Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31570 odpowiedzi na ten temat

#2681 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 29 grudnia 2010 - składalem wniosek o płatność
11 stycznia 2011 - osobiście dowoziłem drobne poprawki o których zostałem poinformowany telefonicznie
31 stycznia 2011 czyli dziś - KASA jest na koncie
HURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:38
  •  

#2682 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:55

Cześć. Dziś otrzymalem odmowna decyzje w sprawie wsparcia MR z powodu braku funduszy (woj. mazowieckie)Ostatnia poprawka poszla 26.11.2010, otrzymalem pismo jakos jeszcze przed Swietami ze za 7 dni przyjdzie decyzja a przyszla dzis 31.01.20011 i odmowna. Czy ktos dostal odmowna decyzje z podobnych przyczyn???

Odmownej decyzji nie dostałem, ale czekam ciągle bo środni są "zamrożone". O mojej sytuacji pisałem w http://www.agrofoto....post__p__624759

Na dzień dzisiejszy niewiele się zmieniło, ciągle czekam.

Z drugiej strony może i lepiej bo jestem w o tyle dobrej sytuacji, że mogę składać w tym roku jeszcze raz, a po złożeniu biznesplanu na ten rok "na wariata" mam wiele wątpliwości co do niego, które teraz bym rozwiązał inaczej. Poza tym jak przewijają sie ploty że ma byc 100tys :D Oby tylko kryteria nie były inne - gorsze :)

#2683 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:08

29 grudnia 2010 - składalem wniosek o płatność
11 stycznia 2011 - osobiście dowoziłem drobne poprawki o których zostałem poinformowany telefonicznie
31 stycznia 2011 czyli dziś - KASA jest na koncie
HURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAM ROZUMIEĆ ŻE TĄ SARE PRZEPIJEMY,przećpamy,prze melanżujemy razem z innymi Młodymi Rolasami :lol:
▬▬►

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2684 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) oj było by za co zrobić porządny melanż:D ja dopiero tydzień czekam ;p hehe jeszcze sobie poczekam

#2685 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 22:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja złożyłem o płatność 26 stycznia
W krusie jak chciałem sie ubezpieczyć to mi powiedzieli ,że 3 tyg , poprosiłem ,że potrzebne mi do MGR i miałem po tygodniu . i Nr gospodarstwa to po godzinie dostałem a nie jak to ktoś pisał , że 3 dni.

a propo jeszcze odmownych decyzji , kolega dostał takie pismo na początku grudnia i dzwonił do facetki do wawy i powiedziała ,że koniec kasy na ten rok , także w marcu kolejny nabór ale wg mnie będzie przesunięty .
pozdrawiam .
wschodni koniec mazowsza.

#2686 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 luty 2011 - 09:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też czekam na na kaskę :rolleyes: wniosek na platność zlożony 20 stycznia :D mam nadzieję że bez poprawki :P

Edytowany przez gabrys, 01 luty 2011 - 09:09.

#2687 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 luty 2011 - 09:39

z Gminy pojechałem do BS założyć konto rolnicze myślałem że akt notarialny wystarczy , jednak nie, muszę dostarczyć decyzję nadania nr NIP , i zaświadczenie z gminy wyżej wspomniane, jutro dalsze załatwiania, min: dalej konto w BS, nr gospodarstwa, i ewentualnie ubezpieczenie w KRUS

Ja do założenia konta rolniczego w BS dałem zaśw. z KRUS o ubezpieczeniu jako domownik i to im wystarczyło.

#2688 Share Riddick

Riddick

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 luty 2011 - 10:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Odmownej decyzji nie dostałem, ale czekam ciągle bo środni są "zamrożone". O mojej sytuacji pisałem w http://www.agrofoto.pl/

Na dzień dzisiejszy niewiele się zmieniło, ciągle czekam.

Z drugiej strony może i lepiej bo jestem w o tyle dobrej sytuacji, że mogę składać w tym roku jeszcze raz, a po złożeniu biznesplanu na ten rok "na wariata" mam wiele wątpliwości co do niego, które teraz bym rozwiązał inaczej. Poza tym jak przewijają sie ploty że ma byc 100tys :D Oby tylko kryteria nie były inne - gorsze :)

To raczej kolego nie spodziewaj sie ze decyzja bedzie pozytywna, bo kasy poprostu nie ma, a to zamrozenie to tylko picowanie Agencji. Mam nadzieje ze w nowym naborze zgabniesz 100 tysia:-)

#2689 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 01 luty 2011 - 13:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiadomo juz kiedy ruszy nabór na MR w 2011?? i czy bedzie taki nabór w 2011? a jeszcze takie pytanko czy jak otrzymam powicmy w tym roku dof. MR to bede mógł go z jakimś innym programem powiazac żeby podwoic sume dof????

