Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31560 odpowiedzi na ten temat

#26901 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 14 styczeń 2016 - 17:04

na jedno i to smao wychodzi, i tak 2 lata klepac biede trzeba, na miejscu załątwie te 2 kursy, ale to dla mnie chore koniecznie musi byc tytuł,
No i ta posrana żywotnośc ekonomiczna, maszyny teraz ojciec bral to tez już podciągnełem, teraz młody rolnik znowu 4 krowy i 3 byki muszą przybyc, jeszcze jeden wniosek zloze a drugą obore trzeba stawiac i gdzies ziemi szukac aby je wykarmic, bo już zbożem nie dałem rady sie poderwac w góre.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:19
  •  

#26902 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 17:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem do mojego BP i u mnie o oferty będą prosić dopiero po ogłoszeniu list. Także co rejon to inne zwyczaje. Wspomniałem, że chcę zrezygnować z dwóch maszyn to mój opiekun mówi, że mogę to zrobić dopiero po ogłoszeniu list, a przed złożeniem wniosku o wypłatę pierwszej raty pomocy.Dlatego spokojnie ze zmianami zdążymy. Najważniejsze, aby były to przemyślane decyzję, aby za chwilę znowu nie zmieniać biznesplanu.

#26903 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 styczeń 2016 - 17:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak ja po technikum informatycznym chciałbym brac mr to wystarczy r3?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#26904 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 18:04

fretaxi pytanie mam, dzis juz zdziałałem poprawki wszystko poszło OK, ale mam jedną niewiadomą teraz do uzupelnienia wyksztalcenia trzeba r3 zrobic potem r16 i egzamin.
I

A to nie wystarczy sam r3? 

#26905 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 18:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może źle się wyraziłem, że można zmieniać biznesplan dopiero po ogłoszeniu list. Można oczywiście i teraz, ale jeśli bym chciał to zrobić to mam czas tylko do jutra. Wniosek taki, że chyba ich centrala Pogonią do roboty. Gdy dzwoniłem to właśnie obrabiarki nasze dokumenty.Ja obstawiam,że lista będzie jeszcze w styczniu.

#26906 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 styczeń 2016 - 18:31

A to nie wystarczy sam r3? 

właśnie sam się zastanawiam na moje to r3 wystarczy .

#26907 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 18:32

Znalazłem dziś pismo informacyjne z Agencji w którym jest punkt dotyczący złożenia ankiety monitorującej.

Mam to zrobić w terminie 01-12-2015 do 31- 01- 2016 

Nie wiem dlaczego nie mogę otworzyć tego linku ze strony Agencji. Jeżeli by ktoś miał pod ręką to to bym poprosił. 

#26908 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 19:28

Dzis i w agencji pytalem i w arimr i w powiatowym i w wojewódzkim takze najpierw r3 i r16, było fajnie wczesniej teraz już się pozmieniało, posrane, r3 mam zrobione i moge sobie do wychodka z nim pójśc, jak skladalem wniosek to odrazu mówili nawet nie ma co załanczac

#26909 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:09

Mam pytanie jak udowodnić wzrost wydajności u krów o 10 %. nie jestem pod kontrolą użytkowości mlecznej ale chyba mogę pokazać ilość mleka sprzedanego w pierwszym roku wg. Faktur z mleczarni a potem faktury z kolejnych lat na których widoczny będzie wzrost.

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#26910 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:18

Witam

Napiszę coś co wielu osobom(zainteresowanym) się nie spodoba. Jak składałem wniosek to przepisy były dla mnie i dla wszystkich jasne, takie same(dopłaty bydło itd. dyskwalifikacja). Swoją drogą to bezsensowne  przepisy, ale..... . Nie siliłem się na punkty rankingowe bo wiedziałem, że jest małe zainteresowanie i nie brałem zobowiązań na potęgę i uznałem, że to wystarczy by uzyskać dotacje. Jak by się okazało, że prowadzący mogą uzyskać premię to jeszcze bym wystrugał 5-6 punktów(koszty). I co teraz na liście mam byćnie na np. 153 miejscu a na 2345 bo zmieniono przepisy w trakcie naboru?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26911 Share plusz

plusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:27

troker1979 masz w 100% racje

#26912 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:28

Witam

Napiszę coś co wielu osobom(zainteresowanym) się nie spodoba. Jak składałem wniosek to przepisy były dla mnie i dla wszystkich jasne, takie same(dopłaty bydło itd. dyskwalifikacja). Swoją drogą to bezsensowne  przepisy, ale..... . Nie siliłem się na punkty rankingowe bo wiedziałem, że jest małe zainteresowanie i nie brałem zobowiązań na potęgę i uznałem, że to wystarczy by uzyskać dotacje. Jak by się okazało, że prowadzący mogą uzyskać premię to jeszcze bym wystrugał 5-6 punktów(koszty). I co teraz na liście mam byćnie na np. 153 miejscu a na 2345 bo zmieniono przepisy w trakcie naboru?

Dokładnie . A ja cały czas się zastanawiam z tym wykształceniem bo freetaxi (tak mi się wydaje )wypowiadał się trochę czasu temu że samo wykształcenie R3 wystarczy a teraz ktoś pisze że zmienili i R3 + R16 trzeba ... Co to jakieś jaja są ?

#26913 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:43

Nikt żadnych przepisów nie zmieniał w trakcie naboru. 

#26914 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:45

Nikt żadnych przepisów nie zmieniał w trakcie naboru. 

To pytanie do eksperta czy wystarczy samo R3 ? Czy co urząd to co innego?

#26915 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:46

Nie chce wam wprowadzac zamentu ale śmiechu warte R3 miałem nie chcieli nawet do wniosku dołączyc bo teraz ma byc r16, ja już sam nie wiem, jak sie wkurze to plune na tą kase, ryjów znowu dostawic, i tak mam już żywotnośc jaką i jeszcze 10 %, trzeba sie budowac bo już bydła nie zmieszcze,
I też robiłem już sporo lat temu R3 zaocznie z myślą niech będzie przyda się bo wtedy to wystarczało, albo to u mnie na tym wyp****u nic nie wiedzą ale i w rozporządzeniu jest czytałem pisze tu o naborze sierpien wrzesien 2015r.

#26916 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

A jakie masz kolego wykształcenie?

#26917 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Jeszcze

#26918 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 20:56

Troker1979 a jakie ma znaczenie czy będziesz pierwszy czy ostatni na liście. Grunt abyś wymagane przez rozporządzenie 15 punktów i dostał pozytywną decyzję :) Przynajmniej ja to tak pojmuję. 

Edytowany przez freetaxi, 14 styczeń 2016 - 20:56.

#26919 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 21:03

oki jak dostanę to nie ma dla mnie znaczenia. Teoretycznie na ten cel jest dla kilkunastu tysięcy rolników a złożyło chyba coś koło 4 tys. więc wszyscy co osiągnęli 15 punktów powinni dostać ale nie zdziwiłbym się jakby agencja wprowadziła jakiś klucz oszczędności by było co robić do 2020 roku. Bo dlaczego osoby które przejęły gospodarstwo np w maju 2015 i wzieły dopłaty po kilku miesiącach (16.09.2015) się już nie kwalifikują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26920 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 21:07

O ile kojarzę to na premie dla młodych rolników jest przewidziane kasy na jakieś 30 000 osób w tym okresie programowania więc po pierwszym naborze nie ma czym się przejmować bo jak spełnisz próg 15 punktów to dostaniesz decyzję o przyznaniu pomocy. Kwestia przyznania pomocy dla osób prowadzących przewija się od sierpnia 2015 kiedy to pojawił się projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie. Z medialnym doniesień wynika, że jest wstępna pozytywna decyzja w tej sprawie. Warto przypomnieć, że decyzję w sprawie możliwości aplikowania przez takie osoby wydano prawie w ostatniej chwili, czyli parę dni przed zakończeniem naboru.