Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#26961 Share PawePyko

PawePyko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 18:30

Aha to trochę lipa ale cóż nie można mieć wszystkiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:35
  •  

#26962 Share andrzej333

andrzej333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 18:39

Cześć.

Osoba która pisała dla mnie biznesplan popełniła pewien błąd, a mianowicie na pierwszej stronie nie dodała telefonu kontaktowego do mnie w związku z czym agencja nie ma ze mną kontaktu. Czy jeśli nie został podany numer telefonu będą się ze mną kontaktować listownie (adres zamieszkania został podany poprawny) ? Czy może mieć to jakiś negatywny wpływ na to czy uzyskam dotację ? Zadaję takie pytanie, ponieważ nie było u mnie żadnej kontroli, ani nie dostałem informacji o poprawkach we wniosku ( mój doradca był przekonany, że na pewno będą przesyłać wniosek do poprawki bo zawsze coś znajdą).

Pozdrawiam   

Ja byłem w poniedziałek w agencji to powiedzieli mi ze dostane wezwanie w tym tygodniu ale nie dostałem i też trochę mnie to dziwi.

#26963 Share JakubBanasik

JakubBanasik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 18:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam interesuje mnie chodowla kur niosek 20tys. szt.
Wiem ze trzeba wydac sporo pieniendzy i mamy ziarno drogie, ale za rok bede konczyl technikum rolnicze i nw czy dostal bym dotacje jesli tak to na co bo oficjalnie nie mam nic. I czy wogule oplaca sie bo nw czy kury miensne sa bardziej oplacalne. A chce miec system wybiegowy.

Chcialbym tez wiedziec jaki sprzent jest potrzebny do takiej chodowli?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#26964 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 19:00

kolego w internecie jest mnóstwo artykułów i samo rozporządzenie dotyczące MR. Kończysz technikum rolnicze i nie wiesz jaki sprzęt jest Ci potrzebny do produkcji drobiu? bez jaj..

#26965 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 15 styczeń 2016 - 19:14

A jak z liczeniem dzierżaw do wniosku - punkty dostane tylko wtedy kiedy te 30% dzierżawy dostane od osoby która nie zostawi sobie innych gruntów rolnych czyli przekaże w całości czy może być jedna działka od jednego inna od drugiego ?

#26966 Share michalma22

michalma22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 19:21

będzie trzeba się streszczać żeby zdążyć na modernizacje

#26967 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 20:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiem, że w moim oddziale tylko do dzisiaj można było wnosić korekty, bo centrala naciska ich na przesłanie punktacji.Ja także sądzę, że lista będzie z końcem stycznia.

#26968 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 20:41

Teoretycznie wszystko miało być na gotowo na dzisiaj. Ale wyszło jak zawsze :)

#26969 Share rafalsport

rafalsport

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wczoraj telefon z arimr a dzis musialem dostarczyc kosztorys z budowli obory i podobniez ostro sie wzieli za robote jak na razie zadnych poprawek nie bylo :-) mazowieckie powiat mlawski

#26970 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 12:01

Do końca miesiąca wszystkie wnioski mają być już w Warszawie, w piątek ewentualnie w poniedziałek agencja wysyła pisma dotyczące poprawek i mamy 7 dni aby wszystko uzupełnić bo do końca stycznia mają już wszystko zatwierdzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26971 Share Lukas045

Lukas045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, maszyny rolnicze, kobiety ;)

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:02

Jestem kierującym gospodarstwem, podobno zatwierdzili te rożporządzenie co do nas, ale jak narazie żadnego telefonu z agencji? Ktoś z was dostał jakiś telefon? (Pytanie do kierujących)

#26972 Share Michal673

Michal673

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:33

freetaxi i andrzej333 dzięki za informację. Mam jeszcze jedno pytanie. Trochę na wyrost chciałem wziąć maszyny w biznesplanie i stwierdziłem że jednak muszę je zmienić. Chodzi mi o to, że wyrzucił bym gruber, agregat talerzowy i siewnik zbożowy talerzowy a w zamian za to chciałem wstawić bronę talerzową, pług, agregat uprawowo siewny i siewnik zbożowy. Czy lepiej zmieniać w obecnej chwili czy poczekać do ogłoszenia listy ? ( jedną poprawkę już składałem ale to z własnej inicjatywy i nie wiem czy ilość poprawek jest dowolna czyli tak jak to było we wcześniejszych naborach).