#2690 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 01 luty 2011 - 13:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja dzisiaj złozyłem wniosek o płatność ciekawe ile im się zejdzie z wypłatą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2691 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 luty 2011 - 14:34

wiadomo juz kiedy ruszy nabór na MR w 2011?? i czy bedzie taki nabór w 2011? a jeszcze takie pytanko czy jak otrzymam powicmy w tym roku dof. MR to bede mógł go z jakimś innym programem powiazac żeby podwoic sume dof????

Ma być nabór MR w tym roku . Sawicki mówił "ze chcą by odbył się w pierwszym kwartale roku" , ostatnio w agrobiznesie mówili ze będzie to pierwsza połowa roku , niektórzy z tematu pytali w agencjii i powiedziano im ze MR rozpocznie się gdy arimr upora się z MGR i odtwarzaniem produkcji (dla powodzian) . Konkretnego terminu nikt nie zna :(

Jaki masz na mysli program "podwajający dofinansowanie " ? jesli chodzi Ci o MGR 2012 to ma tego programu podobno nie byc , edycja 2011 była ostatnią do 2013 roku bo limit kasy się wyczerpał .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2692 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 01 luty 2011 - 14:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To fajnie gdyby ruszył w tym roku a tam w pierwszym kwartale to nie da rady dwa miesiace to juz by bylo cos wiadomo na en temat a nie wiadomo na jakich zasadach czy ma sie cos zmienic mowia ze pola z 75 na 100tys ale to pewnie bajki aby bylo te 75 :). tak sie zastanawiam czy bede mogł powiazac z jakims programem. z ta modernizacja to do konca nie wiadomo ja jestem z Lubelskiego mysle ze jeszcze funduszy zostanie tylko oby nie przyznawali mleczarzom bo ja mam tylko produkcje roslinna.a moze jakis program na różnicowanie jak ktos moze niech napisze na GG33217360 bo bo mam kilka pytan takich małych dotyczących tych wszystkich dopłat

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 01 luty 2011 - 21:43.

#2693 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 01 luty 2011 - 17:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzisiejsze zmagania, odebrałem zaświadczenie z gminy i z aktem not, pojechałem ubezpieczyć się w KRUS, wszystko ok, tylko że ze względu na początek miesiąca, muszę czekać ze 2-3 tygodnie, konto założone, jutro jadę do arimr po nr. gospodarstwa,

#2694 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja nie wiem co wy wszyscy macie z tym kontem rolniczym i tym bankiem spółdzielczym ...... nie dość ,że jest tam drogo to jeszcze maja jakieś dziwne procedury ... ja założyłem konto jeszcze w sierpniu przed złożeniem wniosku trwało to raptem 15 minut .... bo agencje nie interesuje jakie ja mam konto i w jakim banku tylko mam je mieć ;) a jak mi bank nie będzie pasował zamknę konto i pójdę do innego ... proste ;)

#2695 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 luty 2011 - 18:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @roger33 - a z kąd dokładniej jestes ? Witam ziomala :D

Ja nawet nie marzę o 100tys , byle udało się dostac te 75tys zł to już był bym uradowany ;) zobaczymy jak to będzie .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2696 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja tez złożyłem wniosek o płatność 26 stycznia
teraz czekam na mamonę, ciekawe ile poczekam sobie,
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#2697 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:13

@roger33 - a z kąd dokładniej jestes ? Witam ziomala :D

Ja nawet nie marzę o 100tys , byle udało się dostac te 75tys zł to już był bym uradowany ;) zobaczymy jak to będzie .

Ja dokładanie to okolice Krasnegostawu :):):):):)

Czas pokaże jak to wszystko wyjdzie ja cierpliwie czekam na nabór w tym roku :)

#2698 Share herbi2501

herbi2501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy do wniosku o płatnosc trzeba dołaczyc wypis z rejestru gruntów bo ktos tu pisał o takim czyms,bo ja wysłałem bez tego wypisu

#2699 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie trzeba.
potrzebny akt notarialny a dokładnie ksero sami robią jak nie masz.
z tyłu masz załączniki jakie trzeba i tylko to masz dać jeśli pisze że wypis z RG to dajesz jak nie to po jaką shize

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 01 luty 2011 - 21:46.

▬▬►

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2700 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wypis z rejestru gruntów jest potrzebny jeśli zmieniły się te działki , które miałeś podane we wniosku.
Ja coś takiego musiałem dorzucić . sytuacja wyglądała tak :
działka nr 45 i 46 we wniosku na młodego. Po podziale powstała działka 45/1 i 46/2 i z tych nowo powstałych działek był wypis.

Ja myślę , że kasa bedzie tak 5 tyg od złożenia o płatność , wg innych wnioskodawców:)
a nowy nabór jeżeli odbedzie się po rozpatrzeniu modernizacji to długo jeszcze nowi zaczekają ;)

Edytowany przez vicia1223, 01 luty 2011 - 21:34.

wschodni koniec mazowsza.