. Tylko jak czytam że Wam czepiają się do wielkości maszyn to czyje niepokój w sercu

#27032 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:24

Miałem nadzieje na listę w styczniu ale jak czytam że części przyszły wezwania do korekt, to zastanawiam się czy do drugiej połowy lutego się wyrobią.

#27033 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:37

U Ciebie w tym Wysokim to masakra jakaś. Nie da się nic argumentować. Trzymają się twardo zasad doboru maszyn :)

Nie do końca chociaż czepiają się ;) niby można z ilością aparatów dyskutować argumentując ciągłym zwiększaniem pogłowia to znowu im nie pasuje wtedy pojemność schładzalnika i takie błędne koło :) pozostaje kręcenie na ofertach (zawyżanie ocert, dorzucanie "bonusów" w cenie oferty) a dealerzy na prawdę stają na głowie żeby zadowolić klienta bo jest konkurencja duża a i po prostu w większości ludzie wzajemnie znają się więc trudno im odmawiać takich drobnych przysług. W przypadku dojarek zwłaszcza jest duże pole manewru bo równie dobrze ta sama dojarka może kosztować oczywiście w zależności od wyposarzenia od 35 tys netto to 100 tys netto i nawet jak to w agencji powiedziano... O ile ceny maszyn jest łatwo sprawdzić to ceny dojarki po prostu nie da się- co pokrywa się ze słowami dealera de laval który mówił że miał zapytania ze strony agencji i dowiedzieli się tyle że dalej nic nie wiedzieli :)
Mam nadzieję że komuś taka podpowiedź pomoże ;)

#27034 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:40

Czy jest już podpisane rozporządzenie o kierujących gospodarstwo czy jeszcze leży?

Widać że coś przyspiesza, trzeba będzie się udać do ARiMR w powiecie.

C328, U-912 i R 103-54

#27035 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:44

No nie, Dziś byłem w Agencji i ODR i wszyscy zgodnie twierdzili że do końca stycznia muszą sprawdzić...

Coś z tym styczniem może jest na rzeczy bo i mi powiedzieli żeby poprawki zrobić sumiennie i w miarę możliwości szybko oraz żeby nie czekać z tym tydzień czy dwa.

#27036 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 22:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zmienione rozporządzenie jeszcze nie podpisane.

#27037 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 23:18

Bieniek145 rokiem bazowym będzie 2016. W biznesplanie podasz uprawy w plonie głównym.

A to nie jest przypadkiem tak że wnioski składane w pierwszej polowie roku to rokiem bazowym jest rok poprzedni w tym wypadku 2015 a gdyby wniosek składl by w 2 polowie roku tak jak my np we wrześniu to rokiem bazowym byłby dopiero 2016. Zdaje mi się że tak jest w rozporządzeniu.

#27038 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 23:25

11

Edytowany przez patryk141, 17 listopad 2016 - 15:18.

#27039 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 styczeń 2016 - 04:35

Nie do końca chociaż czepiają się ;) niby można z ilością aparatów dyskutować argumentując ciągłym zwiększaniem pogłowia to znowu im nie pasuje wtedy pojemność schładzalnika i takie błędne koło :) pozostaje kręcenie na ofertach (zawyżanie ocert, dorzucanie "bonusów" w cenie oferty) a dealerzy na prawdę stają na głowie żeby zadowolić klienta bo jest konkurencja duża a i po prostu w większości ludzie wzajemnie znają się więc trudno im odmawiać takich drobnych przysług. W przypadku dojarek zwłaszcza jest duże pole manewru bo równie dobrze ta sama dojarka może kosztować oczywiście w zależności od wyposarzenia od 35 tys netto to 100 tys netto i nawet jak to w agencji powiedziano... O ile ceny maszyn jest łatwo sprawdzić to ceny dojarki po prostu nie da się- co pokrywa się ze słowami dealera de laval który mówił że miał zapytania ze strony agencji i dowiedzieli się tyle że dalej nic nie wiedzieli :)
Mam nadzieję że komuś taka podpowiedź pomoże ;)

dobrze uzasadniasz wybór czy to maszyny czy tam zbiornika, i idzie ja brałem 2 razy wieksze jak przysługiwały na mój areał i fakt ze 2 miechy jezdzilem dom agencja codzien ale wszystko poszło :P

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27040 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 05:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za swoje sobie kupię, akurat siewnik czy agregat fortuny nie kosztują. A za zbywającą kasę akurat wystarczy na aparaty (6500 zł za sztukę) z pomiarem mleka co jest istotne przy żywieniu krów. Właściwie to nawet na dobre mi to wyszło :) trzeba tak robić żeby być ostatecznie zadowolonym ;)