#26973 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:53

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w kwestii kierujących nie weszło jeszcze w życie. 

#26974 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 19:10

freetaxi i andrzej333 dzięki za informację. Mam jeszcze jedno pytanie. Trochę na wyrost chciałem wziąć maszyny w biznesplanie i stwierdziłem że jednak muszę je zmienić. Chodzi mi o to, że wyrzucił bym gruber, agregat talerzowy i siewnik zbożowy talerzowy a w zamian za to chciałem wstawić bronę talerzową, pług, agregat uprawowo siewny i siewnik zbożowy. Czy lepiej zmieniać w obecnej chwili czy poczekać do ogłoszenia listy ? ( jedną poprawkę już składałem ale to z własnej inicjatywy i nie wiem czy ilość poprawek jest dowolna czyli tak jak to było we wcześniejszych naborach).

Czy zmiana maszyn zmienia znacząco punkty za maszyny (ochrony klimatu i srodowiska)? Mozesz robic co chcesz.
U mnie jest taka sytuacje że też chce zmienić maszyny na takie co nie dostane puntów. Najpierw poczekam na liste bo wyliczone mam 4,5 punktu za maszyny a po wniesieniu poprawki będzie 0 punktów za te maszyny co chce teraz dać. Wolenie nie niszczyć sobie szansy bo tą barierę 15 punktów nie było łatwo przekroczyć przy 0p za wykształcenie.

#26975 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 19:12

Ale i tak po wydaniu decyzji i późniejszych zmianach kolego nie możesz spaść poniżej 15 punktów. 

#26976 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 19:46

A jak z liczeniem dzierżaw do wniosku - punkty dostane tylko wtedy kiedy te 30% dzierżawy dostane od osoby która nie zostawi sobie innych gruntów rolnych czyli przekaże w całości czy może być jedna działka od jednego inna od drugiego ?

Ponawiam, ktoś coś słyszał na ten temat ?

#26977 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 19:50

Miało być tak, że jak przejmiesz w całości jedno gospodarstwo to dostaniesz 3 pkt. Okazało się, że liczą większą cześć użytków rolnych. Jeśli przejmujesz np. od rodziców całość gospodarstwa o powierzchni 10 ha plus będziesz miał jeszcze dzierżaw na 4 ha od innej osoby to dostaniesz punkty za przekazanie w całości bo powierzchnia od rodziców jest większa niż dzierżaw. 

#26978 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 20:50

No mniej więcej tak u mnie by sprawa wyglądała swojego nieco ponad 10 i około 4 dzierżawy. Spotkałem się jednak w biurze powiatowym ze stwierdzeniem ze jeśli osoba wydzierżawiająca mi ziemie( te 4 ha przyjmijmy)  coś sobie zostawi to nie dostanę ptk za przekazanie gospodarstwa w całości mimo że w całości je przejmę od rodziców gospodarstwo. Dla mnie jest to absurdalne a rozporządzenie nic na temat dzierżaw nie mówi - jest tylko że mogą być od osób fizycznych. 

@Freetaxi czy któryś z Twoich klientów miał podobny przypadek i problemy jakieś z tym związane ? 

#26979 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 20:56

U mnie wręcz przeciwnie jest. Jak pisałem wnioski to nie brałem w ogóle u niektórych punktów za przejęcie w całości bo było przejęte jedno w całości a drugie na przykład częściowo. A potem okazało się, że jednak pkt będą. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26980 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 21:28

O przejęciu częściowym mówisz w przypadku dzierżawyczęści gospodarstwa czy darowizny? np od ciotki czy kogoś.